CHIAR TOTI BARBATII INSEALA?

  •  
    • 58 mesaje
    1 Feb 2006, 10:58
    0 0
    Draga Maiya ,

    E important sa stiu citi ani ai si apoi iti explic tot ceea ce te intereseaza sau te nemultumeste .
    Dupa cum ai vazut am vrut sa trag o concluzie generala , nu am facut referire doar la tine in mod special , dar am plecat de la mesajul tau pentru ca mi s-a parut ca predomina pe acest site numai aceasta problema , obsesiva as zice eu , care nu duce decit la suferinta , nimic altceva .
    Daca te-am suparat cu ceva imi cer scuze .
  •  
    • 1259 mesaje
    1 Feb 2006, 11:29
    0 0
    In mod categoric nu toti barbatii inseala . Imi amintesc de bunicul care o insela pe bunica la bordel cu femeile ce prestau acea munca , dar imi amintesc si de tatal meu care nu a inselat-o pina ce moartea i-a despartit. Si asa cum s-a mai scris pe aici tot cu noi femeile ne insala. Dar toti inainte de casatorie trebuie sa o faca ? Cred ca asta ar trebui sa-i intrebam si sa ne intrebam , doar nu mai sintem pe timpul lui Romeo.
  •  
    • 58 mesaje
    1 Feb 2006, 12:48
    0 0
    Eu zic ca gelozia asta este boala curata si nu face decit sa macine nervii si nimic altceva . Noi femeile cautam nod in papura , parca ne dorim efectiv sa gasim un motiv de cearta .
    Doamne cite am auzit pe aici sa verifice telefoanele sotilor , sa intre pe adrese de mail , zau mie astea imi denota clar lipsa de incerdere si in mod expres lipsa de activitate . Ce imi pare rau este ca nu ati luat ce era mai important din acel mesaj si anume sa iubiti neconditionat , in fine fiecare face cum crede de cuvinta si asta este opinia mea si fiecare are dreptul la asta . Iubiti-va mult ca viata e scurta .
  •  
    • 9 mesaje
    2 Feb 2006, 00:00
    0 0
    este adevarat ca nu toti barbati sunt infideli da ia ganditiva la un barbat de 37 de ani casatorit de 10 ani vrea ceva mai proaspat
  •  
    • 9 mesaje
    2 Feb 2006, 00:07
    0 0
    ai dreptate maitrei_19 sa ne iubim cat mai mult si sa nu mai fim ca pe vremuri vai e pacat sa te culci cu alt barbat decat sotul tau eu zic sa traim clipa cat mai mult
  •  
    • 481 mesaje
    2 Feb 2006, 00:18
    0 0
    Maitrey_19, nu era vorba despre mesajul meu,eu nu am postat nimic despre infideliatea barbatilor, nu este problema mea, si tocmai de aceea, privind chiar obiectiv, m-a deranjat mesajul tau. Nu vad de ce conteaza varsta mea. Tot ce conteaza este ce ai spus in mesajul tau, eu mi-am exprimat punct cu punct nemultumirile in legatura cu el, daca ai argumente de adus, te rog detaliaza. Tin sa-ti atrag atentia totusi ca nu te exprimi prea atent.
  •  
    • 528 mesaje
    2 Feb 2006, 10:27
    0 0
    "vrea ceva mai proaspat"...? sa-si cumpere un kil de mere de la piatza...
  •  
    • 567 mesaje
    2 Feb 2006, 10:34
    0 0
    Raspunsul la titlul topicului e DA.

