Ajutor! Simt..... ca nu mai pot!

  •  
    • 7959 mesaje
    8 Aug 2015, 17:26
    0 0
    janan said:

     

    Buun! Banuiesc, ca inca mai cauti "conjugarea" substantivului "violenta". Btw... substantivele se declina! Scolile sunt inca deschise! Ma rog, acestea se fac la timp dar cred ca inca te pot accepta!

     

     

     Daca recitesti topicul de la familie "violenta in familie" pagina 3, te lamuresti. Eu am destula scoala, poate tie iti mai trebuie. Inscrie-te! Niciodata nu-I tarziu!  
    Scoti din context lucruri sa dai tu bine? Nu te-ai pus cu cine trebuie, te bat cu propriile-ti arme. Accepta ca ai gresit si vezi-ti de "orificiile" tale si de nasul tau! 


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 9 Aug 2015, 06:54
  •  
    • 7959 mesaje
    8 Aug 2015, 17:36
    0 0
    janan said:

    Nu știu în ce măsură ești conștienta de atitudinea ta, și nu mă interesează nici ce crezi despre comentariul meu, vreau doar să spun că lungul nasului ar trebui să-ți fie mai aproape decât orificiul posterior care-ți substituie ceea ce în mod normal se numește.... gură.

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 9 Aug 2015, 08:46
  •  
    • 10065 mesaje
    8 Aug 2015, 22:10
    2 0
    Da' nu va paruiti , asa-i ?

    Acu nu ca nu mi-ar place sa vad si io o faza din asta, dara na, nu se cade ...

  •  
    • 10065 mesaje
    8 Aug 2015, 22:41
    1 0
    janan said:

     

     

    Victor, iti multumesc pentru parere! Este atat de .... curata, reala etc.!

     

    In alta ordine de idei, problema geamului a fost rezolvata inca din acea zi! Proiect a fost facut pe cladire ( fier beton etc.),cat si una pe instalatia electrica cat si pe cea a apei! Sunt detalii care nu pot fi incluse in schita! vad ca te pricepi, si cred ca intelegi ce spun! De exemplu, in proiect nu este proiectat cum se deschide geamul, design-ul acestuia sau cum se deschid usile sau design-ul acestora!

    Pe mine m-a deranjat imobilizarea lui!

    In fine, multumesc frumos pentru mesajele tale, cat si a celorlati useri!

     

    Un week-end placut!

     

    N-o fi in proiect, in schimb e inclus la preferinte . De am cerut ca usa sa se deschida spre stinga, apoi asa sa fie. De nu ... te priveste, nenea meseriasu' , dar de final sa se deschida astfel .

     

    Altfel, am intinlit persoane de care te ia cu rau, de nu-i spui/arati ce sa execute ... sta asa ca blegu si se iuta la tine ca vitetu' la poarta noua ... Nu ca nu vrea, ca daca-i spui ce sa faca , exeecuta fara probleme, dar sa miste ceva din proprie initiatiativa ... aaa ... ti-ai gasit ...

     

    Unuia i-am si zis cindva : mah, dute ma si stai jos mai nu te mai tine dupa mine ca un catel ...

     

    Ai de capul meu ...

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 8 Aug 2015, 22:42
  •  
    • 292 mesaje
    10 Aug 2015, 09:49
    1 0
    Aceste defecte le avea si acum 10 ani cu siguranta doar ca nu ai vrut tu sa le observi pentru ca il placeai prea mult. Daca zici ca in curand va fi concediat, probabil ii vor veni mintile la cap si se va trezi cat de cat... Nu stiu ce sfaturi ai putea primi atata timp cat asta tine de caracterul lui si caracterul unui om poate fi schimabat destul de greu.
  •  
    • 1890 mesaje
    10 Aug 2015, 22:02
    1 0
    IMirelaeu said:Aceste defecte le avea si acum 10 ani cu siguranta doar ca nu ai vrut tu sa le observi pentru ca il placeai prea mult. Daca zici ca in curand va fi concediat, probabil ii vor veni mintile la cap si se va trezi cat de cat... Nu stiu ce sfaturi ai putea primi atata timp cat asta tine de caracterul lui si caracterul unui om poate fi schimabat destul de greu.

