Cum se poate scapa de inesteticele punctele negre? Eventual un

  •  
    • 42 mesaje
    17 Ian 2007, 15:38
    0 0
    Cum se poate scapa de inesteticele punctele negre? Eventual un tratament naturist??Merci
  •  
    • 457 mesaje
    17 Ian 2007, 15:49
    1 0
    poti sa iei de la o farmacie Favisan. Compozitie: Propolis, nuci, musetel. efect sigur cam in 8-10 zile.
  •  
    • 25 mesaje
    17 Ian 2007, 15:53
    0 2
    stiu ca era un unguent la farmacii, dar nu mai stiu cum se numeste. eventual poti incerca pe net cu google si sigur o sa ai bafta.
  •  
    • 3198 mesaje
    17 Ian 2007, 16:08
    3 1
    Ele sunt cauzate de tipul tau de ten, si anume gras sau mixt. Probabil esti foarte tanara si abia ti-au aparut. De aceea inca nu ti-ai dat seama ca punctele negre pot fi curatate si tinute sub control ca aspect si igiena (sa nu se infecteze si transforme in cosuri), dar nu se poate scapa de ele. Porii mariti si excesul de sebum care ii provoaca sunt date genetice pt care nu exista tratament definitiv. Singurele lucruri pe care te-as sfatui sa dai banii sunt: gel de spalat, crema de gomaj, lotiune tonica, crema hidratanta non-grasa, masca cu argila si un abonament la un cabinet de cosmetica utilat performant (cu aparate care curata in profunzime si apoi actioneaza astringent, accentuand efectul produselor folosite). Later edit: Intra pe un site de aparatura pt cabinetele de cosmetica. O sa vezi ce inseamna tehnologia in domeniu si o sa intelegi ca in nici un caz nu poti sa te bucuri de aceleasi rezultate acasa. Si eu gandeam candva ca tine, pt ca fusesem la cabinete de doi bani si, nah, imi facusem o impresie proasta.
  •  
    • 2 mesaje
    17 Ian 2007, 16:36
    0 1
    am auzit ca merge cu pliculete cladute de musetel. cam 15 min lasate. 7 zile la rand
  •  
    • 2081 mesaje
    17 Ian 2007, 16:42
    0 0
    Pune un morcov proaspat in mixer si intinde sucul obtinut pe obraz. Lasa-l sa actioneze 20 de minute, apoi clateste-te cu apa minerala.
  •  
    div
    • 2 mesaje
    17 Ian 2007, 16:43
    0 0
    Amesteci niste malai cu apa si dai pe fata si apoi clatesti. Asta-i varianta ieftina. Mai scump te duci la dermatolog.
  •  
    • 9 mesaje
    17 Ian 2007, 16:46
    0 0
    cred ca cel mai indicat este sa mergi la un salon de cosmetica.
  •  
    • 29 mesaje
    17 Ian 2007, 17:34
    0 0
    Si eu am problema asta! Ce bine ca ai intrebat... Treaba cu malaiul am incercat-o si nu e valabila, cu argila la fel si trec pentru putin timp. Ce am dasit eu si functioneaza este: te duci la un salon de cosmetica si iti face tratament facial pentru scoaterea punctelor negre. Apoi le intrebi pe ele ce sa folosesti cand nu te duci la cabinet si din doua in doua saptamani treci pe acolo. Mult succes
  •  
    • 293 mesaje
    17 Ian 2007, 17:56
    0 0
    incearca sa te duci la un salon pentru un tratament de acest gen.ai grija la ce salon
  •  
    • 2487 mesaje
    17 Ian 2007, 18:02
    0 0
    Citeste recomandarile lui Beauty,sunt bune si profesioniste.
  •  
    • 24 mesaje
    17 Ian 2007, 18:09
    0 0
    Eu te sfatui ca sa nu pleci la salon sa te duci la farmacie sa ceri Argila de la gerovital plant,iti zic sigur ca da rezultate chiar iti inchide si porii dupa ce o sa iasa cosurile,,,,Mult noroc
  •  
    • 14 mesaje
    17 Ian 2007, 18:23
    0 0
    Un posibil tratament naturist este solutia impotriva punctelor negre Activit de la Favisan.
  •  
    • 105 mesaje
    17 Ian 2007, 18:51
    0 0
    Incearca gelul exfoliant Artistry..iti spun ca folosit regulat face minuni...Insa de preferabil inainte sa il folosesti dute la o cosmeticiana..sa te "purifice"..:)
  •  
    • 38 mesaje
    17 Ian 2007, 21:02
    1 0
    eu l-am descoperit pentru tenul meu,activa de la favisan
  •  
    • 2 mesaje
    17 Ian 2007, 22:41
    1 0
    Eu fac infuzie cu ceai de plante(sti tu schema aia cu oala, cu aburii si cu prosopul) apoi fac un gomaj cu malai sau cu zahar si apoi imi fac o masca cu argila, lamaie si miere..asta o data sau de 2 ori pe luna..in rset folosesc de cate ori consider necesar masti pt gomaj si pt inchiderea porilor;)
  •  
    • 3 mesaje
    18 Ian 2007, 01:44
    0 0
    De puncte negre nu ai cum sa scapi definitiv.Poti doar sa le tii sub control cu ajutorul unei cosmeticiene sau cu produse de la plafar special concepute pentru asa ceva.
  •  
    • 3 mesaje
    18 Ian 2007, 02:53
    0 1
    ori mergi la cosmetician ori cureti tenul cu musetel si apoi cu o crema braziva.
  •  
    • 8 mesaje
    18 Ian 2007, 13:46
    0 0
    Nu exista metoda de a elimina total punctele negre pentru ca ele se formeaza in timp; e ca si cum ai vrea sa scapi de transpiratie!! Trebuie doar sa ai grija in permanenta de ten.
  •  
    • 7 mesaje
    18 Ian 2007, 14:38
    1 0
    eu zic sa incerci sa mergi la un salon de cosmetica..pt. ca stiu persoane care au fost ajutate sa scape de ele... bafta