Relatia s-a racit,iar eu sunt insarcinata

  •  
    • 169 mesaje
    27 Aug 2015, 20:42
    0 0
    Buna.Ma numesc Andreea si am 19 ani. Am o relatie de 2 ani cu un baiat de 26 de ani. Locuim impreuna de un an si ceva. De o luna el s-a schimbat radical. In fiecare zi vin la noi rude chemate de el sau prieteni. Simt ca nu mai vrea sa petrecem timp impreuna. Iar eu am aflat ca sunt insarcinata. Ne doream un copil. Insa imi e frica sa ii zic acum. Cred ca inre el si verisoara lui este ceva. Nu am suportat-o niciodata pe verisoara lui. Aseara am fost la mama mea deoarece se simte rau de cateva zile, fiind operata de tumoare acum 7 ani are aceleas stari de atunci si ii e frica sa stea singura noaptea. Am mers si  l-am lasat pe el acasa. Noaptea pe la 12 am vazut o poza pe contul asa zise-i verisoare cu ei doi si niste prieteni la noi acasa. El mi-a spus ca e veche, ca era singur dar eu nu cred. Imi e frica sa ii spun despre copil. Imi e frica de reactia lui, poate nu isi mai doreste o familie cu mine. Am nevoie de sfaturi.
  •  
    • 129 mesaje
    27 Aug 2015, 21:31
    0 0
    parerea mea este sa analizezi bine lucrurile si sa vezi bine daca este pentru tine baiatul acesta, copilul te sfatuiesc sa il pastrezi, e un suflet nevinovat...mai poti astepta, sa nu ii spui inca daca iti este frica dar tot trebuie sa ii spui la un moment dat....dar fara crize de gelozie pe verisoara sau crize de nervi
  •  
    • 129 mesaje
    27 Aug 2015, 21:38
    0 0
    evit-o pe verisoara lui daca nu o suporti si incearca sa nu discuti DELOC despre ea ca te pui pe tine intr-o lumina proasta si zice ca ea e nevinovata si tu esti rea
  •  
    • 1890 mesaje
    27 Aug 2015, 21:41
    0 0
    alexa.maria40 said:parerea mea este sa analizezi bine lucrurile si sa vezi bine daca este pentru tine baiatul acesta, copilul te sfatuiesc sa il pastrezi, e un suflet nevinovat...mai poti astepta, sa nu ii spui inca daca iti este frica dar tot trebuie sa ii spui la un moment dat....dar fara crize de gelozie pe verisoara sau crize de nervi

    Da, sunt de parerea ta ca trebuie sa-i spuna si asta cat mai repede, ce sa mai astepte??? Sa puna problema pe tapet calm, fara nervi si reprosuri. Cat despre pastrat copilul as avea niste rezerve. In primul rand partenerul nu prezinta incredere. In al doilea rand trebuie intrebat daca are cum sa-l creasca singura pentru ca, dupa cum se prezinta datele, el se pregateste incet dar sigur sa-i dea papucii. E usor de spus pastreaza-l dar cum il va creste te-ai intrebat?? Sau va ingrosa randurile institutionalizatilor?

  •  
    • 129 mesaje
    27 Aug 2015, 21:50
    0 0
    asta asa e, e greu cu un copil singura mai ales la 19 ani
  •  
    • 129 mesaje
    27 Aug 2015, 21:54
    0 0
    este greu dar ai rabdare sa vezi cum se mai poarta cu tine...dar el vb urat cu tine ?
  •  
    • 1890 mesaje
    27 Aug 2015, 22:17
    0 0
    Gata, ne-a lasat balta!
  •  
    • 10065 mesaje
    27 Aug 2015, 22:52
    0 0
    AndreeaC96 said:Buna.Ma numesc Andreea si am 19 ani. Am o relatie de 2 ani cu un baiat de 26 de ani. Locuim impreuna de un an si ceva. De o luna el s-a schimbat radical. In fiecare zi vin la noi rude chemate de el sau prieteni. Simt ca nu mai vrea sa petrecem timp impreuna. Iar eu am aflat ca sunt insarcinata. Ne doream un copil. Insa imi e frica sa ii zic acum. Cred ca inre el si verisoara lui este ceva. Nu am suportat-o niciodata pe verisoara lui. Aseara am fost la mama mea deoarece se simte rau de cateva zile, fiind operata de tumoare acum 7 ani are aceleas stari de atunci si ii e frica sa stea singura noaptea. Am mers si  l-am lasat pe el acasa. Noaptea pe la 12 am vazut o poza pe contul asa zise-i verisoare cu ei doi si niste prieteni la noi acasa. El mi-a spus ca e veche, ca era singur dar eu nu cred. Imi e frica sa ii spun despre copil. Imi e frica de reactia lui, poate nu isi mai doreste o familie cu mine. Am nevoie de sfaturi.