    Aceste defecte le-au vazut si altii, dovada este concedierea care sta ca sabia lui Damocles. Nu cred ca se va trezi, pentru ca el este asa de la natura, LENES, ce s-o mai dam pe dupa piersic. Chestia este ca lenea (combinata cu indolenta) nu este numai acasa ci si la serviciu. Daca acasa este cineva care il cara in spate si il teleghideaza, la serviciu nimeni nu e dispus sa faca si treaba lui. Ai de ales intre a-l accepta asa cum este (dar va trebui sa ai duritate de bazalt si putere de buldozer sa le duci tu pe toate!), sau de a-ti vedea de propasire singura!

  •  
    • 10065 mesaje
    11 Aug 2015, 07:28
    1 0
    Nu s-o simti prea bine omu ...

    De la canicula asta ... i-o fi pierit cheful de trebaluiala ...

  •  
    • 18 mesaje
    11 Aug 2015, 13:12
    0 0
    scorpion112 said:
    IMirelaeu said:Aceste defecte le avea si acum 10 ani cu siguranta doar ca nu ai vrut tu sa le observi pentru ca il placeai prea mult. Daca zici ca in curand va fi concediat, probabil ii vor veni mintile la cap si se va trezi cat de cat... Nu stiu ce sfaturi ai putea primi atata timp cat asta tine de caracterul lui si caracterul unui om poate fi schimabat destul de greu.

    Aceste defecte le-au vazut si altii, dovada este concedierea care sta ca sabia lui Damocles. Nu cred ca se va trezi, pentru ca el este asa de la natura, LENES, ce s-o mai dam pe dupa piersic. Chestia este ca lenea (combinata cu indolenta) nu este numai acasa ci si la serviciu. Daca acasa este cineva care il cara in spate si il teleghideaza, la serviciu nimeni nu e dispus sa faca si treaba lui. Ai de ales intre a-l accepta asa cum este (dar va trebui sa ai duritate de bazalt si putere de buldozer sa le duci tu pe toate!), sau de a-ti vedea de propasire singura!

     

    Multumesc!

    Ai pus degetul pe rana, cum se spune!

    Problema este ca din cauza acestei "indolente" ne putem pierde casa! nu mai pot dormi! ma consum si usuc pe picioare! am slabit 10 kg intr-o luna si juma'te!

     


    Acest mesaj a fost editat de către janan: 11 Aug 2015, 13:17
  •  
    • 18 mesaje
    11 Aug 2015, 13:16
    0 0
    IMirelaeu said:Aceste defecte le avea si acum 10 ani cu siguranta doar ca nu ai vrut tu sa le observi pentru ca il placeai prea mult. Daca zici ca in curand va fi concediat, probabil ii vor veni mintile la cap si se va trezi cat de cat... Nu stiu ce sfaturi ai putea primi atata timp cat asta tine de caracterul lui si caracterul unui om poate fi schimabat destul de greu.

     

    Multumesc! asa e! Aceste defecte le avea si inainte!

    Inainte de nunta mi-a facut o chestie! eu sunt genul de persoana care daca am luat o hotarare nimic si nimeni nu ma poate da-npoi! Hotarasem sa opresc totul! dar mama a zis ca : "ce-or sa zica invitatii!??"  si ... am cedat!

  •  
    • 90 mesaje
    11 Aug 2015, 14:47
    3 0
    janan said:
    IMirelaeu said:Aceste defecte le avea si acum 10 ani cu siguranta doar ca nu ai vrut tu sa le observi pentru ca il placeai prea mult. Daca zici ca in curand va fi concediat, probabil ii vor veni mintile la cap si se va trezi cat de cat... Nu stiu ce sfaturi ai putea primi atata timp cat asta tine de caracterul lui si caracterul unui om poate fi schimabat destul de greu.

     

    Multumesc! asa e! Aceste defecte le avea si inainte!

    Inainte de nunta mi-a facut o chestie! eu sunt genul de persoana care daca am luat o hotarare nimic si nimeni nu ma poate da-npoi! Hotarasem sa opresc totul! dar mama a zis ca : "ce-or sa zica invitatii!??"  si ... am cedat!

