Cei mai gustosi biscuiti dietetici

  •  
    • 6 mesaje
    11 Iun 2014, 13:33
    0 0
    Am descoperit cei mai deliciosi biscuiti dietetici si nu pot sa pastrez secretul doar pentru mine ,am incercat 5 arome diferite si toate sunt delicioase ,chiar mai buni la gust decat biscutii obisnuiti ,contin si vitamine ,omega 3 ,calciu ,magneziu,fier sunt foarte satiosi si imi dau energie ,este vorba despre Biscutii Gerble numarul 1 in Franta am avut ocazia sa-i testez in cadrul campaniei Buzzstore,ro si sunt multumita  ,mai multe detalii am scris aici http://goo.gl/kRykLk  
  •  
    • 1 mesaje
    28 Iun 2014, 02:57
    0 0
    Subscriu la tot cea ai spus.Si eu am avut ocazia sa-i incerc si mi-au placut mult.Au,intr-adevar,un gust foarte placut si sunt extrem de satiosi.Satisfac pofta de dulce fara sa ingrase
  •  
    • 5609 mesaje
    29 Iun 2014, 13:16
    0 0
    emillie21 said:Subscriu la tot cea ai spus.Si eu am avut ocazia sa-i incerc si mi-au placut mult.Au,intr-adevar,un gust foarte placut si sunt extrem de satiosi.Satisfac pofta de dulce fara sa ingrase

     
    daca abia i-ai incercat, cand ai avut timp sa constati ca nu te-ai ingrasat?
     

  •  
    • 21 mesaje
    14 Iul 2014, 11:48
    0 0
    Oreo all the way , sanatosi sau nesanatosi sunt un dar de la D-zeu!!!
  •  
    • 12208 mesaje
    14 Iul 2014, 13:50
    0 0
    SUNTEM SUFOCATI DE ATATEA RECLAME ...
  •  
    • 3 mesaje
    29 Iul 2014, 10:55
    0 0
    sunt chiar buni, i-am incercat si eu dintr-o intamplare, incercati si voi
  •  
    • 3 mesaje
    11 Oct 2017, 12:44
    0 0
    Mie imi plac foarte mult biscuitii de la Gerble. Au continut redus de zahar si sunt chiar satiosi. Am incercat mai multe variante, dar cel mai mult imi plac cei cu faina de castane si miere si cei cu miere si cranberry. Dimineata in combinatie cu un pahar de lapte mi-au tinut de foame pana pe la 12:00. 
  •  
    • 1 mesaje
    11 Oct 2017, 12:53
    0 0
    Reteta tort cu biscuiti Gerble 

    Ingrediente
    - 2 pachete de biscuiți cu merișoare 
    - 2 oua
    - 100 g unt
    - 100 g zahar pudra
    - 50 g faina
    - 100 ml lapte
    - ciocolata rasa, bomboane etc pentru decor

    Preparare
    ETAPA 1
    Se bat ouale cu zaharul vanilat, iar peste ele adaugam incet untul. Totul se apesteca pana devine neted. Se adauga laptele si faina si se pune la fiert amestecand pana se ingroasa.

    ETAPA 2
    Se inmoaie biscuitii in lapte, unul cate unul si se pun rapid pe o tava. Se aseaza in 3 straturi si se toarna crema intre ei. Se presara cu ciocolata fulgi sau bomboane si se pune la rece cateva ore.