14 chestii care nu-mi plac la tine, femeie

  •  
    • 9 mesaje
    27 Iul 2015, 23:16
    1 0
    close subject

    Acest mesaj a fost editat de către omuldesticla: 1 Aug 2015, 16:13
  •  
    • 13597 mesaje
    28 Iul 2015, 08:31
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 12625 mesaje
    28 Iul 2015, 13:35
    3 0
    Divorteaza si ai sa vezi daca au fost irositi sau nu
    Sau stai si plange-te inca vreo 18 ani.

    Dar nu vad unde scrie ca i-ai inchis telefonul si ai dus-o intr-o vacanta departe de restul lumii. Nici la ce punct i-ai oferit flori in cei 18 ani. Nici punctul unde scrie ca ai taiat ceapa cand ea gatea. Asa ca .. te plangi? Mie mi se pare ca ai exact ce meriti.
  •  
    • 9 mesaje
    28 Iul 2015, 13:51
    0 0
    close subject

    Acest mesaj a fost editat de către omuldesticla: 1 Aug 2015, 16:10
  •  
    • 90 mesaje
    28 Iul 2015, 14:19
    4 0
    Dă-mi voie să îți spun ,chiar dacă nu mai simți tu nevoia să dezbați acest subiect, că ai un temperament groaznic. Dacă scrii aici la nervi, la furie ,sunt sigură că tot la nervi spui şi faci multe acasă. Nu mai suporți florile ? Ghinion, soția ta le adoră. Petrece ore întregi în bucătărie? Da, pentru că gătește și curăță, în același timp . Și nu "îi dă peste ochi" mâncării, adică nu o grăbește. Și poate stă departe de gura ta proastă . Te duce des la ai ei ? Data viitoare spune-i că te deranjează asta .Dar spune-i .Discutați, nu vă certați, nu vă enervați. Vorbește mult la telefon ? Poate pentru că nu mai aude nimic tandru sau interesant de la tine .Femeile au nevoie să asculte și să fie ascultate. Ele nu pot trăi fără comunicare, se sufocă dacă trăiesc tăcând lângă cineva . Aș putea să îți mai scriu multe, plecând de la rândurile tale . Te-a pus puțin la punct o Eva și gata, nu ai mai vrut să continui discuția. De ce? Pentru că nu ți s-a cântat în strună. Ai deschis un subiect, ai spus ceva? Taci și ascultă și ce are de spus celălalt. Eu văd că nu te-ai săturat neapărat de ceea ce ai enumerat ,ci de căsnicia ta, de femeia ta. De "florile" cu care se înconjoară soția ta .Și prin "flori" înțeleg tot ceea ce îi place ei. Adevărul , într-o căsnicie ,este undeva la mijloc . Nu este nimeni sfânt și nimeni drac . Nu aștept să îmi răspunzi, chiar mi-ar plăcea să nu o faci. Multă fericire să îți aducă viața , pe calea pe care vei fi dorind-o tu !
  •  
    • 9 mesaje
    28 Iul 2015, 14:31
    0 0
    close subject

    Acest mesaj a fost editat de către omuldesticla: 1 Aug 2015, 16:10
  •  
    • 1252 mesaje
    28 Iul 2015, 14:32
    3 0
    2 oameni care nu-s pe aceeasi lungime de unda n-au cum sa se inteleaga/potriveasca, prea mult. Povestea persista in ritmul asta de 18 ani, sau doar de cativa ani incoace?

    Nu e nimic rau sa ti la familia ta, sa discuti constant cu ai tai la telefon, sa nu rupi legaturile cu neamul tau, sa-ti pese de ei, etc. E foarte ok. Si nimic rau sa-ti placa sa bucataresti sau sa te pierzi prin gradina cu orele. Cand se ajunge la exagerari e de ajuns sa discutati omeneste, ca 2 maturi ce sunteti, fara cearta.
    Ea e bisericoasa, isi agata speranta in credinta, d-aia nu-ti spune tie ce visuri are. Inafar de cele cu loto-ul.
    Incearca sa o intelegi, sa discutati. Pun pariu ca are si ea o asemenea lista legata de tine, asa ca n-ar fi rau sa aruncati un ochi unul peste lista celuilalt.
    Daca nu merge, nu merge. Si daca nu va mai suportati reciporc, mai bine o lasati balta, o sa fiti mai fericiti singuri.
  •  
    • 12208 mesaje
    28 Iul 2015, 14:33
    0 0
    omuldesticla said:1.Au fost si vacante. Cu tot cu telefon mobil. Unii oameni nu pot fara mobil. E ca si cum le-ai fura aerul.