    PS: ceea ce nu multe stiti este ca daca sunteti casatoriti si va inseala puteti sa il dati in judecata si sa cereti daune pt ca legea e de partea voastra!
  •  
    • 245 mesaje
    2 Feb 2006, 10:38
    0 0
    Cred ca la un moment dat se mai intampla; ar fi bine ca numai fizic sa insele, daca se implica si sentimetal, e mai grav .
    Ce parere aveti de urmatoarea situatie:
    un tip cu un caine lup se tot uita la mine (insistent) de cate ori ma vede. Are o sotie f.frumoasa, tanara (ca si el,de altfel) dar nu exista sa treaca pe langa mine sau sa ma vada si sa nu se uite insistent, ba sa imi mai faca si cu mina de la distanta.
  •  
    • 58 mesaje
    2 Feb 2006, 14:42
    0 0
    Mai fetelor chiar v-ati pus pe bietii barbati ......
    Ceea ce spui tu este valabil doar in cazul in care exista si probe , nimeni nu garanteaza succesul partii feminine doar asa de ochi frumosi , asa ca pastrati-va banii , e mult mai sigur si incercati sa fiti mai intelegatoare si cit mai dulci .....
  •  
    • 567 mesaje
    2 Feb 2006, 15:57
    0 0
    normal ca tre sa ai probe!
  •  
    • 1077 mesaje
    2 Feb 2006, 16:06
    0 0
    De ce topicul se refera numai la barbati si nu si la femei. Au mai fost topicuri pe tema inselatului si toate opiniile au fost interesante. S-a pus problema de ce, cu cine, de cand incepe tentativa inselatului... De fapt, majoritatea oamenilor, fie ei barbati sau femei, cred ca au aceasta predispozitie de a insela. E in firea noastra sa dorim ceva ce nu avem la un moment dat. Pentru ca oricat de fericit ai fi, intotdeauna iti doresti ceva in plus. De cand incepe dorinta de a insela? De ce? Exista foarte multe motive. Ca sa raspund,cred ca majoritatea inseala, pentru ca au aceasta oportunitate si nu se pot abtine sa nu profite de ea. Este valabil si pentru femei, chiar daca nu in majoritate.
  •  
    • 57 mesaje
    2 Feb 2006, 17:51
    0 0
    eu sunt de parere ca nimeni nu inseala atata timp cat exista dragoste adevarata si dintr-o parte si din cealalta. Punct!!!
    cand dragostea paleste si apar frecusurile, egoismul, lipsa de atentie, frustrarile, atunci ne revoltam toti in sinea noastra, si cautam ceva mai bun, ceva care sa ne faca fericiti, care sa ne reconfirme faptul ca mai suntem vii.
  •  
    • 57 mesaje
    2 Feb 2006, 17:55
    0 0
    ... si femeile inseala in aceeasi masura ca si barbatii. Atata ca nu se lauda in stanga si-n dreapta si fac totul cu maxima discretie.
    nici noi nu suntem cu nimic mai bune decat ei.
    m-am trezit si eu facand lucruri pe care nu le-as fi conceput. Educatia, religia, bunul simt, au palit toate in fata frustrarilor unei casatorii neimplinite.
  •  
    • 432 mesaje
    2 Feb 2006, 18:23
    0 0
    Nu generalizez,dar parerea mea este ca o foarte mare parte dintre ei insala.Motivele sunt foarte multe, dar vinovatul intotdeauna femeia.Si nu cred ca femeile inseala la fel de mult, nu ziceati ca femeile sunt mult mai rationale si barbatii infantili?Multi inseala de amorul artei,iar altii inseala fara sa realizeze,doar pentru ca pica in plasa.Asta cred acum, intrebati-ma peste 20 de ani si poate raspunsul este altul .
  •  
    • 193 mesaje
    3 Feb 2006, 05:05
    0 0
    Tocmai am citit un articol foarte interesant scris de un tip referitor la acest subiect:
    V-ati intrebat de multe ori probabil "de ce inseala barbatii"? De ce un barbat care are o relatie stabila cu cineva, simte nevoia de a avea si alte femei, dar in acelasi timp vrea sa isi pastreze si relatia? Am multi prieteni care o fac si majoritatea imi servesc aceeasi replica: "Ea este cea pe care o iubesc. Cele cu care o insel nu inseamna nimic pentru mine". Sunt sigur ca exact aceeasi replica o folosesc pentru a se scuza si atunci cand sunt prinsi. Ceea ce mi se pare cel mai grav este faptul ca am auzit din partea fetelor ceva similar "Stiu ca ma inseala, dar ma iubeste si tot la mine se intoarce".

    Vi se pare normal? Cum vine asta, el inseala, ea il prinde, se cearta, dar mai apoi se impaca pentru ca se iubesc si relatia continua.

    Care ar fi motivele pentru care barbatii inseala? O parere personala ar fi faptul ca intr-o viata intreaga, este aproape inevitabil sa nu se intample, pentru ca societatea actuala este puternic sexualizata. Fie si numai din acest motiv, tot este posibil sa se intample.

    Unul din motive ar fi, clar, fizicul. Este foarte posibil ca un barbat sa fie implicat intr-o relatie cu o femeie care nu arata la fel de bine ca altele. Din diverse motive, el a ales-o pe ea sa-i fie aproape, dar simte atractie fizica fata de alte femei, mai frumoase, mai aranjate,etc. De multe ori, inselatul pe acest motiv este acceptat de partenerele lor, considerandu-l un gest "nevinovat".

