Prima data la ginecolog

  •  
    • 9728 mesaje
    27 Aug 2015, 22:30
    0 0
    Taraxacus, în primul rând, sincer zic, apreciez că mi-ai dat pălmuțe roșii logat, cu nickul tău, și nu pe ascuns.
    În al doilea rând, aici pe forum, impactul pălmuțelor roșii nu se compară cu cel al pălmuțelor verzi, și toate pălmuțele roșii mă lasă rece
    Mai bine spune (scrie)  dacă ai ceva de spus, așa, pălmuțe roșii poate da oricine, oricând, oricum.

     
  •  
    • 10065 mesaje
    27 Aug 2015, 23:21
    0 0
    Sa imi fac sau nu , popcorn ?





    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 27 Aug 2015, 23:22
  •  
    • 9728 mesaje
    27 Aug 2015, 23:55
    0 0
    Viktor, fă-ți popcorn, dar numai dacă ai poftă neapărat, altfel ieși în pagubă  
    Nu, în seara asta eu una  nu am energie și dispoziție pentru discuții aprinse

     
    Acest mesaj a fost editat de către cafe_au_lait: 27 Aug 2015, 23:55
  •  
    • 48 mesaje
    28 Aug 2015, 10:14
    1 0
    cafe_au_lait said:Categoric nu pot să fiu de acord cu Matzoanca în chestiunile care se discută aici. Însă nu m-am contrat cu ea, aici, din unele. motive. 

    Matzoanca este user cu vechime pe forum,  știu că este medic, medic chirurg din câte am înțeles, și de cele mai multe ori pe forum a postat mesaje ok, uneori foarte utile.
    Dar am observat de mai demult, din postări,  că are niște preconcepții,  prejudecăți, în ceea ce privește fetele foarte tinere, puștoaicele. Nu știu de ce le are. Poate e mamă de băiat, o fi avut niște probleme, cine știe.
    Am observat că este destul de înverșunată în ceea ce privește părerile acestea, așa că nu cred că o să i le schimb eu. 
    Iar per total, în ceea ce privește toate postările ei, mie îmi dă cu +, așa că pot să îi trec cu vederea preconcepțiile acestea.
    Însă în cazul altora, nu sunt atât de dispusă să le trec cu vederea, ba dimpotrivă  


     

    Ca și cum, dacă este user cu vechime pe forum, asta îi așează o stea în frunte sau îi conferă un statut grozav în societate. Ce înseamnă să scrie de o mie de ani pe un forum? Cu ce sporește respectul societății sau IQ-ul propriu chestia asta? Înseamnă că a aflat de multă vreme de existența acestui spațiu virtual și că are timp de pierdut, eventual. Iar tu - fără să îmi permit un "ton" lipsit de respect, doar ca simplă observație - ai, la rândul tău prejudecăți, dacă unora le treci cu vederea greșelile iar altora nu.
  •  
    • 9728 mesaje
    28 Aug 2015, 11:09
    1 0
    Ingriddiaconu said:

     

    Ca și cum, dacă este user cu vechime pe forum, asta îi așează o stea în frunte sau îi conferă un statut grozav în societate. Ce înseamnă să scrie de o mie de ani pe un forum? Cu ce sporește respectul societății sau IQ-ul propriu chestia asta? Înseamnă că a aflat de multă vreme de existența acestui spațiu virtual și că are timp de pierdut, eventual. Iar tu - fără să îmi permit un "ton" lipsit de respect, doar ca simplă observație - ai, la rândul tău prejudecăți, dacă unora le treci cu vederea greșelile iar altora nu.

     
    Nu este vorba de vechime propriu-zis, este vorba că în atâta timp am avut o relație bună aici pe forum cu Matzoanca, repet, ea a venit și cu păreri și sfaturi ok, bune, unele sfaturi mi-au folosit și mie personal.
    Iar când ai o relație bună și îndelungată, fie și pe un forum, cu o persoană, nu-ți vine să te repezi așa la ea.  

  •  
    • 11561 mesaje
    28 Aug 2015, 13:14
    0 0
    cafe_au_lait said:Viktor, fă-ți popcorn, dar numai dacă ai poftă neapărat, altfel ieși în pagubă  
    Nu, în seara asta eu una  nu am energie și dispoziție pentru discuții aprinse

     

     Inseamna  ca  esti  predispusa  la  romantism!!

  •  
    • 414 mesaje
    28 Aug 2015, 17:33
    0 0
    Raspund la acest subiect nu am citit deloc comentariile voastre dar.. citind primul post , eu as face in felul urmator.. m-as lasa mangaiata in fiecare zi de o alta persoana numai ca sa ma obisnuiesc.... la ginecolog m-as duce saptamanal... fa un pas inainte cu tupeu.. asa se invinge teama....
  •  
    • 414 mesaje
    28 Aug 2015, 17:35
    0 0
    pitipoanca69 said:
    cafe_au_lait said:Viktor, fă-ți popcorn, dar numai dacă ai poftă neapărat, altfel ieși în pagubă  
    Nu, în seara asta eu una  nu am energie și dispoziție pentru discuții aprinse

     

     Inseamna  ca  esti  predispusa  la  romantism!!

