Ce crema fata ten mixt?

  •  
    • 1135 mesaje
    13 Oct 2005, 10:01
    0 1
    Dragelor, am nevoie de un sfat: mi se termina crema de zi si nu stiu ce sa-mi iau. Am 28 de ani, ten mixt, pana acum am folosit Gerovital, dar as vrea sa incerc si altceva. Sugestii? Saru-manaa.
  •  
    • 279 mesaje
    13 Oct 2005, 10:23
    1 1
    t zone
  •  
    • 1090 mesaje
    13 Oct 2005, 10:34
    0 0
    fetele, eu mi-am luat o crema minunata, care imi face foarte bine fetzei si nu-mi apar nici cosulete, asa cum se intimpla mai de fiecare data de la creme.
    se numeste Bioten, e cu nuc, castan si miere, si e fabricata de Elmiplant.
    nu matifiaza, ca nu asta e rolul ei, insa nici nu lasa film gras pe piele, chiar ieri am incercat sa mi-o aplic sub machiaj si nu am avut surprize neplacute, chiar deloc.
    ma dau si seara, si dimineatza, si ziua, si cind am io chef, si-mi palce tare de ea. puteti incerca si voi, ca face numa vo' 50 de mii.
  •  
    • 1090 mesaje
    13 Oct 2005, 10:35
    1 0
    acum mi-am comandat si crema de matifiere de la Bioderma, Sebium matifiant, sa vedem ce-o fi si cu aia.
  •  
    • 1135 mesaje
    13 Oct 2005, 10:48
    0 0
    Delphi, suna tare bine crema aia de la Elmiplant, o sa ma uit si eu dupa ea. Am auzit pe forum ca demachiantele lor sunt tare bune. De tonice stii ceva? Ca si tonicul imi e pe terminate...

    Si de unde comanzi a doua crema?
  •  
    • 1090 mesaje
    13 Oct 2005, 23:36
    0 0
    Anatea, scuze de intirziere
    Demachiantele Elmiplant sunt FOARTE bune, poti sa incerci linistita! in caz ca vrei sa ai si tu, iti recomand Blossom, e cel mai evoluat, cel mai de elita. de tonice din pacate nu stiu nimic!

    Cremele lor iara is super! mie una, care ma stiu sensibila pina-n maduva, nu mi-au dezvoltat nici o reactie alergica, si am folosit vreo tri feluri

    Az' vara am avut lotiunea spray cu fps 30...avea aia un ecran, soro, de nu m-am bronzat nici un pic
    la un moment dat am lasat-o mai moale, si ma dadeam cu lotiuni cu fps mai mic, sa se prinda si de mine ceva culoare...
    comic e ca mi-a ramas o data un pic de lotiune pe picior, neintinsa...pina si acum am pata alba pe piele, cum n-a ajuns soarele la ea, alea citeva ore cit am stat cu stratu mai gros
    io si ahile de ce sa n-am si io calciiu meu?

    Bioderma mi-am comandat-o de la Sentia, vezi www.sentia.ro, ca e cu o suta de mii mai eftina ca in farmacii, da uite ca trecu saptamina si aia nu au dat semn de viatza...or fi ocopati...
  •  
    • 279 mesaje
    14 Oct 2005, 09:15
    0 0
    Cum e bioderma?
  •  
    • 1090 mesaje
    14 Oct 2005, 10:00
    0 0
    tits
    n-am primit inca crema
    comanda a facut-o o prietena de-ale mele, si inca nu a venit nimic. ea a luat legatura cu Sentia, si i-au spus aia ca livreaza si pt persoane fizice, daca nu suntem din bucuresti, si mi-a pus su produsele mele pe comnda ei - eu am comandat si demachiant Sensibio.
    noi presupunem ca e acelasi pret de pe site, pretena mea nu a intrebat, insa o sa vedem la primirea coletului.
    zicea pretena mea asa "daca nu e acelasi pret de pe site si daca ne baga extra pretzuri, nu luam coletul de la posta, sa se spele pe cap cu el"
  •  
    • 289 mesaje
    14 Oct 2005, 10:15
    0 0
    delfinule, esti mortala , sunt oamnei seriosi, ma, va livreaza prdusele la acelasi pret k cel de pe site, doar k va adauga probabil niscaiva banuti pt.posta.da' nu cred k-o sa va bage 300.000 cum au aia de la naturaplant.ro

    oricum, isi merita banii produsele bioderma.cel mai mult imi place demakiantul si o crema de gomaj ultra gentle.crema matifianta mi se pare buna, mai ales sub makiaj, kiar nu mai luceste fata, asa a fost la mine,acu' sa spuneti cum e la voi

    bai nene, da' ce reclama fructuoasa le fac io la astia de la bioderma si nici nu-mi dau un ban

    am mai incercat o crema de la gerovital plant in ambalaj verde (capacul, doar) antirid pt.ten mixt, si mi s-a parut super buna: hidrateaza tenul, nu lasa pelicula grasa, in skimb, dupa cateva ore, zona T semnalizeaza bine (banuiesc k numai cremele cu specific anti-shine nu semnalizeaza in zona T, nush ce sa zic..)

    delfinule, hai, capu'sus, ce, te doboara pe tine 2 cishuletze?bai, fac ce fac si tot off topic scriu, sunt ceva de speriat

    pupicei
  •  
    • 279 mesaje
    14 Oct 2005, 10:18
    0 0
    Merci de raspuns delph
  •  
    • 1090 mesaje
    14 Oct 2005, 10:32
    0 0
    no, iaca ca am primit!!!
    preturile da, sunt aceleasi de pe site, si platim taxe postale in valoare de 180 de mii, vedem noi cum le impartim.