     

    Un grad de rudenie si se simpatizeaza, parerea mea .

     

    Ce anume crezi tu ca ar putea fi intre ei ? Intreaba unu ce a trecut printr-o situatie similara .

     

  •  
    • 169 mesaje
    27 Aug 2015, 23:25
    0 0
    ViktorC said:
    AndreeaC96 said:Buna.Ma numesc Andreea si am 19 ani. Am o relatie de 2 ani cu un baiat de 26 de ani. Locuim impreuna de un an si ceva. De o luna el s-a schimbat radical. In fiecare zi vin la noi rude chemate de el sau prieteni. Simt ca nu mai vrea sa petrecem timp impreuna. Iar eu am aflat ca sunt insarcinata. Ne doream un copil. Insa imi e frica sa ii zic acum. Cred ca inre el si verisoara lui este ceva. Nu am suportat-o niciodata pe verisoara lui. Aseara am fost la mama mea deoarece se simte rau de cateva zile, fiind operata de tumoare acum 7 ani are aceleas stari de atunci si ii e frica sa stea singura noaptea. Am mers si  l-am lasat pe el acasa. Noaptea pe la 12 am vazut o poza pe contul asa zise-i verisoare cu ei doi si niste prieteni la noi acasa. El mi-a spus ca e veche, ca era singur dar eu nu cred. Imi e frica sa ii spun despre copil. Imi e frica de reactia lui, poate nu isi mai doreste o familie cu mine. Am nevoie de sfaturi.

     

    Un grad de rudenie si se simpatizeaza, parerea mea .

     

    Ce anume crezi tu ca ar putea fi intre ei ? Intreaba unu ce a trecut printr-o situatie similara .

     

     
    Tu iti inviti zilnic rudele la tine? Am prins-o in camera mea cautand in lucrurile noastre. Chipurile credea ca o bluza de a ei e la mine. Tu iti ti rudele in brate? In toate pozele apari cu ele? Eu nu cred. Cand e cu noi, se gudura pe langa el in ultimul hal, imbracata provocator. In pozele cu el daca ai vedea cum sta, mai ceva ca prostituatele. 

  •  
    • 169 mesaje
    27 Aug 2015, 23:29
    0 0
    alexa.maria40 said:este greu dar ai rabdare sa vezi cum se mai poarta cu tine...dar el vb urat cu tine ?

     

    Nu. Dar atunci cand ma iau de verisoara lui imi spune ca de ce ma iau de ea. Ca e sange din sangele lui. O singura data m-a jignit facandu-ma orfana. Pt ca eu sunt adoptata. Iar in momentul ala am plecat din casa si a venit dupa mine. Era noapte nu aveam unde sa ma duc, ploua si a venit dupa mine, m-a luat in brate mi-a spus ca ii pare rau. Mie imi e des rau din cauza lipsei de zahar si daca nu i-au zilnic ceva dulce sau ma enervez enorm de tare mi se face rau si ajung la lesin. El probabil s-a speriat sa nu mi se faca rau atunci.

  •  
    • 169 mesaje
    27 Aug 2015, 23:35
    0 0
    scorpion112 said:
    alexa.maria40 said:parerea mea este sa analizezi bine lucrurile si sa vezi bine daca este pentru tine baiatul acesta, copilul te sfatuiesc sa il pastrezi, e un suflet nevinovat...mai poti astepta, sa nu ii spui inca daca iti este frica dar tot trebuie sa ii spui la un moment dat....dar fara crize de gelozie pe verisoara sau crize de nervi

    Da, sunt de parerea ta ca trebuie sa-i spuna si asta cat mai repede, ce sa mai astepte??? Sa puna problema pe tapet calm, fara nervi si reprosuri. Cat despre pastrat copilul as avea niste rezerve. In primul rand partenerul nu prezinta incredere. In al doilea rand trebuie intrebat daca are cum sa-l creasca singura pentru ca, dupa cum se prezinta datele, el se pregateste incet dar sigur sa-i dea papucii. E usor de spus pastreaza-l dar cum il va creste te-ai intrebat?? Sau va ingrosa randurile institutionalizatilor?

