CHIAR TOTI BARBATII INSEALA?

  •  
    • 1372 mesaje
    28 Ian 2006, 22:39
    0 0
    Mai fetelor,imi place la nebunie sa citesc subiectele de pe forum pt k in mai mica sau mai mare masura ma regasesc.Dar vad k o tema constanta e suferinta provocata de barbatii infideli.Si vad k sunt f dese relatiile in care totul pare perfect,el o iubeste,ea il iubeste si ZBANG!!!el o inseala...Si aud mereu zicale de "intelepciune populara" gen- "toti barbatii sunt la fel,toti inseala".Am chiar o prietena care crede asta- si saraca a fost inselata de multe ori...Peste tot aud numai asta-k oricat de minunata ai fi,tot e moarte sigura-nu scapi pana la urma-tot te inseala!Chiar asa e?Chiar toti inseala?Pai si atunci ce sens mai are sa iubesti un barbat dk tb sa traiesti cu frik k tot o sa te insele la un moment dat?Vazusem de curand un film in care era vorba de sindromul"vacii noi"-ceva de genul k masculii sunt programati genetic sa caute ceva nou mereu.Chiar asa sa fie?Eu sunt cu cineva de vreo 2 ani jumate,stiu k ma iubeste si sunt 100% sigura k nu m-ar parasi niciodata,eu un tip f serios si de casa si insemn totul pt el.Dar presupun k atunci cand iubim tuturora ni se pare k al nostru e cel mai cel..Asa k dk tot circula convingerea asta k toti inseala,ce ma poate face pe mine sa fiu sigura k nu o face si al meu?
    De fapt,ce voiam eu sa va intreb-voi chiar credeti k e o regula?Oare exista barbati care nu isi inseala toata viata sotia?Cazuri nefericite am tot vazut si auzit,e cineva care a avut parte de experiente fericite?Sa imi spuna si mie k eu tot nu cred k e dracul chiar asa de negru..
  •  
    • 1555 mesaje
    28 Ian 2006, 23:18
    0 0
    Eu asha cred, ca toti inseala, nu judec nici nu comentez, probabil asta e firea lor ...
  •  
    • 1372 mesaje
    28 Ian 2006, 23:20
    0 0
    Hai ma...Da cineva mai mult?Spune cineva ceva sa le creasca cota?
  •  
    • 12 mesaje
    28 Ian 2006, 23:25
    0 0
    nu insala toti.eu una nu ii bag pe toti in aceiasi oala.sunt barbati si barbati asa cum sunt femei si femei.cei ce iubesc cu adevarat nu insala, cel putin eu una asa cred. de fapt sunt convinsa.
  •  
    • 1552 mesaje
    28 Ian 2006, 23:28
    0 0
    buna ,chiar nu credeti ca mai sunt si barbati care nu inseala?eu pot spune ca am fost inselata rau de tot,dar actualul prieten sunt sigura ca nu o sa ma insele.
  •  
    • 15 mesaje
    28 Ian 2006, 23:32
    0 0
    Eu cred ca totusi exista si asa ceva.
    Din pacate nu sunt eu fericita care am intalnit asemenea specimen, dar cunosc persoane care au fost fidele aceleiasi femei.
    Am un prieten care s-a casatorit la 35 de ani...mare fustangiu la viata lui, dar dupa ce s-a casatorit nu si-a inselat sotia (sunt casatoriti de 11 ani).Si mai stiu cativa cu mai multi sau mai pitini ani de casnicie. Parerea mea este ca exista totusi...mai rari dar exista.
  •  
    • 345 mesaje
    28 Ian 2006, 23:36
    1 0
    eu una nu cred ca e musai sa insele, dar o hiba sau ceva deranjant trebe sa aibe, fie ca e vorba de un viciu (bea peste masura, mai nou - computermania, jocuri de noroc, fumeaza excesiv), fie de fire (prea dificil, necomunicativ, nu ishi arata afectiunea, inflexibil, cicalitor, posesiv, gelos, mamos) sau este lenes, dezordonat, etc....oricum nici noi nu suntem perfecte, si cred ca ar trebui sa luam de buna - zikala ca suntem de pe alte planete, ei-martieni si noi-venusiene si sa incercam sa convietuim impreuna acceptand diferentele care ne caracterizeaza....
  •  
    • 627 mesaje
    29 Ian 2006, 11:05
    0 1
    Eu prefer sa cred in bunele intentii ale oamenilor deci, conform acestei reguli, concluzia ar fi ca... nu toti barbatii inseala.
    Daca ne gandim ca procentajul de femei e aprx egal cu cel de barbati, rezulta ca sunt la fel de multe femei care inseala cat si barbati. Logic, o chetsie de genul asta se intampla in 2
    probabil ca femeile insa sunt mai discrete, si nu se lauda cu propriile "cuceriri", si de-asta credem ca doar barbatii o fac...
    asa ca...sa nu-i punem la zidul infamiei, pt ca... si noi facem la fel
  •  
    • 32 mesaje
    29 Ian 2006, 11:27
    0 0
    "asa ca...sa nu-i punem la zidul infamiei, pt ca... si noi facem la fel"

