Vreau un bebe..

  •  
    • 22 mesaje
    30 Ian 2014, 14:06
    0 0
    Buna..Am 22 de ani...intr-un fel sint si eu distrusa si cu toata dispozitia la pamint...Am pierdut un bebe si de atunci nu mai ramin insarcinata,si ne dorim din tot sufletul.Imi e din zi in zi mai greu,si fac isterie cind vad gravide sau bebelusi....poate stie cineva vriun sfat sa fac si eu un bebe mai repede...va multumesc anticipat.... 
  •  
    • 17 mesaje
    31 Ian 2014, 00:23
    0 0
    As vrea sa am un raspuns pentru tine, dar din pacate nu am.
    Hai sa incercam
    Ai 22 de ani? Ai pierdut bebel la cati ani?
  •  
    • 5609 mesaje
    31 Ian 2014, 01:50
    0 0
    Grier said:   Buna..Am 22 de ani...intr-un fel sint si eu distrusa si cu toata dispozitia la pamint...Am pierdut un bebe si de atunci nu mai ramin insarcinata,si ne dorim din tot sufletul.Imi e din zi in zi mai greu,si fac isterie cind vad gravide sau bebelusi....poate stie cineva vriun sfat sa fac si eu un bebe mai repede...va multumesc anticipat.... 

     
    Distrusa la 22 de ani?
    Dumnezeule dar la varsta asta fetele vor sa-si traiasca viata, sa se bucure de ea, sa-si faca o cariera, sa-si ia servici....tu vrei copii?

    Ce-i graba asta? Ai norma de indeplinit?
    Stii ca poti sa ai copii pana la 50 de ani?

    Cat despre sfaturi cum sa faci bebe mai repede: incearca sex cu un barbat, mai ales in perioada fertila!
    Si mai repede de 9 luni,  nu cred ca se poate!
     


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 31 Ian 2014, 06:08
  •  
    • 142 mesaje
    31 Ian 2014, 02:25
    1 0
    Fi calma au intrat zilele in sac?....lasa timpul sa treaca si vei avea cati copii vei dori, insa nu cu crize de nervi ci cu rabdare si multa intelepciune, pentru ca esti tanara si mai ai multe de facut pana sa te gandesti la un copil. Ai terminat studiile?....ai un serviciu???....ai o casa???...ai un prieten pe care sa te poti baza?....abia cand vei raspunde afirmativ la aceste intrebari , te vei gandi si la un bebe altfel sunt doar comportamente imature din partea ta, atat!
  •  
    • 22 mesaje
    31 Ian 2014, 11:01
    0 0
    am pierdut la 21 sarcina..
  •  
    • 22 mesaje
    31 Ian 2014, 11:04
    0 0
    studii am terminat,sint casatorita,serviciu nu am ca sotul nu ma lasa,si casa si ne iubim enorm...si sintem demult timp impreuna si inca dupa ce ma pierdut primul bebe nici nustiu la ce sa ma mai gindesc...
  •  
    • 1441 mesaje
    31 Ian 2014, 11:12
    0 0
    Dar analize ti-ai facut? La un medic ai fost?

