Astrograma

  •  
    • 6 mesaje
    19 Apr 2006, 16:09
    0 0
    Buna tuturor!

    Stie cineva sa interpreteze o astrograma? Mi-am facut-o pe un site acum ceva vreme, dar explicatiile care au venit cu ea se bateau cap in cap

    Aici o puteti vedea:
    http://rapidshare.de/files/18399816/astrograma.jpg.html (Pe pag asta jos de tot in dreapta e un buton pe care scrie free)
  •  
    • 2060 mesaje
    19 Apr 2006, 16:19
    0 0
    Eu nu gasesc nici o astrograma...acolo...sigur ca se bat cap in cap...aspectele sunt foarte multe si vei actiona in consecinta aspectelor pe care le face astrograma ta cu harta cerului de la un moment dat!
  •  
    • 6 mesaje
    19 Apr 2006, 16:36
    0 0
    Trebuie sters spatiul dintre "." si "jpg". Pe pagina asta dai pana jos si apesi pe "Free" iar pe pagina noua dai un pic in jos. Sper sa mearga, eu o vad.. Ms
  •  
    • 6 mesaje
    20 Apr 2006, 16:15
    0 0
    Deci.. nu se pricepe nimeni?
  •  
    • 621 mesaje
    21 Apr 2006, 09:44
    0 0
    am reusit sa vad astrograma, dar nu ma pricep deloc la asa ceva. Totusi ai putea sa imi spui si mie pe ce site ti-ai facut astrograma ?
  •  
    • 2060 mesaje
    21 Apr 2006, 10:43
    0 0
    Roxy da-mi datele tale....acolo este o harta am reusit si eu sa o vad dar este destul de haios facuta in sensul ca sunt softuri mai bune...lasa ca iti fac eu...cand am timp si am sa iti spun cate ceva!
  •  
    • 6 mesaje
    21 Apr 2006, 20:52
    0 0
    ok 30.09.84, ora 11:45 a.m., Bucuresti
    mersi frumos Aquamarina
  •  
    • 2060 mesaje
    22 Apr 2006, 12:36
    0 0
    Foarte interesanta astrograma ai roxy...te sfatuiesc sa mergi sa povestesti cu un astrolog profesionist, merita sa iti faci o astrograma pe care sa aibe timp sa ti-o explice!
    pe scurt: ai ascendent in sagetator, dupa parerea mea risc de mai multe casatorii,sau oricum vei avea mai multe relatii decisive in viata ta, in plus ai si un stellium pe sagetator (conjunctii pe aceeasi zodie), si deci esti o balanta focoasa, cu idei expansioniste, iti place sa explorezi, dar tinzi sa crezi in oameni mai mult decat e necesar, si esti de asemenea foarte impresionabila, e posibil sa fii mai baietoasa, iti plac calatoriile...ai mercur in fecioara (e in domiciliu!!!) ceea ce inseamna o minte brici, esti o fire practica, stii sa rezolvi lucrurile rapid si concret, reusesti sa faci foarte bune sinteze, si e posibil sa fii criticista dar se poate sa ai dreptate de cele mai multe ori!ai venus in scorpion ceea ce inseamna ca vei cere mult de la partner, esti si foarte senzuala, ai un farmec aparte, care poate innebuni sexul opus, dar poti fi de asemenea foarte posesiva, geloasa ceea ce nu iti aduce intotdeauna relatii sentimentale foarte confortabile...ai soarele pe casa a 10 a ceea ce inseamna ca vei avea un destin la vedere, posibil sa devii persoana publica, sau celebra prin ceva, rol social oricum..foarte multe planete pe casa 1 a personalitatii, a identitatii...ai grija cu egosimul...e o astrograma foarte interesanta...neaparat sa iti faci o astrograma personala...ceea ce ti-am spus eu e minimum minimorum...sunt foarte multe de spus!
  •  
    Kit
    • 6 mesaje
    22 Apr 2006, 18:33
    0 0
    saru-mana,aquamarina!
    imi place cum povestesti,ai putea,daca ai vreme sa-mi spui doua vorbe si despre sotia mea-2mai1973 ora 18:20 (cluj)
    multumesc frumos!
