Tatal copilului meu ma santajeaza

  •  
    • 4350 mesaje
    7 Sep 2015, 14:02
    0 0
    AndreeaC96 said:

    Pai ... nu ti-o fi promis ca te face rejina, dar nici vedeta ?

     

    O fi plin de surprize si nu ai observat (tu avind alte preocupari cum ar fi nemurelele ... ) .

     

     

    Dar nu inteleg ce vrea de la mine. Imi face mie scene ca i-am cautat fosta iubita. Chiar el a spus asta. 

     Nu vrea nimic de la tine, doar isi bate joc. La politie ai fost sau nu faci tu dintr-astea? De fapt pe tine ce te deranjeaza, n-ai iesit bine in poze? Daca ti-ar pasa de imaginea ta ca femeie, n-ai sta sa bati apa-n piua pe net, facand scenarii despre ce vrea el, ce scene face el, el, el, ...O sa fii mama, viitor avocat, dupa cum zici, profesor de matematica, chiar nu-i bai ca exista posibilitatea sa fii vazuta in anumite ipostaze, nu? Stiu ca nu e frumos ce zic, dar dupa cate am citit, tu chiar iti meriti soarta, nu faci nici un pas sa evoluezi!

  •  
    • 414 mesaje
    7 Sep 2015, 14:08
    0 0
    Criza-n-tema said:Bucura-te ca ai un motiv in plus sa-l elimini definitiv si irevocabil din viata ta si a copilului! Grija ta trebuie sa fie copilul acum, sa fii linistita si puternica pentru el caci chiar daca nu e nascut simte tot. Nu-i arata acestui dobitoc ca-ti pasa de mizeriile lui, anunta politia caci exista dreptul la privacy iar in ultimul rand sa te doara la basca daca o prietena te vede in nu stiu ce poze...Iti vei selecta si prietenii cu ocazia asta. Cel mai mult mi-a palcut raspunsul lui Nanni dar nu i-as pune totusi intrebari despre sufletul tau caci deja a demonstrat ca nu-l intereseaza, probabil ca nici macar nu stie ce e acela suflet. Concentreaza-te pe copil!

     Hei  ati  inteles  gresit  nici  eu  nu am  formulat  corect  ca  m-am  grabit....  nu  e  vorba  de  sufletul  meu  ci  de  al  EI ( mamica)    fata  de  EL (taticul)...  sracuta  de  Andreea96 ce  s-o  fi  speriat...  ei  bine  ca am  clarificat

  •  
    • 169 mesaje
    7 Sep 2015, 14:14
    0 0

     Nu vrea nimic de la tine, doar isi bate joc. La politie ai fost sau nu faci tu dintr-astea? De fapt pe tine ce te deranjeaza, n-ai iesit bine in poze? Daca ti-ar pasa de imaginea ta ca femeie, n-ai sta sa bati apa-n piua pe net, facand scenarii despre ce vrea el, ce scene face el, el, el, ...O sa fii mama, viitor avocat, dupa cum zici, profesor de matematica, chiar nu-i bai ca exista posibilitatea sa fii vazuta in anumite ipostaze, nu? Stiu ca nu e frumos ce zic, dar dupa cate am citit, tu chiar iti meriti soarta, nu faci nici un pas sa evoluezi!

     
    Sa ma duc la politie si ce sa spun? Ca el are poze cu mine si eu cu el? Sau ce sa spun? Ca e caraus? Daca fac asta maine ma omoara 

  •  
    • 151 mesaje
    7 Sep 2015, 18:02
    3 0
    Buna ,

    Sfatul meu:

     - schimba yala la usa URGENT

    - spune-le rudelor, prietenilor, colegilor, sau cine l-o mai cunoaste, ca nu mai ai nimic de-a face cu el, ca sa nu te trezesti ca aia dau detalii despre programul tau ( poti avea surpriza sa te trezesti cu el peste tine in casa, sa dea buzna...)

    - nu ii mai raspunde la telefon, nici la mail, dar pastreaza toate apelurile/mailurile

    - pastreaza toate datele care demonstreaza ca te santajeaza (poze trimise prietenei , mailuri etc)

    - fa o plangere la politie cand ai toate datele santajului.
      Chiar daca pe moment politia poate nu va lua masuri, mai tarziu, dupa nasterea copilului, aceasta plangere va atarna greu in vreun eventual proces de stabilire a orelor de vizita ... ( sper sa nu ajungi niciodata la asa ceva...)