     

    Conform spuselor tale, când iei o decizie, NIMENI și NIMIC nu te mai poate convinge să te răzgândești. Totuși, în ciuda afirmației atât de categorice, te-ai răzgândit în privința nunții la care aproape renuntaseși, întoarsă din drum de către mama ta.De ce am subliniat contradicția din afirmația ta ? Ca să susțin argumentat că te comporți ca un catâr pe care nu știu ce rațiuni care îmi scapă mie îl determină să meargă orbește pe un drum al încăpățânării prostești. Tu vrei să spui că nu mai poți. Ok ,a priceput toată lumea. Dar tu ce ai priceput ? Ce vrei tu , de fapt ? Confirmări că stai lângă un tâmpit ? Nu le vei primi , pentru că noi ,jurații ,avem un singur punct de vedere ,al tău . Vrei să ți se spună să îți vezi de viața ta, fără soțul tău? Cine are un pic de creier nu îți va da astfel de sfaturi . De ce? Pentru că nimeni nu știe ce este între doi oameni și nimeni normal la cap nu știe că tu ești deșteapta și el dobitocul. Ce poți face tu ? Poți să îți reevaluezi viața ,poți să vezi dacă mai poți și mai vrei să continui la fel, să vezi dacă mai ai vreun pic de respect pentru soțul tău - de aici se vede că nu, dar nu pun mâna în foc - poți să vezi că degeaba ai sperat tu că îl vei modela după chipul și asemănarea ta , schema asta i-a reușit doar lui Dumnezeu. Aici, pe forum ,poți să te plângi și poți să încasezi bobârnace de la oamenii care nu te plac ,este un risc pe care ți-l asumi când îți pui viața pe tapet . Dar sfaturi de urmat sper să nu aștepți, sper să nu fii atât de naivă încât să iei decizii pe baza unor fraze emise de x sau de y . Iar dacă ești atât de naivă , dă-mi voie să îți spun că nu ești mai brează decât cel pe care îl zugrăvești în culori de tâmpit ... Aștepți confirmări că el greșește și tu te zbați ? Și la ce îți vor folosi aceste confirmări ?! Luptă acolo ,în casa ta ,dacă ai de dus vreo luptă, nu pe forumul Eva ,unde, în general ,se arde gazul și unde cei mai mulți râd de se strică atunci când întâlnesc un "caz" ca al tău . Îți doresc să ai sănătate și înțelepciune !
  •  
    • 10065 mesaje
    11 Aug 2015, 15:29
    2 0
    Io te plac, Jana, io te plac ...

    Si umblu ca mercuru' .

    Sa nu zici ca nici asa nu-i bine ...

  •  
    • 10065 mesaje
    11 Aug 2015, 16:12
    0 0
    Mimira said:
    janan said:
    IMirelaeu said:Aceste defecte le avea si acum 10 ani cu siguranta doar ca nu ai vrut tu sa le observi pentru ca il placeai prea mult. Daca zici ca in curand va fi concediat, probabil ii vor veni mintile la cap si se va trezi cat de cat... Nu stiu ce sfaturi ai putea primi atata timp cat asta tine de caracterul lui si caracterul unui om poate fi schimabat destul de greu.

     

    Multumesc! asa e! Aceste defecte le avea si inainte!

    Inainte de nunta mi-a facut o chestie! eu sunt genul de persoana care daca am luat o hotarare nimic si nimeni nu ma poate da-npoi! Hotarasem sa opresc totul! dar mama a zis ca : "ce-or sa zica invitatii!??"  si ... am cedat!

     

    Conform spuselor tale, când iei o decizie, NIMENI și NIMIC nu te mai poate convinge să te răzgândești. Totuși, în ciuda afirmației atât de categorice, te-ai răzgândit în privința nunții la care aproape renuntaseși, întoarsă din drum de către mama ta.De ce am subliniat contradicția din afirmația ta ? Ca să susțin argumentat că te comporți ca un catâr pe care nu știu ce rațiuni care îmi scapă mie îl determină să meargă orbește pe un drum al încăpățânării prostești. Tu vrei să spui că nu mai poți. Ok ,a priceput toată lumea. Dar tu ce ai priceput ? Ce vrei tu , de fapt ? Confirmări că stai lângă un tâmpit ? Nu le vei primi , pentru că noi ,jurații ,avem un singur punct de vedere ,al tău . Vrei să ți se spună să îți vezi de viața ta, fără soțul tău? Cine are un pic de creier nu îți va da astfel de sfaturi . De ce? Pentru că nimeni nu știe ce este între doi oameni și nimeni normal la cap nu știe că tu ești deșteapta și el dobitocul. Ce poți face tu ? Poți să îți reevaluezi viața ,poți să vezi dacă mai poți și mai vrei să continui la fel, să vezi dacă mai ai vreun pic de respect pentru soțul tău - de aici se vede că nu, dar nu pun mâna în foc - poți să vezi că degeaba ai sperat tu că îl vei modela după chipul și asemănarea ta , schema asta i-a reușit doar lui Dumnezeu. Aici, pe forum ,poți să te plângi și poți să încasezi bobârnace de la oamenii care nu te plac ,este un risc pe care ți-l asumi când îți pui viața pe tapet . Dar sfaturi de urmat sper să nu aștepți, sper să nu fii atât de naivă încât să iei decizii pe baza unor fraze emise de x sau de y . Iar dacă ești atât de naivă , dă-mi voie să îți spun că nu ești mai brează decât cel pe care îl zugrăvești în culori de tâmpit ... Aștepți confirmări că el greșește și tu te zbați ? Și la ce îți vor folosi aceste confirmări ?! Luptă acolo ,în casa ta ,dacă ai de dus vreo luptă, nu pe forumul Eva ,unde, în general ,se arde gazul și unde cei mai mulți râd de se strică atunci când întâlnesc un "caz" ca al tău . Îți doresc să ai sănătate și înțelepciune !

