Bicicleta

  •  
    • 160 mesaje
    11 Mai 2005, 20:54
    0 0
    Credeti ca merita investiti banii intr-o bicicleta mai ales atunci cand nu ai timp sa mergi la sala?

    As vrea sa stiu daca ati reusit sa scapati de kg sau sa mai reduceti din dimensiuni, pentru ce parte a corpului ar fi buna, cat trebuie lucrat pe zi pentru a obtine rezultate?
  •  
    • 25 mesaje
    12 Mai 2005, 09:40
    0 0
    Neatza

    De ceva vreme si eu am aceasta intrebare. Din ce am mai cautat pe net nu am gasit nicaieri specificari de genu': daca tipul bicicletei conteaza. Ma gandesc ca tre sa fie o diferenta intre cea de 1.500.000 ( mecanica ) si cea de 7.000.000 ( eliptica ).
    Am impresia ca am auzit la TV acum ceva timp,ceva de genu ca o bicicleta buna e cea cu pedalele mult inainte fata de sezut... parca am mai auzit si ceva de spatarul bicicletei , ca tre sa fie cat mai confortabil...

    Stiti ceva de genu asta ? Ati avut rezultate ? Daca da , cum , cat ... ?
    Spuneti tot ce stiti

    In rest, o zi linistita. Marina
  •  
    • 704 mesaje
    12 Mai 2005, 09:58
    0 0
    Da, eu am o bicicleta stationara de 1 an de zile si am slabit..cam 17 kg pana acum. Bine, nu numai datorita ei, dar m-a ajutat enorm!! mi-a mentinut corpul in forma, a lucrat coapsele, sezutul si burtica...eram lac de apa dupa 20 min..am mers apoi progresiv si acum dau 30-35 de min si ma simt excelent! e un exercitiu f bun si pt sanatatea inimii si a sist circulator..plus ca u o sa mai gafaiti daca alergati 20 m!O recomand cu caldura!
  •  
    • 704 mesaje
    12 Mai 2005, 10:00
    1 0
    AM uitat sa mentionez ca a mea e mecanica..e ok...am dat 3 mil si un pic pe ea...dar a meritat! acum mi-am pus insa in gand sa imi iau una magnetica pt ca are o rezistenta mai buna la pedalat iti solocita mai mult rezistenta si e buna pt o "avansata" ca mine! dar imi iubesc bicicleta pt ca fiind o pers ocupata si lenesa, a fost singura mea sansa de a face miscare!
  •  
    • 3 mesaje
    16 Mai 2005, 14:45
    0 0
    Buna,
    Cautand informatii/pareri despre aparatul de vibromasaj cu benzi am ajuns si aici pe forum. Am o bicicleta mecanica de vanzare. Este aproape noua pt ca din pacate nu am mai putut-o folosi dupa ce mi-am cumparat-o - motive medicale. Daca sunteti interesate dati-mi un semn.
  •  
    • 13 mesaje
    16 Mai 2005, 16:29
    0 0
    Buna,eu as fi interesata de o bicicleta,cat costa?
  •  
    • 3 mesaje
    17 Mai 2005, 11:44
    0 0
    2 milioane. Este cea care suporta pana la 100 kg.
  •  
    • 22 mesaje
    18 Mai 2005, 10:21
    0 0
    Buna,

    Si eu as fi interesata sa cumpar bicicleta,daca mai e valabila oferta.
  •  
    • 158 mesaje
    21 Mai 2005, 14:30
    0 0
    Buna fetelor! Am si eu bicicleta. Va recomand sa o cumparati, dar sa nu o tineti in casa degeaba, cum fac multe persoane, pt. ca acasa nu prea te stimuleaza nimic sa faci pe bicicleta, dar la sala ii vezi pe toti ca gafaie pana dau ortul. Am slabit si eu , mi s-au subtiat picioarele.Dupa 2 sapt. se vede, dar sa va puneti niste pungi pe sub pantaloni. Multi pupici.
  •  
    • 2234 mesaje
    21 Mai 2005, 15:56
    0 0
    am cumparat de la first bike, bicicleta magnetica, la 4,3 milioane. sunt super incantata. dar nu am foarte mult timp si nici rezistenta dezvoltata. in plus o am de 1 sapt. comunic rezultate mai tarziu. dar merita, macar pentru a gasi o alta preocupare decat mancatul in timp ce te uiti la televizor
  •  
    • 9835 mesaje
    22 Mai 2005, 12:36
    0 0

    "...pentru a gasi o alta preocupare decat mancatul in timp ce te uiti la televizor"

    O MOTIVATIE ABSOLUT SU-PER-BA, care trebuie retinuta!

