Aparat dentar

  •  
    • 22 mesaje
    4 Mar 2007, 10:37
    0 0
    yoy...ma scuzati de greselile de ortografie..ma cam grabeam..si mai am o intrebare..sunt ceva aparate care nu se vad ?sau au culoarea dintelui?ar fii super
  •  
    • 627 mesaje
    4 Mar 2007, 10:53
    0 0
    andrada, poti corecta ce ai postat, dand click pe "editeaza" sub mesajul postat de tine.
  •  
    • 1022 mesaje
    4 Mar 2007, 15:04
    0 0
    nu exista asa ceva, ele trebuie fixate sa exercite o anumita forta de tractiune asupra dintelui, si nu intotdeauna obtii rezultatul dorit.
  •  
    • 34 mesaje
    5 Mar 2007, 13:03
    0 0
    vreau sa pun un link cu aparate indreptat dintii
  •  
    • 34 mesaje
    5 Mar 2007, 13:05
    0 0
    http://www.archwired.com/ceramic_vs_metal_braces.htm
  •  
    • 34 mesaje
    5 Mar 2007, 13:08
    0 0
    am reusit.
    din experienta, cele care aveti aparate cu bracketi ceramici sau metalici, impartasiti-ne aici sau pe topicul -Ajutor vreau dinti perfecti -de la Frumusete, pe care l-am readus, caci avem nevoie de incurajari
  •  
    • 357 mesaje
    5 Mar 2007, 18:56
    0 0
    "da mi`ar placea mult sa am dintii drepti..am 16 ani..si mii groza sa pierd 1 an si jumate..oare merita?"
    andrada, cum poti sa spui ca pierzi un an si jumatate? aparatul ar fi o investitie in imaginea ta, iar in zilele noastre imaginea conteaza enorm. si fiul meu l-a purtat tot la adolescenta si i-a fost greu un pic la inceput, dar s-a obisnuit si acum imi multumeste ptr faptul ca am insistat sa-l puna si sa-l poarte. daca ai posibilitatea, nu mai sta pe ganduri. iar un dr ortodont te va lamuri ca nu e vorba doar de latura estetica...
  •  
    • 37 mesaje
    15 Mar 2007, 12:34
    0 0
    hello! am 24 ani si aparat fix de 1 an!
    l-am pus la clinica de ortodontie a facultatii de stomatologie. este pe strada eforiei, in spate la cinema corso.
    costa mult mai putin decta la o clienica particlurara (cam 6 milioane). trebuie sa astepti destul la coada, dar pretul e ok si medicii sunt buni.
    toate cele bune!
  •  
    • 4208 mesaje
    15 Mar 2007, 13:09
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 37 mesaje
    15 Dec 2018, 17:46
    0 0
    Cel mai bine ii sa se puna aparatul dentar in adolescenta si dupaia sa se aiba grija de ei cu intretinerea lor. Am aici o recomandare pentru cine are nevoie <3  https://www.ortodontbaiamare.ro/tipuri-de-aparate-dentare/ 
  •  
    • 28 mesaje
    14 Aug 2019, 23:51
    0 0
    Fara frica pune-ti aparat dentar. Eu cred ca este cea mai buna investitie in mine. Sunt mandra de zambetul meu dupa tratament si medicii au fost minunati si profi. Daca vrei mai multe sfaturi mergi sa vorbesti cu ei, cei de la andra smile sunt foarte deschisi si foarte bine pregatiti.