    In sfarsit, o femeie care recunoaste. Si nu, nu toti barbatii inseala.
  •  
    • 9835 mesaje
    29 Ian 2006, 11:59
    0 0
    Nu toti barbatii inseala, dar toti pot insela.

    si:

    Nu toate femeile inseala, dar toate pot insela.
  •  
    • 55 mesaje
    29 Ian 2006, 13:08
    1 0
    Din nefericire, am trait o gramada de ani, vreo 20, cu convingerea ca inseala numai o mica parte, care nu sunt fericiti in familie. Asta pentru ca nu am prea cunoscut cazuri(probabil din discretie nu s-a aflat).
    Dupa ce am patit-o rau de tot, am deschis ochii si am inceput sa vad altfel.
  •  
    • 27 mesaje
    29 Ian 2006, 14:42
    0 0
    de parca noi femeile am fi niste sfante...toata lumea inseala la un mom dat..c.red..
  •  
    • 627 mesaje
    29 Ian 2006, 15:53
    0 0
    corect, doar ca noi o facem cu discretie nu simtim nevoia sa ne si laudam (majoritatea oricum...)
  •  
    • 43 mesaje
    29 Ian 2006, 16:21
    0 0
    Totusi mai fetelor, nu prea inteleg logica unora

    Daca tot se zice ca toti barbati inseala, eu am o dilema ( asa ca barbat)...

    Mai dar aistea cu cine infaptuiesc insealtoria ... nu tot cu voi, femeile? sau oare toti barbati va inseala mergand la aceiais femeie?

    So, , e posibil ca inselam de rupem salteaua, dar tot cu voi o facem ... deci faptul ca noi inselam e cam direct proportional cu faptul ca voi inselati.


    ????????!!!!!!!!!
  •  
    • 279 mesaje
    29 Ian 2006, 16:21
    0 0
    eu nu vreau sa ii acuz si tocmai de asta nu spun ca toti inseala, sau ca toti sunt niste copacei etc(am auzit frecvent formularea asta de la terte mari "feministe").
    insa pot sa spun ca eu nu cunosc nici unul care sa nu-si fi inselat prietene/iubita/sotia.
    asa cum nu stiu sa am vreo prietena pe care prietenul/iubitul/sotul sa n-o fi inselat macar o data.
    probabil ca exista si exceptii.
    stiti cum se spune: optimistul crede ca lumea asta este cea mai buna dintre toate, iar pesimistul e inspaimantat de faptul ca acest lucru ar putea fi adevarat.
    va pup.
  •  
    • 127 mesaje
    29 Ian 2006, 16:47
    0 0
    Parerea mea nu toti insala dar toti cei care inseala isi gasesc scuze de ce inseala cica nu primesc tot ce au nevoie bine si daca nu primesc de ce nu isi gasesc pe alat care sa le dea si sa o lase pe cea care nu ii da dar sunt egoisti si vor de la fiecare cate ceva nu se multumesc niciodata cu ce au si poate nici nu stiu cum sa ceara ce au nevoie ci mai bine cauta in alta parte eu am avut preiten care ma inselat iar dupa ce neamdespartit a zis ceva de genul daca tu nu ai fi lasat de la tine daca erai mai "rea" si daca puteam face ce vreau cu tine nu se ajungea aici dar cum merge numai cu frica ca near pirde poti sa tii un baiat langa tine fara sa te insele? orice ar fi noi suntem de vina si nu ei la ei exista zcuze intodeauna.Dar cateodata nici nu trebiue sa fi inselata fizic ci numai simplu fapt ca se uita dupa altele si te compara continu cu altele ca tu nu esti asa si asa si ma simt mai bine cu ele te doare. Ce ziceti de asta pt ca o patesc destul de des cu actualul prieten si nu stiu ce sa mai fac.
  •  
    • 345 mesaje
    29 Ian 2006, 19:28
    0 0
    mai ca se uita dupa altele, asta depinde si la ce mod o face, caci daca imi sare si mie una mai cu motz in frunte, adika mai deosebita, sau mai dezbracata si eu ma uit dupa ea, dar faza asta cu comparatul mi se pare destul de aiurea, adika iti spune clar ca nu este multumit de tine si cred ca oricand va aparea una care sa se incadreze in tiparul lui si interesata de el, nu va zice ''nu'', deci eu una as incerca sa schimb ceva la mine, asta daca shi eu cred cu tarie ca ma poate avantaja: macheaj, haine, etc...sau l-as compara si eu cu altii sa vad cum s-ar simtzi, oricum in final, nu ash mai incerca sa il schimb, i-as spune ''pa si pusi si la gara''.....e o vorba..insa exista si exceptii, adika nu este obligatoriu ca daca te compara cu altele sa nu tina la tine, sa nu te iubeasca, poate din mandrie vrea sa aiba akasa nu'sh ce exemplar de femeie perfecta, desi el nu este fara defect...cunoshteam un cuplu, ea mika bruneta, plinutza, el o vroia slaba, inalta si blonda, fata a slabit, s-a vopsit blonda, dar problema cu inaltimea nu a rezolvat-o decat partial, purtandu tocuri, ideea este ca s-au casatorit si se iubesc in continuare....
  •  
    • 58 mesaje
    30 Ian 2006, 10:33
    0 1
    Buna Evelor ,

