Penibil

  •  
    • 562 mesaje
    26 Feb 2006, 15:26
    2 0
    Te-ai aflat vreodata intr-o situatie penibila?
    O prietena imi povestea ca s-a dus la biserica si cind a facut popa o pauza aceesteia au inceput sa-i schioraie matele de a pufnit toata lumea in ris.
  •  
    • 127 mesaje
    26 Feb 2006, 18:56
    2 0
    Acum cativa ani erau la moda niste fuste lungi care se legau in talie.Era o bucata de material care se lega in talie. Intr-o zi eram intr-un magazin cu mama si fusta s-a desfacut si am ramas in chiloti, in mijlocul magazinului. Chiar a fost foarte penibil.
  •  
    • 94 mesaje
    26 Feb 2006, 21:28
    1 0
    Profa de romana stranuta de 3 ori iar apatra oara scapa un part.Biata femeie prin ce emoti o fi trecut numai ea stie.Noi nu am putut rezista si am izbugnit in ras.
  •  
    • 3337 mesaje
    26 Feb 2006, 21:30
    0 0
    cat de tare. pt domnisoara cu fusa. imi pare rau ca nu am fost de fata
  •  
    • 2081 mesaje
    26 Feb 2006, 22:42
    2 0
    apropo de biserica...eram cu prietena mea si ne-am dus sa ne citeasca preotul o rugaciune pentru reusita la examenul pentru facultate. Preotul, care avea casa langa biserica, ne-a primit, plin de blandete. Ne-a rugat sa ne asezam in genunchi si a inceput sa citeasca din cartea de rugaciuni. Dupa cateva secunde am simtit-o, langa mine, pe prietena mea, ca tremura..de abia isi putea abtine rasul. M-am lamurit dupa cateva secunde, cand am privit cu atentie. Preotul era in sosete. Albe. In graba, uitase probabil sa se incalte atunci cand iesise din casa...Oricum, Dumnezeu nu s-a suparat foarte tare pe noi, ca am luat examenul amandoua....
  •  
    • 590 mesaje
    27 Feb 2006, 01:02
    0 0
  •  
    • 1037 mesaje
    27 Feb 2006, 05:46
    0 0
    Mie,faze penibile mi se pareau iarna..cind alunecam si aterizam.Si tot eu,turbata...daca se uita cineva la mine-Care-i problema,ce-ai?)O data asa de comica a fost aterizarea cu onduleuri...de o babuta a crezut ca-s beata si nu ma pot tzine pe picioare)
  •  
    • 344 mesaje
    27 Feb 2006, 10:53
    0 0
    A sunat directorul la noi in birou. Noi(5 femei) vb despre hot-line, iar o tipa ridica receptorul si a continuat discutia spunant la tel A, HOT-LINE!
    Noroc ca dir avea simtul umorului, si a gustat situatia.
  •  
    • 127 mesaje
    27 Feb 2006, 16:15
    0 0
    Pe vremea cand eram tinerica si subtirica, venind din piata cu 2 plase in maini, am intrat intr-un aprozar. Am alunecat pe o fasie de metal de la intrare si m-am imprastiat pe burta in aprozarul cu pricina, iar cartofii si merele mele din plase au luat-o frumusel pe langa mine. Vreau sa va spun ca nimeni, dar absolut nimeni, n-a pus mana sa ma ajute. M-am ridicat, jenata si furioasa, mi-am adunat cumparaturile si m-am asezat la coada, cu toata demnitatea de care eram in stare in acel moment.
  •  
    • 344 mesaje
    27 Feb 2006, 23:27
    0 0
    Eram la 4 ace, costum cu fusta chic, pantofi cu toc, asortata pana si cu agrafele din par, am iesit dintr-un magazin luxos, mi s-a prins tocul de prag si am zburat peste 4 trepte aterizand FIX PE BURTA.
    Mi-a sarit geanta, ochelarii de soare, mi-am rupt ciorapii, zdrelita in genunchi si palme. M-am adunat singura de pe jos, mi-am pus ochelarii si mi-am aranjat parul in vitrina, m-am urcat in masina si am plecat.
  •  
    • 344 mesaje
    27 Feb 2006, 23:31
    0 0
    Numai ce terminasem de vb la mobil cu o matusa, a sunat directorul general in birou, m-a salutat iar eu i-am raspuns:
    "SARU' MANA!"
  •  
    • 412 mesaje
    28 Feb 2006, 11:30
    0 0
    moama fetelor voi sunteti incredibile )))...
  •  
    • 81 mesaje
    28 Feb 2006, 13:10
    0 0
    Eu am patit una acuma de curand . Am fost in vacanta acasa si cand m-am intors mi-a pus mama pachet cate ceva .Am urcat in tramvai , super aglomerat , imbracata gors si cu geanta in umar , care si aia era f grea . In unul din buzunarele laterale aveam o punga cu pulpe de pui , negatite . Mi-am luat de acasa pt ca avea mama cumparate mai multe si urma sa le gatesc eu. mi-am luat cu greu binet si incercam din rasputeri sa ajung la compostor . se urcasera si altii pe usile din spate si vroiau sa ajunga in fata sa isi cumpere si aia bilet....ce mai , ambuscada in toata regula .Si nu stiu cum , dar s-a rupt fundul buzunarului in care aveam pulpele alea.Nu stiu cand sau cum s-a rupt dar a cazut punga de acolo ....si eu nici macar nu am observat .In schimb a observat nenea de langa mine , a ridicat punga si a tipat tare , asa ca sa auda tata lumeaomnisoara , ti-a cazut carnea .