    2. Stiu sa fac mai mult decat sa tai ceapa. Pot face mancare de la A la Z (fara carte de bucate).

    3. Flori ? Da, recunosc, in ultimii ani am lasat-o mai moale cu florile. De fapt urasc florile. Casa mi-e plina de flori, gradina e plina de flori, la ea la serviciu e plin de ghivece. Am ajuns sa nu mai suport florile.

    Subiectul de mai sus l-am scris la furie.

    Acesta e un aspect pe care nu l-am amintit: au inceput de mult sa ma lase nervii. A nu se intelege de aici ca imi lovesc sotia (nu am lovit-o niciodata).

    Dar recunosc ca am o gura teribil de afurisita. Probabil de aici mi se trag toate.

    In fine.

    ROG unul din moderatori sa stearga acest subiect.

    Nu mai simt nevoia sa-l dezbat public.

    Omule transparent , e usor sa dai cu furie in cineva care nu are drept de replica aici , cum ar fi sa o rogi sa scrie si ea macar vre-o 14 chestii care au transformat-o in femeia neinteresanta care este astazi (din punctul tau de vedere desigur ) ! O SINGURA INTREBARE ...DE CE AI LASAT ATATIA ANI SA SE SCURGA INZADAR, ALATURI DE CINEVA CARE NU REZONEAZA CU TINE.... Ai o singura viata , fa ceva cu ea !

  •  
    • 12625 mesaje
    28 Iul 2015, 14:34
    3 0
    Din cate scrii aveti ocupatii insa nu va ocupati unul de altul. Strangeti frustrari ceea ce duce la un final. Divorteaza si incearca sa injuri o alta femeie 18 ani de acum inainte. Sincer daca as sti ca asa gandeste cel care doarme cu mine in pat i-as da eject imediat. Proasta gandire. Imatura. Pentru ca Nu comunici dar vrei perfectiune. De unde sa stie femeia ce zace in tine ? Pun pariu ca ai avut si ceva relatii extra ? Ca iti cam pute casnicia.
  •  
    • 9 mesaje
    28 Iul 2015, 14:56
    0 0
    close subject

    Acest mesaj a fost editat de către omuldesticla: 1 Aug 2015, 16:11
  •  
    • 12208 mesaje
    28 Iul 2015, 15:03
    1 0
    omuldesticla said:
    Nu comunici dar vrei perfectiune. De unde sa stie femeia ce zace in tine ? Pun pariu ca ai avut si ceva relatii extra ? Ca iti cam pute casnicia.

    Comunic. Probabil prea mult. Stie ce zace in mine. Dupa discutiile noastre, totul este bine 2-3 zile, apoi revine la vechile ei obiceiuri. Am spart doua telefoane in trei ani ca ma scoate din minti cu vorbitul la telefon. Degeaba.

    Nu mi-am inselat niciodata sotia si nici ea pe mine. Este o femeie foarte frumoasa si foarte ... feminina. Si este curata la suflet. De ce s-o fi inselat ?

    Da, imi pute casnicia, dar din alt motiv. Sunt alcoolic. De 7 ani nu m-am atins de alcool. Aseara era s-o fac de nervi. M-am abtinut. Daca ma apuc iar de sticla si pahar, se duce dracului totul.

    Am avut si ani frumosi. N-au fost toti asa.

    Doua chestii noi s-au intamplat in ultimii ani:

    1. Eu mi-am pierdut locul de munca. Acum lucrez de acasa, pe internet. Veniturile mi-au scazut la jumatate. Am inceput o sumedenie de proiecte si le-am falimentat pe toate. Uneori nu-ti merge.

    2. Ea, de vreo 4-5 ani la descoperit pe Iisus. L-a descoperit un pic prea tare. M-a tinut si pe mine vreun an, dupa care m-am retras dezgustat. Exagerarile nu sunt bune. Prefer sa cred mai ... domol. Nu vreau sa fiu un exaltat. Si nu gasesc pace in mersul la biserica. A nu se intelege ca i-am interzis ei.

