voi ce masti da fata folositi?

  •  
    • 175 mesaje
    29 Nov 2005, 02:46
    0 0
    eu folosesc praful de argila cu ulei de masline, ulei de migdale dulci, suc de lamaie cateodata...mai folosesc masca film de la gerovital care imi place tare mult...voi ce folositi?
  •  
    • 307 mesaje
    29 Nov 2005, 07:57
    0 0
    ten uscat:

    nivea cu miere!
    nivea - energizanta ( are o jumatate de portocala pe eticheta)

    sunt pliculete din care poti sa folosesti de 2 ori (chiar poti) si costa in jur de 5,5 RON
  •  
    • 827 mesaje
    29 Nov 2005, 08:25
    0 0
    Pentru ten uscat/sensibil: Avene Instant Soothing Mask.
  •  
    • 279 mesaje
    29 Nov 2005, 09:36
    0 0
    Masti home-made: cu miere si banane, cu smantana si morcovi...
  •  
    • 272 mesaje
    29 Nov 2005, 10:00
    0 0
    masti-tratament: cu aspirina, cu drojdie de bere (sau argila) si apa oxigenata, masti cu fructe: mar cu miere (f. faina), cu kiwi, cu banana, cu ulei de masline.
    masti din comert: nivea albastra cu minerale marine), cea purificatoare (tot nivea), cu salvie si merisor de la cosmetic plant (descoperirea delphinei ), cea nutritiva de la gerovital plant (gama noua, cu capac verde).
    aste imi plac din ce am incercat pana acum.
  •  
    • 3248 mesaje
    29 Nov 2005, 10:20
    0 0
    foarte bune sunt mastile de la Vichy.in special cea cu ambalaj bleu, purete thermal.si din aceeasi gama mai e purete exfolianta.unii spun k sunt km scumpe dar tinand cont de calitatea lor..merita.purete thermal bleu-50ML 48RON;purete thermal exfoliante 75ML 47RON.
  •  
    • 841 mesaje
    29 Nov 2005, 11:44
    1 0
    orice masca am incercat din comert nu prea mi-a facut mare sfaraiala. acum am luat de la asla vital una cu argila... dar in afara de o catifelare de moment... nu mi se pare ca mi-ar detoxifia tenul si toate celelaltea cate promite...
    cel mai bun rezultat il obtin daca imi dau cu o feliuta de portocala pe fata. atat.
    as vreau si eu sa gasesc o masca din aia care se dezlipestede pe fata si una care sa curete in profunzime ceva de genul asta...
  •  
    • 430 mesaje
    29 Nov 2005, 12:51
    0 0
    Eu imi exfoliez fata cu zatul de la cafea sau cu faina de malai dupa care imi pun masca de argila amestecata cu zeama de lamaie si de la diferite fructe si stau cu ea minim 15 minute. Sunt incantata de aspectul pielii.
  •  
    • 150 mesaje
    29 Nov 2005, 13:50
    0 1
    Reddeea, exista o masca film (asa cum vrei tu) de la Gerovital H3, produsa de Farmec Cluj. Este foarte buna. E cam vreo 70.000.
  •  
    • 841 mesaje
    29 Nov 2005, 13:56
    0 0
    masca asta de la gerovital H3 pentru ce fel de ten este?
  •  
    • 150 mesaje
    29 Nov 2005, 15:36
    0 0
    Redeea, gama Gerovital H3 este pt tenul uscat, dar masca asta e buna pt curatarea tenului, inlatura celulele moarte, mai ales daca nu poti folosi un exfoliant cu particule pt ca te iriti.
  •  
    • 841 mesaje
    29 Nov 2005, 16:03
    0 0
    danke, o sa o incerc.
  •  
    • 56 mesaje
    29 Nov 2005, 20:52
    0 0
    Da da, masca film este super buna, si eu il folosesc cam de 7 luni..asa.. dar acuma nu am mai gasit la magazin si imi era lene sa caut in alta parte. Nu numai ca exfoliaza pielea, dar o si hidrateaza, eu una is incantata de ea!
