Statie de calcat sau fier de calcat?

  •  
    • 2 mesaje
    5 Dec 2014, 13:54
    0 0

    Intrucat am primit spre testare statia de calcat Philips Perfect Pure am comparat-o cu fierul meu de calcat pe care il aveam acasa – au rezultat urmatoarele:

     

    1. Statia este gata de utilizare rapid – 2 minute si te apuci de treaba. Si fierul de calcat este gata de utilizare rapid.
    2. La statia de calcat presiunea aburului de pana la 5 bari te ajuta sa calci foarte usor hainele. Orice cuta dispare cand aburul sau apare! La fierul de calcat trebuie sa dai de cel putin doua ori intr-un loc ca sa ai parte de un rezultat bun.
    3. Statia de calcat are un cartus anticalcar ce furnizeaza un abur pur, abur care te ajuta sa nimicesti orice cuta rapid. La fierul de calcat gasesti mereu pete din cauza calcarului.
    4. Statia se opreste automat atunci cand este lasata nesupravegheata. Fierul daca este uitat in priza poate cauza un incendiu de toata frumusetea.

    5. La statia de calcat recipientul pentru apa este suficient de mare incat sa il umpli o singura data si sa calci pana termini toate hainele pt. intreaga saptamana/ familie. La fierul de calcat trebuie mereu sa reumpli recipientul.
    6. Statia de calcat utilizeaza tehnologia Optimal Temp astfel incat nu trebuie sa faci nicio ajustare temperaturii si poti folosi fara nicio problema apa de la robinet. Nu mai este necesar sa sortezi hainele in functie de material sau sa schimbi temperatura. La fierul de calcat trebuie fie sa sortezi hainele inainte sa te apuci de calcat, fie sa reglezi mereu temperatura in functie de fiecare material in parte.

    7. Statia de calcat are si un sistem de abur continuu, verical. Cu ajutorul lui poti calca hainele direct pe umeras sau poti calca direct acolo unde sunt montate perdelele sau draperiile.

     

    Cine a mai facut aceasta comparatie va astept comentariile si parerile, mie una nu mi-a trecut niciodata prin minte ca pot economisi timp cu o statie de calcat si ca desi pare greu de utilizat este extrem de simplu de folosit!

  •  
    • 1 mesaje
    10 Dec 2014, 22:07
    0 0
    Si eu am folosit statia de calcat de la Philips PerfectCare si nu are termen de comparatie cu nici un fier de calcat
    ..este un obiect ce nu ar trebui lipsi din casele noastre!sunt foarte multumimta de ea si o recomand tuturor cu drag!