about facebook...

  •  
    • 76 mesaje
    29 Aug 2015, 01:58
    1 0
    ce parere aveti despre facebook? Merita utilizat? Are avantaje/dezavantaje/ ambele :D ??
  •  
    • 10065 mesaje
    29 Aug 2015, 09:27
    0 0
    Am o parere foarte buna, merita din plin, are atit avantaje cit si dezavantaje . Mai pe scurt, e misto !

  •  
    • 11561 mesaje
    29 Aug 2015, 09:36
    0 1
    E "motorul" care a prostit tanara generatie si a orientat o catre dezmat , droguri , si lipsa de responsabilitate!
    Exista varste la care nu poti discerne intre bine si rau , frumos si urat , si totul se reduce la a fi "COOL" sau "WOW"!!
    dIN PACATE , NIMIC NU MAI POATE FI SCHIMBAT , SI NICI CAMPANII DE RESPONSABILIZARE SI EDUCATIE CIVICA NU PREA SE MAI DUC!
  •  
    • 5609 mesaje
    31 Aug 2015, 08:40
    0 0
    Binenteles ca are si avantaje si dezavantaje, depinde de tine sa-ti pui setarile corecte ca sa nu fii agasat de cine nu ai chef. Eu personal, datorita FB-ului am reusit sa imi gasesc prieteni si colegi pe care nu i-am revazut in 30 de ani. pentru mine, FB-ul este un portal de comunicare cu prietenii, colegii si nu in ultimul rad cu familia de dincolo de ocean.
  •  
    • 5609 mesaje
    31 Aug 2015, 08:43
    0 0
    pitipoanca69 said:E "motorul" care a prostit tanara generatie si a orientat o catre dezmat , droguri , si lipsa de responsabilitate!
    Exista varste la care nu poti discerne intre bine si rau , frumos si urat , si totul se reduce la a fi "COOL" sau "WOW"!!
    dIN PACATE , NIMIC NU MAI POATE FI SCHIMBAT , SI NICI CAMPANII DE RESPONSABILIZARE SI EDUCATIE CIVICA NU PREA SE MAI DUC!

     
    pitzi, sa inteleg ca esti deja dezamagit de FB?
    Ori ai luat o pauza in vara asta...din cauza caldurii? 
    Ori astepti un alt tur de tenis... ca sa redevii activ pe FB?
     

  •  
    • 12 mesaje
    3 Sep 2015, 20:48
    1 0
    Da este important cum folosesti motorul de cautare ,daca comunici cu fosti colegi ,vechi prieteni sau doar vrei sa afisezi opulenta vietii pe care o duci sau ,sa pui momentele frumoase din vacante.
  •  
    • 72 mesaje
    6 Sep 2015, 10:15
    1 1
    facebook-ul e toxic pentru cei care nu au un nivel de intelegere mai ridicat, nu mai zic ca spala atatea creiere,
    inteleg te ajuta sa dai de vechi prieteni sau fost colegi care ai vrea sa ii revezi si sa tii legatura cu cei care sunt la pleca-ti sau mutati la distante, in rest e pur si simplu o pierdere de timp.
    ai stat 5min pe facebook ai pierdut 5min din viata ta pentru todeanuna si pe care nu le mai poti recupera.
  •  
    • 72 mesaje
    6 Sep 2015, 10:15
    0 0
    post dublat
    Acest mesaj a fost editat de către lupulcelrau: 6 Sep 2015, 10:16
  •  
    • 10065 mesaje
    6 Sep 2015, 21:40
    0 1
    Am avut cont vreun an, timp in care l-am accesat cel mult de patru ori apoi mi-am sters contul ...

    Intr-adevar, fu foarte interesant ...

  •  
    • 3816 mesaje
    7 Sep 2015, 00:12
    1 0
    Eu tin legatura cu oamnei cu care am putine sanse sa ma revad in viata asta.
    Am setari, nu sunt prietena cu oricine, ii cunosc pe toti din lista mea,nu ma deranjeaza sa le vad pozele, chiar imi face placere.
  •  
    • 10065 mesaje
    7 Sep 2015, 08:55
    0 0
    Ramin la telefon pentru cei apropiati si intinleli pe viu pe cit se poate, eventual un mess/email . Cum incarca "noutati" pe facebook, cu aceiasi usurinta poate da nu click si la adresa mea, de doreste , iar la rindul meu la fel.

    Ca unii tin sa-si scrie intre ei in casa (cunosc caz concret) ... e alta poveste .

    Mai sa fie ...

  •  
    • 5609 mesaje
    7 Sep 2015, 09:44
    1 0
    ViktorC said:Ramin la telefon pentru cei apropiati si intinleli pe viu pe cit se poate, eventual un mess/email . Cum incarca "noutati" pe facebook, cu aceiasi usurinta poate da nu click si la adresa mea, de doreste , iar la rindul meu la fel.

    Ca unii tin sa-si scrie intre ei in casa (cunosc caz concret) ... e alta poveste .
    Mai sa fie ...

