cercel in buric

  •  
    • 119 mesaje
    4 Ian 2010, 22:15
    0 0
    Cred ca doar anumite femei apeleaza la aceasta modalitate de a atrage atentia (tarfele pentru cine e mai greu de cap)
    Sunt si alte feluri de a te face remarcata, dar cum neuronul s-a atrofiat, normal ca recurgi la asa ceva!
    Mi-e sila!
  •  
    • 6557 mesaje
    4 Ian 2010, 22:46
    0 0
    ce chestie interesanta
    diccc apreciind neuronii .. la vedere
  •  
    • 411 mesaje
    8 Ian 2010, 00:13
    0 0
    Off-topic:
    Doamne fetelor, parca sunteti din antichitate. Antice si medievale! Chiar traiti cu impresia ca cine-si pune pierce in buric, o face pentru a iesi in evidenta?? Pai s-ar tatua pe fata, si-ar face creasta, s-ar machia dracesc, nu si-ar pune un rahatel de pietricica in buric, de i-o observa doar iubitul, sau vecinii de sezlong, la plaja.
    On-topic:
    Mie-mi place cum arata pierce-ul, dar la fel ca si tatuajul, e ceva de moment. Nu se potriveste la orice varsta. Si gaura nu se mai infunda definitiv niciodata. Se poate infunda incat sa nu mai incapa cercelul in ea, dar se observa. Si ma enerveaza sa o am acolo degeaba. Asa ca stau pe curu' meu.
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    8 Ian 2010, 14:18
    0 0
    si mie imi place dar cu conditia sa ai si un abdomen demn de a-l purta. nu cu un anume colacel care se revarsa peste...
  •  
    • 3 mesaje
    8 Ian 2010, 14:46
    0 0
    Eu am avut timp de 5 ani, dar l-am scos pentru ca am simtit efectiv ca nu mi se mai potriveste. E relativ spus ca "nu se mai poarta", pentru ca oricum nu il tineam la vedere, insa pot spune ca imi diplace atunci cand il vad expus, la diferite pustoice, chiar si in reviste sau le tv.
  •  
    • 1 mesaje
    18 Ian 2010, 19:52
    0 0
    Eu mi-am pus cercel in buric in urma cu o luna de zile si sincer sa va spun doare foarte tare avand in vedere ca mi-a aplicat si un usor anestezic.Pielea este strapunsa in profunzime ca cercelul sa nu cada si desigur ca doare destul de tare.Deci nu va sfatuiesc sa va puneti decat daca va doriti foarte mult cum a fost in cazul meu.Bafta!!
  •  
    • 2 mesaje
    15 Mar 2011, 20:47
    0 0

    Mi-am pus si eu cercel in buric la un salon specializat si mi s-a spus sa nu-l curat decat cu o compresa din pansament uscata. Este normal? Nu trebuie sa folosesc solutii dezinfectante ? Exista riscul sa mi se infecteze? Va rog sa-mi raspundeti. Multumesc anticipat

  •  
    • 13597 mesaje
    15 Mar 2011, 22:38
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7967 mesaje
    23 Mar 2011, 08:05
    0 0
    Da dragelor, am un cercel in buric, de fapt am ami multi acasa, ca-i schimb in functie de culoarea costumului de baie Imi place...
    Se infecteaza la inceput putin, dar pune comprese cu apa rece sau chiar cuburi de gheata..Daca alegi gheata, este cea mai eficienta..A doua zi nu mai ai nimic! Este dureros cateva zile dupa inteventie, eu l-am pus la spital...E bine sa alegi un loc curat si inteventia sa fie facuta de un profesionist... Good Luck!
  •  
    • 7967 mesaje
    23 Mar 2011, 08:08
    3 0
    MrDiccc said:
    Cred ca doar anumite femei apeleaza la aceasta modalitate de a atrage atentia (tarfele pentru cine e mai greu de cap)
    Sunt si alte feluri de a te face remarcata, dar cum neuronul s-a atrofiat, normal ca recurgi la asa ceva!
    Mi-e sila!

     

    Cine spune ca ca pui un cercel pt a te face remarcata? Mai bine ai grija de neuronul tau..e singur si trist!

  •  
    • 2 mesaje
    14 Dec 2018, 10:17
    0 0
    Va salut
    Acest mesaj a fost editat de către Dragonida: 14 Dec 2018, 10:29
  •  
    • 2 mesaje
    14 Dec 2018, 10:28
    0 0
    Am si eu ,vindecarea lui a durat circa 3 luni,doua luni tot coace desi sunt asistent iam dat cu betadine ,cu spirt ,cu apa oxigenata mai rar ca se exfoliaza pielea atat dureaza ori cata igiena maxima pe zii ti-ai face, adica de 2-3 ori pe zii .Atentie mare si daca ți-l scoti pt 2-3 ore gaura se si astupa si el intra tot pe aceeasi gaura dar te ustura ca la inceput.Inca o luna mi-a mai facut coaja total 3 luni.Acum il scot chiar si pt o saptamana si nu se mai astupa gaura.La unul mai lung acum care e mai greu te cam doare o zii exact ca la cercei,pana se obijnuiest3 zona cu el.Sunt barbat ci toate astea imi stq super cu el