    Oare pe acest site sint numai Eve obsedate ca ar putea fi inselate ?
    Viata trebuie traita si indiferent daca va ginditi sau nu veti fi sau nu inselate . Barbatul inseala numai daca nu mai gaseste aceiasi intelegere , aceiasi afectiune , aceiasi dragoste de la inceput . De cele mai multe ori femeia il impinge la inselatorie uitaind sa mai fie feminina . Sa nu uitam ca femeia de cele mai multe ori duce greul casei devenind fara sa vrea apatica si lipsita de orice vlaga lucru care duce involuntar la neglijarea barbatului , acesta fiind indemnat sa insele .
    Atentie adolescentelor , sa nu credeti ca maritisul este raiul pe pamint , Bucurati-va de viata inainte de a va nenoroci . O sa aveti satisfactia evadarii din casa parintilor , dar nu pentru mult timp , stiti vorba aceea ca 'fugiti de dracu si dati peste ta-su ". Barbatii sint mai rau ca niste copii , sint nascuti cu privilegiul asta de a fi niste rasfatati toata viata , cit mai putine responsabilitati , dar cit mai multe drepturi . Nu ne putem impotrivii legii firii asta e clar . Din pacate nu putem trai fara barbati dar nu-i mai ridicati atit in slavi . Iubiti neconditionat !
  •  
    • 481 mesaje
    31 Ian 2006, 21:38
    0 0
    Maitrei_19, nu inteleg ce ai urmarit prin mesajul tau, pe care nu il inghit deloc.
    1)pe site-ul asta NU sunt numai eve obsedate de barbatii lor care ii inseala;de unde stii tu cum isi traiesc viata evele de aici si ce gandesc ele?de unde pana unde vii cu astfel de comentarii?
    2)barbatii NU inseala numai deoarece partenera nu le mai ofera dragostea de la inceput;este o jignire pentru celelalte eve care si-au povestiti aici problemele, si pentru toate femeile inselate pe nedrept;daca esti de sex feminin, cum s-ar intelege dupa nick-ul tau, cum de poti sustine asemenea ineptii?si daca esti barbat, desi ma indoiesc, cu ce tupeu generalizezi si pui in carca comportamentului feminin infidelitatile barbatilor??si e vina femeii ca duce tot greul case?si ma rog de ce s-ar simti "indemnat" barbatul sa insele?
    3)nu stiu ce experiente ai avut tu, si poate iti vine greu sa crezi, dar sa stii ca exista si oameni casatoriti si fericiti;daca ti se pare casatoria o nenorocire, nu inseamna ca si altora la fel;
    4)nu toti barbatii sunt mai rau decat niste copii. Daca un barbat ar spune despre femei ca sunt toate niste...i-ar sari toate femeile in cap.Se numeste discriminare!alte eve s-au exprimat mai rau ca tine, dar as vrea sa le atrag si lor atentia ca daca barbatii ar vorbi despre femei cum vorbesc ele despre ei, ar fi facuti bucati.Daca tot vorbim de egalitate si alte alea de ce sa nu incepem prin a le da si barbatilor respectul pe care noi il vrem de la ei?
    "Barbatii sint mai rau ca niste copii , sint nascuti cu privilegiul asta de a fi niste rasfatati toata viata , cit mai putine responsabilitati , dar cit mai multe drepturi . Nu ne putem impotrivii legii firii asta e clar".daca tu chiar crezi asta, mi-e mila de tine.Sper totusi ca nu te-ai referit la "privilegiul" de mai sus ca fiind "legea firii"???
    In concluzie, te-ai legat si de barbati, si de femei, si de casatorie.What's your problem?????Daca nu te-am inteles eu bine, fii mai explicita in ce vrei sa spui.
  •  
    • 1057 mesaje
    1 Feb 2006, 01:36
    0 1
    NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU , NU TOTI INSEALA LA FEL CUM NU TOATE FEMEILE INSEALA...