Dureri de spate si de solduri

  •  
    • 9 mesaje
    25 Sep 2013, 14:40
    0 3

    Buna tuturor,

     

    Ma puteti ajuta va rog ca poate voi stiti mai multe, am vazut ca se dezbat tot felul de probleme de sanatate: de cateva saptamani au inceput sa ma doara soldurile si spatele. Initial am zis ca o trece, dar vad ca atunci cand fac miscari bruste durerea ma sageteaza si e foarte intensa. Nu prea vreau sa trec pragul medicilor fiindca sigur o sa ma puna sa fac ecografii si analize si tot restul si nu sunt dispusa sa cheltuiesc mult pentru investigatii din astea. Plus ca eu de regula nu folosesc medicamente de farmacie cand am probleme de sanatate. Prefer sa apelez la medicamente naturiste, din plante care sunt mult mai bune pentru sanatate.

     

    Daca stiti leacuri pentru durerile mele impartasiti-le aici. O sa va fiu recunoscatoare.

     

    Va multumesc anticipat.
    Ramona 

  •  
    • 3 mesaje
    27 Sep 2013, 18:46
    0 1
    Ramona.P said:

    Buna tuturor,

     

    Ma puteti ajuta va rog ca poate voi stiti mai multe, am vazut ca se dezbat tot felul de probleme de sanatate: de cateva saptamani au inceput sa ma doara soldurile si spatele. Initial am zis ca o trece, dar vad ca atunci cand fac miscari bruste durerea ma sageteaza si e foarte intensa. Nu prea vreau sa trec pragul medicilor fiindca sigur o sa ma puna sa fac ecografii si analize si tot restul si nu sunt dispusa sa cheltuiesc mult pentru investigatii din astea. Plus ca eu de regula nu folosesc medicamente de farmacie cand am probleme de sanatate. Prefer sa apelez la medicamente naturiste, din plante care sunt mult mai bune pentru sanatate.

     

    Daca stiti leacuri pentru durerile mele impartasiti-le aici. O sa va fiu recunoscatoare.

     

    Va multumesc anticipat.
    Ramona



    Salutare Ramona,


    Poti sa incerci ceva unguente pe cu substante antiinflamatoare. Vezi ca gasesti gramezi pe la farmacii si pe la plafare, daca zici ca esti fan naturiste. da-te si tu cuele si vezi daca se mai duce durerea. Deci citesti prospectul si faci ce zice acolo. Eu asa ma tratez cand ma mai doare una alta. Masajul e super bun (iti faci singurica sau daca ai pe cine sa rogi cu atat mai bine). 


    Sa ne zici cum iti merge!


    Pupici!        

          

     

  •  
    • 9 mesaje
    7 Oct 2013, 16:10
    0 0
    Buna,

    Multumesc frumos pentru sfaturi. de la plafar am mai luat cate ceva, dar nu au cine stie ce efect nici ca durata si nici ca intensitate. mai ales in zilele ploioase de saptamana trecuta, am avut niste dureri groaznice. as vrea totusi ceva mai puternic. stiti ceva mai eficient? chiar daca e mai scump.

    multam
    Ramona
  •  
    • 4350 mesaje
    7 Oct 2013, 20:49
    0 0
    Ramona.P said:Buna,

    Multumesc frumos pentru sfaturi. de la plafar am mai luat cate ceva, dar nu au cine stie ce efect nici ca durata si nici ca intensitate. mai ales in zilele ploioase de saptamana trecuta, am avut niste dureri groaznice. as vrea totusi ceva mai puternic. stiti ceva mai eficient? chiar daca e mai scump.

    multam
    Ramona

     Daca tot iti permiti, mergi intai sa faci niste analize amanuntite si sa primesti un diagnostic clar. In functie de asta, te poti gandi la un tratament naturist adecvat, daca doar asa vrei sa te tratezi.

