ati fost vreodata la ghicitoare? de ce?

  •  
    • 3 mesaje
    18 Ian 2007, 02:47
    0 0
    m-au acostat pe plaja niste ghicitoare, pentru ca nu le-am dat cati bani au vrut au inceput sa ma blesteme. am inteles ca ghicitoarele sunt uneltele diavolului.asta le face, cica, sa stie atatea despre o persoana.
  •  
    • 0 mesaje
    18 Ian 2007, 07:35
    0 1
    sincer da:) am fost odata din curiozitate:) si am ramas suprinsa..pentru ca tipa chiar isi facea treaba bine,adica imi spunea lucruri despre mine ce le stiam numai eu:)
  •  
    • 0 mesaje
    18 Ian 2007, 12:27
    0 0
    Nu. M-a gasit ea pe mine, in parc. M-am lasat "sedusa" din curiozitate si atractie pentru mistic. Unii dintre noi chiar au capacitatea de a vedea in timp si mai ales de a citi gandurile celor din jur. :)
  •  
    • 8 mesaje
    18 Ian 2007, 13:34
    1 0
    O "afacere" riscanta; risti sa ramai fara bani si sa primesti la schimb vorbe goale. In general persoanele care se dau drept "ghicitoare" sunt ori tiganci ori persoane dubioase. Cred ca cei care au viziuni si puteri de preziceri sunt persoane special si foarte rare si mai ales care nu se etaleaza. Mie imi "ghicea" o matusa in cafea, dar am senzatia ca-mi spunea cam ce voiam eu sa aud.
  •  
    • 7 mesaje
    18 Ian 2007, 14:35
    0 0
    da eu am fost cu o prietena..de fapt ne-a abordat pe stada o ghicitoare acum multi ani....si m-a speriat ca aghicit prea multe si de atunci nu mai vreau sa aud de ele...decat sa imi spuna ca se va intampla ceva rau..si apoi sa ma gandesc tot la acel lucru..mai bine evit
  •  
    • 7 mesaje
    18 Ian 2007, 14:54
    1 0
    nu am fost niciodata pentru ca nu cred in asa ceva
  •  
    • 0 mesaje
    18 Ian 2007, 16:14
    0 0
    nu am fost niciodata si nici nu-mi doresc sa plec,caci socot ca este mai interesant pe de o parte si pe de alta parte poate fi rau sati stii viitorul dinainte.Lasa mai bine sa mearga totul de la sine.Si totusi se poate crede in ele
  •  
    • 0 mesaje
    18 Ian 2007, 22:16
    1 0
    ...totusi nu crezi ca daca ar fi vrajitoare nu te-ar insela si ti-ar cere o sumedenie de bani.....deci ia viata asa cum este, in fiecare dimineat un nou inceput si o noua necunoscuta.dar daca vrei sa fi linistita incredete numai in Dumnezeu si in rugaciune stai de vorba cu El si spune-i toate probleme tale si atunci totul va fi O.K.
  •  
    • 0 mesaje
    19 Ian 2007, 04:12
    0 0
    Am vrut sa ma duc odata la o femeie ce ghicea in cafea. De fapt, chiar am fost cu o vecina, dar femeia aceea nu a fost acasa, asa ca nici eu nu mai m-am dus. Prefer sa visez si pt ca am carte de vise, mi le interpretez sgra si stiu intotdeauna ce mi se intampla!
  •  
    • 5 mesaje
    19 Ian 2007, 10:45
    1 0
    Nu am fost niciodata si nici nu as merge. Argumente? In primul rand nu cred ca exista persoane care au astfel de capacitati. Am vazut la televizor cateva ghicitoare care incercau sa prezica viitorul Romaniei. Daca stai sa analizezi logic spusele lor vei vedea ca sunt lucruri generale care cu siguranta la un moment dat vor fi si valabile. Si eu daca stau sa ma gandesc bin pot sa fac astfel de previziuni si sa am si dreptate. In al doilea rand daca intr-adevar exista astfel de persoane cu capacitati paranormale cum se intampla ca ele sa fie intotdeauna inculte pana in strafundul sufletului. Si cum sa cred ca astfel de persoane care nu stiu nici sa vorbeasca, daramite sa scrie pot sa imi vada si sa imi spuna mie viitorul?Sa fim seriosi!
  •  
    • 0 mesaje
    19 Ian 2007, 11:24
    0 0
    Nu am fost si nici nu as merge pentru ca nu cred in asa ceva. Aceste persoane care pretind ca sunt vrajitoare se folosesc de naivitatea oamenilor pentru a-i fraieri.
  •  
    • 0 mesaje
    19 Ian 2007, 12:58
    0 0
    Nu am fost.. p/t nu cred in asha chestii!!!
  •  
    • 0 mesaje
    19 Ian 2007, 15:23
    0 0
    Nu am fost...aveam o vecina care mai citea in carti...nu cred in asa ceva
  •  
    • 8 mesaje
    19 Ian 2007, 15:34
    0 0
    Giceam odata in cafea din distractie.
  •  
    • 0 mesaje
    20 Ian 2007, 23:43
    0 0
    Nu si sper sa nu ajung vreodata sa apelez la asa ceva, dar fiecare e liber sa procedeze cum crede de cuviinta.
  •  
    • 30 mesaje
    21 Ian 2007, 01:48
    0 0
    nu si nici nu am de gand deoarce cred ca sunt aberatii ce zic acolo am o prietena care sa dus acuma 5 ani la una si ia zis ca va muri anul viitor va dati seama ca este minciuna ca ea este in viata:)
  •  
    • 1 mesaje
    9 Aug 2017, 22:19
    0 0
    Da, am fost chiar azi. Mi-a zis tot ce se întâmplase cu câteva zile în urma. Dar ce a fost bizar e ca prietenei mele i-a zis sa pună banii pe cărți și ea nu-î gasea. Poate e un semn, deoarece am aflat de la o fata ca poate sa-ți facă blesteme asa. Apoi am fost în parc și când am iesitimp din parc ea era acolo și ne-a pus mai multe întrebări. A fost super ciudat.
  •  
    • 3765 mesaje
    9 Aug 2017, 22:56
    0 0
    Denisa199 said:Da, am fost chiar azi. Mi-a zis tot ce se întâmplase cu câteva zile în urma. Dar ce a fost bizar e ca prietenei mele i-a zis sa pună banii pe cărți și ea nu-î gasea. Poate e un semn, deoarece am aflat de la o fata ca poate sa-ți facă blesteme asa. Apoi am fost în parc și când am iesitimp din parc ea era acolo și ne-a pus mai multe întrebări. A fost super ciudat.

