De ce ma simt tot timpul vinovata

  •  
    • 3 mesaje
    14 Aug 2015, 11:56
    0 0
    Am 34 ani am 2 copii din alta casatorie,mi-am regasit iubirea avem de cand sa ne casatorim, sunt norocoasa ca este in viata mea viitorul sot,ne iubim foarte mult, pot spune cu siguranta ca exista iubirea,intre el si copii exista o buna comunicare si respect, doar ca ma deranjeaza 2lucruri.Nu pot sa-mi dau seama de ce ma simt vinovata ca poate ma vor judeca ca m-am gandit si la mine sa fiu fericita.Si fata de el am gresit ca m-am reintors la tatal copiilor,am vrut totul pt.copii,dar am facut cea mai mare greseala.acum ma simt foarte vinovata cu totul ca el imi spune ca ma iertat si greselile in viata se repara. Cum pot face chiar sa-mi repar greseala si sa nu mai ma simt asa vinovata de ce am facut?
  •  
    • 10065 mesaje
    14 Aug 2015, 12:52
    0 0
    Iti e atit de drag, iubirea vietii tale incit te-ai gindit tu asa ... sa-i faci o surpriza ... apoi sa-i explici faza aia "cu totii gresim" , ai ?

    Ca tot e atit de blind si intelegator, io zic sa mai treci in citeva rinduri pe la fostu pina te obijnuesti cu ideea si scapi de vinovatie ...

  •  
    • 8 mesaje
    14 Aug 2015, 14:47
    0 0
    Este ceva normal sa vrei totul pentru copii. Nu ai de ce sa te simti vinovata. Daca te-a iertat, inseamna ca a inteles si el lucrul acesta.
  •  
    • 3 mesaje
    14 Aug 2015, 14:56
    0 0
    ViktorC said:Iti e atit de drag, iubirea vietii tale incit te-ai gindit tu asa ... sa-i faci o surpriza ... apoi sa-i explici faza aia "cu totii gresim" , ai ?

    Ca tot e atit de blind si intelegator, io zic sa mai treci in citeva rinduri pe la fostu pina te obijnuesti cu ideea si scapi de vinovatie ...

     

  •  
    • 10065 mesaje
    14 Aug 2015, 22:53
    0 0
    s.ancuta. said:Este ceva normal sa vrei totul pentru copii. Nu ai de ce sa te simti vinovata. Daca te-a iertat, inseamna ca a inteles si el lucrul acesta.

     

    Intr-adevar . Si plauzabil a evita a pune in dificultate si/sau pune in situatie neplacuta pe cei din jur ce nu si-o merita, parerea mea.

     

    E doar o parere, nu o judecata dupa cum pare ...

     

  •  
    • 1890 mesaje
    18 Aug 2015, 21:56
    0 0
    ViktorC said:Iti e atit de drag, iubirea vietii tale incit te-ai gindit tu asa ... sa-i faci o surpriza ... apoi sa-i explici faza aia "cu totii gresim" , ai ?

    Ca tot e atit de blind si intelegator, io zic sa mai treci in citeva rinduri pe la fostu pina te obijnuesti cu ideea si scapi de vinovatie ...

     La fel zic si eu. Habar n-are ce vrea si daca mai penduleaza de v'o doua-trei intre fosta si actuala dragoste s-ar putea sa ramana fara amandoua.

  •  
    • 10065 mesaje
    20 Aug 2015, 02:14
    0 0
    scorpion112 said:
    ViktorC said:Iti e atit de drag, iubirea vietii tale incit te-ai gindit tu asa ... sa-i faci o surpriza ... apoi sa-i explici faza aia "cu totii gresim" , ai ?

    Ca tot e atit de blind si intelegator, io zic sa mai treci in citeva rinduri pe la fostu pina te obijnuesti cu ideea si scapi de vinovatie ...

     La fel zic si eu. Habar n-are ce vrea si daca mai penduleaza de v'o doua-trei intre fosta si actuala dragoste s-ar putea sa ramana fara amandoua.

     

    N-are ea nici o vina , ci ai de-i face jocul , zic io .

     

    Dara na, cu totii gresim ...

     

  •  
    • 5609 mesaje
    20 Aug 2015, 03:30
    1 0
    Anamilea23 said:Am 34 ani am 2 copii din alta casatorie,mi-am regasit iubirea avem de cand sa ne casatorim, sunt norocoasa ca este in viata mea viitorul sot,ne iubim foarte mult, pot spune cu siguranta ca exista iubirea,intre el si copii exista o buna comunicare si respect, doar ca ma deranjeaza 2lucruri.Nu pot sa-mi dau seama de ce ma simt vinovata ca poate ma vor judeca ca m-am gandit si la mine sa fiu fericita.Si fata de el am gresit ca m-am reintors la tatal copiilor,am vrut totul pt.copii,dar am facut cea mai mare greseala.acum ma simt foarte vinovata cu totul ca el imi spune ca ma iertat si greselile in viata se repara. Cum pot face chiar sa-mi repar greseala si sa nu mai ma simt asa vinovata de ce am facut?

     
    Este normal sa te simti vinovata, atat vreme cat esti cu fundul in 2 luntrii.
    Ce cauti la amant daca nu ti-ai terminat si incheiat situatia legala si afectuoasa cu sotul?
    Normal ca, copii te vor judeca si nu numai ei!
    Familia ta, familia lui, prietenii, colegii, rudele, toti o vor face!
    Cand nu joci corect, esti aratat cu degetul de toata lumea si comentata, ori tu te gandesti la copilasi... ei sunt mici, nu inteleg mare lucru acum, dar tu esti mare, ai un cap pe umeri si daca ai gresit in trecut, macar fa-o corect de data asta!
    Adica: divorteaza si incheie situatia cu fostul sot, apoi te casatoresti cu concubinul, va mutati impreuna si va continuati viata.