    Masca de avocado mi se pare iarasi super.. asta nu stiu daca ii o masca adevarata, eu am nascocit-o. Am pisat un avocado si l-am tinut asa pe fata 20 de min si aveam o piele de bebelus Ca si de la castravete dealtfel.. sau smantana grasa.
    Ieri am incercat cea cu galbenus de ou, iaurt, castraveti dar nu am vazut nimic deosebit. Rezultate vizibile am obtinut de la miere De asemenea folosesc masca cu rosii..
    Pe mine lamaia ma pisca ingrozitor, as aca nu am indraznit sa pun in praful de argila. Mai degraba pun apa. Masca detoxifianta de la AslaVital, miroase intr-adevar a argila, are si o compozitie buna dar nu exfoliaza. Prefer argila pura.
    Fetelor, daca puteti sa imi spuneti o solutie, ceva, pentru petele de pe fata, hm? Stie careva? Am si eu vreo 2-3 pete (urme de cosuri) dar care persista de cativa ani buni. Credeti ca pot s afac ceva cu ele?
  •  
    • 37 mesaje
    29 Nov 2005, 21:03
    0 0
    eu folosesc 2 masti de la avon naturals...una pt ten gras puryfing ...kre o folosesc 1 data pe saptamana..si inka una pt ten normal energising ku piersica si migdale.....park.. kre o folosesc aja de des k nu mai am deloc ...imi lasa o piele aja de fina...si fara puncte negre...park ar fi de bebelush ...si sunt in jur de 70 000 fiecare ...
  •  
    • 112 mesaje
    29 Nov 2005, 22:16
    0 0
    Masca filmogena de la Gerovital Cosmetics e foarte buna.Saptamanal imi pun si o masca pe care o prepar din avocado si miere de albine...eu am tenul uscat si avocado e indicat pentru asta...
  •  
    • 56 mesaje
    29 Nov 2005, 22:49
    0 0
    Si eu care ma gandeam ca cine stie ce prostie fac ca aplic avocado pe fata, dar am zis ca nu poate fi rau din moment ce e comestibil. Ma bucur sa aud ca si altii folosesc asa ceva, eu l-am incercat din pura inspiratie si pentru ca eram in lipsa de fructe/legume prin casa.
  •  
    • 2039 mesaje
    29 Nov 2005, 23:52
    0 0
    Unde se gasesc mastile astea cu argila? La farmacie? Eu am cautat in supermarketuri si nu am gasit!
  •  
    • 630 mesaje
    30 Nov 2005, 09:00
    0 0
    am folosit masti exfoliante de la avon care mi s-au parut inutile, practic nu faceau nimic asa ca am renuntat la ele. mastile de la naturals nu stiu cum sunt, dar de la tzeapa pe care am luat-o de la celelalte nu prea ma incanta sa le fol si pe astea.

    ca abraziv folosesc malaiul...da, malai, fetelor, amestecat cu un gel spumant, combinatie super, am tenul luminos si fara cosuri, punctele negre s-au diminuat, ce mai, sunt super incantata.
    ca masca purificatoare folosesc argila la pliculetz care e incredibil de ieftina si face minuni la propriu, (o fol cu apa plata) dupa care folosesc o crema usoara (am tenul mixt).
    eu mai incercasem abrazive, dar malaiul este cel mai bun, il folosesc si pt corp, la fel, amestecat cu gel de dus, dupa care fol lotiune grasa.
  •  
    • 12 mesaje
    30 Nov 2005, 10:00
    0 0
    Fetelor cele mai bune creme Sunt cele din gama Artistry. Poti face mai intai o clinica de infrumusetare cu produsele lor si-ti vor spune ce ti se potriveste. E gratuit. Contacteaza-ma pe adresa mea de mail tomaflory80. Te astept.
  •  
    • 150 mesaje
    30 Nov 2005, 13:14
    0 0
    Florentina, din cate vad ai inceput sa postezi peste tot. Te rugam, lasa-ne. Nu ai voie sa faci reclama.