Cele mai bune rujuri/glossuri

  •  
    • 281 mesaje
    11 Iun 2005, 00:12
    0 0
    As vrea sa stiu ce rujuri/glosuri folositi in momentul de fatza, poate ne mai ,,inspiram" una de la alta.
    Eu folosesc acum de la L'Oreal, GlamShine Sorbet, un GlamShine Holographic Gold si un SuperLustruous de la Revlon, care este ABSOLUT SUPERB(favoritul meu...nota 10!).
    Ati mai descoperit voi ceva frumos in ultima vreme?
  •  
    • 213 mesaje
    11 Iun 2005, 08:47
    0 0
    As incepe prin a te intreba cum sunt glossurile de la L'oreal. Am fost tentata de multe ori sa-mi cumpar insa nu stiu de ce dar nu ma incanta deloc L'orealul(nici la creme, nici la farduri, si cu atat mai mult la rujuri).
    Mie-mi plac f mult glossurile de la Maybelline(Water Shine Liquid Diamonds cu efect 3D). Aparusera ele acu ceva vreme si sunt in editie limitata. Jos palaria, sunt incredibile si f f f f f accesibile (250.000/buc). Acu' nu stiu daca mai sunt sau le-au scos, chiar ieri cautam o nuantza si mi s-a spus ca nu e si ca nici n-am sa mai gasesc. Mi-a parut f f f f rau.
    Un ruj/gloss(nu stiu cum as putea sa-l numesc)...cred ca ruj lichid e cel de la Bourjois (Rouge Pop Chic). Am mai postat pe undeva faptul ca e cel mai bun pe care l-am avut eu vreodata. Si nuantzele sunt misto, si textura, si durata e mare... ce mai? E ruj de ruj .
    De folosit mai folosesc rujuri si glossuri de la the body Shop dar dintre toate Bourjois si Maybelline rules!!!
  •  
    • 1166 mesaje
    11 Iun 2005, 10:37
    0 0
    eu am folosit majoritatea celor mentionate de voi...colega mea isi tot dadea cu ceva pe buze, avea un luciu super si chiar dupa ce manca inca mai avea putin, cat trebuie...o tot intrebam ce si cum doar ca nu imi spunea...intr-o zi si-a luat inima-n dinti si mi-a spus: are un gloss de la ...ruby rose...ii era jena ca cica sunt ieftine.si ce????? i-am spus, ce crezi ca daca eu folosesc eu stiu ce sunt foarte multumita??? mie mi le cumpara sora-mea sau le mai "imprumut" de la ea deci nu am inteles-o pana in ziua de azi...in momentul de fata am si eu un gloss de la ruby rose de cirese sunt super incantata.
    va pup!
    p.s. oricum eu nu prea ma fardez .ulei de ricin pe gene si sprancene si un gloss...cam atat a mai ramas la mine in trusa de machiaj, restul acasa in sertar, doar la ocazii mai speciale...am abordat in ultima vreme un look cat mai natural si pot spune ca parca sunt mai admirata de cei din jur.
    va pup!
  •  
    • 201 mesaje
    11 Iun 2005, 13:43
    0 0
    Am avut o mostra de la L'Oreal cu GlamShine Sexy Plum.Culoarea mi-a placut foarte , dar dupa vreo ora nu stiu unde a disparut rujul, ca io nu-l mananc.
    Mie imi plac rujurile naturale, am vreo 2 de la Rimmel, un ruj lichid de la Burjois care daca bate vantul lipeste tot, unul lichid de la L'Oreal care e mai de seara, mie mi se pare ca am o caruta la cat ma dau eu cu ruj. Am impresia ca daca ma dau cu ruj, culoarea naturala a buzelor paleste.
  •  
    • 1090 mesaje
    11 Iun 2005, 16:12
    0 0
    amala, totdeauna mi-am zis ca esti o distractiva.
    "daca bate vintu' lipeste tot".
    tot texte de astea aveai si la topicul despre henna, ma distram pe cinste. scrie-mi si mie un mail
  •  
    • 1401 mesaje
    11 Iun 2005, 17:22
    0 0
    Mie imi plac foarte mult rujurile Maybelline, sunt foarte bune.
  •  
    • 39 mesaje
    10 Mai 2006, 10:28
    0 0
    eu folosesc un gloss de la faberlic, imi place ca e stralucitor si nu e lipicios. Si nici scump nu e...
