Cum pot sa fac sa scap de un baiat ???

  •  
    • 0 mesaje
    15 Mai 2007, 23:18
    6 4
    Cum pot sa fac sa scap de un baiat ???
  •  
    • 8 mesaje
    15 Mai 2007, 23:23
    12 1
    Draga mea,probabil ca esti foarte tanara si banuiesc ca esti si tare draguta. E bine ca nu-l accepti pe acest baiat.Se pare ca a facut o obsesie pentru tine,iar modul lui exagerat de a "forta"sa-i accepti avansurile sunt totala lipsa de respect fata de tine tocmai pentru ca nu tine cont de parerea ta.Nu asa se cucereste o fata,iar eu pot afirma,cu certitudine,ca ceea ce simte el,nu este dragoste,ci ,poate,doar ambitie masculina. Vorbeste cu parintii tai.Cere ajutor de la ei si eventual de la iubitul tau(daca ai unul). Schimba-ti numarul de telefon,si nu-l mai da orisicui.Nu-i raspunde la telefon niciodata si nici la sms-uri. Usor,usor,si cu ajutorul parintilor tai,se va potoli si sper ca te va lasa in pace.Daca nici atunci nu va renunta,il poti,pur si simplu,acuza de hartuire. Ai grija de tine,si mult succes. Gia.
  •  
    • 0 mesaje
    15 Mai 2007, 23:31
    7 2
    Eu te sfatuiesc sa ceri ajutorul unui prieten, coleg in care ai incredere (asta in caz ca nu ai niciun prieten, iubit sau frate mai mare) sa-i spuna ca e iubitul tau si sa te lase in pace. Bafta! Edit later: gaseste un tip ori sa fie mai matur, mai mare dacat tine sau mai cu muschi asa, mai mare, sa impuna respect.
  •  
    • 1225 mesaje
    16 Mai 2007, 00:06
    7 2
    Tata n-ai? El poate face mai mult decat poti face tu cu o mie de "lamuriri"! Doar simpla lui prezenta ar fi deja suficienta sa il calmeze pe amorezul insistent. Iar daca ii mai zice si vreo doua vorbe "de dulce" garantat nu o sa te mai deranjeze!
  •  
    • 28 mesaje
    16 Mai 2007, 02:05
    0 2
    mai dragut-o , eu cred ca atata trimp cat tu-i citesti mesajele , o iei de la scoala sau de unde vi tu ,pe aceleasi "carari" tu iidai atentie !cel putin asa cred eu ca simte el! ia schimba tu cartela de tel , iao pe alt drum ," foloseste-te "de un coleg ma intelegi nu? conteaza mult varsta voastra , cati ani ai tu? dar el? vezi tu mai e o varianta ......! scrie daca vrei sa-ti spun !
  •  
    • 24 mesaje
    16 Mai 2007, 14:06
    3 0
    nu-l mai baga in seama si nu-i mai da tel.evital total.....
  •  
    • 0 mesaje
    16 Mai 2007, 17:11
    1 2
    Sal. fetitso :DDD numai tu poti sa rezolvi aceasta problema! TOTUL DEPINDE DE CARACTERUL TAU!!!! (Comportarea ta) ai nimerit intro aventura interesanta shi hazlie:D Cu cit tu mai mult raspunzi lui prin reproshuri cu atit el inainteaza mai tare, sau invers cu cit el mai tare ataca, cu atita mai tare tu te inervezi, asta la el se primeste ca un fel de joaca, ca cum te ridici in drepte intr-o distractie-din ce ince mai interesant. Inervata? cam deseori cind baiatul inerveaza fata,ce ese din asta? a? el obtine ceea ce vrea...Incearca sa-ti schimbi comportarea ta, reactioneaza altfel la gesturile lui, fii mai indeferenta fata de el, mai putina atentie trage lui, ceea ceti zici ea asta ca gluma shi raspundei tot ca gluma. Chear poti sa intre shi tu in joaca lui prosteasca, numai sa fii atenta, el asteapta raspuns dar timpul ii v-a da rezultat, mult nu o sa tina asha :))) De asha fel de aventuri pierde tot cel care o incepe. Incearca shi rezolva singura, daca nu se primeste shi lui nui lucreaza o parte din crier(are gliucuri:)), atunci apeleaza la amici chear la parinti....Eu tie iti urez numai bine shi succes!!!
