Probleme adolescentine

  •  
    • 1 mesaje
    15 Iul 2014, 10:12
    0 0
    Neata! :) Am anumite intrebari legate de greutatea corporala ideala, aportul caloric necesar, eficienta mersului pe bicicleta atunci cand se doreste scaderea in greutate si sper ca ma puteti lamuri. Am 16 ani, 165 centimetri inaltime si greutatea actuala de 53 de kg. Care este greutatea ideala in cazul meu? Dar greutatea minima pe care o pot avea fara sa fiu considerata anorexica? Care este numarul de calorii pe care trebuie sa il consum pentru a-mi mentine greutatea? Mi-am propus sa slabesc 3 kg in 3 saptamani. Cum pot face asta? Sunt o persoana activa, ma plimb zilnic cu bicicleta in jur de 30 de km (2-3 ore) Va astept sfaturile :)
  •  
    • 3 mesaje
    15 Iul 2014, 12:50
    0 0
    Buna! eu am 21 de ani, aceeasi inaltime si greutatea de 54 de kg, detin acesti indici inca de 15 ani. Este bine sa nu te mai chinui sa slabesti pentru ca banuiesc ca esti bine proportionata. Daca ai putina celulita scapa de ea cu putina miscare: o ora pe zi de exercitii aerobic facute chiar si in casa si o dieta care sa excluda prajeala si fast-food-urile.