Care e cea mai buna dieta de slabit?

  •  
    • 1095 mesaje
    9 Aug 2006, 13:29
    0 1
    Scuza-ma,nu mi-am dat seama ca esti baiat.Apreciez ca esti bine documentat si ca ne impartasesti si noua din ceea ce sti.Ai putea sa ne spui mai multe.
    Pun pariu ca faci parte din categoria celor care merg la sala regulat.N-o spun cu ironie,dimpotriva,sotul meu e bolnav daca pierde cumva o zi de sala si greu am inteles chestia asta.Pana am inceput si eu.
    Si nu mai fac parte din categoria celor care spun ca cei cu muschi n-au creier.
  •  
    • 2 mesaje
    9 Aug 2006, 13:49
    1 0
    Buna fetelor.
    Mie cea mai buna metoda de slabire mi se pare acea in care nu ma manaci absolut nimk dupa ora 16. Eu am tinut-o in trecut si a dat randament...numai ca acum am din nou kg in plus si nu prea mai reusesc sa ma abtin dupa ora 16
  •  
    • 2 mesaje
    9 Aug 2006, 13:52
    0 0
    sincer mi se pare o absurditate asta. Consider ca-ti dai stomacul peste cap.
  •  
    • 374 mesaje
    9 Aug 2006, 14:29
    0 0
    Chestia cu mancatul dupa orele 16 este o absurditate.

    In primul rand pentru a slabi intr-un mod eficient si cat mai sanatos este nevoie de un metabolism rapid. Acest lucru se poate realiza prin mese mici si frecvente, care distribuie uniform caloriile pe tot parcursul zilei, singura exceptie fiind mesele de dimineata si seara. Ultima masa are loc cu 2-3 ore inainte de ora de culcare. In functie de numarul meselor, ele au loc la 2.7ore (6/zi) sau 3.2ore (5/zi). Pentru a digera mancarea este nevoie de 2 ore iar alimentele trebuie sa contina proportii echilibrate de macronutrienti.

    Asa cum am mai spus, informatii se gasesc pe net pentru cine este interesat.

    Daca vreti sa discutam despre asta bine, nu va obliga nimeni sa ma ascultati si fiecare are libertatea de a urma orice dieta crede ca i se potriveste dar NU CU OCHII INCHISI zicand "Doamne-ajuta, ce-o fi o fi, o fac si p-asta".

    Apropo, nu ma mai duc la sala de un an, scopul meu nu mai este obtinerea de masa musculara si oricum nu mai am bani de dat pe sala. Vreau pana anul viitor sa ajung la 8% BF sau mai jos, daca este posibil. Acum am 71.5kg si in jur de 14% BF.
  •  
    • 76 mesaje
    9 Aug 2006, 15:00
    0 0
    Buna fetelor,
    m-am decis sa incerc, ce deja o prietena de-a mea a reusit!.
    A slabit 8 kg in 3 saptamani, si a mancat absolut normal.Fara nici un regimsau medicamente
    Daca am sa reusesc, va voi spune si voua.
    TINETI-MI PUMNII!
  •  
    • 1 mesaje
    9 Aug 2006, 15:16
    0 0
    eu as spune ca exista. www.corp-sanatos.com credeti-ma chiar se merita. Am 36 de ani si 2 copii. Dupa ce am nascut a doua fetita am ajuns la 93 kg. stiam ca va fi foarte greu sa dau jos cel putin 20 kg pentru ca toti din familia mea sunt supraponderali inclusiv sotul. Deja ma gandeam ca, copii mei vor fi complexati la varsta de 14-16 ani ca vor fi plinuti. Insa datorita acestu regim care poate fi aplicat fara nici o restrictie la copii deoarece te invata cum sa mananci sanatos si sa arati sanatos.Incercati si nu veti regreta. In plus cartea ma informat si in legatura cu multe boli care pot aparea de-a lungul anilor depspre care eu nu sthiam absolut nimic.
  •  
    • 374 mesaje
    9 Aug 2006, 15:22
    0 0
    Eu zic www.getfit.ro
    E gratis, nu trebuie sa faci comenzi de carti si alte alea. Plus ca toate cartile au la baza aceleasi teorii bune sau rele, nimeni nu reinventeaza roata. Doar ca lumea uita ceea ce da rezultate.
  •  
    • 162 mesaje
    9 Aug 2006, 15:27
    0 0
    Da, daca ai timp....getfit.ro
  •  
    • 374 mesaje
    9 Aug 2006, 15:51
    0 0
    Este unul din multitudinea de site-uri, ideea este sa poti discerne ceea ce este bun de ceea ce este rau. E maricel, ce-i drept dar eu zic ca merita efortul.
  •  
    • 2 mesaje
    10 Aug 2006, 21:29
    0 0
    nu se poate asa ceva;nici nu-i sanatos
  •  
    • 374 mesaje
    10 Aug 2006, 22:37
    0 0
    Ce anume nu e sanatos?
  •  
    • 31 mesaje
    26 Aug 2006, 12:54
    0 0
    Aneta imi trimiti si mi_e regimul lui teo?Te rog mult!ada_zip@yahoo.com,mersi
  •  
    • 15 mesaje
    28 Aug 2006, 15:44
    0 0
    Nu am primit nici eu dieta Teo. Hallo ne vede cineva, ne ajuta cineva ????
  •  
    • 331 mesaje
    28 Aug 2006, 20:50
    0 0
    De fapt, este dieta dr. Bilic, una dintre cele mai de bun simt si echilibrate diete pe care le-am incercat pana acum , si credeti-ma, am incercat cateva, mai multe....
    ada_zip, ti-am trimis dieta.
    aneta, spune-mi adresa de mail.
  •  
    • 1883 mesaje
    28 Aug 2006, 21:06
    0 0
    Va rog mult trimite-ti-mi si mie reteta de slabire tinuta de Teo.Multe multumiri anticipate!
    valentinna40@yahoo.com
  •  
    • 157 mesaje
    19 Sep 2006, 12:54
    0 0
    buna tonto...in cat timp si cate kg ai slabit cu dieta ta?mersi
  •  
    • 2 mesaje
    19 Sep 2006, 16:12
    0 0
    te rog frumos trimite-mi si mie dieta lui teo pe scumpika19o@yahoo.com.mersi mult
  •  
    • 232 mesaje
    7 Dec 2013, 10:33
    0 0
    Cea recomandata de catre medicul tau. Poti incerca si cele ale unor vedete insa risti sa nu vezi rezultate si poate asa te descurajezi
  •  
    • 232 mesaje
    7 Dec 2013, 10:34
    0 0
    tezaur said:TREBUIE SA ELIMINI PAINEA ,IN REST POTI MANCA CATE PUTIN DIN FIECARE SI MULTA MISCARE.

     Paine, sucurile acidulate tot ce inseamna grasimi ( mai ales fast food ) , dulciuri , ai nevoie de multa miscare si lichide .

  •  
    • 3816 mesaje
    7 Dec 2013, 10:48
    2 1
    Mai fetelor, eu am tinut Dukan, nu ca la carte, dar asa cum l-am tinut eu, in doua luni juma dadusem 11 kile jos.
    Probabil ca daca tineam ca la carte dadeam mai mult.
    Multa lume spune ca are prea multe proteine.
    Pai depinde mult cum intelegi sa tii dieta, eu mi-am personalizat-o si nu am suferit de loc de privarea altor chestii ce-mi placeau