  •  
    • 272 mesaje
    10 Mai 2006, 10:50
    0 0
    glam shine juice l'oreal si silk gloss max factor sunt f faine.
    de toata ziua am shiny-licious de la maybelline, pana acum 4 nuante (cu gust diferit, de fructe): jus de raisin (visiniu), peche melba (piersica), miss fraise (roz deschis cu particule stralucitoare), tarte aux plumes (roz inchis, nuanta buzelor).
  •  
    • 623 mesaje
    10 Mai 2006, 12:48
    0 0
    glossul Lipfinity de la maxfactor e super si rezista mult.
  •  
    • 2794 mesaje
    10 Mai 2006, 12:59
    0 0
    Rujurile mele preferate in acest moment sint 2: L'Oreal Glam Shine (nuanta Gem Crystal) si Avon (nuanta Baby Blush, care a fost cadou la Unica acum vreo 3ani !!!, dupa care mi-am comandat-o la distribuitor). Imi plac f mult culorile naturale, nu mi se pare ca ma prind cele tari. Astea doua sint super ca nuante, oarecum rezistente si imi place f mult ca si dupa ce se duce cel L'Oreal lasa in urma niste particule stralucitoare, imi plaec la nebunie efectul. Mai am unul L'Oreal solid, un Rimmel...sint ok. La mine e foarte importanta culoarea, pt ca oricum nu ma pot da cu ruj pina nu ma dau cu un strugurel inainte, care asigura hidratarea. Si apropo de Ruby Rose...aveam si eu unul acum vreo 5 ani si dupa vreo 2 saptamini de folosire au inceput sa ma intrebe colegele ce folosesc si cum de rezista atit de mult (eu nici nu am obiceiul sa-mi retusez rujul in timpul zilei, ca la mine e mai complicat...tb sa fie perfect demachiate buzele, sa am strugurel, sa le fac cu creion si abia apoi rujul, altfel arata tare rau; dupa ce se sterge eu ma dau cu gloss incolor si cu asta basta). In fine, ideea e ca desi sint ieftine, cosmeticele Ruby Rose nu sint deloc proaste dupa parerea mea, cu exceptia lacurilor de unghii, care nu tin si ingalbenesc unghiile.
  •  
    • 7 mesaje
    10 Mai 2006, 13:17
    0 0
    Si pe unde as putea sa gasesc gloss-urile de la Ruby Rose ?Eu nu am vazut produsele lor nicaieri ..
  •  
    • 2794 mesaje
    10 Mai 2006, 13:22
    0 0
    Pain in general la buticurile de cartier! Si la anumite magazine de cosmetice. In ce zona stai?
  •  
    • 7 mesaje
    10 Mai 2006, 13:32
    0 0
    Pantelimon ..Pe la Delfinului ...
  •  
    • 7 mesaje
    10 Mai 2006, 13:38
    0 0
    Sau zi-mi tu un loc cat de cat apropiat unde ai vazut .
    Multumesc mult .
  •  
    • 7 mesaje
    10 Mai 2006, 14:50
    0 0
    Chiar nu stiti nici un loc unde se vand produsele astea?
  •  
    • 2794 mesaje
    10 Mai 2006, 15:03
    0 0
    Exista in zona Pantelimon un centru mai mare numit Cercul Magic. Ai auzit de el? Eu nu as sti sa-ti explic pt ca nu stau in zona, dar am fost cu o prietena. Acolo au Ruby Rose-uri.
  •  
    • 7 mesaje
    10 Mai 2006, 15:21
    0 0
    Thanks.Desi am fost de foarte multe ori si n-am obswrvat sa aiba .
    Dar am sa merg sa vad.
  •  
    • 1135 mesaje
    10 Mai 2006, 15:47
    0 0
    Vezi ca in cercul magic, sunt cateva tarabe cu cosmetice. Ca nu stii in ce conditii au fost pastrate, termene de valabilitate... e cam riscant totusi.
  •  
    • 482 mesaje
    10 Mai 2006, 19:02
    0 0
    Cele mai bune glossuri pe care le-am avut au fost de la Lancome si Clinique.
    Intr-adevar,sunt o carutza de bani dar tin f mult pe buze in comparatie cu altele, si au si miros f placut (cele de la Lancome, ca cele de la Clinique nu au gust/miros).
    Si au si gramajul mare...vreo 14-15 ml...asa ca sfatul meu e ..in loc sa dati 400 de mii de un L'oreal la 6-7ml , mai bine mai puneti 300 si va luati Lancome sau Clinique..isi merita banii!
  •  
    • 3158 mesaje
    1 Mai 2007, 18:09
    0 0
    cum sunt seventeen wet lips?