Penibil

  •  
    gmn
    • 327 mesaje
    25 Iun 2010, 20:53
    0 0
    Gata! E din nou pe prima pagina.
  •  
    • 1069 mesaje
    29 Iun 2010, 12:57
    0 0
    buna!
    fratele meu cand era la gradinita.
    educatoarea juca cu ei jocul acela in care ea spune "zboara,zboara cocosul zboara" iar ei trebuiau sa dea din maini daca zboara.
    "zboara ,zboara randunica zboara" si ei dadeau din maine.
    "zboara ,zboara cucul zboara".toti copiii dadeau din maini,doar fratele meu nu.si suparat zice tare: "doamna,al meu nu zboara!"
  •  
    • 22 mesaje
    1 Iul 2010, 20:49
    0 0
    Cand eram mai mica tatal meu era "mare pescar". De fiecare data cand se pregatea sa mearga la pescuit mama se enerva ca o lasa singura cu toate treburile. Si se tot certau ei odata si tata incerca ca bage ata intr-un carlig. Si ca sa vada mai bine isi punea carligul pe buza si cum se tot certau ei nu stiu cum face si inchide de tot buzele si ii intra carligul in buza!! Si era un carlig asa de mare.... Ce am ras toate de el si medicii de la urgenta... Si nici macar nu i-au facut anestezie ci pur si simplu i-au tras acul din buza..si asa s-a lecuit el de pescuit!
  •  
    • 12625 mesaje
    1 Iul 2010, 22:34
    0 0
    eram la biserica...totul ok...numai ca inainte de spovedenie trebuie sa stai sub patrafir sa iti citeasca o molifta..noi cei de acolo..in genunchi...in fata mea...o persoana calcase intr-un raha.t de caine...si noi am facut molifta...plangand de ciuda
  •  
    • 1088 mesaje
    10 Aug 2010, 09:42
    0 0

    N-am timp acum sa rasfoiesc dar cu siguranta e un topic "de ras"
  •  
    • 21 mesaje
    19 Aug 2010, 14:23
    0 0
    Vine bunica-mea intr-o dimineata la mine in camera cu o tava cu tartine de post (era miercuri) cu zacusca, dulceata si pate de soia si cu textele de rigoare ca n-o sa ma ia nimeni daca-s asa de slaba si nu mananc. Eu butonam tv-ul ca evident imi perdusem telecomanda prin pat si la ora aia asa de matinala nici gand s-o gasesc si vroiam neaparat sa nu ratez nu-s ce emisiune. Ii zic sa lase tava pe pat si bijuteresc in continuare. Buuun...am gasit programul....am setat volumul...apoi...ia sa ma cuibaresc eu tot in pat sa mai lenevesc un picut. Si, pt ca am un pat extem de comod, am prostul obicei sa ma aruncin el din viteza, asa cum faceam cand eram mici. Zis si facut. Imi fac vant si ia ghiciti in ce-am aterizat? Evident in tava cu mancare, pe care de adormita ce eram n-am mai vazut-o!
  •  
    • 21 mesaje
    19 Aug 2010, 14:30
    0 0
    Si inca una...la serviciu. Nu-s ce conferinta, pe nu-s ce tema, multi invitati....plictiseala maxima in sala. Ai mei colegi, disperati ca si mine se tot foiau pe scaune, jucau "rama" pe telefon, se uitau pe pereti....Dupa vreo doua ore de chin in sfarsit, cea de la microfon da semne ca vrea sa incheie. Eram atat de absenta si cu gandul atat de departe incat (Doamne, mor numai cat ma gandesc!) atunci cand s-a aplaudat si s-a ridicat sala in picioare...m-am ridicat si eu mecanic si fara sa vreau in loc sa aplaud......mi-am facut cruce!Sa va mai zic cat de penibil m-am simtit si cat se rade pe tema asta la mine la munca?
  •  
    • 1039 mesaje
    19 Aug 2010, 23:17
    0 0
    Beatrice, esti haioasa rau
  •  
    • 2297 mesaje
    24 Aug 2010, 15:18
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 426 mesaje
    5 Sep 2010, 09:32
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4 mesaje
    25 Sep 2010, 20:11
    0 0
    salut la tooata lumea.......aveti niste intamplari super funny.azi am patit-o shi eu(cred ca e contagios),de dimineata,am zis sa imi descarc niste avatare de pe net,shi dupa ce am cautat dupa ele vreo ora,mi-am dat seama ca nu stiu sa le pun la avatar.booon.....l-am chemat pe tati,si pe cand le vizualizam,impreuna cu tati,apare si un filmulet (care se downloadase odata cu avatarele,)in care 2 se f****.........am mers in camera urgent shi jumate de ora nu am mai iesit........
  •  
    • 1336 mesaje
    6 Oct 2010, 13:14
    0 0
    Nu am reusit sa citesc tot ce s-a postat,doar o mica parte,dar am ras cu lacrimi. Super haioase intamplarile voastre.
  •  
    • 1336 mesaje
    6 Oct 2010, 21:49
    0 0
    Chiar nu mai are nimeni de povestit ceva haios?
  •  
    • 62 mesaje
    27 Oct 2010, 20:28
    0 1
    Tocmai ce mi-am adus aminte si eu de o faza din adolescenta de la bunici in noaptea de Inviere.
    Plec cu prietena mea de acasa, chipurile la slujba, iar ea primeste sarcina de la bunica (o baba afurisita ra) sa aduca nafura acasa de la biserica.
    Noi in noaptea aia am petrecut in bar, la discoteca asa ca nu am ajuns sa luam nafura. Spre dimineata se duce prietena mea acasa, taie o felie de paine, o taie cubulete si o impatureste in servetel sa o dea bunicii.

