de ce inseala barbatii?

  •  
    • 571 mesaje
    19 Iun 2014, 09:05
    1 0
    de tampiti de aia inseala. Un om care se respecta nu face asa ceva si daca a facut probabil e o curiozitate,nu stiu depinde de la om la om. Prima e greseala.a2a e intentie asa ca mi se pare cel mai josnic lucru. A probabil am si acest raspuns taios pt unii din cauza ca eu am fost inselata,mereu nu-mi mai pasa! E un porc,il destest il pffaaaa idiotul,abia astept sa-l vad suferind,is malefica azi. Iertam asa uitam, fiecare plateste pentru greselile lui. Oricat de furioasa sunt ceva nu ma lasa sa disper, stiu ca o sa plateasca si atunci poate in momentele de suferinta se v-a uita la tot raul facut altor persoane si o sa regrete,stiu asta si mai stiu ca ma asteapta o viata frumoasa fara gunoaie langa mine, de data asta o sa le ocolesc ce roman am scris pfa
  •  
    • 10065 mesaje
    26 Iun 2014, 02:05
    0 0
    akitutz said:de tampiti de aia inseala. Un om care se respecta nu face asa ceva si daca a facut probabil e o curiozitate,nu stiu depinde de la om la om. Prima e greseala.a2a e intentie asa ca mi se pare cel mai josnic lucru. A probabil am si acest raspuns taios pt unii din cauza ca eu am fost inselata,mereu nu-mi mai pasa! E un porc,il destest il pffaaaa idiotul,abia astept sa-l vad suferind,is malefica azi. Iertam asa uitam, fiecare plateste pentru greselile lui. Oricat de furioasa sunt ceva nu ma lasa sa disper, stiu ca o sa plateasca si atunci poate in momentele de suferinta se v-a uita la tot raul facut altor persoane si o sa regrete,stiu asta si mai stiu ca ma asteapta o viata frumoasa fara gunoaie langa mine, de data asta o sa le ocolesc ce roman am scris pfa

     

     

    In alta ordine de idei : gindurile devin vorbe, vorbele fapte, iar faptele obicei-uri, nu?

     

  •  
    • 21 mesaje
    29 Iul 2014, 01:31
    0 0
    Conjugarea lui este următoarea:

    Eu (mă) înşel
    Tu (te) înşeli
    El/ea (se) înşală
    Noi (ne) înşelăm
    Voi (vă) înşelaţi
    Ei/ele (se) înşală
  •  
    • 21 mesaje
    29 Iul 2014, 01:32
    1 0
    Numarul barbatilor care o fac este aproape egal cu cel al femeilor care insala, e mai bine sa nu judecam pe nimeni.
    Acest mesaj a fost editat de către Roxana888: 29 Iul 2014, 01:37
  •  
    • 21 mesaje
    29 Iul 2014, 01:33
    0 0

    Acest mesaj a fost editat de către Roxana888: 29 Iul 2014, 01:34
  •  
    • 42 mesaje
    6 Aug 2014, 07:51
    0 0
    Nu stiu de ce o fac barbatii, dar daca mai au si o sotie acasa care se straduieste sa le fie pe plac zi de zi si tot isi cauta alte fete/femei atunci probabil au o problema de ordin psihologic... sincer altfel nu imi explic... voi ce ziceti?
  •  
    • 5609 mesaje
    6 Aug 2014, 09:47
    2 0
    Telepteank said:Nu stiu de ce o fac barbatii, dar daca mai au si o sotie acasa care se straduieste sa le fie pe plac zi de zi si tot isi cauta alte fete/femei atunci probabil au o problema de ordin psihologic... sincer altfel nu imi explic... voi ce ziceti?

     
    Nu-i nici o problema de ordin psihologic, este instictul animalic!
    Le place varietatea, ce-i asa greu de inteles?
     

  •  
    • 44 mesaje
    6 Aug 2014, 15:38
    0 0
    Daca partenera nu le ofera varietate si e prea monotona la acest capitol
  •  
    • 42 mesaje
    6 Aug 2014, 15:42
    0 0
    ilie_lincu said:Daca partenera nu le ofera varietate si e prea monotona la acest capitol

     
    Pfff... partenera se tot chinuie sa ii fie cat mai pe plac, dar e drept ca chiar  ca la 17 ani nu mai poate fi... Nu mi se pare deloc corect ca barbatii fug asa de repede la altele... 
    Instinct animalic toti avem, da trebe sa stii sa il controlezi, e asa de greu? 