    Ia ca ma duc sa "ma uit la televizor"...
  •  
    • 336 mesaje
    23 Mai 2005, 10:29
    0 0
    e ffffffff buna o bicicleta in casa
    eu ma simt imediat altfel in zilele in care fac la bicicleta, deci excelent
    si o solutie dupa cum spunea si donna in loc sa stai si sa rontai chipsuri la televizor mai bine pedalezi la bibicleta....
    cele magnetice sunt mai bune ....
  •  
    • 25 mesaje
    23 Mai 2005, 10:37
    0 0
    Salut,

    eu tot vreau sa imi cumpar bicileta.. dar nu stiu de care ... de ce cele magnetice sunt mai bune ?

    Marina
  •  
    • 25 mesaje
    23 Mai 2005, 10:41
    1 0
    De ce cele magnetice sunt la 6 mil si cele mecanice si la 1,5 mil? Inteleg ca cele mai scumpe sunt mai rezistente, dar pe corp se vede daca muncesti la una magnetica fata de una mecanica ?

    Mercic
    Marina
  •  
    • 336 mesaje
    23 Mai 2005, 10:53
    0 0
    cele magnetice sunt mai silentioase si mai putin zgomotoase
    cred ca si pedalezi mai usor ....
    intereseaza/te la magazine de specialitate si iti vor explica cu siguranta
    eu din start am optat pentru una magnetica , nici nu m/am gandit la cele mecanice alea functionanad pe principiul lant ca la bibicleta normala si sunt mai putin durabile.
    asta e parerea mea , va rog nu sariti cu gura pe mine ....
  •  
    • 1530 mesaje
    25 Mai 2005, 16:02
    0 0
    Bicicletele magnetice sunt mai bune decat cele mecanice pt ca sunt mai durabile,se strica mai greu. Eu am de ceva timp... aproape un an... mai intai testati bicicleta, pt ca saua este f tare ... asta daca nu va luati bici din alea de 15 milioane (eu folosesc o pernuta peste sa). O eva spunea ceva despre sparat??? Huh? Care spatar????

    Bicicletele eliptice nu au sa, sunt mult mai solicitante, dai si din maini si din picioare.

    Si daca luati bici, nu o lasati in camera ca suport de rufe, cum am facut eu. va alegeti cu niste vanatai urate, de la cate ori va impiedicati de ea noaptea

    Daca vreti sa slabiti, folositi-o la rezistenta 0 pentru o perioada mai lunga de timp, daca vreti muschi, la rezistenta cat mai mare in reprize mai scurte.

    Roxanica, vad ca ti-ai luat bici pana la urma! Sa o folosesti sanatoasa! Cum te intelegi cu saua?
  •  
    • 336 mesaje
    25 Mai 2005, 16:05
    0 0
    de ce trebuie sa folosesti la rezistenta 0 pentru slabit , si rez mai mare pentru muschi????????
  •  
    • 1070 mesaje
    25 Mai 2005, 22:07
    0 0
    Si daca seile sunt toate tari... atunci ce ne facem!?
    Peste 10 zile imi iau si eu una si nu stiu de care...magnetica,dar toate sunt la fel...Borgia aia de 15 ce face in plus?
  •  
    • 704 mesaje
    25 Mai 2005, 22:30
    0 0
    Pt ca pt slabit nu ai nevoie sa gafai..ci sa rezisti peste 30 de minute cand organismul trece pe ardere grasimi. Nu conteaza intensitatea f mult pt slabit ci constanta cu care pedalezi si timpul. Iar pt muschi trebuie o rezistenta mai mare ca sa ii soliciti si sa creasca.
    Bicicletele magnetice sunt mai rezistente, mai fiabile in timp si isi mentin rezistenta la pedalat. A mea e mecanica si deja s-a slabit cureaua si nu prea mai simt rezistenta la treapta maxima de rezistenta, dar tot isi face treaba pt ca pt slabit am nevoie de o rezistenta mica. E super! O iubesc..dar as da-o pt una magnetica! Sper sa o primesc cadou pt o aniversare..sau de Craciun. Pana atunci....e super si asta pe care o am.
  •  
    • 704 mesaje
    25 Mai 2005, 22:33
    1 0
    Eu sunt de parere ca fiecare femeie, nu conteaza ca are sau nu probleme cu greutatea, ca are 15 sau 75 de ani..ar trb sa aiba in casa o bicicleta stationara. E buna pt slabit, pt a nu mai gafai cand alergam dupa autobuz dmineata sau urcam cateva etaje cand nu merge liftul, pt a preveni blile cardiovasculare..ce sa mai...e indispensabila pt o femeie din ziua de azi care u are timp sau bani sau chef sa mearga sa faca sport in mod regulat.