    In alta ordine de idei, vrei un bebe ca iti doresti foarte mult un copil, sau din plictiseala?
  •  
    • 22 mesaje
    31 Ian 2014, 11:14
    0 0
    imi dores acest copil enorm,da din punct de vedere medical e ok,
  •  
    • 1441 mesaje
    31 Ian 2014, 11:17
    0 0
    atunci cum spunea o eva mai devreme insistati mai mult in perioada fertila si cauta pe net pozitii care avantajeaza sarcina.
  •  
    • 22 mesaje
    31 Ian 2014, 11:19
    0 0
    da stiu de toate ca am citit.....am avut nevoie mai mult de incurajare decit de sfaturi sincera sa fiu....multumesc mult la toti
  •  
    • 1234 mesaje
    31 Ian 2014, 12:19
    1 0
    Statistic, un numar foarte mare de sarcini se pierd in primul trimestru fara sa existe neaparat o patologie specifica. Imi pare rau ca ai trecut prin asta, insa cred ca cel mai important este ca stai bine cu sanatatea, asadar exista toate premisele sa ramai insarcinata si asta va fi valabil muuuulti ani de acum incolo  
    Nimeni nu are un manual ''cum sa fii parinte bun'', dar eu zic ca ideal este ca piticii sa vina pe lume gasind acolo parinti echilibrati.  Un copil nu tine loc de implinire si dezvoltare personala. Cred ca statul acasa "pentru ca nu te lasa sotul" sa ai activitati nu contribuie intr-un mod prea bun la starea ta de spirit, te-ai centrat acum pe ideea de copil care risca sa devina unica ta misiune, o idee fixa ... si aceste ''isterii'' nu sunt bune nici pentru tine, nici pentru familie si nici pentru viitorul piticot. 
    Deci eu in privinta sarcinii as fi 100% optimista dar iti sugerez sa mai faci si alte lucruri pentru tine  
  •  
    • 22 mesaje
    31 Ian 2014, 12:53
    0 0
    pai am si eu activitati da stii parca si-au pierdut sensul,nu mai am chef de nimic,am pierdut sarcina in trimestrul 2 si a fost o experienta groaznica....am visat la acel copil,si mi-a fost greu dupa ,si am trecut greu peste aceasta pierdere...si sint invatatoare si nu pot sa lucrez in domeniu ca is copii,si nu pot sa ma aflu printre ei....
  •  
    • 22 mesaje
    31 Ian 2014, 13:47
    0 0
    altceva nu ai avut ce scri.sau primul lucru care iti trece prin gind pe acela il scrii...?
  •  
    • 2807 mesaje
    31 Ian 2014, 18:24
    0 0
    Grier said:imi dores acest copil enorm,da din punct de vedere medical e ok,

     

    daca dpdv medical zici ca esti ok problema ta este stresul si obsesia de a avea  un copil ''acum, imediat'' mai ales ca ai mai pierdut o sarcina de curand

     

    relaxeaza-te, traieste viata ca esti f tanara si cand intri in pat cu barbatu-tau fa dragoste cu el cand iti vine si nu neaparat cu gandul ca musai sa ramai insarcinata

     

    parca te si vad asteptand perioada fertila, navala pe bietul barbat sa termine apoi 10 teste de sarcine unul dupa altul

     

    cum adica nu te lasa sa muncesti?

  •  
    • 22 mesaje
    31 Ian 2014, 19:38
    0 0
    asta incerc sa fac acuma....nu ma lasa fiindca isi face griji ca ma aflu printre copii si imi e greu...multumesc mult de sfaturi,esti o dulce..
  •  
    • 2807 mesaje
    31 Ian 2014, 19:55
    0 0
    Grier said:asta incerc sa fac acuma....nu ma lasa fiindca isi face griji ca ma aflu printre copii si imi e greu...multumesc mult de sfaturi,esti o dulce..

     

    Grier, intrebarea mea era cum vine asta ca nu te lasa?

    El iti interzice sau permite sa faci ceva, ce relatie e asta?

     

    Apoi, faptul ca ai o ocupatie si nu stai acasa asteptandu-l si gandindu-te doar la cum sa ramai gravida, te ajuta nu iti dauneaza

     

    Iar lucrul cu copiii chiar e placut si iti ajuta pe viitor, daca iti place bineinteles

     

    tot nu inteleg de unde graba de a avea un copil la 22 de ani

  •  
    • 22 mesaje
    31 Ian 2014, 20:18
    0 0
    da nu e nici o graba ,asa am hotarit noi sa trecem la etapa aceasta...poate te gindesti ca sotul meu e tiran sau ceva de genul,nu!avem o relatie minunata,si daca imi interzice sa lucrez asta nu inseamna ca nu ma lasa sa fac si alte lucruri,
  •  
    • 22 mesaje
    31 Ian 2014, 20:33
    0 4
    oare e aici ceva straniu ca imi interzice?
  •  
    • 2807 mesaje
    31 Ian 2014, 20:44
    1 0
    Grier said:oare e aici ceva straniu ca imi interzice?

     

    DA!

    mama, tata iti pot interzice sa faci ceva atata timp cat esti minora dar sotul tau??

    nu sunteti sot-sotie, un cuplu, parteneri, in calitate de ce iti interzice el sa faci tu ceva?

     

     ce varsta are sotul tau?


    Acest mesaj a fost editat de către floare-de-colt: 31 Ian 2014, 20:47
  •  
    • 22 mesaje
    31 Ian 2014, 21:07
    0 5
    25,si mie imi pare ca e normal sa imi interzica daca totusi sintem familie....