  •  
    • 2060 mesaje
    22 Apr 2006, 21:28
    0 1
    Sotia ta Kit este o nativa taur cu ascendent in balanta ceea ce ma face sa cred ca e o femeie frumoasa (atat soarele cat si ascendentul au domiciuliu in venus, planeta iubirii si frumusetii) pentru e foarte importanta familia, sotul tot ceea ce inseamna relatii de suflet, cu cei dragi...poate fi foarte incapatanata uneori iar alteori oscilanta...sta sa gandeasca bine inainte sa faca un pas, preocupare pentru frumos, arta, vestimentatie, cosmetica...o persoana pe acre am putea-o caracteriza prin bun gust...ii place ca, casa in acre locuieste sa fie o oaza de liniste si de frumos...de accea incearca sa o impodobeasca...am vazut ca are si luna in taur si venusul in taur acest lucru ma face sa cred ca e o natura senzuala, care simte foarte mult la nivel emotional si a carei stabilitate o constituie familia, sotul copiii...(o mama foarte buna, afectuoasa cu copiii!!!)casa si eventual la modul ideal o gradina imensa pe langa casa cu foarte multe flori de care sa aiba grija...cred ca este o persoana care si-ar dori sa viziteze zilnic o sala de teatru, de opera, o galerie de arta...dar in acelasi timp sa faca si mnacaruri delicioase...are multe planete printre care si soarele pozitionate in casa a 7 a ceea ce inseamna destin pe casatorie...pentru ea acest aspect al vietii e foarte important...relatia cu partenerul de viata, parteneri in general!
    Din nou trebuie sa spun ca ceea ce am scris eu aici e insuficient pentru un portret astrologic complet analizat cu aspecte intre planete, pozitionari etc...
  •  
    • 244 mesaje
    23 Apr 2006, 01:02
    0 0
    aquamarina, daca te rog ma ajuti si pe mine cu astrogama, ca nu ma descurc.
    12. 10. 1968 ora 21,30
    merci anticipat
  •  
    • 35 mesaje
    23 Apr 2006, 09:34
    0 0
    aqua,draga!astia cu siteurile lor astrologice sunt de toata comedia..cind vreau sa calculez ascendentul...de ex.pe dsclex si inca citeva imi da un ascendent..in schimb cind intru pe pro-astrolog.ro sau ezoteric.ro imi da alt ascemdent.Nu intri si tu de curiozitate pe pro-astrolog.ro sa vezi tie ce-ti da(macar ca stiu ca-ti sti ascendentul)mersi
  •  
    • 2060 mesaje
    23 Apr 2006, 11:05
    0 0
    Alda eu banuiesc ca tu intampini urmatoarea problema: daca te-ai nascut in anii in care a functionat ora de vara (in acest caz calculezi cu -3 de la GMT nu cu -2 h)se prea poate sa fie fluctuatie de ascendente pentru ca nu toate site-urile cu specific astrologic au softuri foarte bune si care sa calculeze automat diferentele de fus orar...banui ca tie ti se schimba ascendentul de la o zodie la alta nu???... deci la urmatoarea care ii urmeaza celei pe care o stii sau pe cea din fata...daca e asa atunci softul nu are incorporat automat calcularea orei dupa ora de vara!
  •  
    • 2060 mesaje
    23 Apr 2006, 11:16
    0 0
    Conny esti balanta cu ascendent in rac...doua semne cardinale ceea ce inseamna ca, chiar daca pari fragila tu esti foarte ambitioasa...ascendentul iti da o sensibilitate mai deosebita, atasament fata de cei dragi, sot, parintii, trecut, copilarie, casa bunicilor etc...astrograma ta ma face sa cred ca esti o luptatoare si cred de asemenea ca ai putea fi o mama foarte buna care intelege nevoile copiilor...se prea poate sa iti fi dorit mult copii, e posibil sa ai copii nelegitim sau sa adopti (soarele in casa a 5 a) ai mercur in balanta ceea ce inseamna un mental echilibrat, esti comunicativa insa faptul ca mercur e retrograd ma face sa cred ca in alte vieti nu prea ai stiut sa comunici si acum trebuie sa o faci in asa fel incat sa fii inteleasa de cei din jurul tau...am vazut ca ai pe astrograma mai multe planete in casa a 5 a ceea ce inseamna ca, copii tai sunt foarte importanti pentru tine si tu pentru ei...ai fi fost potrivita pentru o profesie in invatamant, educatoare, invatatoare, profesoara etc...de asemenea casa 5 a semnifica faptul ca tu dispui de o mare capacitate de creatie, esti foarte creativa, tinzi putin spre o viata boema de artist...luna in gemeni iti da spontaneitate, flexibilitate, dar si superficialitate in trigon soarele tau si cu mercurul semnifica o capacitate sporita de comunicare, si confera agilitate spiritului...e foarte sumara insa aceasta descriere...iti recomand sa iti faci o astrograma!