  •  
    • 178 mesaje
    16 Mai 2007, 18:23
    4 0
    Daca erati siamezi, era mai greu. Dar asa, cred ca Evele, din experienta si imaginatia lor, iti vor oferi o multime de solutii. Dar, daca este exact asa cum spui, am impresia ca e ceva in neregula cu el.
  •  
    • 1 mesaje
    16 Mai 2007, 18:53
    2 0
    evita-l cat mai mult.daca te urmareste nu-l baga in seama, nu-i rasp la telefon sau spune-i direct hai sa fim amici...dar nimic mai mult...am fost si eu in situatia ta si am reusit...l-am convins ca e mai bine sa fim amici.
  •  
    • 41 mesaje
    16 Mai 2007, 19:38
    4 0
    CRED CA AR TREBUI SA FII O VREME INSOTITA DE CINEVA -TATAL TAU SI SA NU I MAI RASPUNZI LA SMS
  •  
    • 312 mesaje
    16 Mai 2007, 20:24
    7 0
    Vai, nici nu stii ce mult ma bucura mesajul tau. Pentru ca el este, de fapt, cel mai bun raspuns la o alta intrebare, a mii de fete: CUM SA-L FAC SA MA DOREASCA? Fiti crude, gagiiiici! (emoticon in tufis, imbracat in camuflaj si incarcand-si mitraliera cu ranjet asimetric)
  •  
    • 0 mesaje
    17 Mai 2007, 00:18
    4 0
    Nu te mai obosi sa-i dai explicatii...ignora-l total,nu-l mai baga in seama prefa-te ca nu exista, ca nu-l vezi...etc.Indiferenta doare foarte tare...;)
  •  
    • 7 mesaje
    17 Mai 2007, 11:22
    3 0
    Gritti, cand vrei, poti! Indiferent ce mijloace vei folosi, indiferent cui vei cere ajutor, totul este sa-ti doresti, cu adevarat, sa-l indepartezi!Incearca sa pari mai putin afectata de insistentele lui, poti parea, chiar indiferenta si sa fii convinsa ca nu va suporta asta la nesfarsit. Ai rabdare si persevereaza in strategia ta de a-l tine la distanta si vor aparea si rezultatele! Succes!
  •  
    • 28 mesaje
    17 Mai 2007, 11:40
    3 0
    Daca nu ii vei da niciun fel de atentie, se va plictisi.Lasa-l sa scrie mesaje pana nu mai poate si sa te urmareasca pana isi toceste talpile.La un moment dat, tot se va plictisi.
  •  
    • 457 mesaje
    17 Mai 2007, 13:23
    4 1
    ar fi bine sa discuti si cu parintii tai despre acest baiat, sau daca ai cu o sora sau frate mai mare. daca nu merge cu indiferenta cu care il tratezi, discuta cu cineva neaparat.
  •  
    • 2 mesaje
    17 Mai 2007, 18:03
    4 0
    Cred ca poti incerca sa iti faci un prieten stabil. Si sa ii arati acest lucru. Sau daca nu, spune-i clar ca nu are nici o sansa de a fi vreodata cu tine.
  •  
    • 8 mesaje
    17 Mai 2007, 22:29
    3 0
    si eu am patit asa ceva. Nu ii da importantza si in timp se va obisnui cu realitatea!
  •  
    • 4 mesaje
    18 Mai 2007, 22:25
    3 1
    Se spune ca dragostei trebuie sa-i raspunzi tot cu dragoste...dar cu forta?Poate asa crede el ca vei ajunge sa-l simpatizezi.Si poate vei ajune,sau poate deja o faci,daca ai simtit nevoia sa ne impartasesti problema ta,intr-un mesaj destul de consistent.Daca e asa,nu te enerva pe mine ca am dreptate.Iar daca nu e adevarat,si insistenta lui continua,roaga unul din parinti sa-l faca sa inteleaga ca nu te poate urmari peste tot,savarseste o infractiune.
  •  
    • 1 mesaje
    5 Iun 2017, 00:10
    1 0
    Nu e obligatoriu sa faci ceva pur și simplu ignoral credema am avut și eu așa problema și nu doar o data daca ești tipul de fata mai dura sau așa ceva poți sa te comporți urît cu el sau sa vorbești urît cu dinsul desigur va fi problema ca va împrăștia vorbe despre tine dar nu te teme totul va trece eu tot am avut așa problema nu doar cu clasa dar și cu scoala.SUCCES!!