Dureri de spate si de solduri

  •  
    • 16 mesaje
    6 Nov 2013, 18:44
    1 1
    Deci ne zici ce ti-a recomandat, da?

    Te pup si multa sanatate iti doresc!
  •  
    • 2 mesaje
    6 Nov 2013, 20:44
    3 2
    am fost de curand la noi in oras la un dr neurolog pt dureri mari de spate si mi-a spus ca sunt de la coloana mi-a dat un tratament de 10 zile cu celebrex si gabaran astep sa vad cum functioneaza
  •  
    • 3 mesaje
    7 Nov 2013, 17:19
    3 0
    Dar de ce esti asa curioasa, Ilez? Daca tot zici ca stii despre ce e vorba?
  •  
    • 16 mesaje
    8 Nov 2013, 12:02
    0 0
    Sunt curioasa tocmai pentru ca stiu despre ce e vorba. Am spus ca eu folosesc Hyalone si ca l-am ales pentru ca e singurul tratament care cere o singura injectie pe an si pentru ca e singurul tratamenrnt de genul ata aprobat de FDA. Sunt curioasa daca a mai aparut si altcceva intre timp pentru ca poate schimb si eu daca e o solutie mai ieftina si de calitate. Sa stii ca nu e simplu pentru toata lumea sa dea 600 de lei pe o injectie. Chiar daca dai doar odata pe an, tot e un efort financiar.

    Oricum nu imi dau seama de ce ar trebui sa ma justific. Tu ai venit cu vreo solutie?
  •  
    • 3 mesaje
    11 Nov 2013, 18:03
    0 0
    Ilez said:Sunt curioasa tocmai pentru ca stiu despre ce e vorba. Am spus ca eu folosesc Hyalone si ca l-am ales pentru ca e singurul tratament care cere o singura injectie pe an si pentru ca e singurul tratamenrnt de genul ata aprobat de FDA. Sunt curioasa daca a mai aparut si altcceva intre timp pentru ca poate schimb si eu daca e o solutie mai ieftina si de calitate. Sa stii ca nu e simplu pentru toata lumea sa dea 600 de lei pe o injectie. Chiar daca dai doar odata pe an, tot e un efort financiar.

    Oricum nu imi dau seama de ce ar trebui sa ma justific. Tu ai venit cu vreo solutie?

     

    Ok, n-am venit cu o solutie concreta dar mi se parea ca tu esti prea insistenta cu intrebarea si ca vrei de fapt sa faci reclama la ceva.

    Poate m-am inselat. 
    Acest mesaj a fost editat de către Coolgirl_81: 11 Nov 2013, 18:05
  •  
    • 9 mesaje
    12 Nov 2013, 14:33
    0 0
    Buna Fetelor,

    Va rog sa nu va certati pentru ca eu va sunt recunoscatoare chiar daca mi-ati dat o solutie concreta, chiar daca nu. Medicul mi-a spus mai multe despre produsele cu acid hialuronic injectabil si eu am ales Hyalone pentru ca e singurul care cere o singura injectie pe an (mie imi e cam teama de injectie).

    Vreau sa va zic ca dupa 2 zile de folosit m-a lasat durerea si ma simt si eu ca un om normal. Pe bune, mi se pare fantastic! Acum sa vedem daca o tine un an cum zic ei. Oricum, ce pot sa va zic e ca deocamdata ma simt super.

    Va pup pe toateeeee!
  •  
    • 16 mesaje
    13 Nov 2013, 14:10
    1 0
    Ramona.P said:Buna Fetelor,

    Va rog sa nu va certati pentru ca eu va sunt recunoscatoare chiar daca mi-ati dat o solutie concreta, chiar daca nu. Medicul mi-a spus mai multe despre produsele cu acid hialuronic injectabil si eu am ales Hyalone pentru ca e singurul care cere o singura injectie pe an (mie imi e cam teama de injectie).

    Vreau sa va zic ca dupa 2 zile de folosit m-a lasat durerea si ma simt si eu ca un om normal. Pe bune, mi se pare fantastic! Acum sa vedem daca o tine un an cum zic ei. Oricum, ce pot sa va zic e ca deocamdata ma simt super.

    Va pup pe toateeeee!

     
    Ma bucur mult pentru tine, Ramona!

    Cu ocazia asta mi s-a confirmat si din alta sursa ca Hyalone chiar este un produs de calitate si ca isi face efectul.

    Pe mine sa stii ca ma tine cam un an injectia, sper ca o sa fie si la tine la fel de eficient!

    Te pup! 

