am aflat ca sotul meu merge la prostituate

  •  
    • 10065 mesaje
    28 Aug 2015, 23:04
    0 0
    alexa.maria40 said:nu e bun la nimic balamucul victor dar biata femeie nu stie cum sa reactioneze mai bine si nu cred ca intelege de ce se intampla asta, probabil isi pune intrebari de genu: unde am gresit? sau face reprosuri ....

     

    Boala lunga, moarte sigura.

     

  •  
    • 12625 mesaje
    28 Aug 2015, 23:04
    0 0
    De ce să dea vină pe ea ? Nu merge. Împărțim și valea. De ce să îmi omor eu neuronii plangand în timp ce el foote de îndoaie și râde ? Da nu mai bine rad eu ?
  •  
    • 129 mesaje
    28 Aug 2015, 23:05
    0 0
    ce tupeista! adevarul ca iti trebuie tupeu sa fi amanta sotului unei colege...tare aiurea...as lua de par prin toata sectia sincer, sa o fac de ras

    distrugatoare de casnicii
  •  
    • 1890 mesaje
    28 Aug 2015, 23:08
    0 0
    ViktorC said:

    La ce bun tot balamucul ala ?

     

    De ce nu-si vede de viata ei ?

     

     Au impreuna o casa, o afacere, au o fata super, studenta la medicina, cuminte si desteapta, iar el nu a calcat niciodata aiurea. Acum cand apropie jumatea sutei i-a casunat pe respectiva. Culmea este ca toti au cam aceeasi varsta, sotia e frumoasa, eleganta, gospodina si iubitoare. L-a ajutat sa termine o facultate, a fost mereu alaturi de el ma rog, ce face orice sotie. Cand sa se bucure de tot ce au, hop, pica napasta pe capul ei.

  •  
    • 129 mesaje
    28 Aug 2015, 23:09
    0 0
    carmen008 said:De ce să dea vină pe ea ? Nu merge. Împărțim și valea. De ce să îmi omor eu neuronii plangand în timp ce el foote de îndoaie și râde ? Da nu mai bine rad eu ?

     

     

    in general femeile inselate se invinovatesc, asta se intampla la majoritatea cum spunea si vera ca de aceea barbatul s-a dus la prostituate ca femeia nu a fost buna la pat ) lucru total neadevarat

     

    normal ca mai bine razi tu, decat sa rada el cu alta,...asa fiecare pe drumul lui

     

    dar lucrurile nu sunt asa simple, oamenii sufera si se chinuie intr-o asa situatie si mai rau cauta vina la ei

  •  
    • 129 mesaje
    28 Aug 2015, 23:11
    0 0
    cred ca femeia e distrusa...tu esti prietena cu ea? o ajtuti intr-un fel?
  •  
    • 12625 mesaje
    28 Aug 2015, 23:14
    1 0
    Eu nu sunt răzbunătoare. Ti-am luat-o și eu slavă Domnului. Și am plâns de am spălat covoru. Dar am strâns din dinți . și altă viață în pod nu am . de ce să mor în genunchi? Pentru ?
    Din experiență iti spun. Cred ca Dumnezeu numara lacrimile femeii. Și nu uita cine i le provoacă.
    Acum dumnealui se joacă pentru. ca are cu cine. Treabă nu ține mult. Și sexuală asta de birou mult timp nu ține. Nu îți mai faci treabă. Sefu nu te iartă. Femeia divorțează. Și când se trezește... Hop..gol.nu tu sex,bani,copii lângă ține,șomer.
    Fie roată pătrată...tot se întoarce o dată.
    Pune colegă să citească. Să nu plângă ca nu are motive.
  •  
    • 10065 mesaje
    28 Aug 2015, 23:15
    0 0
    alexa.maria40 said:ce tupeista! adevarul ca iti trebuie tupeu sa fi amanta sotului unei colege...tare aiurea...as lua de par prin toata sectia sincer, sa o fac de ras

    distrugatoare de casnicii

     

    Fara voia "ta", nimeni nu-ti distruge absolut nimic, parerea mea.

