va rog o parere aer conditionat

  •  
    • 15 mesaje
    10 Aug 2015, 16:04
    1 0
    M-am decis in sfarsit sa-mi pun si eu aer conditionat si am inceput sa caut, dar sunt atat de nehotarata incat am impresia ca va trece vara pana ajung sa-l montez. In cautarile mele am descoperit ca au aparate de aer conditionat si cei de la Viessmann. Are cineva? Sunteti multumiti? Eu stiam ca au doar centrale termice , sunt de altfel posesoara uneia de care ma declar foarte multumita, asa ca sunt tentata sa iau si aerul conditionat tot de la ei. M-ar ajuta mult parerea cuiva care are deja instalat.
  •  
    • 6 mesaje
    10 Aug 2015, 16:58
    1 0
    Nu am AC Viessmann, la fel am si eu centrala , decare sunt super multumita.Sa stii ca la AC nu am tinut cont de brand , am luat ceva no name , acu 3 ani .Fara probleme!
    Acest mesaj a fost editat de către Kim33aba: 10 Aug 2015, 16:59
  •  
    • 8 mesaje
    11 Aug 2015, 16:40
    1 0
    meprincipessa said:M-am decis in sfarsit sa-mi pun si eu aer conditionat si am inceput sa caut, dar sunt atat de nehotarata incat am impresia ca va trece vara pana ajung sa-l montez. In cautarile mele am descoperit ca au aparate de aer conditionat si cei de la Viessmann. Are cineva? Sunteti multumiti? Eu stiam ca au doar centrale termice , sunt de altfel posesoara uneia de care ma declar foarte multumita, asa ca sunt tentata sa iau si aerul conditionat tot de la ei. M-ar ajuta mult parerea cuiva care are deja instalat.

     

     

    Buna! Eu mi-am instalat anul trecut un Viessmann si pana acum totul este in regula. Il folosesc mai mult pe timpul noptii, pentru ca ziua nu prea stau pe acasa,  iar ceea ce-mi place foarte mult la modul " de noapte" este faptul ca isi regleaza valoarea temperaturii setate, o scade sau o creste, in functie de metabolismul organismului din timpul somnului si este si foarte silentios.
  •  
    • 15 mesaje
    11 Aug 2015, 17:02
    0 0
    MihaiMir said:
    meprincipessa said:M-am decis in sfarsit sa-mi pun si eu aer conditionat si am inceput sa caut, dar sunt atat de nehotarata incat am impresia ca va trece vara pana ajung sa-l montez. In cautarile mele am descoperit ca au aparate de aer conditionat si cei de la Viessmann. Are cineva? Sunteti multumiti? Eu stiam ca au doar centrale termice , sunt de altfel posesoara uneia de care ma declar foarte multumita, asa ca sunt tentata sa iau si aerul conditionat tot de la ei. M-ar ajuta mult parerea cuiva care are deja instalat.

     

     

    Buna! Eu mi-am instalat anul trecut un Viessmann si pana acum totul este in regula. Il folosesc mai mult pe timpul noptii, pentru ca ziua nu prea stau pe acasa,  iar ceea ce-mi place foarte mult la modul " de noapte" este faptul ca isi regleaza valoarea temperaturii setate, o scade sau o creste, in functie de metabolismul organismului din timpul somnului si este si foarte silentios.

     
     Merci de info. Imi poti spune si modelul?

  •  
    • 15 mesaje
    11 Aug 2015, 17:33
    0 0
    Kim33aba said:Nu am AC Viessmann, la fel am si eu centrala , decare sunt super multumita.Sa stii ca la AC nu am tinut cont de brand , am luat ceva no name , acu 3 ani .Fara probleme!

     multumesc pentru raspuns

  •  
    • 8 mesaje
    12 Aug 2015, 10:55
    0 0
    meprincipessa said:
    MihaiMir said:
    meprincipessa said:M-am decis in sfarsit sa-mi pun si eu aer conditionat si am inceput sa caut, dar sunt atat de nehotarata incat am impresia ca va trece vara pana ajung sa-l montez. In cautarile mele am descoperit ca au aparate de aer conditionat si cei de la Viessmann. Are cineva? Sunteti multumiti? Eu stiam ca au doar centrale termice , sunt de altfel posesoara uneia de care ma declar foarte multumita, asa ca sunt tentata sa iau si aerul conditionat tot de la ei. M-ar ajuta mult parerea cuiva care are deja instalat.

     

     

    Buna! Eu mi-am instalat anul trecut un Viessmann si pana acum totul este in regula. Il folosesc mai mult pe timpul noptii, pentru ca ziua nu prea stau pe acasa,  iar ceea ce-mi place foarte mult la modul " de noapte" este faptul ca isi regleaza valoarea temperaturii setate, o scade sau o creste, in functie de metabolismul organismului din timpul somnului si este si foarte silentios.

     
     Merci de info. Imi poti spune si modelul?

     

    modelul este inverter Viessmann Vitoclima 200S cu 1200