dupa 8 ani vreau sa pun punct

  •  
    • 2 mesaje
    30 Mai 2015, 20:54
    1 0
    am nevoie de ajutor...e mult mai simplu sa aud cateva pareri din partea unor persoane neutre

    Mi-am cunoscut sotul acum 8 ani.a aparut in viata mea intr-un mom de vulnerabilitate, intr-un moment cand nu stiam exact ce imi doresc. s-a tinut scai de mine...desi nu l-am iubit, nici nu m-a atras cine stie ce.am ajuns foarte repede sa facem nunta, apoi a venit un copil ( pe care il ador ). certuri si scandaluri am avut de la inceput....dar au continuat pana in mom de fata. m-a strans de gat, mi-a facut vanati, mi-a zis ca sunt nebuna, ca ma omoara etc. an de an am trecut peste ...tot in speranta ca va merge relatia spre mai bine. nu l-am inselat niciodata, chiar daca acasa aveam nefericire. sunt singura care aduca bani in casa si care in anii astia a tras cu dintii ca sa ridic o firma de succes, o casa, masini etc. nopti nedormite, nervi,stres etc. de ani de zile ii zic ca vreau sa divortez, pt ca nu are rost si de fiecare data zice ca sunt nebuna. ii zic sa se schimbe, sa fie mai tandru, mai afectuos, sa ma faca sa ma simt iubita, inteleasa , sa ma aprecieze pt ceea ce fac...dar nimic....nu tu concedii , nu tu iesiri in aer liber, nimic...desi ne permitem foarte multe. intre noi e diferenta de 8 ani, eu fiind mai mica. adunate toate, au dus la o viata monotona lipsita de orice pct de satisfactie. pur si simplu simt ca mi-am pierdut cei mai frumosi ani si ca nu am avut ocazia sa ii petrec langa o persoana care sa ma aprecieze cu adevarat si pe care sa o iubesc din tot sufletul.
    Acum cateva luni am ajuns in momentul in care am zis ....STOP. imi bat joc de viata mea si nu cred ca are rost.insa........domnul nu vrea sa renunte.zice ca se schimba, ca de acuma va fi soare.eu chiar sunt in stadiul in care il urasc, dar il respect pt ca e tatal copilului meu. cert e ca...sunt atata de linistita cand sunt plecata singura, cand fac ceea ce-mi place, ceea ce mi-a lipsit pana acuma....pt ca mi-a ingradit foarte multe....gen, coafor, masaj, etc...micile placeri ale oricarei femei.

