Violenta in familie

  •  
    • 10065 mesaje
    9 Iun 2015, 10:16
    1 0
    Viteji sintem de cind lumea si pamintul .

    Daca le-am tras-o noi turcilor ce erau cita frunza si iarba de n-au avut timp sa zica "au" ... ce mai ... adevarati razboinici si iuti din cale-afara ...

  •  
    • 11561 mesaje
    9 Iun 2015, 10:20
    1 0
    Da , noi le am "tras o " turcilor , si ei femeilor noastre!!!
    Cine o fi fost mai castigati???
  •  
    • 10065 mesaje
    9 Iun 2015, 10:26
    1 0
    pitipoanca69 said:Da , noi le am "tras o " turcilor , si ei femeilor noastre!!!
    Cine o fi fost mai castigati???

     

    Ele ?

     

    Cred ca am punctat bine ...

     

  •  
    • 5609 mesaje
    9 Iun 2015, 12:15
    1 0
    Viktore, tu tii cu turcii?

     
  •  
    • 10065 mesaje
    9 Iun 2015, 13:37
    2 0
    Maricon said:Viktore, tu tii cu turcii?

     

     

    Io tin cu ai nostri, doamna Maricon .

     

    Da' parca nici nu-ti vine sa mai deschizi cartea cind vezi cum incearca sa te prosteasca inca de mic .

     

    Fie dublu, triplu ... da' nici s-o umfle in halu' asta cu "cita frunza si iarba" ... da-o-n durere ...

     

  •  
    • 7959 mesaje
    9 Iun 2015, 20:11
    0 0
    Mya30_ said:Nu stiu de ce trebuie sa tavalesti ..

     Ce tavalesc?

  •  
    • 7959 mesaje
    9 Iun 2015, 20:12
    0 0
    Mya30_ said:Si, doamna/domnisoara alba, eu nu-mi permit sa glumesc pe pe subiectul acesta.
    Respect.

     Ai citit din urma sau vorbesti in somn? Care respect, ha?

  •  
    • 10065 mesaje
    9 Iun 2015, 22:45
    0 0
    White_Storm said:
    Mya30_ said:Si, doamna/domnisoara alba, eu nu-mi permit sa glumesc pe pe subiectul acesta.
    Respect.

     Ai citit din urma sau vorbesti in somn? Care respect, ha?

     

    Fata de semenii nostri banui ...

     

  •  
    • 4 mesaje
    9 Iun 2015, 22:53
    1 0
    Din pacate, consumul excesiv de alcool genereaza asftfel de episoade violente.In momentul in care "i se rupe firul" , mintea lui umple golurile cu altceva.fara psiholog (mult-mult) si fara renuntarea la consumul de alcool - total.. nu va reusi .
  •  
    • 10065 mesaje
    9 Iun 2015, 23:17
    1 0
    Te poti controla foarte bine si la sprit . Ca nu vrei sau o faci pe prostu ... ii alta treaba. Nu retin ce am zis si ce-am facut pe motiv ca eram beat , e o scuza banala .

    Ia sa-i arda doua melestee de cum trece pragul, sa vezi ce tinere de minte are nenea ...

  •  
    • 4 mesaje
    10 Iun 2015, 12:05
    1 0
    ViktorC said:Te poti controla foarte bine si la sprit . Ca nu vrei sau o faci pe prostu ... ii alta treaba. Nu retin ce am zis si ce-am facut pe motiv ca eram beat , e o scuza banala .

     

      am si eu o prietena cu aceeasi problema.. sotul ei a ajuns de cateva ori si la spit.9 cu tulburari de personalitate cauzate de alcool.pur si simplu cand bea e alt om si 90% din lucrurile care le spune/face nu si le aminteste sau nu le intelege ( ex. era  seara, deja intuneric, a intrebat cat e ceasul, i s-a raspuns 9 - si a intrebat daca seara sau dimineata)

    ref. la cazul de aici.daca el i-a dat o palma , indiferent de motiv, inca de la inceputul casniciei, e clar ca e genul de om care rezolva disputele cu violenta.frica sa nu o piarda il tine sub control cand e treaz. cand e beat, controlul dispare,,

      nu vreau sa dau sfaturi- dar 90% din alcoolici.. nu renunta..nu se vindeca

  •  
    • 10065 mesaje
    15 Iun 2015, 00:36
    1 0
    Adria_Y said:
    ViktorC said:Te poti controla foarte bine si la sprit . Ca nu vrei sau o faci pe prostu ... ii alta treaba. Nu retin ce am zis si ce-am facut pe motiv ca eram beat , e o scuza banala .

     

      am si eu o prietena cu aceeasi problema.. sotul ei a ajuns de cateva ori si la spit.9 cu tulburari de personalitate cauzate de alcool.pur si simplu cand bea e alt om si 90% din lucrurile care le spune/face nu si le aminteste sau nu le intelege ( ex. era  seara, deja intuneric, a intrebat cat e ceasul, i s-a raspuns 9 - si a intrebat daca seara sau dimineata)

    ref. la cazul de aici.daca el i-a dat o palma , indiferent de motiv, inca de la inceputul casniciei, e clar ca e genul de om care rezolva disputele cu violenta.frica sa nu o piarda il tine sub control cand e treaz. cand e beat, controlul dispare,,

      nu vreau sa dau sfaturi- dar 90% din alcoolici.. nu renunta..nu se vindeca

     

    Aici e problema, ca nu se doreste o schimbare . Cind stii bine ca la peste trei beri iti pleaca mintea in tabara, bea doar doua nene sau deloc , astfel nu faci prostii (cred) .