    Un alt motiv, poate cel mai grav, este nevoia de pasiune. Foarte multi barbati nu mai sunt sau nu au fost niciodata indragostiti de prietenele sau sotiile lor. Majoritatea si-au ales prietena pe alte criterii decat cele sentimentale si atunci cand in sfarsit apare un sentiment, sunt prea lasi ca sa renunte la ceea ce au si inseala.

    Al treilea motiv, pentru ca eu cred ca doar trei exista este derivat din primele doua si are de-a face cu comportamentul vostru, al femeilor care acceptati ca el sa insele. Stateam zilele trecute de vorba cu o foarte buna prietena, care mi-a spus ca fostul ei iubit o insela si ca pe deasupra era si un om sincer care ii spunea de fiecare data. Hmmm, oare el a inselat-o de mai multe ori pentru ca stia ca "se poate"? Din punctul meu de vedere, 99% pot spune ca DA. Motivul pentru care majoritatea recidivistilor in acest lucru o fac este pentru ca s-a creat un precedent. El a convins-o ca o iubeste, ea a acceptat situatia si a doua oara el stia ca merge. Nimic mai simplu, nu?

    Nu as putea sa va dau sfaturi cum sa preveniti acest lucru, dar cu siguranta v-as putea da cateva indicii cum sa reactionati atunci cand se intampla. Daca intr-adevar nu are nici o scuza, indiferent cat de mult il iubiti dati-i papucii! Sub nici o forma nu trebuie sa-l primiti inapoi. Inarmati-va cu cd-uri cu "I will survive" a lui Gloria Gaynor si faceti tot posibilul sa ramaneti tari pe pozitii. Daca intr-adevar va iubeste va incerca sa va recuceresca. In cazul asta veti putea si testa daca intr-adevar va iubeste. Nu trebuie sa-i dati niciodata de inteles ca va putea vreodata sa repete greseala asta, ci ca data viitoare sigur nu va mai primi a doua sansa.

    Stiu ca nu e usor, dar din punctul meu de vedere, o femeie care accepta sa fie inselata isi pierde mult din respectul de sine si mai grav, pierde mult din respectul lui fata de ea.

    Este posibil ca asta sa fie cel mai feminist articol pe care l-am scris vreodata, dar stiu ca am dreptate, cunosc prea multe femei care au suferit datorita acelei vorbe "Ma inseala, dar ma iubeste si tot la mine se intoarce". Nimic mai neadevarat!
  •  
    • 47 mesaje
    5 Feb 2006, 13:00
    0 0
    nu poti da un raspuns la aceasta intrebare ,detine cineva adevarul absolut>?cine poate contorizq ,controla asta ?sa zicem ca sunt barbati care nu inseala sau care nu sunt prinsi .eu zic ca de nimic nu poti fi sigur [pe lumea asta ,oamenii sunt in continua schimbare si daca ne iubesc astazi nu inseamna ca or sa ne iubeasca si maine .
  •  
    • 1 mesaje
    15 Apr 2020, 15:21
    0 0
    babygirl83 said:Mai fetelor,imi place la nebunie sa citesc subiectele de pe forum pt k in mai mica sau mai mare masura ma regasesc.Dar vad k o tema constanta e suferinta provocata de barbatii infideli.Si vad k sunt f dese relatiile in care totul pare perfect,el o iubeste,ea il iubeste si ZBANG!!!el o inseala...Si aud mereu zicale de "intelepciune populara" gen- "toti barbatii sunt la fel,toti inseala".Am chiar o prietena care crede asta- si saraca a fost inselata de multe ori...Peste tot aud numai asta-k oricat de minunata ai fi,tot e moarte sigura-nu scapi pana la urma-tot te inseala!Chiar asa e?Chiar toti inseala?Pai si atunci ce sens mai are sa iubesti un barbat dk tb sa traiesti cu frik k tot o sa te insele la un moment dat?Vazusem de curand un film in care era vorba de sindromul"vacii noi"-ceva de genul k masculii sunt programati genetic sa caute ceva nou mereu.Chiar asa sa fie?Eu sunt cu cineva de vreo 2 ani jumate,stiu k ma iubeste si sunt 100% sigura k nu m-ar parasi niciodata,eu un tip f serios si de casa si insemn totul pt el.Dar presupun k atunci cand iubim tuturora ni se pare k al nostru e cel mai cel..Asa k dk tot circula convingerea asta k toti inseala,ce ma poate face pe mine sa fiu sigura k nu o face si al meu?
    De fapt,ce voiam eu sa va intreb-voi chiar credeti k e o regula?Oare exista barbati care nu isi inseala toata viata sotia?Cazuri nefericite am tot vazut si auzit,e cineva care a avut parte de experiente fericite?Sa imi spuna si mie k eu tot nu cred k e dracul chiar asa de negru..