     

    Umblatul cu uratul prin sectie ... nu prea cred sa aibe vreun efect, ca din cite am inteles oricum se stie iar fara de dovezi clare nu prea poti sta drepti ca orcum vei fi dat la intors de nu poti sustine clar afirmatia , mai iesi si nebun din poveste.

     

    Eu unu in liniste le-as intinde o cursa sa-mi cada-n plasa , iar apoi ... mai va io ...

     

  •  
    • 12625 mesaje
    28 Aug 2015, 23:17
    0 1
    Ah încriminatul are firmă? Pai daca nu are grijă pierde. Clienți,furnizori,toți vor plăti la zi. Dacă sta în parcări pierde șirul afacerii.
  •  
    • 1890 mesaje
    28 Aug 2015, 23:20
    0 0
    alexa.maria40 said:cred ca femeia e distrusa...tu esti prietena cu ea? o ajtuti intr-un fel?

     Am luat-o o data deoparte pe amanta si am intrebat-o daca ii place ce a facut. Oricum ea a observat ca de la o vreme o raceala din partea mea si a vrut o explicatie, mai ales ca noi doua vorbeam. Atunci m-am dezlantuit. I-am spus ca va plati toate lacrimile sotiei inselate prin copiii ei si e pacat. In fond ce vrea sa dovedeasca? Vrea sa-si satisfaca orgoliul ca inca mai poate starni pasiuni, sau ce? Pacat ca toata frumusetea si desteptaciunea ei e canalizata prost (nici amanta nu e urata plus ca are si langaj cultivat, un registru larg de conversatie). De atunci ne evitam sistematic, nu vorbim decat strict de serviciu.

  •  
    • 10065 mesaje
    28 Aug 2015, 23:25
    1 0
    Io cred ca punem problema gresit, Scorpion. In locul ei poate fi o alta, o alta si iar o alta .

    Curatenie facem in curtea noastra, nu a vecinilor ... parerea mea.

    De asta dorim, desigur.





    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 28 Aug 2015, 23:25
  •  
    • 1890 mesaje
    28 Aug 2015, 23:30
    0 0
    Nu puteam fi prietena si cu amanta si cu nevasta.
  •  
    • 495 mesaje
    28 Aug 2015, 23:35
    1 0
    Nu ești de vina tu ca te înșeală boul...ești de vina tu ca ai ales un bou.
    Dacă îți folosești un pic neuronii...recunoști dacă unu e bou de la primele întâlniri. Din nu știu ce motive, femeile aleargă disperate după relații și căsătorie.Nu caută persoana potrivita și compatibila cu ele.Si nu știu de ce...bărbații buni nu plac, boii au un succes enorm.Punem prea mult preț pe aspectul fizic și nici nu ne interesează sa știm cum e cu adevărat acel om.
    Barbatul ăsta nu cred ca fi fost de la început de mare caracter...de plătește o femeie sa îl facă fericit în pat.El a fost mereu așa. ..doar ca ea abia acum a deschis ochii.
    Eu dacă mă uit în urma îmi dau seama ca alegeam sa nu văd realitatea, voiam cu orice preț sa păstrez barbatul ăla. Dacă as ști ce știu acum...O zi nu ar fi durat relația.
    Sa nu stăm sa judecam de e nemernici și ea va săraca. ..asta trebuia sa se întâmple și gata.Nu se întâmplă nimic fără motiv.Eu una de exemplu Mulțumesc lui Dumnezeu pentru toate lucrurile negative trăite, am învățat enorm din ele.Si de fiecare data continui sa învăț.Totul are un sens.Depinde cum alegi sa reacționezi tu la ce ți se întâmplă.
  •  
    • 495 mesaje
    28 Aug 2015, 23:41
    0 0
    scorpion112 said:Nu puteam fi prietena si cu amanta si cu nevasta.