     

    Copilul nu il abandonez nici sa ma ameninte cu moartea. Avort nici atat. E al meu, mi-l doresc. In momentul in care se culca cu mine trebuie sa se gandeasca si la copii. De 2 ani încercăm să avem un bebe iar acum s-a întâmplat.  Testul l-am facut acum 4 zile iar maine merg la control pentru a stii in cat timp sunt însărcinată.  El mi-a spus mai demult ca daca voi fi insarcinata sa ii spun cand aflu pt ca altfel va crede ca nu e copilul lui. Eu nu vreau sa afle familia lui de sarcina. Pentru ca imi e frica de reactia verilor sai care nu ma suporta si vor spune ca vreau sa il leg de mine printr-un copil. 

  •  
    • 10065 mesaje
    27 Aug 2015, 23:54
    0 0
    AndreeaC96 said:
    ViktorC said:
    AndreeaC96 said:Buna.Ma numesc Andreea si am 19 ani. Am o relatie de 2 ani cu un baiat de 26 de ani. Locuim impreuna de un an si ceva. De o luna el s-a schimbat radical. In fiecare zi vin la noi rude chemate de el sau prieteni. Simt ca nu mai vrea sa petrecem timp impreuna. Iar eu am aflat ca sunt insarcinata. Ne doream un copil. Insa imi e frica sa ii zic acum. Cred ca inre el si verisoara lui este ceva. Nu am suportat-o niciodata pe verisoara lui. Aseara am fost la mama mea deoarece se simte rau de cateva zile, fiind operata de tumoare acum 7 ani are aceleas stari de atunci si ii e frica sa stea singura noaptea. Am mers si  l-am lasat pe el acasa. Noaptea pe la 12 am vazut o poza pe contul asa zise-i verisoare cu ei doi si niste prieteni la noi acasa. El mi-a spus ca e veche, ca era singur dar eu nu cred. Imi e frica sa ii spun despre copil. Imi e frica de reactia lui, poate nu isi mai doreste o familie cu mine. Am nevoie de sfaturi.

     

    Un grad de rudenie si se simpatizeaza, parerea mea .

     

    Ce anume crezi tu ca ar putea fi intre ei ? Intreaba unu ce a trecut printr-o situatie similara .

     

     
    Tu iti inviti zilnic rudele la tine? Am prins-o in camera mea cautand in lucrurile noastre. Chipurile credea ca o bluza de a ei e la mine. Tu iti ti rudele in brate? In toate pozele apari cu ele? Eu nu cred. Cand e cu noi, se gudura pe langa el in ultimul hal, imbracata provocator. In pozele cu el daca ai vedea cum sta, mai ceva ca prostituatele. 

     

    Usa imi e larg deschisa si ii primesc cu drag oricind. Nu retin ca cineva sa-mi fi cotroboit vreodata prin lucruri cu exceptia unui copil a unui amic ce-si prinsese urechiusele printre lucrurile lui fica-mea unde, mama-sa i-o zis ca nu e voie in schib idiotu de data-su i-o zis ca da, se poate sa cotrobae in contunuare , la care i-am spus foarte clar si raspicat ca la el acasa da, e voie, dar nu si la mine , iar de nu inceta ... cred ca tii scoteam afara . Bine, e un copil in cauza si nu prea are el de unde sti ca nu-i corect si frumos ceia ce face, insa mirlania lu tata-su m-o deranjat binisor. Nici femeii in poseta nu-i umblu, nicidecum sa iau la rasfoit locuinta cuiva, si chiar de mi-am uitat ceva la ei si tin sa-mi fie inapoiat, sa mi-l caute ei lucrul respectiv si sa mi-l inmineze. Eu cred ca astfel se procedeaza .

     

    Apoi io in brate sint in stare sa o tin si pe bunica, ca nu ma deranjeaza ... rudele sint rude si cam atit .

    Intrebarea e cine se tine de organizarea chefurilor, el ii invita sau ei se tin ca riia de om si se auto-invita de cite ori le cade bine ? Ca nici a sta pe capul cuiva la infinit nu e prea ok, e deja nesimtire.

