cum se scapa de "farmece"?

  •  
    • 38 mesaje
    28 Iul 2005, 22:17
    6 8
    Celei mai bune prietene sunt aproape sigura ca i s-au facut "farmece". Sta cu un tip pe care nu-l suporta la inceput de nici o culoare, iar dupa ce a fost in vizita la mama lui (care tot insista sa vina cand nici n-o cunostea) sunt nedespartiti. De la inceput "soacra" tot zicea ca ei trebuie sa se gandeasca la viitor, casatorie, aberatii. Cum se poate afla daca e ceva "putred" la mijloc din partea "socrosheniei"? Si daca e , cum se poate rezolva? Cineva mi-a zis ca daca e facut prin babe, tot prin babe se desface, nu prin preot. Asa e? Si ce a vrut sa spuna prin "babe", vrajitoare de magie sau doar cele ce se ocupa numai cu magie neagra, sau altceva.... ce mai poate insemna? Tin mult la prietena mea si sunt ingrijorata ca e total schimbata in atitudine cu toata lumea. Ce se poate face? Pupici si numai bine.
  •  
    • 1478 mesaje
    29 Iul 2005, 11:26
    8 3
    acea biserica este cunoscuta sub numele de biserica Zetzari.Acolo este mana sf Ciprian si se fac acatiste si slujbe speciale pentru dezlegari de farmece,magie neagra,etc
    am citit undeva asta...
  •  
    • 372 mesaje
    31 Iul 2005, 08:12
    10 5
    De farmece si blesteme se scapa cel mai greu. Iti spun din proprie experienta, pentru ca mie mi s-au facut si nu am scapat de ele. Am fost la preot, mi-a facut un fel de program de "vindecare" de 7 saptamani de post, rugaciune, acatiste, spovedanie, la sfarsit o liturghie. Pe langa asta, am fost la maslu si in fiecare sapt la dezlegari. Rezultatul? ZERO!!!
  •  
    • 450 mesaje
    31 Iul 2005, 10:37
    14 4
    Fetelor, dar cum poti sa afli daca ai farmece? Sau daca ti-a facut cineva "ceva"?
  •  
    • 1478 mesaje
    31 Iul 2005, 11:01
    4 2
    preotul te ajuta..te indruma..iti da putere sa crezi..sa lupti..
    dar tu si numai tu...mai precis partea divina din tine alunga facaturile cu ajutorul lui Dumnezeu!
  •  
    • 119 mesaje
    10 Iul 2007, 03:06
    4 4
    prin REIKI scapi de atacurile energetice, vraji.

    http://www.astroforum.ro/index.php?showforum=18
  •  
    • 1094 mesaje
    10 Iul 2007, 16:19
    2 2
    Trebuie sa mearga la Biserica, ea in persoana, si un preot cu har o va invata ce sa faca..
  •  
    • 1 mesaje
    3 Iun 2010, 16:33
    2 0
    ai aflat vreu-un raspuns???...stiu un caz la fel si am nevoie de un sfat!...e vorba despre un baiat!pe care tot asa ,,soacra",is sigura ca ia facut cv!..as vrea sal ajut dar mie frica sai spun!...care-i solutia???
  •  
    • 735 mesaje
    10 Iun 2010, 06:49
    6 5
    @Teusde
    Solutia este sa inveti intai gramatica, apoi sa citesti cat mai mult...
  •  
    • 84 mesaje
    23 Iun 2010, 06:33
    4 2
    credeti in asa ceva??? hai sa fim seriosi. roaga-te tu acasa in legea ta si la Dzeu tau si cere-i ca ti-i se va da. si ai sa vezi rezultate !
  •  
    • 157 mesaje
    23 Iun 2010, 13:12
    8 4
    Buna, eu cred ca de farmece si blesteme nu se scapa niciodata, eu tot incerc de doi ani si degeaba, am dat zeci de acatiste, am fost la multe biserici si manastiri, dar fara efect. Ba dimpotriva, imi merge din ce in ce mai rau. Acum doi ani cand am inceput sa ma duc la biserica eram mult mai bine. Nu mai inteleg nimic, sunt f derutata. Daca cineva a mai patit asa ceva, imi poate lasa mesaj privat, poate schimbam cateva impresii, ca eu nu stiu ce sa mai cred.