     

     

    Ca tot vorbeam de topice redeschise dupa 10.

  •  
    • 3765 mesaje
    9 Aug 2017, 22:58
    0 0
    Denisa199 said:Da, am fost chiar azi. Mi-a zis tot ce se întâmplase cu câteva zile în urma. Dar ce a fost bizar e ca prietenei mele i-a zis sa pună banii pe cărți și ea nu-î gasea. Poate e un semn,

     

     

    Clar  e un semn ca sunteti proaste. Semn mare.

  •  
    • 1 mesaje
    1 Iun 2019, 12:47
    0 0
    Am fost si eu de curând in Brașov la o femeie care ghicește in cărți normale la ea acasă si vreau sa zic ca am fost surprinsa ce mi-a zis: ca nu pot sa fac copii si ca fostul meu soț era bețiv și violent, ca in adolescenta am avut un accident de mașină si multe alte chestii de care nu avea cum sa știe, si cel mai important ca de aceea am mers, sa aflu dacă voi ieși dintr-un impas delicat si ce trebuie sa fac, mi-a zis ca rezolv dar voi fi nevoita sa renunț la ceva drag (mi-am vândut masina) eu credeam ca n-o sa rezolv, in concluzie pe mine m-a ajutat mult, plus ca doamna nu e vreo țigancă si nu îți zice 5 minute, cred ca am stat mai bine de o ora, o ora jumate si mi-a zis pentru 70lei ...va las nr ei dacă vreți sa mergeți 0764473356 să-mi ziceți dacă a fost ok, sper sa nu ma înjurați, eu am fost foarte mulțumita!