am aflat ca sotul meu merge la prostituate

  •  
    • 1 mesaje
    26 Iul 2015, 23:10
    0 5


    Acest mesaj a fost editat de către lory83_ro: 27 Iul 2015, 08:39
  •  
    • 12208 mesaje
    26 Iul 2015, 23:59
    0 1
    imi pare rau !

    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 27 Iul 2015, 15:51
  •  
    • 292 mesaje
    27 Iul 2015, 10:27
    2 0
    De obicei barbatii, din spusele acestora, dupa o perioada de casnicie se plictisesc si cauta lucruri noi... probabil si din caua lipsei acestora din propria viata cu persoana iubita. Din aceasta cauza cauta placeri ce pot fi cumparate si fara implicari.
  •  
    • 5609 mesaje
    26 Aug 2015, 11:10
    0 2
    s-a rusinat si a fugit, stergand si mesajul initial?
    mai sa fie, o fii prins-o sotul  
  •  
    • 10065 mesaje
    26 Aug 2015, 13:07
    1 0
    Maricon said:s-a rusinat si a fugit, stergand si mesajul initial?
    mai sa fie, o fii prins-o sotul  

     

    Cu ce anume ?

     

  •  
    • 11561 mesaje
    26 Aug 2015, 14:05
    1 0
    Cu alta!!!
  •  
    • 495 mesaje
    26 Aug 2015, 20:15
    0 4
    Dacă se duce la altele atunci s ar putea ca tu sa nu îi oferi ce are nevoie.Multe neveste cred ca barbatul lor le vrea cuminți în dormitor...total neadevarat.El te vrea sexy, sigura pe tine...vrea sa vadă ca știi sa te bucuri de
    sex.
    Deci...ori ii oferi ce are nevoie, ori accepți ca se duce cu altele.Alta varianta nu există. Pentru ca absolut toți bărbații au nevoie de sex "bun".Dacă îl lași și găsești altul...problema se va repeta .
  •  
    • 10065 mesaje
    26 Aug 2015, 21:54
    0 1
    veracara said:Dacă se duce la altele atunci s ar putea ca tu sa nu îi oferi ce are nevoie.Multe neveste cred ca barbatul lor le vrea cuminți în dormitor...total neadevarat.El te vrea sexy, sigura pe tine...vrea sa vadă ca știi sa te bucuri de
    sex.
    Deci...ori ii oferi ce are nevoie, ori accepți ca se duce cu altele.Alta varianta nu există. Pentru ca absolut toți bărbații au nevoie de sex "bun".Dacă îl lași și găsești altul...problema se va repeta .

     

    De pricep io bine domnisoara Vera, tu in dormitor esti o rea !

     

    Ah, asa te vreau, obraznica ... !

     

  •  
    • 129 mesaje
    26 Aug 2015, 22:38
    4 0
    veracara said:Dacă se duce la altele atunci s ar putea ca tu sa nu îi oferi ce are nevoie.Multe neveste cred ca barbatul lor le vrea cuminți în dormitor...total neadevarat.El te vrea sexy, sigura pe tine...vrea sa vadă ca știi sa te bucuri de
    sex.
    Deci...ori ii oferi ce are nevoie, ori accepți ca se duce cu altele.Alta varianta nu există. Pentru ca absolut toți bărbații au nevoie de sex "bun".Dacă îl lași și găsești altul...problema se va repeta .

     

     

    mereu cand sotul merge la alta sau altele, depinde de caz, se gaseste cineva sa zica ca el era indreptatit pentru ca nevasta nu il satisfacea in pat de aceea cauta alta femeie, nimic mai fals...