    OK ...DE CE MAI STATI IMPREUNA SI VA AMARATI VIATA UNUL ALTUIA ...???luati macar o pauza daca se poate si vedeti cum este .....Sunt oameni care cand o iau pe o anumita panta se tot duc in jos , dar liberul arbitru al fiecaruia poate spune stop si de la capat ...Eu iti zic succes si inspiratie ! 


    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 28 Iul 2015, 15:03
  •  
    • 12625 mesaje
    28 Iul 2015, 15:05
    0 0
    Are cont aici ? Daca imi spui ca e Anda ma impusc.
  •  
    • 9 mesaje
    28 Iul 2015, 15:37
    0 0
    close subject

    Acest mesaj a fost editat de către omuldesticla: 1 Aug 2015, 16:11
  •  
    • 11561 mesaje
    28 Iul 2015, 15:47
    0 0
    omuldesticla said:
    Daca imi spui ca e Anda ma impusc.

    Carmen,

    Daca asta-i tot ceea ce trebuie sa fac ca sa-ti vad culoarea creierului imprastiat pe perete , mai ca sunt tentat sa-ti spun ca e Anda.

    ...

    Dar stiu ca n-ai sa-ti implinesti cuvantul, deci nu e Anda.

    Ar  trebui si sa  dovedesti  material  ca  e  Anda , ca  doar  n  o  crezi  pe  Carmen  atat  de  "naiva " , incat  sa  te creada  pe  cuvant!
    Va  dorim  "impacare "  cu  nabadai!!!





     

  •  
    • 495 mesaje
    28 Iul 2015, 20:21
    0 0
    De "Bărbații vin de pe Marte, femeile de pe Venus" ai auzit? Suntem complet dar complet diferiți.Cam toate relațiile sunt ca a ta dacă lipsesc doua lucruri esențiale: dragostea și toleranta.Pentru ca când iubești cu adevărat încerci sa-l înțelegi și sa-l accepți pe cel de lângă tine.

    Acest mesaj a fost editat de către veracara: 28 Iul 2015, 20:22
  •  
    • 9 mesaje
    28 Iul 2015, 22:35
    1 0
    close subject

    Acest mesaj a fost editat de către omuldesticla: 1 Aug 2015, 16:11
  •  
    • 4582 mesaje
    28 Iul 2015, 23:06
    2 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 28 Iul 2015, 23:16
  •  
    • 117 mesaje
    29 Iul 2015, 00:08
    0 0
    sincer e cam aiurea cand sotia/ sotul nu se ocupa de familia intemeiata ci se ocupa si vorbeste doar cu familia de provenienta...am trait si eu asta , e tare neplacut sa te simti neimportant....incearca sa vb cu ea despre asta...sa va faceti planuri pentru voi doi...
  •  
    • 12208 mesaje
    29 Iul 2015, 09:17
    0 0
    omuldesticla said:
    Va  dorim  "impacare "  cu  nabadai!!!

    S-a rezolvat. Chiar a fost cu nabadai.

    Imi plac impacarile .

    Solutia e clara: trebuie sa ne certam mai des ca sa ne putem impaca mai des.

    Discutati sincer mai des, doar de voi 2 depinde sa va fie bine ! !Se vor rezolva multe !SUCCES  

  •  
    • 6557 mesaje
    29 Iul 2015, 15:19
    2 0
    atat de amuzante sunt postarile de genul asta
    vine careva cu o intreaga lista de nemultumiri, care nu sunt de azi pe maine, sunt dupa ani intregi de convietuire si pana acum nu si-au gasit nici o rezolvare
    le posteaza pe eva
    si dupa o zi de la postare totul se rezolva ca prin miracol
    ce terapie de cuplu? ce psiholog? eva sa traiasca )))
    si binenteles ca toate problemele de pe lista s-au rezolvat ca prin miracol printr-un futai fructuos
    adica in 18 ani nu si-au dat seama ca la ei in cuplu asa functioneaza lucrurile ))))
    tot e bine ca mai crede lumea in cai verzi pe pereti ))