dorinta de a face un bebe

  •  
    • 3 mesaje
    2 Aug 2015, 21:42
    0 0
    Buna evelor.am decis sa va scriu ptr k am nevoie de niste sfaturi.eu imi doresc foarte mult un bebe dar cand deschid acest subiect sotul meu imi spune k ar fi mai bine sa mai asteptam.eu nu stiu ce sa mai fac.nu reusesc sa dorm noaptea,chiar am ajuns sa am cosmaruri,visez in fiecare noapte k am ramas insarcinata dar dupa kteva secunde un doctor imi spune k am pierdut copilul.voi ce ma sfatuiti?
  •  
    • 7959 mesaje
    3 Aug 2015, 07:58
    2 0
    Daniela_Danutza said:Buna evelor.am decis sa va scriu ptr k am nevoie de niste sfaturi.eu imi doresc foarte mult un bebe dar cand deschid acest subiect sotul meu imi spune k ar fi mai bine sa mai asteptam.eu nu stiu ce sa mai fac.nu reusesc sa dorm noaptea,chiar am ajuns sa am cosmaruri,visez in fiecare noapte k am ramas insarcinata dar dupa kteva secunde un doctor imi spune k am pierdut copilul.voi ce ma sfatuiti?

     Ocupa-ti timpul cu ...altceva, daca faci o fixatie cu greu mai scapi de ea. Si apoi copilul trebuie sa-l vreti amandoi!
    Unii barbati nu-si doresc copii sau nu foarte curand. 
    Oricat de dragi ne-ar fi copiii trebuie s-o recunoastem ca un copil iti taie din multe libertati, esti cumva legata, tot ce faci trebuie sa-l includa si pe el, so mai asteapta sa-si doreasca si sotul tau. Pana atunci distreaza-te!

  •  
    • 3 mesaje
    3 Aug 2015, 15:34
    0 0
    Buna white_storm
    Eu am incercat sa imi ocup timpul cu altceva dar nu ma ajuta la nimic. Suntem casatoriti de 10ani,si amandoi ne dorim un bebe de 2ani am pregatit camera ptr copil,problema este k El mie imi face mai mult rau cumparand haine ptr bebe, mia spus ca ar fi mai bine sa asteptam ptr ca el ar vrea sa schimbe masina,ok am inteles dar dc cumperi hainute?nu inteleg acest comportament.
  •  
    • 1787 mesaje
    3 Aug 2015, 15:37
    2 0
    Cati ani aveti?
    Cine cumpara haine pt un bebe ce nu este nici conceput?
  •  
    • 3 mesaje
    3 Aug 2015, 15:43
    0 0
    Eu am 30 iar sotul meu 43,el este cel care cumpara hainute, eu sunt confuza nu mai inteleg nimic
  •  
    • 1787 mesaje
    3 Aug 2015, 15:56
    4 0
    Nu te supara, ai 30 dar scrii ca o adolescenta. Si daca esti confuza, de ce nu lamuresti treaba cu el?
    Cum comunicati voi?
    Cat de des faceti sex?
    Ai ramas vreodata insarcintata?
    Ti-ai facut niste analize, ecografii, control ginecologic?
    Ce metoda de protectie folositi?
    Si ce fel de hainute ma rog frumos cumpara? Pare ireal ce spui tu... De nou-nascut, de fetite, de baietei? Ce marime? Uite, eu cand am fost insarcinta nici nu stiam ce sa cumpar, hainute am luat in ultima luna chiar inainte sa nasc. Pe barbatu-meu daca il trimit el nu stie nici acum ce sa cumpere, nu se pricepe la marimi, nu are rabdare sa mearga la cumparaturi sa ia haine nici pentru el. Vezi bine, ceva nu se potriveste in povestea ta.
  •  
    • 10065 mesaje
    3 Aug 2015, 15:57
    2 0
    Interesant .

    Trotineta ii luara deja ?

  •  
    • 5609 mesaje
    5 Aug 2015, 07:27
    2 0
    Mie mi se oare o poveste inventata de plictiseala!
    In primul rad o femeie de 30 de ani nu scrie ca o adolescenta cu "K" ...apoi ea vrea sa ramana insarcinata dar el vrea si... nu vrea. Dar sa faceti sex ati incercat?
    Cat priveste plictiseala.... ia-ti un job, fa ceva, nu e mai plictisii atat!
    Cere-i ajutor vecinului, daca sotul nu mai poate...

