Cum sa am o prezenta mai puternica in grup?

  •  
    • 5 mesaje
    19 Iun 2014, 14:00
    0 0
    Ce sa fac sa am o prezenta puternica? Atunci cand sunt in grup spre exemplu,sau cu alte persoane, sa incing putin atmosfera.Adica sa radem mereu, sa nu se plictiseasca lumea cu mine. Poate ca si voi aveti un prieten de genu cu siguranta.Cand e in preajma impartaseste un sentiment placut,iar dupa ce pleaca, parca nimeni nu mai are chef de nimic.

    La asta ma refer eu cand spun o prezenta puternica.Sa fiu cea care mai scoate cate o gluma buna cand nimeni nu mai are nimic de spus.Stiu ca asta tine de comportamentul meu si de caracter,dar vreau sa incerc sa ma schimb, sa fiu mai increzatoare in mine si mult mai amuzanta.Cu toate ca stau cam prost cand vine vorba de a povesti ceva.

    Ce recomandati? Mai multe bancuri? sa fiu eu cea care incepe o conversatie? Vreau sa fac lumea sa se simta mult mai bine cu mine.

    PS: nu sunt genul de fata caruia ii plac petrecerile,bautura,fumul de tigara sau sa danseze.Ei bine...mi-e rusine sa dansez,e adv, dar vreau sa distrez si sa bine dispun lumea din jurul meu si in alte moduri.

    [am 15  ]



    Acest mesaj a fost editat de către Jojo999: 19 Iun 2014, 14:18
  •  
    • 124 mesaje
    19 Iun 2014, 14:19
    3 0
    Jojo999 said:Ce sa fac sa am o prezenta puternica? Atunci cand sunt in grup spre exemplu,sau cu alte persoane, sa incing putin atmosfera.Adica sa radem mereu, sa nu se plictiseasca lumea cu mine. Poate ca si voi aveti un prieten de genu cu siguranta.Cand e in preajma impartaseste un sentiment placut,iar dupa ce pleaca, parca nimeni nu mai are chef de nimic.

    La asta ma refer eu cand spun o prezenta puternica.Sa fiu cea care mai scoate cate o gluma buna cand nimeni nu mai are nimic de spus.Stiu ca asta tine de comportamentul meu si de caracter,dar vreau sa incerc sa ma schimb, sa fiu mai increzatoare in mine si mult mai amuzanta.Cu toate ca stau cam prost cand vine vorba de a povesti ceva.

    Ce recomandati? Mai multe bancuri? sa fiu eu cea care incepe o conversatie? Vreau sa fac lumea sa se simta mult mai bine cu mine.

    PS: nu sunt genul de fata caruia ii plac petrecerile,bautura,fumul de tigara sau sa danseze.Ei bine...mi-e rusine sa dansez,e adv, dar vreau sa distrez si sa bine dispun lumea din jurul meu si in alte moduri.

    [am 15  ]

    Dau funda pentru un raspuns amplu si care cred eu ca m'ar putea ajuta!:*

     
    Ca sa impresionezi un public iti trebuiesc cunostinte vaste din toate domeniile si un vocabular elevat.
    Pentru asta, trebuie sa pui mana sa citesti cat poti de mult: literatura, economie, politica, geografie, istorie, orice iti pica in mana.
    Este un exercitiu care iti va ajuta in viitor si te va propulsa pe trepe inalte in societate. cand deschizi gura  impresionezi prin ce spui sau sochezi prin cunostintele pe care le ai.
    Ai 15 ani, la varsta asta incepi sa-ti acumulezi si sa-ti sedimentezi cunostintele. Asa ca, pune mana si citeste, cultiva-te, dezvolta-ti un vocabular cat mai bogat si mai elevat si te asigur ca vei impresiona nu doar pustimea de varsta ta, dar si oamenii pe care ii vei intalni peste tot, in calea ta.


    Cat despre fundita aia care ne-ai pregatit-o, nu-i cazul sa o mai scoti,  noi, evele de pe forum asta suntem femei mature nu copilite. Funditele se dau la gradinita, deci, arunc-o iute sub pat!