  •  
    • 9 mesaje
    10 Oct 2013, 12:35
    0 0
    Roseblue, la medic nu as vrea pentru ca ma plimba de colo colo si nu sunt dispusa, plus ca e mare si cheltuiala cu tot felul de investigatii. As vrea in schimb ceva natural. Asa cum am mai zis nu sunt obisnuita cu tratamentele clasice si cred cu tarie ca nu sunt bune pentru organism. Am tot auzit de diverse remedii naturale, dar nu stiu care ar fi mai eficiente.
    Plsss, help.

    Multumesc
  •  
    • 2 mesaje
    15 Oct 2013, 14:49
    0 0
    Buna Ramona

    Eu iti recomand sa mergi mai intai la un control medical pentru o prima investigatie si apoi te hotarasti pentru ce sa optezi. Si eu am avut o problema similara, dar am mers la medic si apoi s-a remediat. Mi-a recomandat Hyalone, o substanta din acid hialuronic care se injecteaza in articulatie.
    Multa sanatate!
  •  
    • 9728 mesaje
    15 Oct 2013, 17:25
    0 0
    Eu stiu de la niste persoane de asta ( eu personal nu am incercat):

    Antiartritic Forte, se gaseste la Plafar:

     http://www.magazin-naturist.ro/produse-noi-promo-oferte-/antiartritic-forte-30cps-cosmopharm--11856

    Dar trebuie sa faci tratament cel putin o luna de zile.
     
  •  
    • 7 mesaje
    15 Oct 2013, 22:47
    0 0
    Ramona.P said:

    Buna tuturor,

     

    Ma puteti ajuta va rog ca poate voi stiti mai multe, am vazut ca se dezbat tot felul de probleme de sanatate: de cateva saptamani au inceput sa ma doara soldurile si spatele. Initial am zis ca o trece, dar vad ca atunci cand fac miscari bruste durerea ma sageteaza si e foarte intensa. Nu prea vreau sa trec pragul medicilor fiindca sigur o sa ma puna sa fac ecografii si analize si tot restul si nu sunt dispusa sa cheltuiesc mult pentru investigatii din astea. Plus ca eu de regula nu folosesc medicamente de farmacie cand am probleme de sanatate. Prefer sa apelez la medicamente naturiste, din plante care sunt mult mai bune pentru sanatate.

     

    Daca stiti leacuri pentru durerile mele impartasiti-le aici. O sa va fiu recunoscatoare.

     

    Va multumesc anticipat.
    Ramona 

     

  •  
    • 7 mesaje
    15 Oct 2013, 22:52
    0 0
    Ramona, tuturor ne e teama, chiar sila de medici si spitale, insa uneori chiar sunt necesare. Eu am un inceput de hernie de disc care a inceput cu aceleasi dureri pe care le descrii tu. Si eu am tot sperat ca imi va trece, dar dupa doua luni de dureri, m-am resemnat si am mers la medic. M-au diagnosticat cu hernie de disc si pentru ca nu era in stadiu avansat, mi-a dat un medicament, un unguent si un corset pe care l-am purtat vreo 2 saptamani. Si mi-a trecut, dar asta numai pentru ca am primit sfatul unui medic bun. Te sfatuiesc ca daca durerile persista si dupa tratamentul naturist, sa mergi la un neurochirurg. Sanatate!
  •  
    • 16 mesaje
    17 Oct 2013, 16:33
    0 0
    Buna Ramona

    Am o prietena care a avut o problema asemanatoare si medicul i-a recomandat o substanta care se injecteaza (se numea parca Hyalone) si ajuta la refacerea cartilajelor. O pot intreba mai multe daca iti e de ajutor.
    Eu zic ca un consult medical te va ajuta foarte mult.