    A fost rasul de pe lume sa o vedem pe baba cu cata evlavie isi face cruce si inghite painea din servetel.
    Au trecut vreo 10 ani de atunci, ne-am departat, ea in alta tara, dar de cate ori imi aduc aminte de Irina imi aduc aminte si de intamplarea aia. )))
  •  
    • 62 mesaje
    27 Oct 2010, 20:34
    0 0
    O alta intamplare intamplare care ma amuza teribil de tare si acum dupa f. multi ani este tot de sarbatori, de Craciun la bunici. Eram cu sora mea mai mica acolo si nu stiu cine ne daduse un pachet de guma. Pe vremea aia abia aparuse Orbit-ul si il vroiam eu pe tot.
    Stabulesc cu sor'mea sa ma lase sa o colind si in schimb sa imi dea partea ei de guma, iar apoi ma colinda ea pe mine si i-o dau inapoi.
    Incep eu: "primiti cu colindul?", ea: da.
    Ii cant eu acolo frumos, primesc partea ei de guma si apoi vine ea la mine: "primiti cu colindul?"
    Eu : nu!!!!

    Sa vezi atunci suparare pe ea ca am pacalit-o....Norocul ei a fost ca era si tata cu noi si m-a certat ca sunt mai mare si incerc sa o pacalesc si m-a pus sa ii dau guma inapoi, insa radem de ne prapadim si acum de asta, in preajma Craciunului.
  •  
    • 647 mesaje
    16 Iun 2011, 12:50
    0 0
    doamne cat m-am amuzat de intamplarile voastre...
    nu am apucat sa citesc tot dar am ras cu pofta... Sa-mi aduc si eu aminte de intamplari si va povestesc
  •  
    svi
    • 553 mesaje
    9 Ian 2012, 01:10
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către svi: 2 Oct 2012, 03:05
  •  
    • 590 mesaje
    9 Ian 2012, 14:35
    0 0
    multe faze haioase aici
  •  
    • 426 mesaje
    12 Ian 2012, 15:28
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 682 mesaje
    2 Mar 2012, 14:59
    0 0

    Eu nu sunt de prea mult timp aici pe forum, dar topicul asta l am citit in intregime,chit ca mi a luat vreo 3 saptamani sa l citesc. Dar a meritat, sunteti tate fenomenale, am ras in 3 sapt cat n am ras in toata viata mea! Mai ales tu, Ely07, esti extraordinara cu pataniile tale, cel putin la faza cu chiloteii, am ras de m am tavalit pe jos!!!! Rad si acum de una singura, cand mi aduc aminte.....Ely, spuneai atunci mai la inceputul topicului ca vrei sa scrii o carte, ai reusit s o faci? imi pare rau ca v am descoperit doar de vreo 2-3 luni,iar topicul asta doar acum recent dar o sa recuperez eu si o sa incerc sa postez aici faze penibile,pt ca mi s au intamplat si mie destule la viata mea.