     

  •  
    • 169 mesaje
    28 Aug 2015, 00:16
    0 0
    ViktorC said:
    AndreeaC96 said:
    ViktorC said:
    AndreeaC96 said:Buna.Ma numesc Andreea si am 19 ani. Am o relatie de 2 ani cu un baiat de 26 de ani. Locuim impreuna de un an si ceva. De o luna el s-a schimbat radical. In fiecare zi vin la noi rude chemate de el sau prieteni. Simt ca nu mai vrea sa petrecem timp impreuna. Iar eu am aflat ca sunt insarcinata. Ne doream un copil. Insa imi e frica sa ii zic acum. Cred ca inre el si verisoara lui este ceva. Nu am suportat-o niciodata pe verisoara lui. Aseara am fost la mama mea deoarece se simte rau de cateva zile, fiind operata de tumoare acum 7 ani are aceleas stari de atunci si ii e frica sa stea singura noaptea. Am mers si  l-am lasat pe el acasa. Noaptea pe la 12 am vazut o poza pe contul asa zise-i verisoare cu ei doi si niste prieteni la noi acasa. El mi-a spus ca e veche, ca era singur dar eu nu cred. Imi e frica sa ii spun despre copil. Imi e frica de reactia lui, poate nu isi mai doreste o familie cu mine. Am nevoie de sfaturi.

     

    Un grad de rudenie si se simpatizeaza, parerea mea .

     

    Ce anume crezi tu ca ar putea fi intre ei ? Intreaba unu ce a trecut printr-o situatie similara .

     

     
    Tu iti inviti zilnic rudele la tine? Am prins-o in camera mea cautand in lucrurile noastre. Chipurile credea ca o bluza de a ei e la mine. Tu iti ti rudele in brate? In toate pozele apari cu ele? Eu nu cred. Cand e cu noi, se gudura pe langa el in ultimul hal, imbracata provocator. In pozele cu el daca ai vedea cum sta, mai ceva ca prostituatele. 

     

    Usa imi e larg deschisa si ii primesc cu drag oricind. Nu retin ca cineva sa-mi fi cotroboit vreodata prin lucruri cu exceptia unui copil a unui amic ce-si prinsese urechiusele printre lucrurile lui fica-mea unde, mama-sa i-o zis ca nu e voie in schib idiotu de data-su i-o zis ca da, se poate sa cotrobae in contunuare , la care i-am spus foarte clar si raspicat ca la el acasa da, e voie, dar nu si la mine , iar de nu inceta ... cred ca tii scoteam afara . Bine, e un copil in cauza si nu prea are el de unde sti ca nu-i corect si frumos ceia ce face, insa mirlania lu tata-su m-o deranjat binisor. Nici femeii in poseta nu-i umblu, nicidecum sa iau la rasfoit locuinta cuiva, si chiar de mi-am uitat ceva la ei si tin sa-mi fie inapoiat, sa mi-l caute ei lucrul respectiv si sa mi-l inmineze. Eu cred ca astfel se procedeaza .

     

    Apoi io in brate sint in stare sa o tin si pe bunica, ca nu ma deranjeaza ... rudele sint rude si cam atit .

    Intrebarea e cine se tine de organizarea chefurilor, el ii invita sau ei se tin ca riia de om si se auto-invita de cite ori le cade bine ? Ca nici a sta pe capul cuiva la infinit nu e prea ok, e deja nesimtire.

     

     

    Amandoua. Dar el a inceput sa ii invite mereu si ei ca hai sa bem o bere, sa jucam carti, sa mai vorbim. Iar ue ce sa fac. Cand ei beau, aia se da la el cu fusta de 5 cm, sanii ii ies prin bluza eu sa ma duc frumos si sa ii trantesc testul de sarcina in fata? Si ea sa ma ia in ras? Sa spuna ca mint? 

  •  
    • 10065 mesaje
    28 Aug 2015, 00:33
    0 0
    AndreeaC96 said:

    Amandoua. Dar el a inceput sa ii invite mereu si ei ca hai sa bem o bere, sa jucam carti, sa mai vorbim. Iar ue ce sa fac. Cand ei beau, aia se da la el cu fusta de 5 cm, sanii ii ies prin bluza eu sa ma duc frumos si sa ii trantesc testul de sarcina in fata? Si ea sa ma ia in ras? Sa spuna ca mint? 

