probleme cu acneea

  •  
    • 27 mesaje
    5 Feb 2015, 16:34
    0 0
    Buna!
    Revin cu vesnica mea problema, tenul. Am perioade si perioade si anume, ori tenul meu e perfect, ori e plin de acnee. Si asta depinzand de anticonceptionale sau tetraciclina. Tetraciclina am tot baut si am zis ca ajunge, ficatului meu ii ajunge. Iar anticonceptionale, Diane 35 mai exact, am baut acum vreo 2 ani, la recomandarea endocrinologului. Pot spune ca in perioada aia fata mea era perfecta. Acum, ma tot lupt cu acneea si ma bate gandul sa incep sa beau iar Diane 35, dar ceea ce ma impiedica sa fac asta, este ca nu pot ajunge la un medic endocrinolog si imi este sa nu imi fac mai rau facand asta.
    Ce parere aveti?
    Mentionez ca am incercat tot felul de creme, ma demachiez corect si ma spal pe fata des, dar toate astea nu au nici un efect. 
  •  
    • 495 mesaje
    5 Feb 2015, 22:33
    0 0
    Ti-am trimis un mesaj in privat
  •  
    • 292 mesaje
    9 Feb 2015, 14:24
    0 0
    Sunt o vânăroare a comenzilor făcute prin intermediul internetului si iti pot recomanda un produs care este laudat si poate avea efect. link-ul unde ai putea comanda acest produs : schimbdeocazii.com/frumusete/lupta-acnee-in-luna-sau-retur-bani
  •  
    • 8 mesaje
    18 Feb 2015, 19:43
    1 0
    kitul de tratament dermalosophy e cel mai eficient!
    cautati pe net, stiu ca sunt 2 clinici in bucuresti care au produsul asta
  •  
    • 13 mesaje
    22 Apr 2015, 10:33
    0 0
    Un dermatolog iti poate prescrie in urma unei analize ce anume se potriveste pentru tipul tau de ten. Daca o sa te interesezi o sa afli care sunt alimentele pe care trebuie sa le consumi ca sa nu se extinda acneea. Toxinele pe care le avem in organism acumulate contribuie si ele intr-o oarecare masura la declansarea acneei.

  •  
    • 292 mesaje
    27 Apr 2015, 19:54
    1 0
    Dermatologii de obicei nu recomanda produsele sau suplimentele pentru astfel de probleme chiar daca sunt bune. Trebuie sa-si faca si ei banu". Eu spre exemlu toate suplimentele le comand prin intermediul internetului si trebuie sa recunosc ca nu toate sunt de efect dorit dar multe se apropie de efectul dorit..
  •  
    • 4 mesaje
    7 Dec 2015, 10:26
    0 0
    Si Derminaxu e bunicel. Eu lam luat o luna si au mai disparut din cosuri. Definitiv nu cred ca se poate scapa de acnee...
  •  
    • 14 mesaje
    10 Mai 2016, 16:36
    0 0
    Buna fetelor!
    As vrea sa va recomand cu cea mai mare caldura clinica SHANTI BEAUTY CLINIC pentru a scapa de problemele cauzate de acnee si nu numai!
    Eu toata tineretea m-am confruntat cu acneea , si ulterior dupa ce cosurile au inceput sa dispara semnele au ramas foarte inestetice pe fata mea. Am fost la Shanti Beauty Clinic, am vorbit cu domnul doctor El Shanti Abdel, si dansul mi-a recomadat tratamentul cu DERMAPEN, iar rezultatele au fost uluitoare chiar dupa prima sedinta.
    De asemenea dansul are un vaccin special impotriva acneei care este foarte eficient, este un antidot personalizat pe fiecare pacient, impotriva acneei , astfel puteti scapa definitv de aceasta problema!
    Incercati, eu sunt extrem de multumita de rezultate! www.beautyclinic.ro
  •  
    • 137 mesaje
    11 Mai 2016, 10:24
    0 0
    Buna,

    Pentru tratarea acneei foarte bune sunt mastile de fata cu ghimbir.

