Cine are nevoie de un antrenor pentru a-si recapata forma fizica

  •  
    • 10 mesaje
    30 Aug 2015, 15:36
    0 0
    Specialitatea mea sunt personale peste 40 de ani care cred ca au putine sperante sa mai arate bine! Nu trebuie nici sa faci foamea, nici sa te ucizi la sala si nici sa consumi cine stie ce produse miraculoase si costisitoare. Trebuie sa mananci simplu si in cantitate normala si sa faci sport sub supravegherea unui antrenor. Daca e cineva interesat, sa-mi scrie.
  •  
    • 5609 mesaje
    31 Aug 2015, 07:53
    1 0
    abracadabra0007 said: Specialitatea mea sunt personale peste 40 de ani care cred ca au putine sperante sa mai arate bine! Nu trebuie nici sa faci foamea, nici sa te ucizi la sala si nici sa consumi cine stie ce produse miraculoase si costisitoare. Trebuie sa mananci simplu si in cantitate normala si sa faci sport sub supravegherea unui antrenor. Daca e cineva interesat, sa-mi scrie.

     
    Eu cred ca tu subestimezi persoanele peste 40, crezandu-le handicapate daca tu crezi ca am fi in stare sa ne ucidem, doar pentru ca nu slabim la comanda, sau doar un anternor ne va ajuta sa o facem
    Nu uita, la 40 avem destula experinta de viata si creier ca sa intelegem ca, motivul pentru care nu mai dam jos atat de repede poate fi legat de diversi factori, incepand de la lipsa activitati fizice, aparitia modificarilor hormonale, hrana inadecvata samd.
    Nu-i musai sa ai un antrenor ca sa dai jos,  poti sa mergi la sala la clase de gimnastica, aerobic, pilate, zumba, orice iti doresti, iar in paralel sa iti pregatesti un program de masa sanatos si regulat. Toata informatia este valabila pe internet, pe site-uri profesionale.

    Incearca sa-ti schimbi atitudinea daca vrei sa prinzi clienti, pentru ca, mesajul de mai sus nu este cel mai potrivit sa convinga oamenii ca tu esti "dumenzeul" care le reda silueta perfecta.
    Nici macar poza de la avatar nu-mi inspira increde intr-un antrenor profesionist, mai ales cand te prezinti ranjind, in fata unui pahar de alcool.

  •  
    • 6 mesaje
    3 Sep 2015, 19:12
    0 0
    Am 155 si 75 kg
  •  
    • 10 mesaje
    11 Sep 2015, 13:03
    1 0
    Maricon said:
    abracadabra0007 said: Specialitatea mea sunt personale peste 40 de ani care cred ca au putine sperante sa mai arate bine! Nu trebuie nici sa faci foamea, nici sa te ucizi la sala si nici sa consumi cine stie ce produse miraculoase si costisitoare. Trebuie sa mananci simplu si in cantitate normala si sa faci sport sub supravegherea unui antrenor. Daca e cineva interesat, sa-mi scrie.

     
    Eu cred ca tu subestimezi persoanele peste 40, crezandu-le handicapate daca tu crezi ca am fi in stare sa ne ucidem, doar pentru ca nu slabim la comanda, sau doar un anternor ne va ajuta sa o facem
    Nu uita, la 40 avem destula experinta de viata si creier ca sa intelegem ca, motivul pentru care nu mai dam jos atat de repede poate fi legat de diversi factori, incepand de la lipsa activitati fizice, aparitia modificarilor hormonale, hrana inadecvata samd.
    Nu-i musai sa ai un antrenor ca sa dai jos,  poti sa mergi la sala la clase de gimnastica, aerobic, pilate, zumba, orice iti doresti, iar in paralel sa iti pregatesti un program de masa sanatos si regulat. Toata informatia este valabila pe internet, pe site-uri profesionale.

    Incearca sa-ti schimbi atitudinea daca vrei sa prinzi clienti, pentru ca, mesajul de mai sus nu este cel mai potrivit sa convinga oamenii ca tu esti "dumenzeul" care le reda silueta perfecta.
    Nici macar poza de la avatar nu-mi inspira increde intr-un antrenor profesionist, mai ales cand te prezinti ranjind, in fata unui pahar de alcool.

