Tratament naturist pt raceala si imunitate la copii

  •  
    • 18 mesaje
    22 Apr 2016, 17:38
    0 2
    Incearca Vitamina C de la Biosunline (https://www.biosunline.ro/produs/vitamina-c-propolis-pur-pentru-copii/). E singura de pe piata care nu contine coloranti, ci extract natural din fructe de portocale.
  •  
    • 5 mesaje
    13 Sep 2016, 23:18
    1 0
    cele mai bune la momentul actual sunt cele importate de catre Secom ptr ca sunt singurele care sunt standardizate in principiu activ * fiecare planta contine sute sau mii de componente dar nu toate ne fac bine/sunt utile in afectiunea x si atunci trebuie izolate doar alea care sunt ok .....eu am citit f multe despre suplimentele alimentare si cum sunt obtinute ele , cum nu necesita avizul ministerului sanatatii , sincer nu va recomand. Eu folosesc ptr mine si sotul meu System Well si Vitamina c si ptr fetita First Defence, Colostru cu probiotice si vitamina C- asta doar strict ptr imunitate . Gama calivita ca si Herbalife este o marea TEAPA. Sunt f scumpe si nu-s bune de nimic....in afara de medicii care lucreaza ptr ei si care sustin ca le-au incercat si ca sunt utile ....nu am auzit pe nimeni sa fie multumit .
  •  
    • 199 mesaje
    8 Feb 2017, 10:17
    1 0

    Medicamentele sunt foarte periculoase pentru copii, mai bine incercati sa-i cresteti imunitatea cu ajutorul fructelor, copilul meu nu prea mananca fructe si legume, insa am gasit solutia sa-i ofer nutrientii necesari altfel, cu ajutorul sucurilor 100% naturale de la Rotbackchen, sunt speciale pentru copii, facute prin presarea la rece a fructelor, au un continut foarte mare de vitamina C, iar gustul este senzational. Nici eu nu ma pot abtine sa nu beau. Incercati sa introduceti in dieta zilnica aceste sucuri, chiar sunt foarte sanatoase si veti vedea ca sistemul imunitar se va inbunatati instant. Noi le cumparam de pe farmaciaortomoleculara.ro

  •  
    • 2 mesaje
    8 Nov 2017, 22:04
    1 0
    gabriela42 said:imunice Imunice Forte sirop, 100ml - Catena
    Siropul Imunice Forte este un supliment vegetal pe baza de extracte din plante ce ajuta la stimularea sistemului imunitar, fiind o sursa naturala de vitamina C. Imunice Forte sirop contine extracte de Emblica officinalis, Tinospora cordifolia, Ocimum sanctum, Curcuma longa, Azadirachta indica, Viola odorata si Piper nigrum. Imunice Forte sirop are efect antioxidant, de neutralizare a efectelor nocive a radicalilor liberi, sprijinind functionarea optima a mecanismelor de autoaparare naturale, proprii organismului uman. Imunice Forte sirop poate fi administrat incepand cu varsta de 1 an, atat copiilor, cat si adultilor.
    - See more at: http://www.catena.ro/vitamine-minerale-si-suplimente/imunitate/imunice-forte-sirop-100ml#sthash.sbT44TPF.dpuf

     

  •  
    • 2 mesaje
    8 Nov 2017, 22:18
    0 0
    Imunice sirop e apa de ploaie! nici un efect nu are !eventual ceva pofta de mancare de la vitamine
  •  
    • 2115 mesaje
    9 Nov 2017, 15:46
    0 0
    Tratamentele naturiste cer timp, si asa mi se par apa de ploaie. Este drept ca si medicamentele sunt uneori nocive, daca citesti un prospect sunt mai multe contraindicatii decat indicatii pentru ce sunt ele bune.
    Aveam  un bolnav de cancer la plamani in familie si am primit multe sfaturi de tratamente naturiste pentru ca apoi doctorii sa le infiereze, nu-mi vine acum un alt termen, (poate sa le desfiinteze) ca fiind nocive, ca ba contin una, ba alta ceea ce era interzis in cazul respectiv...
    O prietena asistenta dadea plozilor pastile cu usturoi, dar le facea copiilor si injectii cu antibiotice. So...
    Ca si preotul care este preot si zice:"mergi si la biserica, dar si la doctor!" 
  •  
    • 170 mesaje
    23 Nov 2017, 10:40
    0 1
    Am citit recent un articol ce spunea ca usturoiul ajuta enorm sistemul imunitar, daca esti curioasa il gasesti aici: http://www.sfaturisanatate.com/usturoiul-curata-organismul-de-grasimi-si-pietre
  •  
    • 41 mesaje
    20 Dec 2017, 01:24
    0 0
    Echinacea, tuia si inca ceva. Aici: www.esberitox.ro. Nemtii il folosesc deja de vreo 60 de ani, se vinde in farmacii, nu in plafare. Nu are contraindicatii nici la bebelusi sau gravide.