Tatal copilului meu ma santajeaza

  •  
    • 414 mesaje
    10 Sep 2015, 15:07
    0 0
    anda22-7 said:asta i sfat? sa si omoare copilul???/ vai de tine de retardata !!!!

     Evanghelia  lui  Matei
    Capitolul 5 

    9. Fericiţi făcătorii de pace, că aceia fiii lui Dumnezeu se vor chema. 10. Fericiţi cei prigoniţi pentru dreptate, că a lor este împărăţia cerurilor. 14. Voi sunteţi lumina lumii; nu poate o cetate aflată pe vârf de munte să se ascundă.
    39. Eu însă vă spun vouă: Nu vă împotriviţi celui rău; iar cui te loveşte peste obrazul drept, întoarce-i şi pe celălalt. 40. Celui ce voieşte să se judece cu tine şi să-ţi ia haina, lasă-i şi cămaşa. 41. Iar de te va sili cineva să mergi o milă, mergi cu el două. 42. Celui care cere de la tine, dă-i; şi de la cel ce voieşte să se împrumute de la tine, nu întoarce faţa ta.

     

    43. Aţi auzit că s-a zis: "Să iubeşti pe aproapele tău şi să urăşti pe vrăjmaşul tău". 44. Iar Eu zic vouă: Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc, 46. Căci dacă iubiţi pe cei ce vă iubesc, ce răsplată veţi avea?

     
    Cam  mult  stau  pe  eva  in  ultimul  timp  ...  ar  fi  bine  sa  mai  raresc... 

  •  
    • 11561 mesaje
    10 Sep 2015, 15:25
    0 0
    nanni said:
    anda22-7 said:asta i sfat? sa si omoare copilul???/ vai de tine de retardata !!!!

     Evanghelia  lui  Matei
    Capitolul 5 

    9. Fericiţi făcătorii de pace, că aceia fiii lui Dumnezeu se vor chema. 10. Fericiţi cei prigoniţi pentru dreptate, că a lor este împărăţia cerurilor. 14. Voi sunteţi lumina lumii; nu poate o cetate aflată pe vârf de munte să se ascundă.
    39. Eu însă vă spun vouă: Nu vă împotriviţi celui rău; iar cui te loveşte peste obrazul drept, întoarce-i şi pe celălalt. 40. Celui ce voieşte să se judece cu tine şi să-ţi ia haina, lasă-i şi cămaşa. 41. Iar de te va sili cineva să mergi o milă, mergi cu el două. 42.Celui care cere de la tine, dă-i; şi de la cel ce voieşte să se împrumute de la tine, nu întoarce faţa ta.

    Da , asa  i , mare  dreptate  ai!
      Treci  mai  des  pe  la  biserica!!
     

    43. Aţi auzit că s-a zis: "Să iubeşti pe aproapele tău şi să urăşti pe vrăjmaşul tău". 44. Iar Eu zic vouă: Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc, 46.Căci dacă iubiţi pe cei ce vă iubesc, ce răsplată veţi avea?

     
    Cam  mult  stau  pe  eva  in  ultimul  timp  ...  ar  fi  bine  sa  mai  raresc... 

     

  •  
    • 7959 mesaje
    10 Sep 2015, 16:47
    0 0
    Andreea, in viata dai de multe praguri, daca ai ales un drum deja, nu te abate de la el pentru nimic in lume. Personal cred ca ai gresit, dar e viata ta, sa nu permiti nimanui sa te loveasca. Niste poze acolo ca multe altele pe net. Fruntea sus si gandirea optimista! Sper doar sa nu-ti versi apoi frustrarile pe puiul pe care ti-l doresti acum atat de mult. Mult noroc sa ai!
  •  
    • 48 mesaje
    11 Sep 2015, 21:04
    1 0
    Dragă Andreea, sper din tot sufletul să mă înșel, însă tare cred că ești ahtiată după atenție și de aceea totul în jurul tău este o nesfârșită dramă. Mai cred că ai exagerat sau chiar ai inventat multe din situațiile pe care le-ai prezentat aici, spre rușinea ta și spre pierderea de vreme a celor care își prind mintea cu tine. Retrospectiv, în câteva ore minunatul și inegalabilul tău iubit și tatăl copilului vostru ( dacă o fi existând acest copil) a devenit un mafiot de care te temi, care te va ucide, tăia, castra, încornora (nu, că asta deja făcuse), care te șantajează că îți face publice părțile anatomice private! Bre, mai dă-te încolo de copil topit! Umple-ți viața cu lucruri la care să merite să te gândești, visează și tu la chestii mărețe, măcar că rămâi doar cu visatul, chiar și numai asta te înalță spiritual. Sau dacă chiar ești gravidă, ia de numără săptămânile sarcinii, împarte-le în semestre, caută pe net informații despre când începe să crească puțulica sau ce o fi având copilașul ăla nevinovat, pe care nu l-ați întrebat dacă îi place de caracterele voastre. Mergi la biserică, mergi la club, mergi unde te simți tu bine, ca să începi să îți revii la creieri, pentru că, maică, ești terminată!!!
  •  
    • 115 mesaje
    12 Sep 2015, 11:04
    0 0
    Buna,

    In primul rand trebuie sa te linistesti..Apoi trebuie sa ii iei puterea care o are asupra ta ( putere pe care tu i-ai dat-o prin modul in care reactionezi la actiunile lui ) si anume: ii spui frumos si calma: daca tu consideri ca trebuie sa faci lucrul acesta(DACA te iubeste sa stii ca niciodata nu va face lucrul asta..el doar te ameninta sperand ca tu vei ceda..a trimis o poza unei prietene apropiate pe care o considera destul de matura sa nu te expuna mai departe dar atat...) atunci este treaba ta pe mine nu ma mai intereseaza.si nu mai reactionezi la ce face el DELOC... sa faca ce vrea el...
    Daca el face publice acele poze(CLAR NU TE IUBESTE) atunci prietenii adevarati si intelepti pe care ii ai vor intelege situatia si vor fi alaturi de tine..ceilalti "prieteni" isi vor bate joc si te vor umili poate.. pe acestia din urma ii elimini din viata ta..asta este un test si pentru cei din jurul tau sa arate ce fel de prieteni sunt! 

    Mai este de analizat:
    De ce ai refuza asa categoric ca barbatul, care este tatal viitorului tau copil sa fie alaturi de tine? 
    Pe de alta parte este totusi un barbat destul de imatur sa apeleze la asa ceva pentru ca tu sa il accepti..poate doar asa considera el ca tu vei accepta sa fie langa tine(nu vede alta solutie) si este disperat sa fie langa voi..
    Daca te iubeste si DACA tu l-ai iubit vreodata si DACA consideri ca este un barbat alaturi de care ai putea fi fericita eu zic sa incerci sa il accepti.. Iarta-l pentru nebunia asta

    Nu ai prezentat foarte multe detalii..in baza ce ai povestit cam asa ti-am putut raspunde
    Se poate sa ma insel amarnic neavand imaginea de ansamblu..