Farmece- dezlegare

  •  
    • 138 mesaje
    3 Iul 2002, 02:28
    5 4
    Am nevoie de ajutor Evelor... Am intrat in panica cind am fost la doi indivizi diferiti care mi-au dat in carti in Romania si mi-au spus ca un prieten foaret drag de al meu are farmece facute prin foc si care sunt aproape imposibil de dezlegat. Stie cumva cineva cum se dezleaga aceste lucruri? Eu cred in ele pentru ca am gasit niste chestii dubioase acasa la el... par de cal, unghii etc.... Nu stiu ce sa ma fac am intrat in panica pt. ca mi s-a spus ca el o va sfirsi rau tare de tot va ajunge sa vorbeasca singur pe strada din cauza acestei femei care ii face farmece... Ma poate ajuta cineva? Va multumesc mult....
  •  
    • 752 mesaje
    3 Iul 2002, 03:56
    3 2
    Iti spun eu cite ceva, cel care face trebuie sa si desfaca, eu am auzit ca nu prea e bine sa desfaci ce alta a facut se poate intimpla mai rau.
    Dar tipu da semne de rau?
    Ce as face eu, as chema un preot sa imi sfinteasca casa, sa imi faca o slujba si as posti, daca vrei sa il ajuti poti chiar tu sa postesti.
    Daca tipu nu e lovit inca poate sa poarte chilotul pe dos.
    Eu te cred, am vazut eu un tip tinut cu asemenea porcari, era vai de capul lui, el nu putea sa o lase.
    Dumnezeu la scapat de nebuna, bafta.
  •  
    • 752 mesaje
    3 Iul 2002, 03:58
    0 1
    tot eu...cu credinta in dumnezeu scapa, sti ca este un pacat sa te duci la ...sa iti zica sau sa iti faca?
    Cel care il poate ajuta e numai cel de sus.
  •  
    • 827 mesaje
    3 Iul 2002, 13:13
    1 1
    Sfatul meu: spovedanie la un duhovnic ales dintr-o biserica de mir, sau la o manastire, participarea la Sf.maslu unde la sfarsitul slujbei se citesc Moliftele Sf.Vasile cel Mare; sfestanie in casa la fiecare inceput de luna....Se va rezolva sigur si precis. Pentru reusita mai sigura si ajutor, de dat sarindare si acatiste la manastiri unde se citesc in fiecare zi. RAbdare si curaj! Am vazut multe la viata mea....demonizati, farmece, blesteme care s-au rezolvat cu ajutorul a ceea ce am scris mai sus. De curiozitate intra pe ziare.com si uitate la formula AS la spiritualitate...abunda de biserici sau manastiri cu icoane facatoare de minuni , sfinte moaste, care la simpla inchinare a vindecat o multime de oameni: cancer in ultima faza, probleme aparent fara iesire....ce sa mai! citeste si ai sa vezi!
  •  
    • 1101 mesaje
    4 Iul 2002, 10:43
    2 0
    irina are dreptate, numai ai grija cu ce preoti vorbesti pt ca nu toti sunt open-minded.
  •  
    • 1101 mesaje
    5 Iul 2002, 11:04
    2 0
    Te inseli Chatonel. Din pacate exista!
  •  
    • 827 mesaje
    5 Iul 2002, 12:33
    1 1
    chatonel, sa te fereasca Dumnezeu de asa ceva! Ex: la Cernica, parintele Argatu ( pe cand traia) am asistat la Sf. Maslu si ce mi-a fost dat sa vad, adevarate scene de cosmar: demonizati care numai cand vedeau crucea si auzeau rugaciunile puternice, ii tineau cate 4 sau 6 oameni, faceau spume la gura, vorbeau murdar, scuipau, grohaiau ca porcii, latrau...si crede-ma, vorbea 'altcineva' dinlauntrul lor. Oameni cu negi pe tot corpul, cu par peste tot ( era cazul unei femei) si cate si mai cate. Ti-am spus mai de mult pe un mesaj privat ca cineva din familie este preot, am participat la slujbe si n-ai idee unii cat de urat faceau; cand erau scosi din biserica spuneau ca sunt chinuiti noaptea de o putere nevazuta si ca intra in ei, dupa care numai stiu nimic. Intrebandu-l pe preot, mi-a spus ca de cand s-a facut preot, a ramas uimit cata lume vine la el ( in special femei) care nemaisuportand remuscarile, au spus ca au despartit case, au omorat oameni ducandu-se la vrajitoare pt. a face rau din invidie, sau pur si simplu ca asa le-a venit lor. Chiar la biserica unde ma duc eu, o femeie de 28 ani, aparent normala, sa vezi ce face cand intra in biserica, cum afuriseste si cum o voce guturala huleste, injura preotii, isi da ochii peste cap, si face ca toate cele. Ce sa-ti mai spun, aceste lucruri sunt adevarate, nu sunt povesti; singura aparare, consta intr-o atitudine fata de viata si fata de semeni corecta, potrivita, a tine posturile de peste an, a te spovedi regulat, si de ce nu a te impartasi cu Sf.TAine; nu sunt habotnica, dar lucruri 'ciudate' mi s-au intamplat si mie mai demult cand nu frecventam biserica: trosnea mobila iin mod nefiresc, se tranteau usile fara nici-un motiv, singura fiind in casa, auzeam cum umbla cineva in casa...am chemat preotul mi-a facut sfestanie si lucrurile au intrat in norma.
  •  
    • 285 mesaje
    11 Iul 2002, 12:09
    1 5
    Pe cat de incredibil pe atat de adevarat.Nu stiu sa explic cum dar exista daca nu diavoli atunci un flux energetic negativ indus de cineva care poseda astfel de puteri.Stiintific sau ne, ei bine aceste lucruri exista si trebuie luate in seama.Astfel de lucruri s-au intamplat si in familia mea si eu le cred,se zice ca nu crezi pana nu ti se intampla si cam asa e.Indreapta-te spre un preot si cere-i sfatul.
  •  
    • 138 mesaje
    11 Iul 2002, 21:00
    0 1
    Va multumesc mult fetelor si eu tot la preot ma gindeam sa ma duc si sunt destui si pe aici singura problema este ca nu sunt in Romania si nu pot sa ma duc la o manastire de acolo... Mi-e ciuda pt ca aici in America sunt multe comunitati romane dar bisericile desi frumoase sunt lipsite de farmecul celor de acasa... Imi ardea inima sa intru intr-o biserica romaneasca cind am venit in tara... oricum stiu sigur ca farmecele sunt adevarate pt. ca bunica mea a avut si ea farmece facute si am vazut cu ochii mei niste chestii care mi-au facut carnea creata...Mi-e cam teama sa ma si bag drept care ma voi ruga si eu in felul meu si voi tine post , voi vorbi si cu preotul sa vad ce pot face sa il ajut. Voi ce credeti oare cine i-o fi facut farmece??? oare ea nu isi ea asupra ei un pacat greu? Cum se poate sa faci asa ceva unui suflet de om> este revoltator pur si simplu.

