Care e cea mai buna dieta de slabit?

  •  
    • 331 mesaje
    25 Mai 2006, 10:54
    0 0
    aly_bubu, vreau si eu mai multe detalii despre dieta Weight Watchers, pls. Din cate stiu eu, este o dieta pe puncte, adica ai voie sa consumi anumite alimente intr-o zi in limita unui anumit numar de puncte.
  •  
    • 18 mesaje
    30 Mai 2006, 13:22
    0 0
    aly_bubu ..... eu sunt foarte interesata de dieta pe care zici ca o tii.... se poate te rog sa-mi dai mai multe detalii? ...... poti sa-mi trimiti dieta pe e-mail
    mari08dara@yahoo.com sau sa o scrii pe eva...... mersi anticipat
  •  
    • 17 mesaje
    30 Mai 2006, 14:19
    0 1
    TREBUIE SA ELIMINI PAINEA ,IN REST POTI MANCA CATE PUTIN DIN FIECARE SI MULTA MISCARE.
  •  
    • 35 mesaje
    13 Iun 2006, 22:38
    0 0
    Salutare!
    Eu am tinut anul trecut dieta cu 3 zile carne, 3 zile legume si fructe si 3 zile lactate. Am slabit 8 Kg in 2 luni fara sa fac sport sau sa desfasor o activitate intensa. Insa trebuie sa fii foarte atenta, sa incerci sa te mentii, eventual prin sport, dupa incetarea dietei, pt ca tot ce ai dat jos se va depune rapid. Bafta!
  •  
    • 856 mesaje
    13 Iun 2006, 22:53
    0 0
    Vorbesc din propria experienta: nu exista DIETE! Trebuie sa-ti schimbi complet stilul de a minca pentru restul vietii!! Eu personal am urmat diverse diete pina cind m-am hotarit intr-o zi sa renunt la obiceiurile care-mi sabotau orice progres.Iau in fiecare dimineata o tableta de Chrom (ajuta la stablizarea nevoii de zahar), una de Kelp (are iod si ajuta functiile tiroidei) si doua capsule de CLA (cred ca in Romania se numeste Claritol). La prinz repet doza de Kelp si CLA. Nu ma ating de dulciuri, cartofi, paste si fructe cu indice glicemic mare (struguri, pepene verde, banane, etc). Maninc carne de pui si peste la discretie. Vegetale si salate la prinz si seara. Nu ma ating de lapte dar maninc iaurt si brinza cu continut redus de grasimi. Am reusit sa slabesc 10 kg in 2-3 luni. Si continui pe durata vietii... Sper ca aceste informatii sa-ti fie de folos.
  •  
    • 1 mesaje
    14 Iun 2006, 17:26
    0 0
    Acum 10ani , nu exista problema de dieta , cura de slabire etc.De ce ?
    Nu aveam computerul , nu aveam mobilul nu aveam masina , dar aveam divertismentul , parcuri , plimbarea de zi cu zi , mincam nulte fructe ,iar mincarea de zi cu zi nu era tot timpul
    carne ,era mai mult cu legume si ce buna era (hmmmm).
    ASA-I!
    Acum avem mancare de Occident (adica rapida).
    Aici e problema. Noi nu mai sintem multumite cu mincarea de legume . Noi ne-am domnit.
    ASA-i!
    Sper ca nu am deranjat pe nimeni , dar mi-as dori totusi un pic de zgirietura.
    Accept orice critica
    lidioi
  •  
    • 1286 mesaje
    14 Iun 2006, 18:11
    0 0
    Lidioi, un singur comentariu am: ASA-i!! Ai fost foarte simpatica!
  •  
    • 3 mesaje
    15 Iun 2006, 16:10
    0 0
    Buna! referitor la dieta, sunt de acord cu blue_aqua. tb sa schimbi stilul de viata. eu am slabit super cu regimul lui Teo. Vi-l recomand fara rezerve! daca vrea cineva, no problem!
  •  
    • 3 mesaje
    15 Iun 2006, 19:29
    0 0
    asa este...am tinut dieta cu ciorba de varza, am slabit mult, cam 6 kg intr-o saptamana (ceea ce nu este bine) . alta problema la aceasta dieta este faptul ca nu poti sa o tii daca lucrezi, eu am avut niste probleme mari, daca intelegeti ce vreau sa spun adica din 8 ore la serviciu cel putin 2 ore nu eram la birou. si senzatia e haioasa rau. si nu in ultimul rand, kilogramele prierdute in spatamana aia s-au pus la loc imediat..cea mai buna dieta din punctul meu de vedere este regimul disociat, tinut doua saptamani, nu te infometezi, nu stai sa calculezi grame si calorii...dupa aceste 2 saptamani am mancat normal, dar fara paine,dulciuri, grasimi (de ex: salate, branza, carne de pui sau vita , mamaliga cu branza sau iaurt etc) .acum prietenii mei cei mai dragi sunt pepenii. de 2 luni am inceput sa fac un pic de miscare, desi nu sunt un fan. am inceput prin a ma plimba inainte de culcare seara 20 de min prin jurul blocului , am facut cateva abdomene, putin aerobic in casa si de cand ma simt asa grozav mi-am facut curaj si pt un pic de alergare. am slabit frumos, corpul incepe sa ia o forma. sa faci miscare, cel putin 20 de minute e miraculos.la 1.69 acum am 63 de kg de la 70!!! curaj fetelor