     
    Viktore, cu ce-i mai deplasat cei ce scriu din aceasi casa, fata de cei ce posteaza  ca sa se dea mare, ca sa nu spun ca sufera de lipsa de atentie, punandu-si zilnic poze cu ce manaca, ce imbraca, ce gandesc, cum se c...aca,  imbracandu-se si impopotonandu-se ca sa stoarca un amarat de like? Si nu ma refer doar la copilasi ci la adulti, trecuti demult de varsta a doua... (stiu caz concret)

    Vezi tu,  fiecare posteaza ce-l taie capul sau cat il duce capul!
    Daca nu-ti place ce posteaza prietenul X pe FB, nu ai decat sa-l blochezi sau sa-l ignori, regula fiind valabila si in viata reala!











    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 7 Sep 2015, 10:31
  •  
    • 5609 mesaje
    7 Sep 2015, 10:29
    0 0
    Binenteles ca este de preferat sa-ti intalnesti familia, prietenii si sa povestesti sau sa petreci cu ei, dar daca nu-i ai aproape, cea mai comoda si mai iefina solutie este sa-i ai pe FB, mai ales daca esti la mii de kilometri departare de ei.
  •  
    • 10065 mesaje
    7 Sep 2015, 10:36
    0 0
    Maricon said:
    ViktorC said:Ramin la telefon pentru cei apropiati si intinleli pe viu pe cit se poate, eventual un mess/email . Cum incarca "noutati" pe facebook, cu aceiasi usurinta poate da nu click si la adresa mea, de doreste , iar la rindul meu la fel.

    Ca unii tin sa-si scrie intre ei in casa (cunosc caz concret) ... e alta poveste .
    Mai sa fie ...

     
    Viktore, cu ce-i mai deplasat cei ce scriu din aceasi casa, fata de cei ce posteaza  ca sa se dea mare, ca sa nu spun ca sufera de lipsa de atentie, punandu-si zilnic poze cu ce manaca, ce imbraca, ce gandesc, cum se c...aca,  imbracandu-se si impopotonandu-se ca sa stoarca un amarat de like? Si nu ma refer doar la copilasi ci la adulti, trecuti demult de varsta a doua... 
    Vezi tu,  fiecare posteaza ce-l taie capul si cat il duce capul!
    Daca nu-ti place ce posteaza prietenul X pe FB, nu ai decat sa-l blochezi sau sa-l ignori, regula fiind valabila si in viata reala!







     

    Like-ui like , ce mai ... ii fac cont si bunicii la urma toata si-i arat io unde sa dea cu soricelu' ...

     

     

    Imi pare chiar deplasat a sta la birfa si admira ce stiu eu ce poze cu al/cea din camera cealalta ...

     

  •  
    • 11561 mesaje
    7 Sep 2015, 10:44
    0 0
    Ai ramas "cantonat " inb "ruinele| trecutului!!!
  •  
    • 5609 mesaje
    7 Sep 2015, 10:46
    0 0
    de unde stii tu?
    Poate nu-s acasa amandoi in acelasi timp...si asa comunica intre ei... tu esti liber de altfel sa-i lasi sa comunice mai departe, fara sa intervii, nici macar cu un like sau dislake just ignore!

    In fond, nu vad nimic mai deplasat decat sa te eschibitionezi pe FB, ca om matur ... doar ca sa show off...






    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 7 Sep 2015, 10:47
  •  
    • 23 mesaje
    7 Sep 2015, 11:25
    0 0

    Buna.Pe fb poti vorbi cu prieteni,te poti juca jocuri,afli tot felul de informatii,dar in acelasi timp este daunator pt ca nu te ajuta cu mare lucru decat pierzi timpul aiurea,devii dependent,,,spionezi,,viata altora vezi ce fac si asta nu poate sa-ti aduca ceva folositor,cererile de jocuri sunt exasperante,la fel si cele de prietenie de la persoane care nu le cunosti,ai falsa impresie ca ai multi prieteni da in realitate ai tangenta decat cu cativa,mai apare si invidia cand vezi pe altii ca pun poze de prin ce tari exotice se duc,si cat de bine o duc.Unii posteaza doar de dragul de a primi like-uri,snobism(cei care  posteaza intr-una).

    Din punctul meu de vedere fb e util doar pt a afla informatii si atat.Prefer twiiter-ul.

  •  
    • 10065 mesaje
    7 Sep 2015, 13:38
    0 0
    Maricon said:de unde stii tu?
    Poate nu-s acasa amandoi in acelasi timp...si asa comunica intre ei... tu esti liber de altfel sa-i lasi sa comunice mai departe, fara sa intervii, nici macar cu un like sau dislake just ignore!

    In fond, nu vad nimic mai deplasat decat sa te eschibitionezi pe FB, ca om matur ... doar ca sa show off...





     

    Apoi din partea mea n-au decit sa si "unga" pe facebook ... pe mine unu nu ma deranjeaza .

     

  •  
    • 292 mesaje
    8 Sep 2015, 02:18
    0 0
    O retea de socializare cu fel de aplicatii si optiuni unde poti observa ce au facut unii si altii pe unde au umblat si tot felul de prostii. Daca nu ai prieteni reali si te plictisesti iti poti face o multime pe acesta retea
  •  
    • 5609 mesaje
    8 Sep 2015, 23:27
    0 1
    Cele mai deplasate conturi de FB sunt cele ale animalelor preferate. Sa i faci cont cainelui doar de dragul de a-i da importanta, mi se pare patetic, indiferent cat iti iubesti cainele sau pisica,. De ce nu poti posta in pagina ta de FB, iti trebuie cont separat al animalului, sa scrii tot tu, sau ce, te apuci sa latrii acolo?