     

    Ce usor si comod ar fi daca pentru orice am gasi solutia pe net !!
    In marea de informatii, fiecare intelege ce stie, ca o solutie e buna sau nu in cazul fiecaruia e mai greu de stabilit.
    Sa mancam sanatos si regulat, toti o stim si o citim oriunde, dar in ce cantitate, cum sa le combinam ? Doar un nutritionist o poate spune, dupa ce a analizat persoana, i-a vazut analizele, i-a facut o plicometrie si a aflat toate detaliile.
    La fel si cu sportul, sa il practici ar trebui sa fie o obijnuinta pe viata, nu numai ca sa slabim. Sportul are infinite beneficii, toti stiu asta, dar nu il practica totdeauna.
    Greutate nu este unitatea de masura potrivita in "masurarea" fizicului, ci raportul intre masa grasa si masa slaba a corpului. Pierderea in greutate nu ne multumeste foarte mult cand ne uitam in oglinda, sunt persoane care cantaresc putin, dar asta nu inseamna ca au putina grasime pe corp.
    La sala e fundamental programul de antrenament, depinde de obiectivul fiecaruia.
    Sa frecventezi cursuri de aerobic si tot ce deriva de aici, zumba si toate celelalte cursuri poate fi distractiv, se pot lega prietenii, dar la constrirea unui corp frumos valoreaza putin peste ZERO.
    E foarte rar, ca la o sala sa gasesti un antrenor, care sa-ti faca o evaluare corecta si sa-ti faca un program de antrenament potrivit. De obicei sunt puti platiti si stau mai multa sa supravegheze aparatele decat sa vada cum executa miscarile  cei ce lucreaza.
    Discursul e lung si are multe valente.


    Acest mesaj a fost editat de către abracadabra0007: 11 Sep 2015, 13:30
  •  
    • 10 mesaje
    7 Nov 2015, 14:11
    0 0
    abracadabra0007 said:Specialitatea mea sunt personale peste 40 de ani care cred ca au putine sperante sa mai arate bine! Nu trebuie nici sa faci foamea, nici sa te ucizi la sala si nici sa consumi cine stie ce produse miraculoase si costisitoare. Trebuie sa mananci simplu si in cantitate normala si sa faci sport sub supravegherea unui antrenor. Daca e cineva interesat, sa-mi scrie.

     Putine sanse sa mai arate bine))) eu personal prefer un antrenor barbat, cu un corp sculptat ca lumea, ca din revistele indecente parca imi inspira mai multa incredere...atunci cand vine vorba de sport si forma ideala, bineinteles!

  •  
    • 3765 mesaje
    8 Nov 2015, 14:40
    1 0
    Diaa13 said:
    abracadabra0007 said:Specialitatea mea sunt personale peste 40 de ani care cred ca au putine sperante sa mai arate bine! Nu trebuie nici sa faci foamea, nici sa te ucizi la sala si nici sa consumi cine stie ce produse miraculoase si costisitoare. Trebuie sa mananci simplu si in cantitate normala si sa faci sport sub supravegherea unui antrenor. Daca e cineva interesat, sa-mi scrie.

     Putine sanse sa mai arate bine))) eu personal prefer un antrenor barbat, cu un corp sculptat ca lumea, ca din revistele indecente

     

    vrei sa te antreneze sau sa ti-o traga??

  •  
    • 292 mesaje
    30 Nov 2015, 17:32
    0 0
    indiferent de varsta, cred ca poti fi propriul antrenor daca iti dedici 1 ora pe zii ( 15 min lectura restul de 45 sport). Dc lectura? pentru ca exista moduri si feluri de sport pentru fiecare varsta.
  •  
    • 3 mesaje
    12 Dec 2015, 06:36
    0 0
    I found this new exercise/weight loss video online. Funny and entertaining as hell.. I'm willing to give it a shot!
    http://www.youtube.com/watch?v=QZbpWvbayCI
    Acest mesaj a fost editat de către dangminhcongcom: 12 Dec 2015, 06:37