    O smecherie ar fi sa-i spui ca nu mai esti gravida, ca ai pierdut sarcina... apoi sa dispari discret din peisajul lui (schimbi tel, mail) si sa-ti vezi de viata ta si a copilului tau. Un astfel de specimen nu poate fi Tata... ci doar donator de s***a.

    Cam astea ar fi solutiile pe care le vad eu.

    Mult curaj, cu bine,
    Coana Mare

    P.S. Cat despre "rusinea" ca arata poze cu tine, e suficient sa avertizezi cunoscutii ca uite, iti face probleme ticalosul, daca primesc un fisier de la el sa nu-l deschida si sa ti-l trimita tie; apoi il pastrezi si-l pui la dosar...directia politie.

  •  
    • 12625 mesaje
    7 Sep 2015, 18:13
    2 1
    Nu prea am dat asemenea sfaturi. În primul rând avortează. Pui copilul intr- o poziție care ti-o va reproșa tot restul vieții. Ală curvar tu proastă. Decât să plângă un copil de așa părinți mai bine pas. 
    Dacă are poze cu tine .. Și ce ? Ești vreo vedeta și îți strica viitorul? A trimis deja cuiva și? E clar ca ai să mai sugi multe acadele și el tot va șterge cu tine pe jos. Oameni ca voi ar trebui să aibă interzis la înmultire. Practic îmi faci greață. Nu știu ce școală ai făcut la viață ta dar ești analfabeta la școală vieții. Nu impune unui copil să se nască în mediul vostru infect.
    Acest mesaj a fost editat de către carmen008: 7 Sep 2015, 21:29
  •  
    • 4346 mesaje
    7 Sep 2015, 19:31
    1 2
    asta i sfat? sa si omoare copilul???/ vai de tine de retardata !!!!
  •  
    • 169 mesaje
    7 Sep 2015, 19:40
    0 0
    carmen008 said:Nu prea am dat asemenea sfaturi. În primul rând avortează. Pui copilul intr- o poziție care ti-o va reproșa tot restul vieții. Ală curvar tu proastă. Decât să plângă un copil de așa părinți mai bine pas. 
    Dacă are poze cu tine .. Și ce ? Ești vreo vedeta și îți strica viitorul? A trimis deja cuiva și? E clar ca ai să mai sugi multe acadele și el tot va șterge cu tine pe jos. Oameni ca voi ar trebui să aibă interzis la înmulțească. Practic îmi faci greață. Nu știu ce școală ai făcut la viață ta dar ești analfabeta la școală vieții. Nu impune unui copil să se nască în mediul vostru infect. 

     

    Nici sa ma platesti nu fac avort. E numai copilul meu. 

  •  
    • 495 mesaje
    7 Sep 2015, 19:48
    0 0
    Faci cum crezi tu ca e bine.Dar în locul tău nu as răspunde la cretinul ăla. Nu faci asta mamei viitorului tău copil.E Bolnav.Uita de el.Nici cu curul nu m-as mai uita la un așa ratat.
  •  
    • 169 mesaje
    7 Sep 2015, 20:36
    0 0
    coana_mare said:Buna ,

    Sfatul meu:

     - schimba yala la usa URGENT

    - spune-le rudelor, prietenilor, colegilor, sau cine l-o mai cunoaste, ca nu mai ai nimic de-a face cu el, ca sa nu te trezesti ca aia dau detalii despre programul tau ( poti avea surpriza sa te trezesti cu el peste tine in casa, sa dea buzna...)

    - nu ii mai raspunde la telefon, nici la mail, dar pastreaza toate apelurile/mailurile

    - pastreaza toate datele care demonstreaza ca te santajeaza (poze trimise prietenei , mailuri etc)

    - fa o plangere la politie cand ai toate datele santajului.
      Chiar daca pe moment politia poate nu va lua masuri, mai tarziu, dupa nasterea copilului, aceasta plangere va atarna greu in vreun eventual proces de stabilire a orelor de vizita ... ( sper sa nu ajungi niciodata la asa ceva...)

    O smecherie ar fi sa-i spui ca nu mai esti gravida, ca ai pierdut sarcina... apoi sa dispari discret din peisajul lui (schimbi tel, mail) si sa-ti vezi de viata ta si a copilului tau. Un astfel de specimen nu poate fi Tata... ci doar donator de s***a.