    Era sa mor acolo de rusine , am luat punga , i-am multumit frumos si m-am dus tocmai in spatele tramvaiului unde cred ca erau vreo 2 oameni care nu vazusera faza sau nu auzisera bine .
  •  
    • 562 mesaje
    28 Feb 2006, 19:20
    3 0
    Pe vremea lui Ceasca, cind circula un autobuz pe zi caci restul erau la campania agricola veneam cu copii de la tara unul avea 4 celalat 5 ani.Cind am iesit din autogra s-a pus o furtuna de mama, mama.Am dat umbrela copiilor iar eu si sotul am luat bagajele si mergeam spre peron.Purtam pe mine niste bichini cu inel pe sold.Cu bagaje cu copii deodata am simtit ca mi-a plesnit inelul.Ce sa fac lume cita frunza si cata iarba, am luat toate bagajele intr-o mana iar cucealata prin buzunarul de la fusta tineam de chiloti.Sotul a urcat pe la mijloc, copii prin fata iar eu nu puteam sa-i ajut lumea se imbulzea copii urcau in patru labe pe scari si eu ii impingeam cu piciorul.Sotul din mijlocul autobuzului urla ca un apucat sa scot mina din buzunar sa pun mina pe copii.Lumea se uita indignata eu ce era sa fac?????????.La coborare copii au aterizat pe burta direct in balta, sotul nervos vine spre mine urland:
    - scoare mana aia din buzunar ca nu stiu ce-ti fac!
    Si normal ca am scos-o, in clipa urmatoare chilotii jos in balta, nu va spun reactia lui....din nervi cei avusese a inceput sa rada de nu se mai oprea.Toata ziua aceea cind dadea ochii cu mine radea de lesina.
  •  
    • 590 mesaje
    28 Feb 2006, 22:09
    2 0
    Sa va mai spun una:am fost intr-un centru comercial,era aglomerat,eu si prietenul meu aveam cosul incarcat de alimente,deasupra aveam 2 bax.de budinci si ne-am pus sa coboram cu scarile rulante,eu stateam in fata,prietenul mau cu cosul in spatele meu.Era lume si tara acolo.Sa nu va spun ca la coborare de pe scara cosul s-a blocat si nu l-am putut da jos(eu am apucat sa cobor),tot puhoiul de oameni s-a rasturnat peste prietenul meu,va dati seama ,pe scari tot se puneau oameni dar de coborat nu se mai putea cobora.Au picat toti gramada peste prietenul meu,budici sparte prin tot magazinul,iar eu in loc sa incerc sa trag cosul am ramas pe loc incremenita.Nu-mi venea sa cred ce traiesc.Datorita tipetelor celor cazuti au venit alti oameni si ne-au ajutat.Nu va mai spun cum a aratat iubitul meu cand aiesit de sub gramada.
  •  
    • 80 mesaje
    1 Mar 2006, 14:30
    0 0
    Super tareeee!!! Bine, ca nu as fii vrut sa fiu in locul tau, dar e o situatie foarte amuzanta! Ai fost dulcica!
  •  
    • 909 mesaje
    2 Mar 2006, 15:09
    0 0
    fetelor, sunteti SUPER tari !!! doamne ce m-am mai distrat ! sa fiti iubite si fericite !
  •  
    • 562 mesaje
    2 Mar 2006, 19:21
    2 0
    Pe vremea cind au inceput sa apara primele telefoane mobile.Ma aflam la serviciu si nu stiu ce m-a apucat sa merg la tualeta in curte, unde se afla o tualeta turceasca.Intru ma desfac la pantaloni...si cind sa-mi las jos pantalonii aud o voce:
    - ce faci doamna??
    Privesc in jur ... nimeni, stau asa blocata si aud
    - cum nu mai faci nimic?
    Ma intrebam in mintea me ce sa fie si aud..
    - sigur ca te vreau!!!!!
    mi-am inchis pantaloni si am iesit ca din pusca.
    Ma opresc la circa 10 m de buda si numai ce vad iesind din cabina alaturata un coleg foarte bine dispus care continuua sa vorbeasca la mobil.Cind am realizat ce se intampla am ras de una singura.
  •  
    • 104 mesaje
    3 Mar 2006, 02:39
    0 0
    ERAM LA INCEPUTUL CARIEREI DE SECRETARA!!! A SUNAT TELEFONUL{SEFUL LANGA MINE, DE ABEA APARU-SE LA BIROU, NU IL VAZUSEM} SI A CERUT CU DOMN DIRECTOR GENERAL! IAR EU I-AM SPUS: domnul GENERAL!!??? NU ESTE LA BIROU DAR... ! VA DATI SEAMA CUM L-A BUFNIT P`ALA RASU IN TELEFON!!!! DAR NU MAI ZIC DE SEFU` SI CEILALTI COLEGI!
  •  
    • 562 mesaje
    3 Mar 2006, 20:39
    2 0
    Apropos de sef.Era vineri si mancam impreuna cu o colega rahat cu biscuiti, deodata seful intra pe usa din senin ma trezesc spunind.....
    - sefule mananci rahat
    La care acsta indignat raspunde;
    - cum poti sa spui un lucru atat de oribil despre mine!!!!!!!
    Colega mea amutise iar eu nu stiam ce l-a apucat numai dupaceea am realizat ca noi fiind in spatele calculatorului el nu a inteles invitatia noasta.Iar felul in care m-am exprimat nu suna a intrebare nici cum.