  •  
    • 15 mesaje
    16 Iun 2006, 15:04
    0 0
    poti sa imi trimiti si mie regimul lui teo terog. merci
  •  
    • 1 mesaje
    7 Aug 2006, 21:12
    0 0
    wendys13,sunt foarte interesata de cura de slabire a lui Teo.te rog sa mi-otrimiti si mie daca poti.Multumesc
  •  
    • 4 mesaje
    8 Aug 2006, 12:41
    0 0
    CINE VREA SA INCEAPA CU MINE O DIETA RADICALA SLABESTI PINA LA 10 KG IN 14 ZILE
  •  
    • 89 mesaje
    8 Aug 2006, 14:11
    0 0
    pai eu zic mai intai sa ne spui cum suna dieta asta ca sa stim la ce ne inhamam
  •  
    • 1095 mesaje
    8 Aug 2006, 15:40
    0 0
    zi repede despre ce e vorba,ca si eu vreau sa dau jos 10 kile.
  •  
    • 1095 mesaje
    8 Aug 2006, 16:52
    0 0
    Pai nu mai zici nimic?
    Ei las'ca slabesc eu si singura 10 kile.
  •  
    • 374 mesaje
    8 Aug 2006, 21:09
    0 0
    Cele care tot postati diete peste diete si care testati tot ce gasiti pe site-uri,reviste sau cunostinte, puteti sa si argumentati respectiva alegere? La mai toata lumea am observat diete copiate direct de pe net, de genul mananca x in cantitatea y la ora z. De ce?
  •  
    • 4 mesaje
    8 Aug 2006, 22:57
    0 1
    sorry ca nu am scris pina acum dar am fost putin ocupata !
    FARA ACORDUL MEDICULUI NU VA RECOMAND 1ZI= 5 CARTOFI FIERTI
    2ZI=100 G BRINZA+SMINTINA (DEGRASATA)+
    250GR CHEFIR
    3ZI=2MERE +0.5 KG CHEFIR + 1L SUC
    NATURAL
    4ZI=400G PUI FIERT+CEAI VERDE (FARA
    ZAHAR)
    5ZI =1L APA MINER + 0.5L MERE SAU PERE
    6ZI =300G CHEFIR + 3CARTOFI
    7ZI= 0.5 KG CHEFIR +APA MINER
    8ZI=200 VITA +1 OU +2 ROSII
    9ZI=2 MERE +100G CARNE PUI + (SALATA
    ROSII,CASTRAVETI,CEAPA, ULEI )
    10ZI=70GR GRAHAM +100GR PUI +2 MERE
    11ZI=2OUA+100G PUI +CHEFIR
    12ZI=0.5 CHEFIR +3 CARTROFI+ 4MERE
    13 ZI=300G PUI+2CASTRAVETI+2OUA +CEAI
    14 ZI=APA MINER +4 CARTOFI +200GR CHEFIR
    SE VA IMPARTI CANTITATEA LA4 SI SE VA CONSUMA DE 4 ORI PE ZI + 2L APA ,CHEFIR=LAPTE ACRU
  •  
    • 1095 mesaje
    9 Aug 2006, 09:52
    0 0
    Draga mea,eu cel putin,iau dietele de pe net,reviste si alte surse,pt ca sunt singurele la care am acces si testez sa vad ce imi vine mai bine.
    Crede-ma,as merge la un nutritionist,dar in tot Brasovul n-am gasit nici unul inca.
    Ce e rau in faptul ca ma inspir din anumite diete de pe net?E drept,nu toate sunt bune,dar putem alege,nu?
  •  
    • 8 mesaje
    9 Aug 2006, 11:11
    0 0
    Poti incerca sa elimini din alimentatia ta: painea, dulciurile, fainoasele, sa faci miscare si daca vrei cu adevarat sa slabesti si sa se vada la haine dar si aspectul pielii sa se mofdifice(celulita), poti merge la un salon de infrumusetare sa faci un tratament.
  •  
    • 374 mesaje
    9 Aug 2006, 12:01
    1 0
    In primul rand, sunt baiat (daca mesajul mi se adresa).

    In al doilea rand, pe net exista suficiente informatii care ar fi de folos. Din cate am observat, fetele in general sunt comode si nu au timpul sau rabdarea pentru a citi pagini intregi legate de calorii,raportul macronutrientilor, ciclizarea caloriilor, analize medicale, tipuri somatice, constituirea unui program adecvat de nutritie si antrenament si multe altele.

    Fapt pentru care isi nenorocesc metabolismul cu diferite teste de diete, care mai de care mai idioate, gen dieta cu ciocolata (??!), diete care nici macar nu sunt facute de personal avizat. Si pe urma se plang ca, vezi Doamne, dc nu slabesc si nu arata bine (ca sa nu fiu rau si sa ma exprim altfel).

    Acum, cine se simte, este problema voastra, eu tot ce spun este sa va informati, odata ce ati priceput bazele de mai sus, veti vedea lucrurile altfel. Si nu este deloc greu, este nevoie de putina rabdare si vointa.

    Voi reveni daca este nevoie, nu are rost sa scriu n pagini aiurea.