    Cam astea ar fi solutiile pe care le vad eu.

    Mult curaj, cu bine,
    Coana Mare

    P.S. Cat despre "rusinea" ca arata poze cu tine, e suficient sa avertizezi cunoscutii ca uite, iti face probleme ticalosul, daca primesc un fisier de la el sa nu-l deschida si sa ti-l trimita tie; apoi il pastrezi si-l pui la dosar...directia politie.

     

    Nu are cheie de la mine dar daca nu ii deschid imi sparge usa. 
    Daca ii spun ca am pierdut sarcina va sta dupa si mai mult pe capul meu chipurile sa ma consoleze.  

  •  
    • 12625 mesaje
    7 Sep 2015, 21:16
    2 1
    anda22-7 said:asta i sfat? sa si omoare copilul???/ vai de tine de retardata !!!!

     No fata... cu un tată curvar și o mamă iresponsabilă iese una ca tine 

    eu ti-am mai spus tie , nu imi tine calea , noi doua nu avem nici o idee in comun, iar experienta de viata difera foarte mult
    in primul rand citeste ca domnisorica are numai 19 ani , fara casa , fara job , care vrea sa faca un copil unuia care se da in barci cu verisoara lui, si pe deasupra se mai fotografiaza si la bucile goale. Mie toate astea imi spun multe despre stilul lor de viata. Si daca face un copil pentru ca in eventualitatea viitorului dumnealui sa se schimbe eu nu vad decat un viitor copil crescut ori de matusi de gradul 5 ori de stat printr-un centru maternal.
    daca de la tine se vede orizonul plin de impuritati e strict vederea ta din caruta cu ochelari de cal.
    nu imi atinti calea ca stii ca nu faci 2 bani in fata mea
    ia si aranjeaza-ti atitudinea si spala-te pe dinti inainte de a mi te adresa, persoana ta nu ma impresioneaza
    retarda? poate tu cu neamurile tale inocento 


    Acest mesaj a fost editat de către carmen008: 7 Sep 2015, 21:34
  •  
    • 1890 mesaje
    7 Sep 2015, 21:18
    3 0
    anda22-7 said:asta i sfat? sa si omoare copilul???/ vai de tine de retardata !!!!

     Ba nu e retardata deloc. Nici eu nu sunt pentru avort, am vrut demult sa spun ca in asemenea conditii e mai mare pacat sa aduci pe lume un sufletel nevinovat in mediul acela pervertit. Ce sa invete?? De la cine?? Vorba lui Carmen, de la o mama zaluda si un tata curvar?? Inca un nenorocit pe lume. Mai bine acolo sus decat in iadul asta. N-are cu ce-l creste (financiar vorbind) plus ca nici macar nu e matura in gandire. Taica-su, alt specimen. Daca mai mosteneste si din caracterele ambilor parinti plus educatia practic nula, voila de vezi cetateanul de maine.

  •  
    • 292 mesaje
    8 Sep 2015, 01:36
    0 0
    Cere sfatul unui avocat si incearca ii transmiti acest lucru. Santajul poate fi pedepsit depinde si de gravitatea acestuia. Odata ce esti si insarcinata nu cred ca ar fi indicat sa treci prin astfel de momente.
  •  
    • 169 mesaje
    8 Sep 2015, 01:52
    0 0
    IMirelaeu said:Cere sfatul unui avocat si incearca ii transmiti acest lucru. Santajul poate fi pedepsit depinde si de gravitatea acestuia. Odata ce esti si insarcinata nu cred ca ar fi indicat sa treci prin astfel de momente.

     

    Am incercat sa vorbesc cu el ca de ce imi face asta.  El o tine pe a lui: Ca vrea sa stau cu el ca vom avea un copil impreuna

  •  
    • 129 mesaje
    8 Sep 2015, 02:38
    1 0
    "Nu are cheie de la mine dar daca nu ii deschid imi sparge usa.
    Daca ii spun ca am pierdut sarcina va sta dupa si mai mult pe capul meu chipurile sa ma consoleze. "


    tu citesti ce scri?
    cum sa vrea sa te consoleze?
    tu crezi ca el te iubeste sau e obsedat de tine? e doar un ticalos...iar te uiti unde nu trebuie, ai impresia ca el face asa ca te iubeste mult si nu stie cum sa te oblige sa stai langa el?

    daca e asa,...si cred ca este, in mintea ta....te inseli amarnic...te asigur.
    nu mai vorbi deloc cu el...daca el trimite poze cu tine prietenilor, poti sa negi totul, pe motivul ca in ziua de azi totul se poate truca...mai ales pozele...poti sa negi totul...


    inteleg ca iti este rusine, dar daca nu pui punct acum, mai incolo o sa fie prea tarziu pt tine...stii foarte bine ce zic...
    traieste constient si nu il lasa sa iti distruga viata, mai ales nu ti-o distruge singura

    iar pe viitor lasa pozele si prostiile ca uite ce se intampla...