    Ellena, noi am presupus ca preturile ar putea fi un pic modificate fiinddca nu am comandat prin firma, de aia! fiindca eram doua mici persoane fizice carora le trebe fandoseala

    azi ma duc dupa ele, ca is la pretena mea la birou, si apoi va scriu cum se prezinta!
  •  
    • 1135 mesaje
    14 Oct 2005, 12:02
    0 0
    Elle_ni, crema aia de la Gerovital o am si eu pe terminate si e asa cum spui, buna, dar imi lucesc nasul si fruntea. Ma rog, lucesc mai putin de cand am renuntat la spuma de fata, dar lucesc si e tare inestetic!

    Am cascat si eu ochii pe site-ul alora de la Sentia si ce sa zic... suna tare bine, dar sunt atatea produse acolo... Nu prea m-am lamurit cu preturile: la care ma uit, la ala cu TVA sau la ala recomandat? Ziceti-mi ca la ala cu TVA! Oricum, delphi, zi-ne de crema cum e, si repede, ca mi se termina si tre sa cumpar ceva!

    Pese: m-am spart de ras de "calcaiul" tau! Pupici.
  •  
    • 1090 mesaje
    14 Oct 2005, 12:35
    0 0
    Anatea, avem si alta varianta: Tristan si frunza e? asta cum e?

    nu pot sa-ti zic mai repede decit miine sau poimiine cum e crema, ca inca nici nu o am la mina, e la pretena mea peste mari si tzari, la vreun kilometru de mine!...
    sper sa reusesc sa ma desprind de internet, bata-l soarele, si sa ma duc sa intru-n posesie.
    pe site te uiti la preturile cu tva, alea recomandate is pentru farmacisti

    ui' ce zice despre ea:

    Sebium matifiant

    Efect matifiant imediat si de lunga durata :
    diminuarea neta a luciului tenului gras dupa 10 minute de la aplicare ;
    efect durabil ( la 7 ore de la aplicare se constata o reducere a luciului tenului cu 32% fata de martor)
    Mentinerea confortului la nivelul pielii
    -efect hidratant.
    Imbunatateste aspectul pielii ;
    Limiteaza proliferarea micro-organismelor responsabile de imperfectiunile de la nivelul tenului.
    Excelenta toleranta.
    Emulsie non-comedogenica.

    numa ca ti-ar mai trebui o crema pe liunga asta, una nutritiva, emolienta, hidratanta...ceva de genul, s-o folosesti atunci cind nu-ti pui aia matifianta. eu una, am de gind sa o folosesc pe asta matifianta ziua, sub machiaj. insa daca stau acasa si nu ma duc nicaieri, nu stric orzu pe giste si folosesc Bioten.


    off topic: ascult Francis Cabrel "je t'aime, je t'aimais, je t'aimerai"
    ai doamnie faina-i!!!!
  •  
    • 1135 mesaje
    14 Oct 2005, 13:06
    0 0
    Pai ia misca-ti posteriorul dupa crema! Auzi la ea, 1 km... Da, o sa trec zilele astea neaparat printr-un magazin sa vad standul cu Elmiplant si o sa-mi iau Bioten si un tonic. Si probabil pe luni revin cu impresii... ca de fiecare data cand imi cumpar ceva e musai sa testez, chit ca nu se terminase celalalt! Si uite asa stau borcanasele insirate in dulap... raftul meu e full, iar barbatu-meu se lafaie pe al lui si nu ma lasa, rautatea, sa ma extind!!!

    Tot offtopic, eu ma delectez cu stirile despre gripa aviara, careia din motive necunoscute mie, ii tot zic "febra aviara"!
  •  
    • 1090 mesaje
    14 Oct 2005, 13:32
    0 0
    hai ca incerc sa ma mobilizez sa ma duc acum dupe produse, insa nu am sa-ti spun opiniile decit la noapte, cind mai intru pe forumel
  •  
    • 1005 mesaje
    14 Oct 2005, 14:13
    0 0
    Si eu am tot ten mixt si de curand am descoperit o crema care imi place la nebunie ..intra perfect in piele , nici nu simti ca ti-ai dat cu ea .
    NIVEA AQUA BEAUTY -e un pic mai scumpa , vreo 200.000 dar face totzi banii!
    Cu placere!
  •  
    • 1005 mesaje
    14 Oct 2005, 14:16
    0 1
    Am si eu un Tonic de la Elmiplant, ala cu extract de petale de trandafir ..este super si mai am tot de la Elmiplant si un demachiant pentru buze si ochi ( pt.machiaj rezistent la tansfer ) foarte bun si ala...
  •  
    • 272 mesaje
    14 Oct 2005, 14:23
    0 0
    eu am in prezent crema revitalizanta cu musetel pentru ten mixt, tot din gama elmiplant. mi se pare un pic prea grasa, dar sub machiaj sta f. bine, adica nu se mai "topeste" machiajul si rezista bine.
    ca veni vorba de nivea, mie imi placea optimale 3, care a disparut. intrebarea e daca au inlocuit-o cu nivea complete protection, si daca da, e la fel de buna ca si cea veche?
  •  
    • 1090 mesaje
    15 Oct 2005, 15:32
    0 0
    Crema Sebium matifiant e pur si simplu fenomenala
    sa vedem acum cite ore tine matifierea asta
  •  
    • 175 mesaje
    15 Oct 2005, 22:41
    0 0
    fetele, gama SEBIUM sau SENSIBIO exista si in afara romaniei? si unde anume?

    pupi!