Care sunt cele mai bune masti pentru ten pe care le-ati incercat

  •  
    • 0 mesaje
    4 Ian 2007, 13:12
    0 0
    Pai ar fi mai multe dar depinde de tenul pe care il ai.......de exemplu pasta de banane si capsuni readuce prospetimea fetei........pentru ten gras amesteci sucul de la o jumatate de lamaie cu cu o jumatate de pahar de faina de ovaz si un albus de ou,purificand tenul si excesul de sebum..........dar cea mai buna masca e cea cu cafea...intr-o ceasca dupa ce bei cafeaua ramane zatul,pe care il amesteci cu un albus de ou si o lasi sa se usuce,dupa o indepartezi cu apa calduta si gata...tenul tau va fi mai frumos mai fresh...:)
  •  
    • 0 mesaje
    4 Ian 2007, 13:38
    0 0
    depinde de ten.pentru ten uscat cea mai buna mi s-a parut banana cu miere sau ulei de masline cu miere si galbenus de ou.pentru ten gras este foarte buna argila.
  •  
    • 24 mesaje
    4 Ian 2007, 13:51
    0 0
    Dupa parerea mea sunt alea de la GEROVITAL PLANT,ASLAN,sunt naturiste si zic ca sunt cele mai bune astea naturale......nu irita,,,,,Cristina
  •  
    • 8 mesaje
    4 Ian 2007, 16:36
    0 1
    cele pe baza de aloe sau argila.
  •  
    • 0 mesaje
    4 Ian 2007, 17:02
    0 0
    depinde de ce ten ai pt gras - de argila pt uscat - de miere
  •  
    • 262 mesaje
    4 Ian 2007, 20:37
    1 0
    eu am incercat masca cu banana, o jumatate de banana pisata, cateva picaturi de zeama de lamaie si o lingurita de ulei de masline...se amesteca toate si apoi se intinde continutul pe fata, te poti intinde pe pat 20 de minute cat isi face masca treaba, apoi clatesti cu apa calduta si vei avea o fata de bebelus....e indicata tenului uscat si obosit....am incercat foarte multe masti naturale dar asta mi s-a parut cea mai buna......
  •  
    • 0 mesaje
    5 Ian 2007, 00:31
    0 0
    Eu am folosit o masca pentru ten uscat : un galbenus de ou, o lingurita de miere si citeva picaturi de zeama de lamiie.Se intinde pe toata fata si se lasa cam 15 min.
  •  
    • 3 mesaje
    6 Ian 2007, 22:10
    0 0
    depinde de ten, bineinteles ! eu pentru ten mixt folosesc creme si masti de la AVON, ma impac bine cu ele : gama verde Pore fection : demachiant lichid,masca pentru ten mixt, crema hidratanta fara ulei.
  •  
    • 6 mesaje
    6 Ian 2007, 22:19
    0 0
    Mastile naturale..cu miere si ou de exemplu.... castravete pentru cearcane si cosuri si aloe pentru inflamatii ale pielii.. daca nu cele de la avon,am folosit masca exfolianta pentru pete si cosuri si mie mi-a mers bine acum depinde si de ten incerca mai multe si vezi care-ti merge bine si tine-te de ea
  •  
    • 0 mesaje
    7 Ian 2007, 01:03
    0 0
    Mastile naturale:)Eu am ten mixt si trebuie sa tin cont atat de zona T cat si de partea mai uscata.Masca cu iaurt a dat cele mai bune rezultate!:)Este cea mai buna pentru tenul meu:)
  •  
    • 199 mesaje
    7 Apr 2017, 14:34
    0 0
    Cred ca am folosit tot ce se putea in materie de masti pentru fata, chiar obisnuiesc sa imi aplic destul de des si am vrut sa vad care este cea mai eficienta. De putin timp o folosesc doar pe cea de la Teoxane, Hidrogel Mask, este atat de buna si are rezultate multiple, incat nu-mi vine sa ma despart de ea. Dupa atatea incercari voi ramane la aceasta, pentru ca mi se pare ca este cea mai buna si rezultatele sunt foarte bune la nivelul pielii.