     

    sunt o gramada de motive pt care un barbat cauta alta femeie si nu trebuie sa faci orice sa il tii pe barbat langa tine, nu sunt de acord cu treaba asta

     

    el merge la prostituate de prost ce este nu pt ca ea este de vina....si daca ar fi ea de vina, nu vad de ce ar merge la prostituate...poate sa se desparta de ea si sa isi caute alta, dar el prefera varianta cea mai urata....nu stiu cum se poate simti o nevasta sa afle treaba asta....si apoi tot ea sa se invinovateasca...



    dar tu poti ramane cu el , sa nu se repete povestea cum spunea doamna vera, daca gasesti altul )))
    cat respect de sine poti sa ai sa ramai cu asa ceva, in fine e doar parerea mea
    poate mergeti impreuna la prostituate sa te invete alea cum sa procedezi in pat sa nu mearga sotul la altele )))

    Acest mesaj a fost editat de către alexa.maria40: 26 Aug 2015, 22:41
  •  
    • 129 mesaje
    26 Aug 2015, 22:52
    3 0
    sau mai este o varianta
    te poti duce si tu la altii si apoi ii spui ca nu iti ofera un sex "bun" si este prea cuminte si mormoloc in pat

    asta daca ascultam pareri de genul "nu i-ai oferit ce a trebuit si ce avea el nevoie"
    poti intoarce moneda ))


    dar te rog sa ne spui si noua decizia ta:
    mergi cu el la prostituate sa iei lectii de sex sa nu il pierzi sau te duci la alti barbati ca el nu iti ofera ce iti doresti in pat?

    Acest mesaj a fost editat de către alexa.maria40: 26 Aug 2015, 23:04
  •  
    • 495 mesaje
    26 Aug 2015, 23:22
    1 2
    Sexul ar trebui sa fie primul lucru care funcționează întro relație.Daca nu găsești ce ai nevoie în relația ta, cauți în alta parte.
    Femeile care cred ca exista vreun barbat care sa nu vrea sex. ..as zice sa se trezească.
    Dacă au ajuns aici...se înțelege ca nu exista comunicare intre ei.Intr o relație sunt doi...fiecare responsabil de partea sa.Cand ceva nu merge intr o relație ar trebui sa ne intrebam daca nu cumva am greșit și noi cu ceva, nu sa acuzam imediat pe celălalt.
    Părerea mea e ca ajung sa însele cuplurile care nu s -au luat din dragoste,ci din cu totul alte motive.Putini oameni știu sa iubească și sa se lase iubiți.

    Acest mesaj a fost editat de către veracara: 27 Aug 2015, 11:36
  •  
    • 5609 mesaje
    27 Aug 2015, 01:14
    0 1
    ViktorC said:
    Maricon said:s-a rusinat si a fugit, stergand si mesajul initial?
    mai sa fie, o fii prins-o sotul  

     

    Cu ce anume ?

     

     

    ca l-a dat in gat pe un forum de femei! 

  •  
    • 129 mesaje
    27 Aug 2015, 15:40
    0 1
    e adevarat ca intr-un cuplu fiecare are partea lui de vina dar asta nu inseamna neaparat ca femeia nu era buna la pat sau era prea cuminte, barbatii inseala din diferite motive, uneori doar sa diversifice, sunt tot felul de idioti...pe lume

    dar un om normal nu s-ar fi dus la prostituate, mai merge acasa si cu boli si tu ca nevasta stai cu gandul ca ai un barbat care te iubeste si el te imbolnaveste...cate cazuri nu sunt de genul
  •  
    • 129 mesaje
    27 Aug 2015, 15:43
    1 0
    tu ce ai face in cazul in care ai afla acest lucru? ca sotul ta merge la prostituate veracara?

    te-ai gandi? da,vina e a mea ca am fost prea cuminte in pat?
    dar fii sincera
  •  
    • 10065 mesaje
    27 Aug 2015, 16:05
    0 1
    alexa.maria40 said:tu ce ai face in cazul in care ai afla acest lucru? ca sotul ta merge la prostituate veracara?

    te-ai gandi? da,vina e a mea ca am fost prea cuminte in pat?
    dar fii sincera

     

    Io nu cred ...

     

    Doar ce a amintit ca nu-i deloc o cumintica in pat ...

     

    Ce ii scapa din vedere e o plus o categorie, cea a inraitelor, cu care tre sa concureze sa-si tina dragutu acasa ...