     

  •  
    • 175 mesaje
    18 Apr 2020, 00:59
    0 0
    babygirl83 said:Mai fetelor,imi place la nebunie sa citesc subiectele de pe forum pt k in mai mica sau mai mare masura ma regasesc.Dar vad k o tema constanta e suferinta provocata de barbatii infideli.Si vad k sunt f dese relatiile in care totul pare perfect,el o iubeste,ea il iubeste si ZBANG!!!el o inseala...Si aud mereu zicale de "intelepciune populara" gen- "toti barbatii sunt la fel,toti inseala".Am chiar o prietena care crede asta- si saraca a fost inselata de multe ori...Peste tot aud numai asta-k oricat de minunata ai fi,tot e moarte sigura-nu scapi pana la urma-tot te inseala!Chiar asa e?Chiar toti inseala?Pai si atunci ce sens mai are sa iubesti un barbat dk tb sa traiesti cu frik k tot o sa te insele la un moment dat?Vazusem de curand un film in care era vorba de sindromul"vacii noi"-ceva de genul k masculii sunt programati genetic sa caute ceva nou mereu.Chiar asa sa fie?Eu sunt cu cineva de vreo 2 ani jumate,stiu k ma iubeste si sunt 100% sigura k nu m-ar parasi niciodata,eu un tip f serios si de casa si insemn totul pt el.Dar presupun k atunci cand iubim tuturora ni se pare k al nostru e cel mai cel..Asa k dk tot circula convingerea asta k toti inseala,ce ma poate face pe mine sa fiu sigura k nu o face si al meu?
    De fapt,ce voiam eu sa va intreb-voi chiar credeti k e o regula?Oare exista barbati care nu isi inseala toata viata sotia?Cazuri nefericite am tot vazut si auzit,e cineva care a avut parte de experiente fericite?Sa imi spuna si mie k eu tot nu cred k e dracul chiar asa de negru..

     Deci, fata mea, din punctul meu de vedere, tu ai doua variante: Varianta 1: Ii pui centura de castitate, ca acum 10 secole. Varinta 2: Dai la medicina, te faci doamna Cioama, ii dai organul si il pui in seif sa il folosesti doar tu. Ce zici? 

  •  
    • 175 mesaje
    18 Apr 2020, 01:01
    0 0
    simona_carmen said:
    babygirl83 said:Mai fetelor,imi place la nebunie sa citesc subiectele de pe forum pt k in mai mica sau mai mare masura ma regasesc.Dar vad k o tema constanta e suferinta provocata de barbatii infideli.Si vad k sunt f dese relatiile in care totul pare perfect,el o iubeste,ea il iubeste si ZBANG!!!el o inseala...Si aud mereu zicale de "intelepciune populara" gen- "toti barbatii sunt la fel,toti inseala".Am chiar o prietena care crede asta- si saraca a fost inselata de multe ori...Peste tot aud numai asta-k oricat de minunata ai fi,tot e moarte sigura-nu scapi pana la urma-tot te inseala!Chiar asa e?Chiar toti inseala?Pai si atunci ce sens mai are sa iubesti un barbat dk tb sa traiesti cu frik k tot o sa te insele la un moment dat?Vazusem de curand un film in care era vorba de sindromul"vacii noi"-ceva de genul k masculii sunt programati genetic sa caute ceva nou mereu.Chiar asa sa fie?Eu sunt cu cineva de vreo 2 ani jumate,stiu k ma iubeste si sunt 100% sigura k nu m-ar parasi niciodata,eu un tip f serios si de casa si insemn totul pt el.Dar presupun k atunci cand iubim tuturora ni se pare k al nostru e cel mai cel..Asa k dk tot circula convingerea asta k toti inseala,ce ma poate face pe mine sa fiu sigura k nu o face si al meu?
    De fapt,ce voiam eu sa va intreb-voi chiar credeti k e o regula?Oare exista barbati care nu isi inseala toata viata sotia?Cazuri nefericite am tot vazut si auzit,e cineva care a avut parte de experiente fericite?Sa imi spuna si mie k eu tot nu cred k e dracul chiar asa de negru..

     Deci, fata mea, din punctul meu de vedere, tu ai doua variante: Varianta 1: Ii pui centura de castitate, ca acum 10 secole. Varinta 2: Dai la medicina, te faci doamna Cioama, ii dai organul si il pui in seif sa il folosesti doar tu. Ce zici? 

     Adica, daca il prinzi, castreaza-l da-l naiba, sa nu il mai foloseasca alta.