Adoptie nou-nascut

  •  
    • 5 mesaje
    17 Iun 2015, 17:57
    1 2
    -
    Acest mesaj a fost editat de către Lory2015: 15 Iul 2015, 11:03
  •  
    • 687 mesaje
    22 Iun 2015, 14:29
    0 1
    Sunt socata pur si simplu ...fara cuvinte
  •  
    • 48 mesaje
    23 Iun 2015, 12:30
    0 0
    .
    Acest mesaj a fost editat de către Ingriddiaconu: 23 Iun 2015, 16:11
  •  
    • 4 mesaje
    23 Iun 2015, 13:07
    1 0
    Ingriddiaconu said:Bună ziua.Aștept mai multe detalii pe diaconuingrid@yahoo.com. Mulțumesc.

     adica pret, calitate, metode de transfer..

  •  
    • 48 mesaje
    23 Iun 2015, 14:50
    0 1
    .
    Acest mesaj a fost editat de către Ingriddiaconu: 23 Iun 2015, 16:12
  •  
    • 48 mesaje
    23 Iun 2015, 14:54
    0 0
    .
    Acest mesaj a fost editat de către Ingriddiaconu: 23 Iun 2015, 16:12
  •  
    • 687 mesaje
    23 Iun 2015, 15:47
    0 1
    Asta nu este un site pt asa ceva.
    Puteai macar sa ii dai un mesaj privat, nu public sa vada toata lumea.
    Adoptiile nu se fac pe internet...
  •  
    • 5035 mesaje
    30 Iun 2015, 15:56
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7959 mesaje
    2 Iul 2015, 18:36
    2 0
    Lory2015 said:

    Sunt o fata tanara, fara loc de munca, fara posibilitati materiale si doresc sa incredintez spre adoptie baietelul pe care il voi naste la sfarsitul lunii iulie 2015. Va rog sa ma contactati la urmatoarea adresa de e-mail : loredana.gavrila72@gmail.com  doar daca va doriti foarte mult un copil si sunteti siguri ca puteti sa il iubiti si sa ii oferiti un viitor mult mai bun din toate punctele de vedere. Si eu si copilul suntem perfect sanatosi, sarcina a decurs normal fiind sub observatie medicala, control si analize periodice. Va multumesc din suflet!

     Tot respectul pentru tine, daca tot ai facut o greseala macar n-ai mai comis inca una. Nastere usoara si sa dea domnul sa ii gasesti parinti iubitori!

  •  
    • 7959 mesaje
    2 Iul 2015, 18:41
    1 0
    Poky said:Sunt socata pur si simplu ...fara cuvinte

     Da' de ce esti draga asa socata? Era mai bine daca-si omora pruncul printr-un avort sau daca il chinuia pastrandu-l langa ea si obligandu-l sa traiasca o viata in saracie si neajunsuri? Nu toti au parinti dornici sa creasca plozii copiilor, mai ales din afara unei casatorii.

  •  
    • 90 mesaje
    4 Iul 2015, 21:23
    3 1
    .
    Acest mesaj a fost editat de către Mimira: 10 Iul 2015, 02:09
  •  
    • 7959 mesaje
    8 Iul 2015, 10:32
    0 0
    Greseala este ca nu s-a protejat si din neatentia ei a aparut un copil intr-un moment nepotrivit. N-am spus ca al ei copil este o greseala, atentie la ce citesti.
    Imi pare rau ca ai trecut printr-o asemenea tragedie. De ce n-ai avut voie sa-ti vezi fetita? Eu cred ca intorceam spitalul cu fundul in sus si nu acceptam ca e moarta fara s-o vad!!!!
  •  
    • 131 mesaje
    8 Iul 2015, 14:45
    0 1
    "Un copil nu este niciodată o greșeală, ci o binecuvântare pentru părinți, indiferent că sunt cei biologici sau cei adoptivi."
    Lory, ai inteles? Realizezi tu oare cat de binecuvantata esti?
    A propos de binecuvantate: in capatul strazii pe care locuiesc e o sandrama darapanata in care sta o tinerica. Nu se stie exact cu ce se ocupa si, in afara de niste masini taxi care o viziteaza din cand in cand, nu se vede nicio miscare prin zona. Miraculos e faptul ca juna se tot binecuvanteaza din cand in cand si tot mai des; inteleg de la vecinii mai vechi in cartier ca primul prunc a fost dat unor rude, urmatorii doi sunt dati la leagan si...mai urmeaza, ca persoana e inca tinerica, frumusica si foarte dichisita. "Aranjata", cum zic fetele.
    Acest mesaj a fost editat de către monty: 8 Iul 2015, 14:46
  •  
    • 10065 mesaje
    8 Iul 2015, 14:59
    1 0
    Lory2015 said:

    Sunt o fata tanara, fara loc de munca, fara posibilitati materiale si doresc sa incredintez spre adoptie baietelul pe care il voi naste la sfarsitul lunii iulie 2015. Va rog sa ma contactati la urmatoarea adresa de e-mail : loredana.gavrila72@gmail.com  doar daca va doriti foarte mult un copil si sunteti siguri ca puteti sa il iubiti si sa ii oferiti un viitor mult mai bun din toate punctele de vedere. Si eu si copilul suntem perfect sanatosi, sarcina a decurs normal fiind sub observatie medicala, control si analize periodice. Va multumesc din suflet!

