test de fertilitate

  •  
    • 17 mesaje
    10 Mar 2015, 14:22
    1 2


    Acest mesaj a fost editat de către Anda444: 2 Nov 2015, 15:27
  •  
    • 10065 mesaje
    10 Mar 2015, 14:43
    1 0
    Se apropie Pastele si bate vintu' prin buzunare , asa-i ?

  •  
    • 5035 mesaje
    10 Mar 2015, 14:54
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3765 mesaje
    13 Mar 2015, 14:03
    1 0
    I_have_a_dream said:dna doctor sa mai citeasca, hormonul care ar trebui sa declanseze ovulatia e detectabil prin test, dar nu confirma spargerea foliculului. sunt o groaza de femei care au hormonul in limite ok dar foliculul nu se sparge. ovulatia se confirma E-CO-GRA-FIC
    iar asta cu implementarea infertilitatii e un nou termen medical? e cumva si clarvazatoare?
    nah, avand in vedere si cealalta postare, sunt convinsa ca gynera mai are de citit la capitolul infertilitate.

    cu altceva cu ce se mai lauda aceasta clinica? 

     

     

    dai si consultatii online!!?

  •  
    • 11561 mesaje
    13 Mar 2015, 16:14
    0 0
    Anda444 said:

    De curand mi-am facut controlul de rutina la doamna doctor anghelescu de la clinica gynera si mi-a recomandat sa-mi fac si testul de fertilitate. M-am interesat pe site-ul lor si am vazut ca in fiecare vineri au reducere de 50%  la acest test atat pt femei cat si pt barbati. In urma analizelor am descoperit ca sufar de sindromul polichistic, una dintre cele mai intalnite cauze de infertilitate. Doamna doctor mi-a spus ca inca nu trebuie sa-mi fac griji, ca la mine infertilitatea s-ar putea implementa peste 5-6 ani. Avand in vedere ca acum am doar 25 de ani imi fac griji pt viitorul meu si pentru dorinta mea de a deveni mama intr-o buna zi. daca sunteti interesati puteti gasi mai multe detalii pe siteul lor http://www.gynera.ro

     Andutza  draga , examinari  orale  nu  faci?

  •  
    • 5609 mesaje
    17 Mar 2015, 05:04
    1 0
    mai, cat poate sa evolueze medicina asta! Auzi, s-a ajuns sa implementeze infertilitatea?!
    Sau asta se intampla cand oamenii simplii folosesc cuvinte pe care nu le inteleg?



     
  •  
    • 1890 mesaje
    19 Mar 2015, 11:28
    1 0
    Si cat putem noi sa involuam. Inainte vedeai izmene pe franghie si ramaneai gravida imediat (cate avorturi clandestine erau, metodele conctraceptive erau prohibite, am o colega care a ramas orfana la 9 ani deoarece maica-sa a facut un avort), acum iti trebuie o adevarata acrobatie sa ramai gravida. Culmea e ca raman gravide doar cele care nu doresc asta!
  •  
    • 5609 mesaje
    21 Mar 2015, 01:34
    2 0
    Anda444 said:

    De curand mi-am facut controlul de rutina la doamna doctor anghelescu de la clinica gynera si mi-a recomandat sa-mi fac si testul de fertilitate. M-am interesat pe site-ul lor si am vazut ca in fiecare vineri au reducere de 50%  la acest test atat pt femei cat si pt barbati. In urma analizelor am descoperit ca sufar de sindromul polichistic, una dintre cele mai intalnite cauze de infertilitate. Doamna doctor mi-a spus ca inca nu trebuie sa-mi fac griji, ca la mine infertilitatea s-ar putea implementa peste 5-6 ani. Avand in vedere ca acum am doar 25 de ani imi fac griji pt viitorul meu si pentru dorinta mea de a deveni mama intr-o buna zi. daca sunteti interesati puteti gasi mai multe detalii pe siteul lor http://www.gynera.ro

     
    Un medic mai incompetent ca doctorita asta nu am mai vazut!
    Te anunta ca suferi de sindormul polichistic, dar iti spune sa nu-ti faci griji, ca abia peste 5-6 ani o sa ai probleme.
    Ce fel de medic este ala care detecteaza o posibila problema majora, anuntandu-te ca o ai, dar te lasa in pace, neactionand si neoprind evolutia unei boli, asteptand chair sa evolueze pana in masura in care ea poate sa te trateze si sa te opereze?  Ce fel de medic poate fi asta?
    Dupa parerea mea: un medic avid dupa bani nu inetersat sa faca bine oamenii!