     

    Din fericire, mi-s foarte lucid la sprit, retin absolut tot ce am zis si ce-am facut si nici vorba de gilceava cu cei dragi mie. Dimpotriva, popacios si pus pe glume .

     

     

    Apoi o tai la somn de nu ma mai tin balamalele ...

     

    Ca s-o mai gasit vreun necunoscut sa zginciore rau de tot ... e alta poveste.

  •  
    • 12208 mesaje
    15 Iun 2015, 11:17
    1 0
    alcoolismul este o problema grava , incultura, mostenirea genitica dar si educatia cu violenta produc monstrii....este refugiul multora ce nu pot razbate in viata si singurul lor moment de glorie este atunci cand sunt manga . Asta nu inseamna ca intelectualii nu beau, sau cei ce au fost crescuti cu dragoste si blandete....Din pacate este o problema grava!
  •  
    • 7959 mesaje
    15 Iun 2015, 14:51
    1 0
    Bre, dar unde ati citit voi ca omul e alcoolic, ca io nu gasesc? Din contra zicea Alina ca nu obisnuieste sa bea. Atunci a fost o "intamplare".
    Bine ca ducem noi subiectul mai departe, ca vad ca ea nu mai trece pe la el.
    Alino, ce mai zici, l-ai lasat pe sot ori l-ai dus la doctor? Ori ai mai patit ceva?
    Eu n-as fi stat sa intreb pe careva ce e de facut intr-o asa situatie. Poate data viitoare te prinde mai bine sau o incaseaza si fii-tu.
    Nu va inteleg chiar deloc.
  •  
    • 10065 mesaje
    15 Iun 2015, 21:01
    0 0
    Tocmai aia e ca nu e alcoolic, ar fi chiar in forma dar asa ...

    Iote ce dracarii face dupa citeva pahare ...

  •  
    • 10065 mesaje
    15 Iun 2015, 21:11
    2 0
    Si-am sa te prind ...

    Si-am sa te bat ...

    Cu scindura de la pat ...

    Si sa-ti arat ca te iubesc ...

    Am sa te cotonogesc ...



    O piesa "misto" doar .

  •  
    • 7959 mesaje
    15 Iun 2015, 21:19
    0 0
    ViktorC said:Si-am sa te prind ...

    Si-am sa te bat ...

    Cu scindura de la pat ...

    Si sa-ti arat ca te iubesc ...

    Am sa te cotonogesc ...



    O piesa "misto" doar .

     Aoleu ce violent esti bre.

  •  
    • 10065 mesaje
    15 Iun 2015, 21:24
    0 0
    White_Storm said:
    ViktorC said:Si-am sa te prind ...

    Si-am sa te bat ...

    Cu scindura de la pat ...

    Si sa-ti arat ca te iubesc ...

    Am sa te cotonogesc ...



    O piesa "misto" doar .

     Aoleu ce violent esti bre.

     

    Asta-i buna, vorbeste lumea ... O auzisem si io pe undeva in trecut .

     

    Altfel ... ce se poate spune, nenea e piinea lui Dumnezeu iar dupa citeva pahare o face franjuri  ...

     

    Fain !

     

  •  
    • 7959 mesaje
    15 Iun 2015, 21:27
    0 0
    Mie nu-mi vine sa cred ca n-a mai primit asa cateodata cate o palma, il apuca nebunia o data la 10 ani?
  •  
    • 12208 mesaje
    15 Iun 2015, 21:43
    1 0
    White_Storm said:Mie nu-mi vine sa cred ca n-a mai primit asa cateodata cate o palma, il apuca nebunia o data la 10 ani?

    nu stiu doar ca imi vine sa rad asa de una singura .....ascultati aicea ....:

    O nemtoaica, o americanca si o romanca la un congres. Discuta ele ca nu e corect ca barbatii nu le ajuta cu treaba prin casa. Iau decizia sa faca ceva si pleaca acasa. Peste cateva saptamani:
    Americanca:
    - Eu i-am spus la John al meu ca daca nu face treaba in casa ii vai de el.
    -Si????????
    - Prima zi nu am vazut nimic, a 2 zi nimic, a 3 zi a inceput sa spele, apoi sa calce...
    Nemtoica:
    -Eu i-am spus la fel.
    -SI????????
    -Prima zi nimic, apoi a inceput si el sa faca treaba in casa.
    Romanca:
    -Eu i-am spus la Ion al meu ca de nu ma ajuta, ii vai de el
    -Si???????
    -Prima zi nu am vazut nimic, a 2 zi nimic, a 3 zi am inceput sa vad un pic cu ochiul stang...


    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 15 Iun 2015, 21:44