     

    O scuza banala .

     

    Da' ... cucu iti place ?

     

    Hrrr ...

  •  
    • 687 mesaje
    8 Iul 2015, 16:00
    0 0
    Nu o condamn pt ce a facut. Copilul nu are nici o vina dar daca era o mama adevarata il tinea langa ea. Am vazut mii de cazuri la tv in care mamele isi tineau copii langa ele si sub nici o forma nu ii dadea nici la stat nici spre adoptie. Un caz mi-a ramas in minte unde o tanara a ramas insarcinata, familia nu a primit-o si traia cu fetita de numai cateva saptamani intr- sandrama in creierul muntilor fara nimic, doar un pat si o soba si mai venea cineva sa ii aduca lemne si lapte pt fata si cate ceva de ale gurii.
    Cazul ei a ajuns la tv si in ziar si atunci au sarit toti oamenii sa o ajute ba chiar cineva i-a promis si un loc de munca si se ducea cand putea cu fetita, Si acum munceste si ii merge foarte bine si ei si copilului....adoptia sau avortul nu sunt singurele solutii
  •  
    • 7959 mesaje
    8 Iul 2015, 18:09
    1 0
    "adoptia sau avortul nu sunt singurele solutii"
    Ai dreptate Poky, mai sunt abandonul in spital sau nasterea pe ascuns acasa si aruncarea pruncului la tomberon, pruncuciderea etc.
    Exemplul dat de tine este un caz cu final fericit, dar sunt cu sutele alte cazuri nefericite.
    Altele aleg avortul dintr-un motiv meschin si egoist: sa nu se faca de ras, fata asta a ales cu curaj sa-si aduca puiul pe lume si sa-i caute o familie iubitoare. Ea stie cat de greu i-o fi stiind ca nu-l poate pastra si se apropie ziua despartirii de el.
    Bineinteles ca ideal ar fi sa-l pastreze si sa-l creasca.
    Eu nu m-as grabi s-o judec.
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 8 Iul 2015, 18:13
  •  
    • 687 mesaje
    8 Iul 2015, 19:22
    0 0
    Storm stii bine ca nu m-am gandit nici la abandon sau aruncarea pruncului ( Doamne -fereste!!!!) dar mai sunt si alte solutii.
    Sunt asociatii pt ajutorarea tinerelor in situatia ei, Nici eu nu o judec, cum am spus , nu o condamn cu nimic, numai ea stie cum a ajuns in aceasta situatie dar ....totusi sa nu se greabeasca cu datul spre adoptie, eu as fi cerut ajutor evelor de pe aici cum sa fac si unde sa ma duc sa caut ajutor numai ca sa tin copilul langa mine mai ales ca zice ca si copilul este sanatos pentru ca a facut controale si analizele necesare...sigur sunt si multe cupluri care-si doresc un copil si nu pot avea si ea ar fi o raza de speranta pt aceste cupluri dar...in fine, fiecare face cum crede de cuviinta.
    Poate daca ar discuta cu familia respectiva sa isi vada copilul din cand in cand ar fi ceva de bine
  •  
    • 7959 mesaje
    8 Iul 2015, 19:51
    0 0
    Ce ai citit tu am citit si eu, n-a dat alte amanunte, dar probabil ii este imposibil sa-l pastreze. Ce mama zdravana la cap si-ar da copilul de buna voie altcuiva? Eu tot sper ca dupa nastere sa se razgandeasca, pentru ca si daca ar fi minora si implicit constransa de familie sa renunte la copil, ultimul cuvant si singurul care conteaza este al ei.
  •  
    • 10065 mesaje
    8 Iul 2015, 21:38
    0 0
    Sa fim seriosi .

    Nici nu e nascut pruncul si e deja "vindut" .

    Ce interesant ...

    Suna de parca ar vinde porci, nu alta : auzi bre, vedeti ca miine-mi fata scroafa , vreti purcei ?

    Fereasca Sfintu' ...

  •  
    • 7959 mesaje
    8 Iul 2015, 21:58
    0 1
    Bre, dar tu vezi lumea asta plina numai cu oameni rai si pusi pe capatuiala? Pfoai!!! La tine totul e ori alb ori negru, nu exista nimic intre cele doua.