DJ sau formatie la nunta? De ce?

  •  
    ics
    • 0 mesaje
    6 Apr 2007, 14:20
    0 0
    DJ sau formatie la nunta? De ce?
  •  
    • 0 mesaje
    6 Apr 2007, 15:03
    1 0
    Eu as prefera DJ. Poti face playlist-ul cu el / ea. Iti alegi exact ce genuri de muzica vrei, ce melodii iti plac, hotarati pentru anumite momente ale nuntii ( gen valsul miresei ) ce vrei tu, iar daca ai un DJ bun care sa stie sa faca atmosfera si sa atraga lumea la dans este perfect. Ca bani este mai ieftin, decat sa chemi o formatie si iti ocupa si spatiu mai putin :)). Ideea este ca daca iti chemi o formatie, iti canta o ora, doua si tot iti trebuie DJ. O alta solutie este sa ai DJ si o formatie care sa interpreteze cateva melodii. Depinde cum iti vezi nunta...mai intima, mai fastuoasa, sa faci impresie sau doar sa te distrezi alaturi de ceilalti intr-un mod simplist. In orice caz, eu una nu as angaja o formatie si atat. Mi-as lua DJ, iar daca tin eu neaparat sa imi cante 2-3 melodii, eu stiu...St. Banica Jr, il chem...daca am bani si daca are chef. :))
  •  
    • 12 mesaje
    6 Apr 2007, 15:39
    0 0
    clar DJ dar acum depinde si de media de varsta a invitatilor, insa cu formatia poti da gres, asa dj-ule si mai ieftin si iti pune tot ce vrei, plus k iti faci un play-list cu ce preferati voi, si distractia este asigurata , mai ales ca invitatii pot alege ce prefera
  •  
    • 457 mesaje
    6 Apr 2007, 15:47
    1 0
    ambele. nu se compara muzica live cu calculatorul. dar cand ei luau pauza, intra dj-ul in action. as opta din nou pentru ambele.
  •  
    • 366 mesaje
    6 Apr 2007, 23:08
    0 1
    diferenta intre DJ sau Formatie este aceeasi ca si intr-un tort artificial ornat superlux,sau un tort gustos decasa mai modest ornat dar festiv/asta este parerea mea,sper ca ai inteles ce vreau sa zic
  •  
    • 0 mesaje
    7 Apr 2007, 02:37
    1 0
    Pe vremea mea...of, Doamne ce batrana par, da'nu's, zau, nu era DJ si nici computer, playliste etc. Formatie, tata, cu guristi, am avut 2, o femeie si un barbat si cantau pe rand. Nunta adevarata, frate!
  •  
    • 0 mesaje
    7 Apr 2007, 04:23
    1 0
    formatie logik! cu dedicati,bani la lautari, si nu e cum au spus unele eva ca dj-ul canta ce vrei tu ...adika asa e dar si formatia canta ce vrei tu [daca este o melodie cunoscuta si daca se potriveste lor ! ce ar fi sa cante la o nunta sa zicem...florin salam care e manelist o melodie de a lu blondy??:)) ]! si parka este mai bine cu formatie ! mai mult fast mai mult lux si in pauza ... poti lua si un dj ! ca sa nu oboseasca formatia. daca vrei neaparat dj...iti poti lua unu si poti lua si o formatie ca sa faca un program 2-3 ore sau cat o fi !
  •  
    • 0 mesaje
    7 Apr 2007, 18:51
    0 0
    sincer as prefera un Dj decat o formatie pt ca poti asculta tot felul de muzica si nu numai melodiile unei singure persoane
  •  
    • 9 mesaje
    5 Oct 2016, 15:44
    0 0

    Si eu am avut dilema asta inainte de nunta, mai ales ca am fost si la nunti la care a cantat doar formatia, si la altele la care a fost doar DJ, asa ca stiam si plusurile si minusurile fiecareia. N-am putut sa ma hotarasc pentru ca nu era doar nunta mea, ci era un eveniment important la care imi doream sa se simta bine si invitatii mei, care erau de toate varstele, asa ca le-am ales pe amandoua. I-am luat pe cei de la dj-fotovideo.ro si as putea spune ca alegere mai buna nu cred ca as fi putut face. Pretul este rezonabil, totul a costat 700 de euro, au adus si fum si lumini, iar vocea Mihaelei Gurau, solista, a impresionat pe toata lumea. Chiar recomand!
     

  •  
    • 3765 mesaje
    7 Oct 2016, 16:45
    0 0
    Ana0128 said:

    , totul a costat 700 de euro,
     

     pentru o noapte!!???

  •  
    • 8 mesaje
    24 Nov 2016, 15:38
    1 0
    Noi am optat pentru Dj chiar daca toata lumea ne spunea "aaa dj"   dar le-am demonstrat ca poate face atmosfera mai multa decat o formatie. Faptul ca au fost mai ieftini, ne-a determinat sa inchiriem si trei perechi de dansatori profesionisti de la scoalastop&dane( http://stop-and-dance.ro/  ) care au reusit sa faca atmosfera, tota lumea fiind pe ringul de dans. 

    Acest mesaj a fost editat de către aleynad: 24 Nov 2016, 15:40
  •  
    • 3765 mesaje
    25 Nov 2016, 22:02
    0 0
    aleynad said:Noi am optat pentru Dj chiar daca toata lumea ne spunea "aaa dj"   dar le-am demonstrat ca poate face atmosfera mai multa decat o formatie. Faptul ca au fost mai ieftini, ne-a determinat sa inchiriem si trei perechi de dansatori profesionisti de la scoalastop&dane( http://stop-and-dance.ro/  ) care au reusit sa faca atmosfera, tota lumea fiind pe ringul de dans. 

     
    daca ai bani ii chemi si pe irlandezii aia sa danseze.