     

    Știi ce am învățat aici? Sa nu judec pe nimeni, sa nu mă bag în viața nimănui, sa am tact, sa respect orice persoana care personal nu mi a făcut nimic. Sunt adulți...cum s au încurcat așa se descurca ei.Sunt problemele lor, nu ale tale...nu înțeleg de ce ai avea conflicte pentru alții.
  •  
    • 10065 mesaje
    28 Aug 2015, 23:42
    1 0
    scorpion112 said:
    ViktorC said:

    La ce bun tot balamucul ala ?

     

    De ce nu-si vede de viata ei ?

     

     Au impreuna o casa, o afacere, au o fata super, studenta la medicina, cuminte si desteapta, iar el nu a calcat niciodata aiurea. Acum cand apropie jumatea sutei i-a casunat pe respectiva. Culmea este ca toti au cam aceeasi varsta, sotia e frumoasa, eleganta, gospodina si iubitoare. L-a ajutat sa termine o facultate, a fost mereu alaturi de el ma rog, ce face orice sotie. Cand sa se bucure de tot ce au, hop, pica napasta pe capul ei.

     

    Pentru nimic in lume nu as face eforturi, indiferent de situatie si toate alea.

     

    Ti-am prins-o in flagrant ... o imbirligat-o rau de tot iar apoi la revedere , potem avea si 30 ani impreuna ... Si-apoi nici sa nu incerce a imi da cu praf in ochi in de-al de suflete perehe si bla bla bla ... Ca o sa ma supere mai rau . Ha !

     

     

  •  
    • 129 mesaje
    29 Aug 2015, 20:22
    0 0
    "Eu dacă mă uit în urma îmi dau seama ca alegeam sa nu văd realitatea, voiam cu orice preț sa păstrez barbatul ăla. Dacă as ști ce știu acum...O zi nu ar fi durat relația. "

    aceasi greseala am facut-o si eu.. vroiam cu orice pret sa raman cu un om care nu ma aprecia..daca ma iubeam pe mine mai mult cum spui tu mai sus nu stateam nici 3 minute cu el de vorba

    si da, femeile prefera barbati care sa le trateze cu indiferenta, acel gen de baiat rau...nu o sa inteleg niciodata de ce

    in cazul meu motivul a fost lipsa de siguranta in propria persoana



  •  
    • 129 mesaje
    29 Aug 2015, 20:24
    0 0
    femeile nu sunt atat de practice ca barbatii sunt mai emotionale de aceea sunt mereu in suferinta, ca sa zic asa
  •  
    • 10065 mesaje
    29 Aug 2015, 23:22
    0 0
    alexa.maria40 said:"Eu dacă mă uit în urma îmi dau seama ca alegeam sa nu văd realitatea, voiam cu orice preț sa păstrez barbatul ăla. Dacă as ști ce știu acum...O zi nu ar fi durat relația. "

    aceasi greseala am facut-o si eu.. vroiam cu orice pret sa raman cu un om care nu ma aprecia..daca ma iubeam pe mine mai mult cum spui tu mai sus nu stateam nici 3 minute cu el de vorba

    si da, femeile prefera barbati care sa le trateze cu indiferenta, acel gen de baiat rau...nu o sa inteleg niciodata de ce

    in cazul meu motivul a fost lipsa de siguranta in propria persoana


     

    Valeiii ...

     

    Oare sa fie cazul a deveni cu mult mai afurisit de cit sint ?

     

  •  
    • 129 mesaje
    30 Aug 2015, 00:07
    0 0
    eu zic ca da victor si o sa te alegi cu multe gagici )
  •  
    • 10065 mesaje
    30 Aug 2015, 00:27
    0 0
    alexa.maria40 said:eu zic ca da victor si o sa te alegi cu multe gagici )

     

    Totusi, parca n-as prea incerca varianta asta ...

     

    Cred ca mi-s destul de-afurisit incit sa oftic pe cineva (de asta vreau, desigur) ...