  •  
    • 5609 mesaje
    7 Aug 2014, 02:00
    1 0
    Nu-i bai ca nu mai arati ca la 17 ani, ca nici el nu mai arata atat de tanar, dar ati putea sa va imbunatatiti viata sexuala si la 40 de ani, totul depinde de comunicare, sa va spuneti unul celuilalt ce fantezii aveti, si sa incercati sa vi le faceti in intimitatatea caminului vostru. 
    Nu-i nimic rau in asta, dar faptul ca din start refuzi o asemenea idee il pune pe el in situatia de a-si cauta pe cineva care sa-l incite, care sa-l scoata din rutina de zi cu zi si daca dincolo gaseste fantezii si atractie este partial si vina ta, ca esti incuiata.
    Retine, nu am spus ca trebuie sa-i satisfaci doar lui placerile, la fel d eimportanta este si satisfactia ta personala si ca sa fie corect, puteti stabili sa va faceti pe rand placerile ca nimeni sa nu se simta neglijat sau in dezavantaj. 
  •  
    • 42 mesaje
    7 Aug 2014, 08:22
    0 0
    Viata noastra sexuala e perfecta (sunt aproape sigura ca asta zice si el) si sunt dispusa sa ii fac pe plac, orice fantezii nebunesti ar avea... dar inca ma gandesc ca e o chestie psihologica asta cu tipele tinere dupa care se uita...
  •  
    • 35 mesaje
    7 Aug 2014, 10:33
    0 0
    Telepteank mai eu cred ca fiecare cand vede ceva nou are impresia ca e ceva mai nu stiu cum, e ca la masini ca la telefoane cand apare un model nou starneste curiozitati, multi oameni sunt curiosi si deasta, nu intotdeauna inseamna ca a gasit ceva mai bun, dar nah probabil ca sunt mai vesele important e sa fii vesel cand faci sex indiferent ca e perversiune sau nu trebuie sa fiii vesel eu asa cred
  •  
    • 35 mesaje
    7 Aug 2014, 10:36
    0 0
    Roxana888 asa este esti matematiciana ai logica: "Numarul barbatilor care o fac este aproape egal cu cel al femeilor care insal" e ca la fizica numarul curentilor care intra in nod e egal cu suma curentilor care iese din acel nod mda chiar esti geniala ai perspicacitate si vedere de ansamblu buna deci idei interesante
  •  
    • 35 mesaje
    7 Aug 2014, 10:38
    0 0
    Maricon da asa e unora le palce varietatea mai ales cand nu vad nimic in ochii celuilalt cred eu , dar si femeile sunt la fel nu crezi ?
  •  
    • 35 mesaje
    7 Aug 2014, 10:42
    0 0
    akitutz ce zodie esti?esti o persoana f sensibila , imi pare rau daca ai suferit sa sti ca tuturor ni se intampla sa suferim trebuie sa fii vesela totusi si optimista
  •  
    • 5609 mesaje
    7 Aug 2014, 14:27
    0 0
    Telepteank said:Viata noastra sexuala e perfecta (sunt aproape sigura ca asta zice si el) si sunt dispusa sa ii fac pe plac, orice fantezii nebunesti ar avea... dar inca ma gandesc ca e o chestie psihologica asta cu tipele tinere dupa care se uita...

     

    Viata voastra sexuala este departe de a fii perfecta!
    Doar simplu fapt ca el prefera sa stea seara pe computer sa se uite la fete tinere in loc sa stea in dormitor cu tine sa aveti sex...imi confirma ca tu nici nu ai habar cat de nasatisfacut este barbatul asta.
    Chestia Psiholoogica d ecare pomenesti tu este de fapt "satisfactie sexuala" si el are fantezii pe care si le doreste si de care tu nu ai habar.
    La voi lipseste si comunicarea....tu nici nu ai habar ce vrea sau gandeste.
    De ce nu abordezi discutia asta cu el?
    De ce nu-l intrebi ce-si doreste de prefera sa stea cu fetele de pe FB in fata in loc de tine?
    Este normla ca din bun sit fat de sotia lui s aspuna ca se simte bine, dar comportamnetului lui este total opus si un medic ti-ar putea spune ca nu-i in regula cu el, ca-si doreste alte chestii d ecare probabil ii este jena sa ti le spuna.
    Nici nu stiu cati ani ai....si cati d ecasatorie.
    As intelege daca ati avea vreo 40 si vreo 20 de casatorie, dar  nu cred ca ati ajuns chiar acolo...
     