     

    Adevarul e ca pentru asta tre sa ai in vene o incapatinare din cale-afara ...

     

    Acu nu va fuga gindul la mine ...

     

  •  
    • 12208 mesaje
    11 Aug 2015, 17:27
    0 0
    janan said:
    IMirelaeu said:Aceste defecte le avea si acum 10 ani cu siguranta doar ca nu ai vrut tu sa le observi pentru ca il placeai prea mult. Daca zici ca in curand va fi concediat, probabil ii vor veni mintile la cap si se va trezi cat de cat... Nu stiu ce sfaturi ai putea primi atata timp cat asta tine de caracterul lui si caracterul unui om poate fi schimabat destul de greu.

     

    Multumesc! asa e! Aceste defecte le avea si inainte!

    Inainte de nunta mi-a facut o chestie! eu sunt genul de persoana care daca am luat o hotarare nimic si nimeni nu ma poate da-npoi! Hotarasem sa opresc totul! dar mama a zis ca : "ce-or sa zica invitatii!??"  si ... am cedat!

     OK AI CEDAT DE GRIJA RUDELOR SAU PENTRU CA IL IUBEAI PE "LENES", daca ai cedat pentru ca il iubeai asuma-ti si restul ...Nu este usor sa tragi de una singura intr-o familie ca sa progresezi, ori te adaptezi la ritmul lui adica o iei mai usor ,fie mergeti frumusel la un psiholog de cupluri .... Sa va indrume cum sa gestionati o astfel de situatie ....

  •  
    • 10065 mesaje
    11 Aug 2015, 21:54
    3 0
    Io ii inteleg perfect of-ul Janei ca pe undeva are dreptate, cel putin din punctul meu de vedere . Sint situatii unde barbatii trebue sa-si intre in drepturi ca altfel ...

  •  
    • 151 mesaje
    13 Aug 2015, 17:29
    3 0
    White_Storm said:Bre, dar tu nu vezi ca ei "comunica"? Ea ordona si el trebuie sa execute!!! Ea e seful.
    Sunt oameni printre oameni, unii mai calmi si inceti, altii prea iuti si temperamentali. Cand ai unul calm vrei unul iute si viceversa.
    Am o "prietena" care se plange de sotul ei de vreo 12 -14 ani:"mai bine imi mai dadea una peste ochi din cand in cand, decat sa fie asa moale"! Nu zau!!!


      Draga White_Storm, din pacate sau din fericire exista femei cu caracter puternic ca o stanca si personalitate ca o sabie pe langa care orice barbat pare un mototol/mocofan/fatalau... zi-i cum vrei . Asta e realitatea, fie ca-ti place, fie ca nu-ti place; Exista femei care ajung departe in viata, razbesc in orice situatie , depasesc orice greutate pt ca asa sunt ele construite . Unele raman singure (pt ca niciun mascul nu accepta rolul beta) altele isi intemeiaza familii lasandu-l pe prostanac sa creada ca e vioara intai .

     

    Sa-ti dau si un exemplu (a aparut si prin ziare la vremea respectiva) : un cuplu tanar si frumos care a adoptat un copil, iar doi ani mai tarziu s-a dovedit ca e autist cu grave probleme de dezvoltare. Urmarea: Domnul si-a luat lumea in cap si s-a refugiat langa fusta lu' mamitica iar Doamna a umblat cu copilul de gat pe la doctori, psihologi, asociatii de profil, s-a investit in aceasta directie dar si in cariera ei. Peste 5 ani copilul era la scoala normala, ea avansase intr-un post de manager,  avea casa ei, masina ei, copilul ei si stima tuturor. El o avea pe ma-sa. 