    Sincer acum, chiar te bati de musca toata ziua?
    Vii sa ne ceri noua sfaturi, cand singura persoana de pe fata pamantului cu care trebuie sa te consulti in problema asta, este sotul tau?
    Pune mana pe hartie si creion si fa planuri, pe zile date, ore, vezi cand ai ovulatia, vezi cand trebuie sa-si ia liber de la servici si puneti-va pe sexuiala sau luati-va concedii separate, daca el nu vrea copii, sex si nu are ganduri comune de gospodareala.
    Dar, nu mai pierde vremea pe forumuri, conceperea copilasilor se face in pat cu sotul, in prealabil punandu-l cu picioarele la apa rece, sau fundul (daca nu-i pregatit) si luati deciziile importante!


     
  •  
    • 292 mesaje
    10 Aug 2015, 09:58
    1 0
    Mergeti impreuna la un psiholog? Este necesar ca cineva sa ii explice ca un copil sunt doar niste implicar in plus - implicari in sensul bun al cuvantului pentru ca propriul copil este ceva sfant. Poate se teme sau poate chiar nu vrea sa faca un copil cu tine - poate ascunde ceva...
  •  
    • 270 mesaje
    10 Aug 2015, 15:05
    0 0
    e cam batran pentru tine.
    daca nu vrea copii nici la varsta asta, io zic sa-l lasi in plata domnului ca n-o sa vrea niciodata.
    daca se joaca cu haine pentru copii e si mai trist. inseamna ca e luat de ape.
  •  
    • 5609 mesaje
    14 Aug 2015, 00:44
    0 0
    daca-i speriat de copii la 43 de ani, ce naiba o sa faca la 50?
    Cu cat amana, cu atat imbatraneste, nu?
    Poate are alte probleme si nu-si doreste copii sa nu fie legat de tine!
    Poate nu vede un viitor financiar prea roz....
    Poate are pe altcineva deja si nu stie cum sa-ti spuna...
    Poate a contacta vreo boala venerica si este in tratament...
    Intr-un final, poate este bine sa discutati doar voi doi, ce spunem noi aici nu-i relevant, pentru ca nu stim ce gandeste omul ala, ce intentii are, si care-i sunt adevaratele motive.
     
  •  
    • 31 mesaje
    2 Nov 2015, 15:39
    0 0
    Eu iti recomand sa apelezi la serviciile unei clinici de specialitate. Si nu neaparat pentru o procedura de fertilizare in vitro, ci pentru o serie de analize amanuntite atat pt tine cat si pentru sotul tau. La Gynera de exemplu ai si posibilitatea de a beneficia de consiliere psihologica. Pe mine m-a ajutat foarte mult in perioada in care incercam sa raman insarcinata!
  •  
    • 11561 mesaje
    2 Nov 2015, 16:57
    0 0
    Maricon said:daca-i speriat de copii la 43 de ani, ce naiba o sa faca la 50?
    Cu cat amana, cu atat imbatraneste, nu?
    Poate are alte probleme si nu-si doreste copii sa nu fie legat de tine!
    Poate nu vede un viitor financiar prea roz....
    Poate are pe altcineva deja si nu stie cum sa-ti spuna...
    Poate a contacta vreo boala venerica si este in tratament...
    Intr-un final, poate este bine sa discutati doar voi doi, ce spunem noi aici nu-i relevant, pentru ca nu stim ce gandeste omul ala, ce intentii are, si care-i sunt adevaratele motive.
     

     No  mai  avea  "samanta"!!!

  •  
    • 12625 mesaje
    3 Nov 2015, 11:43
    0 0
    Daniela_Danutza said:Buna white_storm
    Eu am incercat sa imi ocup timpul cu altceva dar nu ma ajuta la nimic. Suntem casatoriti de 10ani,si amandoi ne dorim un bebe de 2ani am pregatit camera ptr copil,problema este k El mie imi face mai mult rau cumparand haine ptr bebe, mia spus ca ar fi mai bine sa asteptam ptr ca el ar vrea sa schimbe masina,ok am inteles dar dc cumperi hainute?nu inteleg acest comportament.

     
    cred ca mai degraba iti schimbi sotul decat sa astepti sa isi revina, la 43 de ani e deja tarziu sa mai devina matur. O haina de copil cumperi doar daca ai si un copil, vorba lui Victor nu cumparati trotineta sau BMW pentru cand o implini nu stiu cati ani , daca nici macar nu exista copilul.
    si cred ca sunteti la fel de imaturi, el cumpara haine, tu pregatesti camera si mai sunteti de acord sa va schimbati si masina. Hotararile se iau in 2 iar daca tie iti suna ceasul biologic iar el cumpara haine unui copil imaginativ trebuie sa fie mare mistocareala in casa aia.  

  •  
    • 3765 mesaje
    3 Nov 2015, 22:08
    0 0
    SanzianaAna said:. Pe mine m-a ajutat foarte mult in perioada in care incercam sa raman insarcinata!

     ai ramas?