  •  
    • 14 mesaje
    24 Iun 2010, 12:20
    6 1
    Farmece e un termen parca din cartile cu basme , in lumea nou lucrurile sunt mult mai complexe , si aceste " farmece " pot insemna multe lucruri , un prima pas ar fi constientizarea acestor stari de catre persoana vizata , gandirea trebuie sa fie pozitiva , este necesara o motivatie puternica pentru a te putea detasa , in cele mai multe cazuri persoanele care sunt in aceasta situatie nu au vointa si se complac , caz in care sansele sunt infime . In fine sunt multe de spus , si concluziile nu se trag din cateva randuri pe forum , este necesara o analiza serioasa a problemei
  •  
    • 157 mesaje
    24 Iun 2010, 16:26
    5 3
    Nu e deloc din basme, sunt probleme foarte reale si actuale. Atunci cand nimic nu ti se leaga in viata, oricat ai incerca, e clar ca ceva actioneaza dincolo de vointa si putinta ta.
    Iar in ceea ce priveste gandirea pozitiva...ce sa zic, nu cred ca e vreun om pe pamantl asta, cat e de mare, care sa-si doreasca raul, care sa se gandeasca tot timpul numai la rau. Si cu toate astea, oamenii au atatea si atatea probleme.
    Eu cred ca niciodata o gandire pozitiva nu a rezolvat, de la sine, vreo problema reala, concreta.
    Eu ma siu pe mine, am fost o pers f vesela si optimista, insa am ajuns sa am niste probleme f mari. Si atunci intreb: la ce mi-a ajutat tot optimismul?!!
  •  
    • 14 mesaje
    24 Iun 2010, 21:05
    2 2
    gandirea pozitiva eu zic ca e fundamentala , in clipa in care pierzi speranata se instaleaza haosul mental , confuzia , etc , oameni au intodeauna solutii la indemana dar de cele mai multe ori asteapta ajutor de la alti , eu am un principiu simplu " in primul rand ma ajut pe mine caci doar asa pot ajuta si pe altii " , revenind la farmece , e un termen din popor foarte general , un aspect este ca problemele tin de fiecare individ si au particularitati unice . Solutii sunt intotdeauna ,aproape orice problema poate fi rezolvata .
  •  
    • 1 mesaje
    7 Iul 2010, 17:38
    2 5
    eu am apelat la o vrajitoare si va spun ca din prima sedinta mam simtit mai bine
  •  
    • 282 mesaje
    7 Iul 2010, 22:29
    4 2
    aha. tu esti vrajitoarea!
  •  
    • 22 mesaje
    8 Iul 2010, 17:10
    13 6
    Sunt in cluj doua tiganci alea te scapa de toate problemele ...
  •  
    • 351 mesaje
    9 Iul 2010, 13:11
    8 2
    ......si te scapa mai ales de bani...
    fratilor daca aveti bani si nu aveti ce face cu ei puteti sa -mi dati si mie ca nu ma supar.
    Sa va las adresa de mess ca sa putem intra in contact?
  •  
    • 49 mesaje
    9 Iul 2010, 13:13
    6 0
    voi incerca sa fiu cat mai scurt,pt ca despre subiect se poate vb la nesfarsit....farmecele reprezinta o forma de energie negativa cu care un om poate fi impregnat de alt om,cu scopul de a`i provoca suferinta;nimic pe lumea asta,nu se poate intampla decat cu acordul divinitatii;daca acea forma de energie negativa isi atinge scopul,este ca Dumnezeu perminte acest lucru.De ce? pt ca omul respectiv a gresit (mai mult sau mai putin)si trebuie cumva sa plateasca.Nimic nu este la intamplare in acest univers,doar noi nu suntem pregatiti sa intelegem...concluzie:multa rugaciune din suflet,multa toleranta fata de cei care nu sunt ca noi si ,mai ales ,doreste celor din jur,ceea ce ai vrea sa ai tu.
  •  
    • 358 mesaje
    12 Iul 2010, 22:43
    8 8
    iti zic eu solutia: tirmite-mi 10 milioane pe adresa pe care ti-o indic si spune-mi ce vrei sa auzi.