     

     

  •  
    • 7959 mesaje
    15 Aug 2015, 07:56
    0 0
    coana_mare said:
     Draga White_Storm, din pacate sau din fericire exista femei cu caracter puternic ca o stanca si personalitate ca o sabie pe langa care orice barbat pare un mototol/mocofan/fatalau... zi-i cum vrei . Asta e realitatea, fie ca-ti place, fie ca nu-ti place; Exista femei care ajung departe in viata, razbesc in orice situatie , depasesc orice greutate pt ca asa sunt ele construite . Unele raman singure (pt ca niciun mascul nu accepta rolul beta) altele isi intemeiaza familii lasandu-l pe prostanac sa creada ca e vioara intai  


    Corect, draga coana mare, iar altele abia dupa despartire realizeaza ce au avut si au pierdut si incepe alta miorlaiala.
    De prea mult bine se plictisesc si li se pare ca omul de alaturi e anost, moale si nu mai are nici un farmec, monotonia bat-o vina. Si daca nici dragoste n-a fost...
    Una care isi vorbea sotul de rau in timpul vietii, dupa trecerea lui in nefiinta numai cuvinte de lauda avea la adresa lui. Pai da-o incolo de viata! Daca nu ii dai omului in viata ce ii trebuie, jaba dupa moarte...
    Alta, dupa despartirea de sot i s-a "inmuiat" ciocul, nu mai era asa viteaza si puternica precum o "stanca", dovada ca "puterea" ei era strict doar in fata omului ei "moale" si doar de ochii prietenilor.
    Cam atat cu vitejia femeilor, daca exista intelegere intre cei doi, atunci nu este nici unul mai cu mot, mai viteaz, mai de actiune sau mai tare decat celalalt.
    Dar "unde dragoste nu e, nimic nu e" 
    Iar in cazul de fata nu e si se pare ca nici n-a fost vreodata, de aia miroase asa tare a dispret si ...barfa. 

    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 17 Aug 2015, 15:58
  •  
    • 10065 mesaje
    15 Aug 2015, 08:39
    0 0
    White_Storm said:
    coana_mare said:
     Draga White_Storm, din pacate sau din fericire exista femei cu caracter puternic ca o stanca si personalitate ca o sabie pe langa care orice barbat pare un mototol/mocofan/fatalau... zi-i cum vrei . Asta e realitatea, fie ca-ti place, fie ca nu-ti place; Exista femei care ajung departe in viata, razbesc in orice situatie , depasesc orice greutate pt ca asa sunt ele construite . Unele raman singure (pt ca niciun mascul nu accepta rolul beta) altele isi intemeiaza familii lasandu-l pe prostanac sa creada ca e vioara intai  


    Corect, draga coana mare, iar altele abia dupa despartire realizeaza ce au avut si au pierdut si incepe alta miorlaiala.
    De prea mult bine se plictisesc si li se pare ca omul de alaturi e anost, moale si nu mai are nici un farmec, monotonia bat-o vina. Si daca nici dragoste n-a fost...
    Una care isi vorbea sotul de rau in timpul vietii, dupa trecerea lui in nefiinta numai cuvinte de lauda avea la adresa lui. Pai da-o incolo de viata! Daca nu ii dai omului in viata ce ii trebuie, jaba dupa moarte...
    Alta, dupa despartirea de sot i s-a "inmuiat" ciocul, nu mai era asa viteaza si puternica precum o "stanca", dovada ca "puterea" ei era strict doar in fata omului ei "moale" si doar de ochii prietenilor.
    Cam atat cu vitejia femeilor, daca exista intelegere intre cei doi, atunci nu este nici unul mai cu mot, mai viteaz, mai de actiune sau mai tare decat celalalt dintre ei.
    Dar "unde dragoste nu e, nimic nu e" 
    Iar in cazul de fata nu e si se pare ca nici n-a fost vreodata, de aia miroase asa tare a dispret si ...barfa. 

     

    Ce n-ar da unele fete pentu un mototol teleghidat ...

     

     

    Acu, de bejeatu' ar fi mai cu singe-n oo ... din start e prost , mirlan si-al dracu ...

