exista posibilitatea sa ramai insarcinata si sa ai menstruatie?

  •  
    • 0 mesaje
    31 Iul 2007, 14:24
    27 40
    exista posibilitatea sa ramai insarcinata si sa ai menstruatie?
  •  
    • 4487 mesaje
    31 Iul 2007, 14:46
    25 13
    Daca ti-a venit menstruatia, e clar ca nu esti gravida.
  •  
    • 0 mesaje
    31 Iul 2007, 14:52
    6 13
    desi ti-a venit menstruatia exista riscul de a ramane insarcinata..asa mi-a explicat mie ginecologul meu..asa k eu cred k cel mai bine ar fi sa te duci la farmacie si sa iti iei pastila de a doua zi(postinor 2)..cu cat o iei mai curand cu atat mai bine!!!sa ne auzim cu bine!
  •  
    • 11 mesaje
    31 Iul 2007, 14:53
    8 6
    Daca ai avut relatia sexuala cu o zi inainte de venirea menstruatiei nu ai cum sa ramai insarcinata. perioada de ovulatie este cam la 10 - 14 zile de la ultima menstruatie. dar mai simplu si mai sigur fa un test de sarcina, pentru linistea ta.
  •  
    • 0 mesaje
    31 Iul 2007, 14:55
    12 3
    Nu cred ca e cazul tau. Dar teoretic se poate sa fii deja gravida si sa ai si menstruatie, dar comparativ cu ce ai avut inainte, de mai mica anvergura.
  •  
    • 0 mesaje
    31 Iul 2007, 15:00
    6 6
    Posibilitati sunt foarte mici, dar exista! Du-te cumpara-ti un test de sarcina sa nu mai fii in dubii!
  •  
    • 0 mesaje
    31 Iul 2007, 15:36
    23 9
    Menstruatia nu e boala, e mana cereasca. Ciclul menstrual este, in functie de femeie, de 28 sau 30 zile. acest ciclu se imparte dupa cum urmeaza: 1. ziua 1-a (ziua in care a inceput menstruatia) - ziua a 10-a = perioada nefertila ... si poti s-o faci cat vrei, cum vrei - nu ramai gravida. 2. ziua a 11-a - ziua a 20-a = perioada fertila - in care faci sex protejat ... sau nu ... :)) - si faci un bebe - mai ales in zilele 13 - 16 ale ciclului. atunci are loc ovulatia. poti chiar sa bagi de seama cand se petrece asta: ai apetit sexual crescut, iti creste usor temperatura corporala. poti chiar sa iti iei temperatura intravaginal - cand ai obtinut cea mai mare valoare, inseamna ca are loc ovulatia. nu exista decat un ou, care este facut de un singur ovar (ovarele lucreaza la tura - o luna unul, o luna altul :)) 3. ziua a 21-a - pana la inceperea unui nou ciclu = perioada nefertila din nou. deci, nu puteai ramane insarcinata, in nici un fel! cat despre menstruatie peste sarcina (asta daca ai facut sex neprotejat in perioada fertila!), da - se poate. poti avea menstruatie chiar daca esti gravida, dar numai in prima luna. menstruatia are insa aspect diferit: sangele are culoarea putin mai maronie, iar menstra este de maxim 3 zile. sincer, cred ca am fost destul de explicita si clara. ce sa zic? sanatate! pup
  •  
    • 2 mesaje
    31 Iul 2007, 16:51
    6 8
    Sanse sunt,asa ca cel mai bine,ia pilula de a doua zi cat mai repede si fa,preventiv,si un test de sarcina. Bafta!
  •  
    • 2 mesaje
    31 Iul 2007, 18:44
    7 5
    Perfect de acord cu julie 68 cu mentiunea ca spermatozoizii mai traiesc inca vreo cateva zile din momentul in care ajung in vagin.Deci perioada de dupa ciclu,incepand cu ziua a cincea sau a sasea este destul de nesigura.Asa ca eu te sfatuiesc sa te protejezi in perioada aia.
  •  
    • 24 mesaje
    31 Iul 2007, 21:31
    6 2
    daca ai fost racita da e clar ca iti vine mai repede si te poate tine si mai multe zile,dar nu cred ca ai ramas,dar nu-i imposibil,doar daca si-a dat drumul in tine....
  •  
    • 28 mesaje
    1 Aug 2007, 03:37
    13 1
    Sigur ca da.Te poti trezi ca esti de fapt gravida, la 4 luni cand misca prima oara, tu avind menstra in tot acest timp. Scuze, dar nu am citit si ceea ce ai scris dedesubt.Raspunsul este :depinde de cat de regulata este menstruatia.
  •  
    • 41 mesaje
    1 Aug 2007, 04:58
    4 6
    EU CRED CA NU I NICI O PROBLEMA
  •  
    • 0 mesaje
    1 Aug 2007, 14:30
    5 1
    Nu cred!dar depinde de organismul tau...
  •  
    • 2 mesaje
    1 Aug 2007, 17:49
    2 2
    Nu sunt multe sanse!
  •  
    • 12 mesaje
    1 Aug 2007, 23:55
    6 2
    in cazul tau nu cred ca esti insarcinata,dar cunosc pe cineva care a avut menstruatie pana a nascut,orice e posibil.
  •  
    • 0 mesaje
    2 Aug 2007, 13:23
    3 1
    nu cred deoarece si eu am fost in aceeasi situatie...no problem girl
  •  
    • 14 mesaje
    2 Aug 2007, 21:48
    2 2
    "menstruatia" poate aparea si la unele femei, insarcinate, fiind o dereglare hormonala, dar acest lucru trebuie dezbatut mai pe larg. inteleg ca intrebarea ta s-a referit la un alt aspect, iar raspunsul ar fi nu, daca prin "bolnava" definesti aparitia menstrei. daca mai ai intrebari... sau pt siguranta ta fa-ti un test de sarcina dar nu mai devreme de 7 zile de la contactul sexual neprotejat. bafta
  •  
    • 29 mesaje
    2 Aug 2007, 23:16
    2 1
    Exista aceasta posibilitate insa destul de redusa.
  •  
    • 6 mesaje
    4 Aug 2007, 01:22
    2 2
    Cand am citit prima oara intrebarea ta,am crezut ca te referi la posibilitatea venirii menstruatie in timpul sarcinii,situatie pe care am intalnit-o.Dar,dupa cum spui,este exclusa o sarcina.
  •  
    • 1 mesaje
    18 Ian 2018, 17:35
    2 3
    Am și eu o întrebare. Pe data de 1 Ianuarie am făcut dragoste cu iubitul meu. Pe data de 3 Ianuarie am luat pastila de a doua zi (NU și a dat drumul in mine dar nu am folosit prezervativ asa ca am vrut sa fiu sigura). Pe data de 13 Ianuarie mi-a venit menstruația și mi-a ținut pana pe 17-18 ianuarie(o menstruație normala cu sânge roșu cum ar trebui sa fie ) credeți ca ar trebui sa mă îngrijorez dacă sunt sau nu însărcinată?
    Acest mesaj a fost editat de către Andreeaioana999: 18 Ian 2018, 17:36