          legat de toata situatia, un singur lucru nu-mi place....parerea celor din jur.....pt ca nu suport ca fiecare se baga cum il taie capul....si de aceea, va intreb pe voi, cele care ati trecut prin asa ceva...cum s-a derulat intregul proces?? pt ca spre sf lunii iunie bag divort, chiar daca vrea, chiar daca nu. Pana acum am tinut cont de ce spun altii, acum mi-am dat seama ca eu sunt cea care hotaraste, nu altii 
    Acest mesaj a fost editat de către carmenandrada: 30 Mai 2015, 21:05
  •  
    • 11561 mesaje
    30 Mai 2015, 20:58
    0 0
    care sunt motivele?
  •  
    • 21 mesaje
    30 Mai 2015, 21:15
    1 0
    Sincer, nu cred ca poate cineva sa-ti dea un sfat: tu singura trebuie sa decizi de e de facut, fireste eu iti pot spune: da , divorteaza sau nu, mai da-i o sansa, dar pana la urma doar tu esti pusa in situatia de a lua o decizie, si parerea noastra nu te poate face decat sa fii si mai confuza....tu deja stii ce ai de facut, eu iti doresc mult succes, si multa putere pentru a putea trece peste acest hop din viata ta.
  •  
    • 117 mesaje
    31 Mai 2015, 01:01
    1 0
    daca nu exista respect si iubire...nu exista nimic....din propria experienta iti zic....ai grija ce faci cu viata ta....
  •  
    • 495 mesaje
    31 Mai 2015, 15:40
    1 0
    E mai important ce zice lumea sau ce simți tu?????
    Probabil ca nu ai destula încredere în tine dacă îți pasa de ce cred alții.Fiecare merita sa fie fericit și sa trăiască cum vrea(bineînțeles,fără sa facă rău celor din jur).
    Dacă tot spune ca vrea sa se schimbe...ar face bine sa treacă la fapte,nu sa rămână la vorbe.
    Și copilul vostru dacă creste în certuri și scandaluri...bine nu îi face,dimpotriva.
    Fa ce este bine pentru tine și copilul tău...lumea frustrată oricum va găsi mereu motive sa te vorbească.Numai tu poți ști ce este bine pentru tine.
  •  
    • 7959 mesaje
    31 Mai 2015, 16:55
    2 0
    Carmen, cum naiba mah si batuta, si f----a si cu banii luati? Parca nu te-as crede, ti-au trebuit 8 ani sa realizezi ca nu l-ai iubit pe sot? Dupa asa tratamente trebuie sa-ti fii fost tare greu sa pricepi ca nici el nu prea te iubea.
  •  
    • 11561 mesaje
    31 Mai 2015, 17:13
    0 0
    La unele asa le place si batute si futute!0
  •  
    • 7959 mesaje
    31 Mai 2015, 17:17
    0 0
    Da dom'le, da' alea nu se plang.
  •  
    • 742 mesaje
    31 Mai 2015, 19:33
    1 0
    Carmen..ai spus o chestie foarte inteleapta in ultima parte a povesti tale,fiecare e stapin pe viata sa.
    BAFTA 
  •  
    • 117 mesaje
    31 Mai 2015, 22:15
    1 0
    unele femei raman in relatii desi nu le este bine cu speranta ca se va schimba omul de langa ele...ca isi va schimba comportamentul dar nu este asa...oamenii nu se schimba...decat daca isi doresc ei insisi...
  •  
    • 11561 mesaje
    31 Mai 2015, 22:22
    0 1
    corina_ioana56 said:unele femei raman in relatii desi nu le este bine cu speranta ca se va schimba omul de langa ele...ca isi va schimba comportamentul dar nu este asa...oamenii nu se schimba...decat daca isi doresc ei insisi...

     

    Multe  dintre  voi  nu  inteleg  niciodata  chestia  asta!

  •  
    • 10065 mesaje
    31 Mai 2015, 22:26
    1 0
    Ce magar ...

    Cum te-o dus el cu zaharelu` de i-ai devenit sotie ... Scaetele naibii ...





    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 31 Mai 2015, 22:27
  •  
    • 11561 mesaje
    31 Mai 2015, 22:29
    0 0
    ViktorC said:Ce magar ...

    Cum te-o dus el cu zaharelu` de i-ai devenit sotie ... Scaetele naibii ...




     O  fi  si  porc , sau  doar  magar!!!??0

  •  
    • 10065 mesaje
    31 Mai 2015, 22:30
    0 0
    corina_ioana56 said:unele femei raman in relatii desi nu le este bine cu speranta ca se va schimba omul de langa ele...ca isi va schimba comportamentul dar nu este asa...oamenii nu se schimba...decat daca isi doresc ei insisi...

     

    De regula.

     

    Dar mai sint si exceptii.