     

    Si iar nu-i bine ...

     

     

    Absolut de-acord cu ce-am subliniat .

     

  •  
    • 10065 mesaje
    15 Aug 2015, 09:54
    0 0
    Din ciclul molai.

    Ea : Ai tacut ? Chiar nu ai nimic de facut ?

    Lasa Viktore ca-i bine , e bine asa cum zici tu ... lasa , de unde sa stie el din astea ...



    Eiii, Jano ... ce-ai zice de un asa barbatel ce-ti taie dreptul la cuvint ? Ai ?

    Io n-as zice ca-i chiar atit de rau linga unu mai molcalut de fel, decit linga un strigoi ce te trimite imediat la cratita cind tii a iti expune si tu punctul de vedere , o parere ... De nu are alte iesiri ... cum ar fi excesul de alcool si pitici pe creer ... io as zice acceptabil. S-iapoi cind ai dat vrabia din mina pe cea din par ... e cam la ghici, se prea bine stie...

    Mai nasol cu mutii, ce nici intrebati nu graiesc ... mama ei de viata, da' la gilceava ... is cum ii dracu ...



  •  
    • 5609 mesaje
    21 Aug 2015, 08:42
    5 0
    iote cum ies la iveala chestii care nu au mers cum trebuie, inca de la inceputuri....

    Eu cred ca, fata l-a ales inadins pe asta cu 10 ani mai mare, din interes! Dragostea nu a contat prea mult, ce s-o fi gandit, vine ea dragostea peste ani, pana atunci eu am stabilitate si ce-mi doresc langa omul asta.
    Vremea a trecut, a aparut rutina in casnicie, hibele lui (daca se pot numii hibe) s-au adancit, situatia financiara a cunsocut un declin, cum dragostea nu prea mai exista, au inceput sa iasca  la iveala cusururile.
    Vin si te intreb, daca tu esti mai descurcareata ca el, de ce nu preiei tu problema casei?
    De ce nu instruiesti tu mesterii ce vrei si cum vrei sa se faca in casa?
    Tie iti cade mana sau capul daca faci treaba asta?

    Imi aduc aminte, cu foarte multi ani in urma, cand treceam printr-o situatie financiara crunta, cand sotul facea munca voluntara pe la altii si pe promisiuni, cand eu suportam familia, imprumutul bancar pentru casa si toate cheltuielile casei, familiei, copilului, dintr-un amarat de salariu....imi aduc aminte cum sotului nici nu-i venea sa manance acasa, de amarat ce era, pe deasupra avea si ulcer perforat si suferea saracul in tacere.
    A fost o perioada scurta de vreme, vreo jumatate de an,  dar l-am suportat si sustinut, fara sa tip, sa urlu sau sa-i scot ochii.
    Peste ani, mi-a spus "daca ai stii tu cat a contat ca nu m-ai pus jos atunci cand eram daramat!"

    Acum, vin si-ti spun, in afara de rautatile care te mana si pe care gurita ta le sloboada pentru el, ai si intelegere?
    Stii cumva daca nu are vreo conditie medicala pe care care o tine ascunsa ca sa nu te necajeasca?
    Stii cumva, daca nu are ceva pe suflet care nu-i mai da putere si ambitie sa termine ce ati inceput?
    Daca intr-adevar iubesti barbatul asta si-l vrei alaturi, atunci comunica cu el, fii blanda si intelegatoare, incearca fara tipete, urlete si mai ales acuzatii, sa aflii ce este cu el si abia atunci decideti ce trebuie facut.
    Esti o femeie puternica si ambitioasa, asa ca, pune mana si preia fraiele casniciei, ale finantelor voastre si misca-te spre un drum mai bun.
    Nu acuza, daca tu nu esti instare sa faci ceva mai bun, esti la fel de responsabila ca si el. intr-o casnicie nu se mai pune problema demult de genul "treburi de barbat" si "treburi de femeie", sunteti egali, atat la drepturi cat si la responsabilitati!
    Eu spun sa te gandesti bine ce vrei de la el si sa vezi ce-l darama sau ce-ti ascunde... poate fii ceva grav sau ceva mai putin grav, dar un om nu renunta la tot de lene, mi se pare ca problema voastra este mult mai adanca.








    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 25 Aug 2015, 11:14
  •  
    • 7959 mesaje
    21 Aug 2015, 19:47
    0 0
    De acord!
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 21 Aug 2015, 20:53