    mult succes,
    Ile
  •  
    • 189 mesaje
    22 Oct 2013, 16:15
    0 0
    Buna Ramona! Iti scriu deoarece am trecut si eu peste durerile ingrozitoare de spate, ma ardea toata coloana. Dimineata ma trezeam ca o baba . Acum sunt foarte bine, iau si in prezent microalge. Imune cu 4 alge. Material despre microalge gasesti peste tot : www.algae-facts.com , 
    www.greengold-imune.webs.com ,  www.wellstar-company.com  . In perioada cand faceam practica la spital , medicii scriau la Neurologie  Alflutop injectabil, este extras din alge. Ajuta f mult . Poate se mai fabrica si poti incerca , ca efecte adverse nu are. Eu prefer capsulele  naturale . Daca ai intrebari, scrie-mi.  Santate multa si sa auzim de bine!
  •  
    • 9 mesaje
    22 Oct 2013, 17:36
    0 1
    Multumesc mult fetelor pentru sfaturi!

    Deja am 3 medicamente recomandate, e super! Am reusit sa imi fac un pic de timp si m-am programat la medic. Mi-am notat ce mi-ati propus voi pe o lista sa vorbesc cu domnul doctor si o sa intru si pe site-uri, promit!

    La hyaloneul ala aveti si un link, ceva? Ca sa nu imi mai bat capup pe google, poate dau si peste altceva si nu-mi dau seama.

    Va pup pe toateeeeee!
    Ramona

  •  
    • 16 mesaje
    23 Oct 2013, 13:10
    0 0
    Ramona.P said:Multumesc mult fetelor pentru sfaturi!

    Deja am 3 medicamente recomandate, e super! Am reusit sa imi fac un pic de timp si m-am programat la medic. Mi-am notat ce mi-ati propus voi pe o lista sa vorbesc cu domnul doctor si o sa intru si pe site-uri, promit!

    La hyaloneul ala aveti si un link, ceva? Ca sa nu imi mai bat capup pe google, poate dau si peste altceva si nu-mi dau seama.

    Va pup pe toateeeeee!
    Ramona

     Hello draga mea!

     Iti dau un site de unde poti sa afli mai multe info despre tratamentele injectabile. Astea sunt utile daca ai avectiuni mai grave, nu doar ca te doare un pic soldul: www.infiltratii-sold.ro.

    Sper sa iti fie de folos.

    O zi frumoasa si sa ne spui ce iti recomanda si medicul.
     

  •  
    • 9 mesaje
    24 Oct 2013, 12:02
    0 0
    Multumesc mult pentru informatii, Ilez! E foarte interesant ce am citit acolo. Acum sa vedem ce-mi zice si medicul.

    OOOffff asa nu-mi place sa merg la doctor si prin spitale... Imi vine sa imi dezinfectez toate hainele cand ies de aolo.

    O zi frumoasa tuturor!
  •  
    • 2 mesaje
    25 Oct 2013, 13:42
    0 1
    Ilez said:
    Ramona.P said:Multumesc mult fetelor pentru sfaturi!

    Deja am 3 medicamente recomandate, e super! Am reusit sa imi fac un pic de timp si m-am programat la medic. Mi-am notat ce mi-ati propus voi pe o lista sa vorbesc cu domnul doctor si o sa intru si pe site-uri, promit!

    La hyaloneul ala aveti si un link, ceva? Ca sa nu imi mai bat capup pe google, poate dau si peste altceva si nu-mi dau seama.

    Va pup pe toateeeeee!
    Ramona

     Hello draga mea!

     Iti dau un site de unde poti sa afli mai multe info despre tratamentele injectabile. Astea sunt utile daca ai avectiuni mai grave, nu doar ca te doare un pic soldul: www.infiltratii-sold.ro.

    Sper sa iti fie de folos.

    O zi frumoasa si sa ne spui ce iti recomanda si medicul.
     

    Buna,

    Si eu folosesc Hyalone. Ma ajuta sa aman operatia pentru ca am probleme destul de grave si pot sa fac cateva completari la ce ti-a scris Ilez.  Marele avantaj este ca scapi cu o singura injectie aproape un an de dureri. Mai sunt si alte tratamente din astea pe piata dar faci mai multe injectii. Se gaseste in farmacii, dar e bine sa mergi la medic sa intrebi pentru ca poate la tine nu e chiar de injectii, stii?