     

  •  
    • 117 mesaje
    31 Mai 2015, 23:33
    1 0
    ok...stiu ca multe traiesc chestia asta si e pacat...nimeni nu merita sa fie tratat cu indiferenta...
  •  
    • 495 mesaje
    1 Iun 2015, 00:01
    3 0
    Cititi asta...au spuso doi barbati,Barbati si nu pampalai
    ATENTIE! Nu ma refer aci la curvele botoxate, cu priviri cabaline aruncate, simandicos, din bemveul aluia de o mai “iubeste” din cind in cind.
    Asta e un gind serios si care se refera la adevaratele Femei .
    ieri, 21 aprilie.
    Astazi am luat prinzul cu prietenul Claudiu Leonte, mare om si mare caracter, practic singurul “actor de afaceri” roman, care si-a dat seama inca din facultate ca a fi actor nu este chiar cel mai important lucru din lume. In felul acesta s-a ridicat mult peste colegii de breasla care traiesc in minciuna sfruntata pe care si-o spun singuri cum ca actorul tine pe umerii lui intreaga povara a omenirii. (n-am putut sa ma abtin!)
    Adevarul pe care l-a descoperit astazi, din discutiile cu Leonte este unul foarte dur, si la mine a avut efectul unui jet de 24.000 de volti la amperaj mare :
    Femeile romance au ajuns la un nivel cu mult superior barbatii lor.
    Pai cum e asta ? se intreaba cacanarii cu berea-n stinga si telecomanda –n dreapta.
    Pai uite-asa! Incepem cu sportul:
    In ultimii douaj’da ani nicio echipa sportiva de barbati n-a trecut pragul tarii.
    Voleiul este in totalitate feminin, handbalul la fel . Scrima este reprezentata de fete. Gimnastica este prezenta doar la fete. De tenis nici nu mai amintesc, ca n-a mai aparut un baiat pe teren de pe vremea lu’ Segarceanu.
    In schimb Simona se bate pentru locul 2 WTA, iar barbatii – si nu mai dau nume aici, pentru ca sint si multi prosti printre ei – o comenteaza si-o “discuta” mult mai mult decit s-o incurajeze.
    Caiacul- canoe a disparut odata cu Patachin si Simionov, iar ultimul sportiv de talie internationala a fost tot o femeie, doamna Elisabeta Lipa.
    Fotbalul, care este in totalitate masculin, si se vede ! S-a umput de cocalari cu telefoane scumpe, ochelari de soare si pamint in cap. Unul mai prost ca altul si unul mai hot ca altul . Ca drept dovada ca sefii lor stau inca prin inchisori sau sint eliberati conditionat dupa ce au platit bani grei sa li se scrie carti pentru scurtarea pedepsei. Carti scrise tot de femeile romance.
    Femeile romance au ajuns atit de departe incit doua dintre ele au candidat la Presedintia Romaniei si n-au iesit pentru ca au votat mai multi barbati .
    Femeile noastre muncesc mai mult ca noi , pentru ca noi sa le ignoram (inca!) doar pentru ca sintem un pic mai puternici (fizic!) decit ele. Pentru ca au demonstrat demult ca ele sint mai puternice decit barbatul .
    S-a ajuns atit de departe incit unele femei fac si puscarie in locul unor barbati fara coloana vertebrala si coaie. Barbati care ar trebui sa le ajute la greu pe aceste femei (nu dam nume, din nou!) si sa le apere, dupa cum a lasat Mama Natura lucrurile.
    Si, colac peste pupaza, dupa ultimile studii si masuratori, am mai iesit si pe ultimul loc in Europa la marimea putzelor. Jur! Si nu e vorba numai de mine!
    Hai la treaba, betivi puturosi si grandomani ce sintem!
  •  
    • 495 mesaje
    1 Iun 2015, 00:04
    1 0
    A scris Mihai Margineanu postarea asta pe facebook.Sa va mai aud acum....
  •  
    • 2 mesaje
    1 Iun 2015, 00:12
    0 0
    ))))))))))
  •  
    • 10065 mesaje
    1 Iun 2015, 00:12
    0 0
    Nenea "patriotu" in ce echipa de fotbal a Romaniei joaca (sau a jucat) domnisoara Vera ?

  •  
    • 11561 mesaje
    1 Iun 2015, 00:14
    1 0
    veracara said:A scris Mihai Margineanu postarea asta pe facebook.Sa va mai aud acum....

     

     

      Ce  e  asta  , cruciada  impotriva  barbatilor???