  •  
    • 42 mesaje
    7 Aug 2014, 17:03
    0 0
    Maricon, avem 1 an de casatorie!
    Ma iei cam tare, eu pana acuma am crezut ca comunicarea intre noi e buna, dar ma gandesc ca m-am inselat. De fapt, eu eram cea care insista mai mult dpdv sexual, iar el in ultima vreme nu a fost chiar atat de receptiv ca de obicei. In schimb a alergat la altele...
    Ai dreptate, m-am decis sa vorbesc azi deschis cu el, problema e ca el comunica foaarte greu, mai ales la acest capitol... e genul care iti spune ce il intrebi, dar totusi are si secretele lui...
    Dar dupa sfatul multora, si aici aveti dreptate, azi voi sta de vorba cu el deschis, desi mi-e frica ca daca ii spun ca stiu despre asta o sa se inhibe mai mult. Nu stiu.
  •  
    • 5609 mesaje
    8 Aug 2014, 09:05
    1 0
    Telepteank said:Maricon, avem 1 an de casatorie!
    Ma iei cam tare, eu pana acuma am crezut ca comunicarea intre noi e buna, dar ma gandesc ca m-am inselat. De fapt, eu eram cea care insista mai mult dpdv sexual, iar el in ultima vreme nu a fost chiar atat de receptiv ca de obicei. In schimb a alergat la altele...
    Ai dreptate, m-am decis sa vorbesc azi deschis cu el, problema e ca el comunica foaarte greu, mai ales la acest capitol... e genul care iti spune ce il intrebi, dar totusi are si secretele lui...
    Dar dupa sfatul multora, si aici aveti dreptate, azi voi sta de vorba cu el deschis, desi mi-e frica ca daca ii spun ca stiu despre asta o sa se inhibe mai mult. Nu stiu.

     
    Cred ca totusi este important sa-i spui adevarul si sa discutati.
    Din experinta mea de viata, pot spune ca problemele se rezolva cu succes doar atunci cand le dezbati si gasesti rezolvare care sa multumeasca pe toata lumea.

    Sunt intr-adevar secrete la fiecare din noi, dar nu cred ca-i normal ca numai dupa 1 an de zile de la casatorie, barbatul sa gaseasca refugiu pe computer....asa ceva, nu mi se pare deloc normal.
    Problema trebuie deschisa cu mult tact, eventual o cina romantica alaturi de un pahar de vin,poate doua... care aluneca usor spre pat...fii mai deschisa ca de obicei, intreaba-l care-i sunt fanteziile, ce vrea el anume...ce ai vrea tu...si usor-usor se va destainuii.
    Vei observa dupa comportamentul lui, daca te prefera pe tine, in detrimentul computerului sau nu. Probabil ca ai gasit rezolvarea buna si pe viitor este chestie de adus noutati in intimitate.
    Daca dupa sex fuge tot pe computer....probabil ca trebuie sa deschizi discutia foarte serios. 
    Sincer, am crezut ca-i vorba de ani grei de casnicie....dar dupa 1 an doar, ceva este nasol acolo,  nu amana, rezolva problema acum cat nu si-a gasit o alta femeie, probabil asta cauta....
     


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 8 Aug 2014, 09:07
  •  
    • 42 mesaje
    8 Aug 2014, 09:11
    0 0
    Asa e cum zici... nu pot sa cred ca m-am pregatit aseara si azi dimineata sa ii spun si nu am reusit!!! si acum a plecat de acasa si eu iar raman broken hearted
  •  
    • 456 mesaje
    18 Aug 2014, 21:05
    0 0
    de placere