     

  •  
    • 129 mesaje
    27 Aug 2015, 16:22
    2 0
    dar s-ar invinovatii ea? pt ca sotul merge la prostituate?


    mie nu mi se pare normal, ca nevasta sa te gandesti ca tu esti de vina ca merge sotul la prostituate.
    nu trebuie sa dam vina pe celalalt la orice dar nici sa cautam vina la noi pt asa ceva. Acel barbat este un nemernic, eu asa il vad, niciun barbat adevarat nu ar merge la prostituate cu nevasta acasa, cred ca ar proceda diferit.

    problema este ca nu doar vera gandeste asa, foarte multe femei gandesc asta si aici e problema

    Acest mesaj a fost editat de către alexa.maria40: 27 Aug 2015, 16:24
  •  
    • 10065 mesaje
    27 Aug 2015, 16:49
    1 0
    alexa.maria40 said:dar s-ar invinovatii ea? pt ca sotul merge la prostituate?


    mie nu mi se pare normal, ca nevasta sa te gandesti ca tu esti de vina ca merge sotul la prostituate.
    nu trebuie sa dam vina pe celalalt la orice dar nici sa cautam vina la noi pt asa ceva. Acel barbat este un nemernic, eu asa il vad, niciun barbat adevarat nu ar merge la prostituate cu nevasta acasa, cred ca ar proceda diferit.

    problema este ca nu doar vera gandeste asa, foarte multe femei gandesc asta si aici e problema

     

    Din punctul meu de vedere nu ar trebui sa se simta vinovata, asta in cazul unei relatii in toata regula, fara incercari si scuze, motive nonsens de a ocoli exercitiul. Vrajeala nu tine o vesnicie si mai devreme sau mei tirziu nenea o sa-si ia antistresul din alta parte, nu neaparat la prostituate dar o va face.

     

    Dar nu cre io ca domnisoara Vera intimpina o astfel de situatie, ca nenea de intra in colimatorul ei , e un om deja ... deja iubit, ce mai ...

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 27 Aug 2015, 16:50
  •  
    • 129 mesaje
    27 Aug 2015, 17:16
    0 0
    de aceasi parere cu tine domnul victor...ai zis foarte bine
    pacat ca femeile se descondiera asa mult sincer...o femeie trebuie sa fie sigura pe ea, sexy si toate cele dar asta cu prostituatele e ingrijoratoare, poate a adus omul boli acasa...in rest sa divorteze sa ramana cu prostituatele lui, pana la urma a fost alegerea lui


    asa ceva nu se iarta...parerea mea doar..sunt atatia barbati pe lumea asta incat e pacat sa iti pierzi vremea langa unul care merge la prostituate
  •  
    • 495 mesaje
    27 Aug 2015, 17:48
    0 0
    alexa.maria40 said:tu ce ai face in cazul in care ai afla acest lucru? ca sotul ta merge la prostituate veracara?

    te-ai gandi? da,vina e a mea ca am fost prea cuminte in pat?
    dar fii sincera

     

    Sincer Îți răspund. ..m-as întreba de ce am ales un asemenea barbat.
  •  
    • 495 mesaje
    27 Aug 2015, 18:01
    0 1
    Nu spun ca e vina cuiva...fiecare e așa Cum e și este greu sa te schimbi.Problema se pune asae ce ai ajuns sa alegi un asemenea barbat? Clar pe undeva, ceva nu e ok nici la tine.Deci. ..pe tine trebuie sa te pui la punct, sa încerci sa te înțelegi și sa te cunoști.
    Pe mine mă dezgusta ideea de sex pe bani, sunt prea romantica .Dar nu am eu treaba cine vrea sa o facă.
    Femeia a scris aici...am răspuns ei.Poate sa nu fie cum am scris eu....nu știu asta. Dar sunt prea mulți bărbați frustrați și neînțeleși în relații. Femeile pretind foarte mult de la un barbat însă oferă puțin. Multe relații se bazează pe superficialitate, dependenta,interes, etc.
    Rezolvarea la orice problema va apărea dacă ești sincer și onest cu tine însuți, mai întâi.
    Cat despre divorț...cred ca știe ea mai bine ce vrea sa facă.