    Iata si cateva informatii utile:

    http://www.eva.ro/sanatate/shopping/acneea-la-adulti-cauze-si-tratament-articol-107497.html

    http://www.eva.ro/dietafitness/nutritie/sanatate-ce-trebuie-sa-contina-dieta-care-te-scapa-de-acnee-articol-98893.html

    http://www.eva.ro/frumusete/stiri/cele-mai-mari-greseli-pe-care-le-facem-cand-avem-acnee-articol-94953.html

    http://www.eva.ro/frumusete/cosmetica/frumusete-cum-sa-tratezi-acneea-pas-cu-pas-sfaturile-dermatologului-articol-94733.html
  •  
    • 2 mesaje
    12 Mai 2016, 17:59
    1 0
    Recomand argila alimentara,intern(retete de preparare a apei argiloase se gasesc pe internet),tinctura de anghinare,tot intern,miere de manuka umf 20+,in combinatie cu argila cosmetica sau alimentara(mascaoua lingurite de argila cu o lingurita de miere de manuka si argint coloidal 45 rpm,masca care se aplica in primele doua saptamani,de doua ori pe saptamana).Tratamentul dureaza,de regula,cam doua-trei luni:in cazuri mai grave poate dura si sase luni.Ideal ar fi sa nu se consume carne de pui(este injectata cu hormoni si antibiotice) sau de porc.Este preferat consumul carnii de peste,dar nu oceanic-contine mercur.Sunt de evitat,de asemenea,excitantele:ciocolata,bauturile acidulate,cafeaua in exces,portocalele,rosiile,etc.,pe durata tratamentului.Fata se va spala cu un sapun neutru si se va clati cu apa minerala carbogazoasa(nu carbogazificata) si se va incerca evitarea acoperirii acesteia cu fond de ten sau pudra,chiar daca tenul arata neplacut.La sfarsitul tratamentului,,garantat,fata va arata ca de bebelus.
  •  
    • 11 mesaje
    12 Mai 2016, 23:41
    0 0
    Buna. Incearca cu AKNEO, mai ales daca ai ten gras. la mine a facut minuni si acum ma laud la toata lumea. ma mir de ce nu fac reclama mai multa, e minunat tratamentul
  •  
    • 24 mesaje
    25 Mai 2016, 10:30
    0 0
    Si tratamentele recomandate de clinici sunt utile, dar probabil ca sunt cam scumpe. Nu am incercat pana acum.
    Din pacate de acnee scapi foarte greu si sunt cazuri in care pe o durata foarte mare de timp ai aceasta afectiune.
  •  
    • 13 mesaje
    24 Nov 2017, 10:32
    0 0
    totino said:Si Derminaxu e bunicel. Eu lam luat o luna si au mai disparut din cosuri. Definitiv nu cred ca se poate scapa de acnee...

     Eu zic  ca se poate scapa defintiv de acnee, dar trebuie sa urmezi toata viata un anumit stil de alimentatie si sa faci sport cat mai  mult care  sa detoxifieze organismul.


  •  
    • 170 mesaje
    11 Dec 2017, 10:32
    0 0
    Eu am folosit crema anti-acnee de la Bruno Vassari si am reusit sa scap de problemele de ten. Crema o poti gasi aici: https://www.beautyoneshop.ro/cosmetice-faciale/crema-anti-acnee-cu-aplicare-locala-corrective-cream-pure-solution-2178.html
  •  
    • 38 mesaje
    30 Ian 2018, 10:47
    0 0
    Problemele cu acneea pot fi inlaturate si folosind tot felul de remedii alternative care sa ajute la netezirea pielii.
  •  
    • 24 mesaje
    14 Mar 2018, 10:42
    0 0
    kitos said:
    totino said:Si Derminaxu e bunicel. Eu lam luat o luna si au mai disparut din cosuri. Definitiv nu cred ca se poate scapa de acnee...

     Eu zic  ca se poate scapa defintiv de acnee, dar trebuie sa urmezi toata viata un anumit stil de alimentatie si sa faci sport cat mai  mult care  sa detoxifieze organismul.


     Cu ce fel de ceaiuri sau creme ati avut rezultate bune in ceea ce priveste eliminarea cosurilor in intregime?