Probleme cu spatele si interventiile chirurgicale

  •  
    • 66 mesaje
    24 Feb 2014, 12:33
    0 0
    Buna,    eu nu prea scriu pe forumuri, insa de data asta, cred ca exista persoane care ar fi interesate de aceasta problema. Am 60 de ani si pana la aceasta varsta nu am suferit de dureri de spate, insa odata cu iesirea la pensie durerile lombare s-au instalat; am lucrat timp de 35 de ani la birou– nu constientizam efortul stand un timp prelungit pe scaun, coloana vertebrala era suprasolicitata si avand o rutina zilnica (servici-acasa), saream peste cele 30 de minute de sport recomandate zilnic. In urma consultatiei la domnul Dr. Dan Bentia de la Spitalul Sf. Constantin din Brasov, am fost diagnosticat cu lombagie acuta si mi-au fost recomandate sedinte de kinetoterapie, dar si antiinflamatoare nestoridiene sub forma de injectii. M-au ajutat foarte mult, din fericire nu a fost nevoie de interventia chirurgicala de care ma temeam. Acum ma pot bucura de timpul petrecut cu nepotii mei. Recomand cu caldura serviciile de specialitate ale dl Dr. Dan Bentia, este un doctor execelent, foarte profesionist si mi-a dat sfaturi de pret pentru recuperare.Va puteti documenta de aici http://spitalulsfconstantin.ro/
  •  
    • 142 mesaje
    24 Feb 2014, 17:09
    1 0
    Sfaturile ti le-ar fi dat orice medic de specialitate, de ce ii faci publicitate acestui medic nu stiu insa deja imi pune semne de intrebare pentru ca cine este bun ca medic nu mai are nevoie de clipuri de publicitate...
  •  
    • 5609 mesaje
    26 Feb 2014, 09:57
    1 0

    Haideti ma fetelor, nu puneti botul la un hermafrodit: pana mai ieri si-a facut implant cu silicoane, apoi micsorare de sani, apoi teste de sarcina si in doar 4 zile a imbatranit  pana la 60 de ani si s-a facut barbat

    Cititi si voi aici:
    http://www.eva.ro/club/profile/Irinuk_Marin


    24 Feb 2014, 12:33

    Irinuk_Marin said:

    Buna,    eu nu prea scriu pe forumuri, insa de data asta, cred ca exista persoane care ar fi interesate de aceasta problema. Am 60 de ani si pana la aceasta varsta nu am suferit de dureri de spate, insa odata cu iesirea la pensie durerile lombare s-au instalat; am lucrat timp de 35 de ani la birou– nu constientizam efortul stand un timp prelungit pe scaun, coloana vertebrala era suprasolicitata si avand o rutina zilnica (servici-acasa), saream peste cele 30 de minute de sport recomandate zilnic. In urma consultatiei la domnul Dr. Dan Bentia de la Spitalul Sf. Constantin din Brasov, am fost diagnosticat cu lombagie acuta si mi-au fost recomandate sedinte de kinetoterapie, dar si antiinflamatoare nestoridiene sub forma de injectii. M-au ajutat foarte mult, din fericire nu a fost nevoie de interventia chirurgicala de care ma temeam. Acum ma pot bucura de timpul petrecut cu nepotii mei. Recomand cu caldura serviciile de specialitate ale dl Dr. Dan Bentia, este un doctor execelent, foarte profesionist si mi-a dat sfaturi de pret pentru recuperare.Va puteti documenta de aici http://spitalulsfconstantin.ro/



    24 Feb 2014, 12:33

    Irinuk_Marin a deschis un subiect nou pe Forum Probleme cu spatele si interventiile chirurgicale

    buna, eu am mers la cabinetul Dr. Dobos pentru un consult, apoi pentru o interventie de micsorare. Ma durea spatele foarte tare din cauza greutatii lor. Acum nu mai am nicio problema si ii sunt ...
     

    20 Feb 2014, 12:02 
    Irinuk_Marin a deschis un subiect nou
    pe Forum: Sarcina prematura 

    M-am speriat foarte tare atunci cand am auzit ca 1 din 10 mamici pot suferi de o nastere prematura.  Dar dupa am descoperit testul PartoSure. Daca aflam data nasterii dupa implinirea a 20 de ...
     

    21 Ian 2014, 12:22
     Irinuk_Marin a deschis un subiect
    nou pe Forum: Medic bun pentru tratarea varicelor ? 

    Tot incerc de ceva timp sa gasesc un medic bun care se ocupa de problema varicelor. Mie mi-au aparut cam acum o luna niste semne si nu vreau sa se agraveze. Momentan mi-am cumparat niste ciorapi ... 
     

    21 Ian 2014, 11:48 

    Irinuk_Marin a postat un raspuns la subiectul de ce nu scap de candidoza?: 

    Buna fetelor ! Dupa ce am avut mai multe probleme specific feminime, m-am hotarat sa utilizez numai produse naturale pentru igiena intima, deoarece celelalte imi provocau disconfort. Am descoperit ...

    14 Ian 2014, 14:42 - 

    Irinuk_Marin a postat un raspuns la subiectul Test nastere: 

    Salutare. Eu sunt Irina Ramona si saptamana trecuta, i am facut o vizita ginecologului meu, care mi-a povestit despre aceste test. Acesta mi a indicat si site ul official din Romania, de unde se ...

    20 Dec 2013, 17:01 

    Irinuk_Marin a postat un raspuns la subiectul VARICE: 

    Buna ziua! Mama mea are varice, iar medicul i-a fost recomandat masajul si purtatul ciorapilor medicinali. Acum face exercitii fizice si consulta blogurile si site-urile dedicate persoanelor care ...

    4 Dec 2013, 14:18  
    Irinuk_Marin a deschis un subiect nou
    pe Forum: Imunitate prin metode naturiste 

    Hello chicas!  eu m-am tot confruntat vara asta cu stari de oboseala excesiva, iar doctorul mi-a zis ca poate sa fie din cauza imunitatii slabite. Mi-a recomandat un produs natural din struguri ...

    24 Iul 2013, 12:45 -
      Irinuk_Marin a postat un comentariu la articolul: Silicoane: 10 riscuri după operaţie

    Buna! Fiecare operatie are riscul ei,e normals a existe si anumite riscuri pentru ca vorbim despre o interventie chirurgicala iar corpul poate reactiona diferit in functie de fiecare persoana ! Eu m-am operat la dr.Silvia Stanculescu si nu am avut problem...  

     


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 1 Mar 2014, 00:53
  •  
    • 142 mesaje
    1 Mar 2014, 19:30
    0 0
    e clar ms. Maricon, m-am lamurit......e bolnav rau.....
  •  
    • 199 mesaje
    22 Mai 2017, 11:47
    0 0

    Sa stiti ca exista un ingredient foarte sanatos, extrem de benefic pentru multe afectiuni si probleme din organism, inclusiv cu tot ceea ce inseamna inflamatii sau articulatii. Turmericul, cred ca ati auzit de el, face minuni in organism. Eu am ales sa iau un supliment alimentar pe baza de turmeric pentru ca stiu cat de bun este, de aceea iau Optim Curcuma de ceva timp si parca am intinerit. Il puteti comanda de pe farmaciaortomoleculara.ro.