    Pup!
    Carmen 

     

  •  
    • 9 mesaje
    28 Oct 2013, 15:17
    0 1
    Multumesc mult Carmen!

    Suna foarte bine ce sput tu acolo. Cat te costa o injectie din asta?

    Mai am o intrebare apropo de Hyalone: Ilez, link-ul ala de la tine cu infiltratii-sold.ro ma duce in alt site care se numeste hyalone.ro. E ceea ce voiai sa imi dai sau am ajuns eu din greseala in alta parte? Vreau sa verific sa nu ratez vreo informatie importanta.

    Multumesc mult,

    Ramona
  •  
    • 16 mesaje
    31 Oct 2013, 13:06
    0 0
    Ramona.P said:Multumesc mult Carmen!

    Suna foarte bine ce sput tu acolo. Cat te costa o injectie din asta?

    Mai am o intrebare apropo de Hyalone: Ilez, link-ul ala de la tine cu infiltratii-sold.ro ma duce in alt site care se numeste hyalone.ro. E ceea ce voiai sa imi dai sau am ajuns eu din greseala in alta parte? Vreau sa verific sa nu ratez vreo informatie importanta.

    Multumesc mult,

    Ramona

     
    Buna Roamona,

    Eu am cautat pe google si am gasit ambele variante. Am ales sa iti dau link-ul cu infiltratii-sold ca sa nu fie direct numele produsului sa zica lumea ca fac reclama ca n-am nici un interes. Deci stai linistita ca ai ajuns unde trebuie.

    Ce ai facut la doctor?      

  •  
    • 2 mesaje
    4 Nov 2013, 11:00
    0 0
    Durerile de spate ce se datoreaza unor cauze precum alimentatia incorecta, sedentarismul, pozitia incorecta pe scaun, etc. se pot trata foarte bine si cu remedii naturiste fara iei medicamente ce au efecte adverse. Prin aceeasi situatie am trecut si eu si ca ultima solutie mi-am comandat un Kosmodisk Set desi nu aveam deloc incredere in genul acesta de reclama dar l-am gasit pe internet mai ieftin si spre surpriderea mea a avut efect in doar cateva zile. Iti recomand si tie sa incerci. Eu am cumparat Kosmodisk-ul de aici: http://www.reduceri50.ro/kosmodisk si am fost foarte multumita mai ales ca aveau livrarea gratis.
  •  
    • 9 mesaje
    4 Nov 2013, 12:21
    0 0
    Buna fetelor,

    Am fost la doctor si din pacate la mine este destul de grava situatia. Cartilajul de la sold e distrus destul de rau si am trecut de faza cu naturistele.

    In situatia mea, e de operatie sau de infiltratii...Operatia nu prea ma incanta pentru ca nu sunt chiar asa batrana si asta e garantata maxim 20 de ani. Plus ca ma costa proteza vreo 600 de euro si niciodata nu stii 100% daca iese sau nu.

    Deci o sa incerc cu infiltratii, doctorul mi-a recomandat un ser natural pe baza de acid hialuronic. Fac o injectie si ma tine pana la 12 luni. Vreau sa vad cum merge asta si va zic ce si cum.

    Mariaionescu, am intrebat si de cosmodisc si mi-a zis ca nu e cazul inca. Un pic de gimnastica dimineata e suficient pentru spate, acolo nu e grava situatia. Iti multumesc oricum pentru sfat.

    Va pup,
    Ramona
  •  
    • 16 mesaje
    6 Nov 2013, 18:41
    0 0
    Ramona, imi pare rau ca e asa grav la tine...

    Ce vroiam sa te intreb. Serul ala pe baza de acid hialuronic e Hyalone, nu? Eu stiam ca e singurul care are efect pana la 12 luni si eram curioasa daca a mai aparut ceva intre timp.

    Puup,
    Ilez