     Fetita  asta...  pitipoanca  e  predispusa  la  altceva.....  cred   ca  am  ghicit  la  ce  este  predispusa....

  •  
    • 12625 mesaje
    28 Aug 2015, 17:36
    0 0
    Pițipoancă e bărbat
  •  
    • 5609 mesaje
    31 Aug 2015, 06:52
    0 0
    nanni, ai incurcat-o daca te atrage pitipoanca69, pentru ca-i barbat!
    Eu zic sa nu-l provoci
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Aug 2015, 08:39
    0 0
    Maricon said:nanni, ai incurcat-o daca te atrage pitipoanca69, pentru ca-i barbat!
    Eu zic sa nu-l provoci

     

    Oare sa il alerge ?

     

  •  
    • 5609 mesaje
    31 Aug 2015, 08:51
    1 0
    nanni said:Raspund la acest subiect nu am citit deloc comentariile voastre dar.. citind primul post , eu as face in felul urmator.. m-as lasa mangaiata in fiecare zi de o alta persoana numai ca sa ma obisnuiesc.... la ginecolog m-as duce saptamanal... fa un pas inainte cu tupeu.. asa se invinge teama....

     
    Nanni, tu habar nu ai ce spui!

    hai sa-ti spun cum poti percepe tu, ca barbat, vizitele astea la ginecolog: este ca si cum ai fi nevoit sa mergi saptamanal la un urolog, care sa-ti introduca degetul in anus si tu sa mori de placere.

    Deci, nu face prejumtii despre cum ar trebuii sa ne simtim noi, femeile,  cand mergem la ginecolog, ca nu-i asa de simplu si placut/
    Gandeste-te, la "placerea" de a avea urologul cu mainile in fundul tau...saptamana de saptamana, si te asigur ca vei simtii aceeasi repulsie pentru urolog, cum simtim noi pentru ginecolog.

     

  •  
    • 507 mesaje
    31 Aug 2015, 09:18
    0 0
    Hai mai, cum sa mergi saptamanal la ginecolog...? sau la urolog?... E fa adevarat ca unii barbati, care stau prea mult pe scaun merg aproape lunar sau la 2 saptamani la proctolog pt ca nu mai suporta durerea, degetul bagat in fund fiind o bagatela pe langa durerile celelalte....
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Aug 2015, 10:04
    0 0
    Adevarul e ca nici noi nu sintem mai breji cind e vorba de controale ...

    Povestea un nene cum trecura prin faza cu prostata ... am ris cu lacrimi ... si nu-i deloc un rusinos, dar totusi ...





    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 31 Aug 2015, 10:05
  •  
    • 11561 mesaje
    31 Aug 2015, 10:07
    0 0
    carmen008 said:Pițipoancă e bărbat

     De  unde  stii?

  •  
    • 84 mesaje
    27 Feb 2020, 10:21
    0 0
    Ai luat o decizie foarte inteleapta de a merge la ginecolog si vreau sa iti impartasesc experienta pe care am avut-o eu la primea mea consultatie. Ca si tine aveam o frica de nestapanit plus inca 1000 de emotii care ingreunau situatia. Insa, cu ajutorul medicului Silviu Istoc am reusit sa trec peste acest impediment. Este o persoana foarte calda si calma care iti ofera o stare de confort. Mi-a oferit o serie de informatii pe inetelesul meu si astfel, am putut sa ma relaxez si sa ma simt ok. Asa ca un factor foarte important il reprezinta doctorul la care apelezi. Eu ti-l recomand din toata inima pe dr. Silviu Istoc care m-a ajutat de fiecare data cand am avut o problema. Nu te mai stresa, ia-ti inima in dinti. Primul pas este mai greu.
  •  
    • 3765 mesaje
    5 Mar 2020, 19:42
    0 0
    ralucamaria226 said:Ai luat o decizie foarte inteleapta de a merge la ginecolog si vreau sa iti impartasesc experienta pe care am avut-o eu la primea mea consultatie. Ca si tine aveam o frica de nestapanit plus inca 1000 de emotii care ingreunau situatia. Insa, cu ajutorul medicului Silviu Istoc am reusit sa trec peste acest impediment. Este o persoana foarte calda si calma care iti ofera o stare de confort. Mi-a oferit o serie de informatii pe inetelesul meu si astfel, am putut sa ma relaxez si sa ma simt ok. Asa ca un factor foarte important il reprezinta doctorul la care apelezi. Eu ti-l recomand din toata inima pe dr. Silviu Istoc care m-a ajutat de fiecare data cand am avut o problema. Nu te mai stresa, ia-ti inima in dinti. Primul pas este mai greu.

     

     

    Te-a tinut de mana si ti-a spus povestea iepurasului fricos?