     

    Iote bre la ea, obraznica, isi arata alea-alea ... da' ce e bre acolo la voi, se tin sedinte foto pentru playboy ?

     

     

    Ar fi chiar culmea sa fie ceva in ale dragostei intre ei ...ar insemna ca ambii sint bonlavi mental

    si ar trebui dati uitarii , zic io.

     

  •  
    • 10065 mesaje
    28 Aug 2015, 00:44
    0 0
    Am urmarit mult Jerry Springer Show .

    O groaza de minti bonlave si pe-acolo, sexareala intre rude la greu ...

    Fie la ei acolo, de atit ii ajuta bibilica ...

  •  
    • 687 mesaje
    28 Aug 2015, 08:33
    0 0
    Deci el se cam atacata atunci cand spui de vara-sa....nu mi se pare tocmai ok. Adica e normal cand ii iei apararea atunci cand are dreptate intr-o privinta dar nu tot timpul. Ai incercat sa vb cu el CALM ? Sa te uiti un pic in trecut sa analizezi de unde a inceput totul? Stati in chirie? Eu una i-as interzice celor care nu ma suporta sa puna piciorul in casa unde stau. De ce sa primesc persoane care nu ma agreeaza si nu le suport? Spui ca vrei liniste, mai ales spune-i lui ca esti gravida,poate cine stie i se schimba atitudinea...in bine. Bafta! Sa ne spui ce ai facut!
  •  
    • 11561 mesaje
    28 Aug 2015, 10:30
    0 0
    Cred ca ar fi fost mai bine ca la varsta ta , sa ti fi continuat scoala , si probabil ai fi fost scutita de astfel de probleme .
    Nu te judec , nu ti cunosc situatia familiara , doar pot constata ca esti intr o situatie destul de complicata , si nu stiu cat te ajuta parerile noastra , ca nu se pot numi sfaturi!
    Multa intelepciune iti doresc , si sa iei decizia corecta!
  •  
    • 169 mesaje
    28 Aug 2015, 10:33
    0 0
    Poky said:Deci el se cam atacata atunci cand spui de vara-sa....nu mi se pare tocmai ok. Adica e normal cand ii iei apararea atunci cand are dreptate intr-o privinta dar nu tot timpul. Ai incercat sa vb cu el CALM ? Sa te uiti un pic in trecut sa analizezi de unde a inceput totul? Stati in chirie? Eu una i-as interzice celor care nu ma suporta sa puna piciorul in casa unde stau. De ce sa primesc persoane care nu ma agreeaza si nu le suport? Spui ca vrei liniste, mai ales spune-i lui ca esti gravida,poate cine stie i se schimba atitudinea...in bine. Bafta! Sa ne spui ce ai facut!

      Locuiesc la el, in apartamentul lui.

  •  
    • 12625 mesaje
    28 Aug 2015, 15:50
    1 0
    Urata situatia si urata combinatia. in primul rand ca nu ai nimic al tau de care sa te legi si se pare ca porti copilul unui marlan care nu te va respecta niciodata . chiar daca faci copilul ori il vei da spre adoptie ori va trebui sa traiesti langa el in vreun centru maternal. Multe optiuni nu ai iar eu de avort nu spun nimic. Cum o sa iti fie norocul. Daca stiai ca nu ai cu cine trai de ce nu te-ai protejat ? Iti dai seama in ce situatie te-ai pus ? Chiar si daca ii spui de copil bag de seama ca iti iei si bataie si te azvarle in strada. Macar alte rude in viata ai ? Vreun alt sprijin ?
  •  
    • 1890 mesaje
    28 Aug 2015, 16:28
    1 0
    Pitipoanca si Carmen au avut raspunsuri pentru problemele tale. Crezi ca daca ii atarni copilul de gat va lesina de fericire??? Poky spune ca sa triezi persoanele care nu te suporta si sa nu le mai primesti in casa, sa-i spui lui ca tu vrei liniste si bla-bla-bla. Si daca nu vrea?? Esti in casa lui, joci dupa regulile lui. Toti asii sunt la el, iar tu, gravida, probabil fara scoala, fara serviciu, fara sprijin de nicaieri (am inteles ca mama ta e bolnava). te-ai intrebat macar ca idee cum il cresti? Si cum vine chestia asta ca "atunci cand se culca cu mine trebuia sa se gandeasca si la copil". Dupa tine, asteptai ca el sa te protejeze?? Tu ce pazeai??