  •  
    • 3 mesaje
    14 Nov 2013, 12:50
    0 0
    Pentru dureri de acest gen poti folosi cu incredere metode aromaterapeutice. Incearca uleiuri esentiale ca : lavanda, ghimbir, geraniu, nucsoara, rozmarin. Le poti folosi in apa de baie sau intr-un ulei pentru masaj. Sunt foarte eficiente. Este important sa cumperi uleiuri esentiale pure, eu cumpar de la Mayam, de pe site-ul http://www.elemental.eu/. Gasesti informatii complete despre aromaterapie pe blogul meu, http://aromaterapia-4-you.com/. Multa sanatate!
  •  
    • 16 mesaje
    15 Nov 2013, 10:50
    0 0
    Buna Vladela,

    Suna interesant aromaterapia. La noi insa e vorba de probleme grave si din pacate tratamentele naturiste nu isi mai fac efectul. Iti spun pentru ca am incercat. Si eu sunt fana pentru tratamente naturale.

    Oricum, cred ca merita incercat si asa...pentru starea de bine.

    Multumesc de sfat!
  •  
    • 1 mesaje
    18 Nov 2013, 18:42
    1 0
    Eu am dureri foarte mari de spate si solduri de vreo 7 ani ,am umblat la Vluj ,Timisoara ,Targu Mures da n am rezolvat nimic,am nopti cand ma trezesc de cateva ori de dureri,iau tramadol.
  •  
    • 9 mesaje
    3 Dec 2013, 16:03
    0 0
    cristic358 said:Eu am dureri foarte mari de spate si solduri de vreo 7 ani ,am umblat la Vluj ,Timisoara ,Targu Mures da n am rezolvat nimic,am nopti cand ma trezesc de cateva ori de dureri,iau tramadol.

     
    Buna,

    Si eu tot asa dureri mari aveam si de cand mi-am facut injectia intraarticulara cu Hyalone ma simt extraordinar. Chiar nu-mi vine sa cred cat de bine functioneaza.

    Si e efect de durata, am facut injectia acum vreo luna. Doctorul mi-a spus ca are efect pana la 12 luni si sunt super incantata.

    Multa sanatate! 

  •  
    • 16 mesaje
    4 Dec 2013, 17:27
    0 3
    Dap. Subscriu la ce a zis Ramona. Hyalone este foarte tare. Mie una nu mi-a venit sa cred ca pot sa ma simt bine dupa ce am indurat atata durerea. Cum sa zic, ma obisnuisem aproape ca trebuie sa ma doara in fiecare zi. Nu doresc asa ceva nimanui.
  •  
    • 199 mesaje
    27 Feb 2017, 12:05
    1 0

    Mama mea a avut mari probleme cu durerile de spate si cu cele articulare, plangea de durere uneori, iar pe mine ma ingrozea acest lucru. O cunostinta ne-a sfatuit sa incercam si niste unguente naturale, in afara de medicamentele calmante, pe care le lua mereu. A inceput sa foloseasca crema de ienupar si de cimbrisor de la Vitasan, au efecte foarte bun, intr-adevar, de aceea am ramas la aceste remedii, pastile nu prea mai ia pentru ca nu mai are nevoie, aceste creme reduc foarte mult durerile insuportabile. Sunt foarte bune, eu le folosesc si cand sunt racita, imi aplic crema in zona dureroasa si imediat imi trece. Le puteti comanda de pe site-ul vivasanint.ro. 

  •  
    • 199 mesaje
    12 Mai 2017, 10:48
    0 0

    Eu va recoamnd niste suplimente pe care le iau de cand au aparut aceste probleme si chiar s-au ameliorat simtitor. Incercati gama de suplimente alimentare Forticoll, pe baza de colagen bioactiv, au in componenta multe vitamine si minerale importante si sunt naturale, ceea ce este foarte important. Practic va completati dieta care nu va ofera atatia nutrienti necesari. Eu le folosesc si pentru par si piele, dar si pentru oase, articulatii, gasiti multe produse de acest fel pe farmaciaortomoleculara.ro, de unde le puteti si comanda.

  •  
    • 170 mesaje
    27 Dec 2017, 11:03
    0 1
    Poti sa scapi de durerile de spate prin XBody, eu fac de cateva luni ca sa slabesc, daca esti din Bucuresti iti recomand sala asta: http://www.tome.ro/
  •  
    • 17 mesaje
    18 Ian 2018, 10:26
    0 0
    Buna ziua. Poate pana acum ai avut intrebari fara raspuns, dileme pe care nu le-ai rezolvat inca, nu stii complet ce sa faci in anumite situatii si cu anumiti oameni. Cel mai potrivit lucru este sa folosesti consilierea, intr-adevar nu cu oricine, adica ma refer ca sigur astepti un om care sa te asculte si sa-ti indrume pasii , sa fie alaturi de tine, sa te inteleaga, sa te sustina si sa nu te judece! Daca vrei toate acestea esti mult mai aproape decat ai crezut, aici: https://www.facebook.com/groups/liderliber/
    Consiliere individuala pentru sanatate, relatii, job! Imi puteti scrie la mailul liderliber@yahoo.com.
    Iti multumesc si te invit cu drag la o sedinta, in liniste, fara sa plecam nicaieri nici tu nici eu , online sau la telefon. Viata ta se va schimba in bine atat cu sanatatea, relatiile si jobul tau! Sedinte pentru Romania si strainatate.
    Sanatate obtinuta natural cu Otmassage (pagina FB)