Xperia E

  •  
    • 3354 mesaje
    19 Nov 2013, 12:15
    2 0
    Am luat acum o luna un telefon SONY Experia E. Nu am platiti nimic, a fost cu loializare...
    Are jelly bean pe el... si este un telefon smart, cica...

    Am trecut cum e si normal la personalizare... cu ce incepe ficerae cand isi schimba telefonul?
    cu agenda...

    ei...!!!! boys and girls... nu merge sa fie transferate prin bluetooth, nu merge sa fie trimise ca mesaje... nu merge nicicum...

    am sincronizat un cont de google cu telefonul... acolo le poate vedea... insa am pe sim vreo 200 de contacte si nu le vede...

    ce e de facut? e o problema cu sim-ul? cu telefonul? cu androidul...????? luminati-ma si pe mine ca eu nu mai stiu ce sa fac...

    in prospect scrie ca se pot transfera prin cablul de date, dar este necesar sa descarc un program de la ei... la serviciu bu ma lasa administratorii, acasa calculatorul...

    sunt intr-un cerc vicios... am fost la ei la orange, dar baietelul de acolo stia chiar mai putin decat mine...

    orice idee e buna... va rog...
  •  
    • 53 mesaje
    19 Nov 2013, 23:46
    6 0
    Descarca si instaleaza PC Companion de la urmatorul link:

    http://www.fileshare.ro/e30005550
     
    cu respectiva aplicatie poti transfera linistita contactele prin cablul USB.
    Interfata este deosebit de intuitiva .

    Succes. 
  •  
    • 3354 mesaje
    20 Nov 2013, 09:28
    0 0
    am reusit aseara sa descarc pc companion... nu ma lasa calc de acasa... azi voi incerca transferul... multumesc mult de tot... numai bine...
  •  
    • 3354 mesaje
    21 Nov 2013, 08:52
    2 0
    am reusit in sfarsit sa vad sim-ul... am sa scriu aici cum se face, poate mai sunt si altii care au probleme din astea...

    in agenda, la persoane de contact, exista un meniu cu niste optiuni... tel xperia are "filtrare"... si de aici, se bifeaza ce vrei sa se vada in telefon... are: cartela sim, cont google, cont facebook, etc...

    am bifat ce era de bifat... apoi dadusem anterior "creare copie rez contacte"... si am dat sa le salveze pe microsd... apoi am dat si "import contacte de pe..." si am selectat "stocare in masa"...

    ideea e ca la final am reusit... nu e f complicat si nu toate telefoanele au aceleasi optiuni... de ex samsung star - tel meu anterior nu are toate aceste optiuni... in fine... daca mai are cineva probleme sa ma intrebe...

    ce m-a deranjat totusi este ca baietelul ala dela orange nici macar nu si-a batut capul un pic... mi-a zis repede ca nu se poate... cum sa nu se poata???????

    ok, v-am pupat...
  •  
    • 53 mesaje
    21 Nov 2013, 10:53
    3 0
    Ei, nici chiar asa , exista aplicatii care pot face acelasi lucru si pe telefoanele care in aparenta nu ofera nici o posibilitate in acest sens.
    De exemplu de la link-ul urmator poti descarca o astfel de aplicatie:

    http://www.fileshare.ro/e30008258 


  •  
    • 53 mesaje
    21 Nov 2013, 10:57
    3 0
    Link-urile de pe unele site-uri in cazul unor setari ale pc-ului nu sunt accesibile insa link-urile pe care le-am postat eu sunt foarte usor accesibile de pe orice calculator.
  •  
    • 53 mesaje
    21 Nov 2013, 11:23
    3 0
    Sau daca vrei ceva mai simplu descarci de la link-ul urmator o excelenta aplicatie de sim backup:

     http://www.fileshare.ro/e30008348
  •  
    • 3354 mesaje
    21 Nov 2013, 11:57
    0 0
    multumesc foarte mult...
  •  
    • 53 mesaje
    24 Nov 2013, 03:36
    0 0
    Daca pentru descarcarea fisierelor postate de mine vi se cere logare atunci folositi urmatoarele date:

    username : intreaba
    password : 123456