    Pupici tuturor!
  •  
    • 752 mesaje
    12 Iul 2002, 18:22
    0 2
    ohoho cum sa nu ...ea merge in iad, daca este ea, sa sti ca este bine zic eu ce faci, vrei sa ajuti un om care nu are putere sa se ajute singur, intr-o zi iti va multumi, dar trebuie sa fi sigura ca el nu o iubeste.
    Am spus eu intr-un msg mai sus ca am cunoscut un tip care era tinut asa, saracu intr-adevar nu prea putea face mai nimic, Cind intra la mama lui in casa spunea ca o uraste ca vrea sa o lase, cum aparea ea la usa gata o iubeste pleca cu ea, nu mai venea cu zilele, cind venea era tot zgiriat si muscat si etc, cum stiu eu toate astea?
    Este vorba de fratele celei mai bune prietene ale mele, le-am vazut cu ochi mei.
    Numai bine.
  •  
    • 1443 mesaje
    20 Iul 2002, 05:19
    8 0
    Jewls,stiu o rugaciune speciala. daca vrei, scrie-mi pe privat
  •  
    • 24 mesaje
    6 Aug 2002, 11:25
    0 1
    si pe mine ma intereseaza (binenteles daca esti de acord) dar spre rusinea mea nu stiu sa ajung pe PRIVAT.
    multumesc mult.
  •  
    • 827 mesaje
    7 Aug 2002, 17:11
    2 1
    Nu va mai coditi! Solutia: acatistul Sf.Vasile cel Mare, care are la sfarsit si rugaciuni speciale pt.asa ceva, si rugaciunea Sf.Ciprian (care stiti voi, a fost mare vrajitor inainte de a se converti la credinta si de a crede in Dumnezeu), neaparat participarea la Sf.Maslu cu rugaciunile de sfarsit, care sunt moliftele Sf.Vasile cel Mare, in care demonizatii, cei care au farmece, cei care sunt bolnavi sau blestemati (de parinti, de arhiereu, de preot sau de altcineva) isi gasesc sigur izbavirea...
  •  
    • 24 mesaje
    8 Aug 2002, 07:48
    1 0
    Doamne, Irina!Cat imi plac mesajele tale.
    Scurte si la obiect.
    Eu trebuie sa recunosc ca nu prea le am cu chestiile astea, dar intodeauna exista un inceput.
    Thank's.
  •  
    • 27 mesaje
    28 Aug 2002, 13:39
    1 0
    Ai drepate stere_irina si eu am vazut aceste scene la Manastirea Cernica era un baiat si o fata acum cativa ani si mai nou la Manastirea de la Techirghiol.
    Acolo erau doua femei si Doamne fereste ce-am auzit acolo te ingrozeai.
    M-am facut mica intr-un colt si incercam sa ma concentrez la slujba...
  •  
    • 827 mesaje
    24 Sep 2002, 14:33
    2 1
    Cine vrea sa-i scriu Rugaciunea Sf.Ciprian? Este f.puternica.
    Maudel, care e rugaciunea ta?
  •  
    • 151 mesaje
    24 Sep 2002, 15:12
    1 0
    Irina,
    Te rog mult de tot sa-mi trimiti si mie Rugaciunea Sf. Ciprian, daca se poate pe private.
    Multumesc anticipat si te pupic,
    Mirela
  •  
    • 827 mesaje
    24 Sep 2002, 15:28
    1 1
    Mirela, nu o s-o scriu pe privat. O sa scriu sa se foloseasca cine vrea/are nevoie de ea. Maine promit sa o scriu.
    Pa.
  •  
    • 242 mesaje
    24 Sep 2002, 17:08
    1 0
    Fetelor cautati in "Top 100" site-uri despre Spiritualitate-Religie, sunt de folos.Am sa revin si eu cu noutati pe aceasta tema.
    Am si eu o intrebare - Ce credeti despre aceasta afirmatie: "are cununiile legate" ?, nu prea inteleg acest lucru.
    Va pup, si sa avem grija de noi.
  •  
    • 1443 mesaje
    24 Sep 2002, 18:07
    3 3
    Irina, foloseam o rugaciune pe care am promis-o si fetelor la un moment dat, dar pe care am pierdut-o. si mi-o amintesc in frinturi, din pacate

    o sa fac un exercitiu de memorie si sa vad ce iese, promit.

    vreau si eu Sf Ciprian