  •  
    • 414 mesaje
    8 Sep 2015, 07:28
    0 0
    Da .. de consolat in nici un caz... nu e firesc mereu o sa incerce altceva... o sa incerece sa te manipulze in ce directie va dorii sau va putea....
    Lasa pozele sunt doar niste poze.... ai zis ca doresti sa mergi la scoala in alt oras... curand incepe... ar fi un lucru bun sa stai departe o vreme... chiar daca si tu ai gresit ca te-ai complicat cu un astefel de om.. el nu v-a putea fii un tata adevarat pt copilul care se va naste...
    Intelegandu-i temperamentul dupa faptele pe care le-a facut si modul in care se poarta.. curand se va plictisii... isi va indrepta atentia intr-o alta directie... cine stie la ce magarie...
    Ignora-l.. usor usor va renunta... ar fi bine...
  •  
    • 10065 mesaje
    8 Sep 2015, 09:59
    0 0
    roseblue said:
    AndreeaC96 said:

    Pai ... nu ti-o fi promis ca te face rejina, dar nici vedeta ?

     

    O fi plin de surprize si nu ai observat (tu avind alte preocupari cum ar fi nemurelele ... ) .

     

     

    Dar nu inteleg ce vrea de la mine. Imi face mie scene ca i-am cautat fosta iubita. Chiar el a spus asta. 

     Nu vrea nimic de la tine, doar isi bate joc. La politie ai fost sau nu faci tu dintr-astea? De fapt pe tine ce te deranjeaza, n-ai iesit bine in poze? Daca ti-ar pasa de imaginea ta ca femeie, n-ai sta sa bati apa-n piua pe net, facand scenarii despre ce vrea el, ce scene face el, el, el, ...O sa fii mama, viitor avocat, dupa cum zici, profesor de matematica, chiar nu-i bai ca exista posibilitatea sa fii vazuta in anumite ipostaze, nu? Stiu ca nu e frumos ce zic, dar dupa cate am citit, tu chiar iti meriti soarta, nu faci nici un pas sa evoluezi!

     

    Vine la pachet cu beberonu' in intervalul si/sau pe parcursul celor sapte anisori , cred io.

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 8 Sep 2015, 10:00
  •  
    • 12625 mesaje
    8 Sep 2015, 10:15
    0 0
    Și dacă dumnealui îi făcea poze pentru chat și acum ca e însărcinată face o mică afacere de adopție la negru a unui bebeluș ? Orice e posibil. Câte nu s-au îndrăgostit și au ajuns prostituate?
    Toată lumea ti-a recomandat să mergi la poliție. Poate dacă faci o plângere îi aflii cazierul. Hmm.. Poate și niște surprize...surprize .
  •  
    • 10065 mesaje
    8 Sep 2015, 10:33
    0 0
    Io cred ca marea dragoste ne ia mintile, dar sa cazi cu voie in chestii irecuperabile ... altceva nu poate insemna decit ca in capusorul tau nu ai altceva decit ... matematica .



    Asa e, Andreo, mergi la melitie si arata si domnilor cu ce poze te santajeaza carutasu' mizerabil .

    Da' pina una alta, sa vedem si noi cu exactitate despre ce poze e vorba , pentru a evita un tratament gresit a situatiei.

  •  
    • 12625 mesaje
    8 Sep 2015, 12:38
    0 0
    Esti curios ...
  •  
    • 10065 mesaje
    8 Sep 2015, 21:42
    0 0
    carmen008 said:Esti curios ...

     

    Asta-i buna ...

     

    Acum, sa o lasam a bate drumuri aiurea pe la melitie ?

     

    Neee ... io zic sa fim mai buni, sa vedem , sa analizam , apoi verdicte de se merita zarva ori ba .