    S-ar putea prevenii evolutia acestui sindrom acum,  cu medicatie si alimentatie adecvata, sa nu ajungi niciodata la ovare polichistice!
    Dar medicul la care ai fost, fiind interesata doar de bani, probabil ca-si freaca mainile de bucurie acum, stiind ca vei fii un client "gras" pe viitor, de unde poate stoarce multi bani cu tratamente care nu vor da rezultate si cu o operatie dupa aceea. Suferinta multa pentru unii inseamna business bun pentru altii!

    Cred ca, ar trebuii sa scrii un alt topic in care  trebuie sa o pui pe madam dr. anglelescu  la categoria: "medici de ocolit"!


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 21 Mar 2015, 01:44
  •  
    • 5609 mesaje
    21 Mar 2015, 01:39
    2 0
    Anda444 said:

    De curand mi-am facut controlul de rutina la doamna doctor anghelescu de la clinica gynera si mi-a recomandat sa-mi fac si testul de fertilitate. M-am interesat pe site-ul lor si am vazut ca in fiecare vineri au reducere de 50%  la acest test atat pt femei cat si pt barbati. In urma analizelor am descoperit ca sufar de sindromul polichistic, una dintre cele mai intalnite cauze de infertilitate. Doamna doctor mi-a spus ca inca nu trebuie sa-mi fac griji, ca la mine infertilitatea s-ar putea implementa peste 5-6 ani. Avand in vedere ca acum am doar 25 de ani imi fac griji pt viitorul meu si pentru dorinta mea de a deveni mama intr-o buna zi. daca sunteti interesati puteti gasi mai multe detalii pe siteul lor http://www.gynera.ro

     
    Un alt motiv sa scoti bani de la oameni naivi, este sa le propui teste de care nu au nevoie!
    De ce ai avea nevoie de un test de fertilitate acum cand ai 25 de ani, nu ai partner si nu ai de gand sa ai copii imediat?
    Stii ca asta se face dupa ce ai deja un partner stabil, iti doresti copii si nu poti avea?
    Stii ca sunt sanse ca partnerul sa fie infertil?

     

  •  
    • 5609 mesaje
    10 Sep 2015, 04:52
    3 0
    15 Dec 2014, 15:48      
    Anda444 said:
    Buna! Am citit conversatia voastra si m-am gandit sa va spun pe scurt si povestea mea. Sunt peste 2 ani de cand eu si sotul meu ne chinuim sa concepem un copil. Tot cautand pe internet informatii am gasit la clinica Gynera o oferta prin programul Fertility Friday, 50% reducere la testele de fertilitate si m-am dus cu sotul meu. In urma rezultatelor spermogramei, am aflat ca sotul are 25% spermatozoizi viabili. Doamna doctor Dorina Codreanu ne-a recomandat inseminarea artificiala si acum am o burtica de 6 luni. Abia asteptam sa-l cunoastem pe Dragos!


    10 Mar 2015, 14:22     
    Anda444 said:

    De curand mi-am facut controlul de rutina la doamna doctor anghelescu de la clinica gynera si mi-a recomandat sa-mi fac si testul de fertilitate. M-am interesat pe site-ul lor si am vazut ca in fiecare vineri au reducere de 50%  la acest test atat pt femei cat si pt barbati. In urma analizelor am descoperit ca sufar de sindromul polichistic, una dintre cele mai intalnite cauze de infertilitate. Doamna doctor mi-a spus ca inca nu trebuie sa-mi fac griji, ca la mine infertilitatea s-ar putea implementa peste 5-6 ani. Avand in vedere ca acum am doar 25 de ani imi fac griji pt viitorul meu si pentru dorinta mea de a deveni mama intr-o buna zi. daca sunteti interesati puteti gasi mai multe detalii pe siteul lor http://www.gynera.ro

     

    Minciuni!!!!
    O "desteapta" care se incurca in propriile minciuni!
    Si mai multe minciuni in arhiva ei de postari:
    http://www.eva.ro/club/profile/Anda444

    Deci, fetelor, vedeti-va de drum si cautati medici seriosi, astia care sunt mentionati mai sus nu sunt din cei buni, daca isi fac reclama mincinoasa!


     

  •  
    • 17 mesaje
    2 Nov 2015, 15:27
    0 0
    !!1
    Acest mesaj a fost editat de către Anda444: 2 Nov 2015, 15:30
  •  
    • 12 mesaje
    2 Nov 2015, 15:31
    0 1
    E mult spus reclama mincinoasa pt niste medici care incearca pur si simplu sa isi faca treaba. Succesul/insuccesul unei proceduri FIV tine foarte mult de pacient (situatia medicala in care se afla) si de masura in care acesta a respectat indicatiile medicului. Eu am fost pacienta chiar a doctoritei Ionela Anghelescu de la Gynera. In cazul meu nu a fost nevoie de o procedura FIV pentru ca dupa o serie de analize amanuntite si un tratament care a dat roade, am ramas insarcinata cu o fetita care acum are 2 ani.