  •  
    • 6 mesaje
    23 Apr 2006, 15:29
    0 0
    iti multumesc mult Aquamarina pentru raspuns! Nu-mi vine sa cred cat de bine m-ai descris. Chiar intentionam sa-mi fac o astrograma la un nene astrolog de profesie (Stefan Nu-stiu-cum il cheama si l-am vazut intr-o perioada la emisiunea matinala de la Antena 1). Din cate am inteles, o consultatie la dumnealui costa pe vremuri 500.000. E mult? putin? Nu ma pricep...
    In special eram curioasa cam ce meserie mi s-ar potrivi. Fac 2 facultati, sunt buna la toate dar nu stiu ce sa aleg. Nu stiu ce mi s-ar potrivi cel mai bine
    Inca o data iti multumesc pentru raspunsul detaliat
  •  
    • 15 mesaje
    23 Apr 2006, 21:55
    0 0
    Salut fetele. Vad ca voi sunteti mai in tema cu ce ma intereseaza pe mine si ma risc si eu cu o intrebare, poate aveti vreo sugestie.
    Pe scurt, ma intereseaza o astrograma pentru mine, facuta de un profesionist cu preponderenta pentru un anumit aspect al vietii mele actuale.Problema ar fi ca nu stiu decat cu aproximatie ora nasterii si ca nici nu sunt in tara. Aveti idee de vreun astrolog bun care sa poata sa imi raspunda cumva pe e-mail? Aveti si vreo idee cam cat ar trebui sa coste?
  •  
    • 2060 mesaje
    23 Apr 2006, 23:55
    0 0
    Eu iti sugerez sa intri pe www.e-astrolog.ro la sectiunea forum...si s aintrebi acolo ceea ce te intereseaza oferind datele tale...ti se va raspunde poate nu foarte repede dar ti se va raspunde, si sunt acolo oameni foarte priceputi...daca nu stii ora exact e cam problemutza asta insa ar fi bine sa o cunosti cu aproximatia cat mai aproape de realitate...pentru ca altfel se pot schimba casele astrologice si semnificatiile odata cu ele...da datele tale, roga-i frumos sa iti raspunda pentru ca e important pentru tine si intreaba exact ceea ce te intereseaza!
  •  
    • 15 mesaje
    24 Apr 2006, 00:58
    0 0
    Multumesc foarte mult, aquamarina!Am sa pun in aplicare cat de curand sfatul tau. Ora nasterii o stiu cu aproximatie in sensul ca stiu ca a avut loc intre 1 si 2 a.m. Sper sa fie suficient, daca nu - asta-i viata!
  •  
    • 244 mesaje
    24 Apr 2006, 21:19
    0 0
    pt. aquamarina, merci frumos, esti o draguta.
  •  
    • 147 mesaje
    24 Apr 2006, 22:46
    0 0
    Buna aquamarina. Am si eu o rugamite. imi poti interpreta si mie astrograma, te rog... 15 aprilie 1985 ora 16:35, Bucuresti.
    Sar'na, merci mult.
    Si daca nu cer prea mult. ai putea sa vezi daca eu sunt compatibila cu actualul meu prieten, ( eu asa simt, insa poate astrele ofera informatii suplimentare ) el - 20 Octombrie 1974, 0ra 6:00 am, Bacau.

    Te pupi.